[ igorsa @ 22.02.2007. 15:22 ] @
Da li je moguce saznati koji se jos slicni keywordsi traze na osnovu nekog keyworda. Recimo ako me interesuje rec Sunglasses, da on na osnovu toga da i najtrazenije slicne keywordse, Glasses, RayBan, Police...
[ hosting @ 22.02.2007. 15:34 ] @
http://inventory.overture.com/d/searchinventory/suggestion/

Napisi unutra sunglasses. Info je od Yahoo-a...
[ bsaric @ 22.02.2007. 15:45 ] @
Imaš i googleov:

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

Daje prvo vezane uz Sunglasses, a ispod njih related.

Postoje i razno razni alati tipa:

http://tools.seobook.com/ (ima nekoliko odličnih keyword alata)


koji dobiva podatke iz:

Overture View Bid
Google Suggest (popular Google search phrases)
Search results from each of the major engines
Google AdWords Keyword Sandbox Tool
WordTracker
Keyword Discovery

što je praktički iz svih top servisa za tu namjenu.
[ igorsa @ 22.02.2007. 16:18 ] @
Sjajno. Ovo ce biti od velike pomoci. Hvala svima.

Imam jos jedno pitanje. Da li za seo znaci ako naslove i stavke u meniju stavim pod h1, h2, h3... umesto neki div="klasa" ?
[ hosting @ 22.02.2007. 17:55 ] @
Ja mislim da, da. Cak ih mozes pomocu CSS-a onda opet preoblikovati.
[ bsaric @ 23.02.2007. 06:21 ] @
Nema potrebe izmišljat nešto novo, heading tagovi nemaju funkciju da ih se stavlja u sami menu, pogotovo ne zbog tražilice, zna se čemu služe, navigaciji je mjesto gdje ide navigacija i na način na koji se navigacije rade, a niti jedna se na radi sa heading tagovima. A heading tagovi se koriste kako to preporuča w3.org, čemu služe tako ih koristiš, isto vrijedi za bilo koji tag, jednostavno nema potrebe ići na štetu dizajna, pristupačnosti weba ili pak korištenja tagova gdje im nije mjesto samo zato što bi to moglo "odgovarati" tražilicama. Ne odgovara im čim se nešto koristi kontra pravila.

Za naslove koristiš headinge, h1 jednom na stranici, h2 i h3 više puta, to je preporuka w3.org. Menu složiš na način na koji se slažu.

Ako sam dobro shvatio pitanje :)
[ hosting @ 23.02.2007. 06:56 ] @
Ja sam covjeku rekao da moze to napraviti :D

Mozes ti sav content staviti u h1 tag i pomocu style u CSS-u ga namjestiti da izgleda normalno.

Cini mi se da nisi shvatio poantu. Zasto bis uopce htio nesto staviti u h1 tag?

Sama upotreba h1 tagova, po meni, vec ide na stetu dizajna, jer su ogromni i cim ih stavis negdje zauzmu pola page-a.

Nemoj sad uhvatit jednu od tisucu varijabli koju gledaju pretrazivaci. H1 je heading, naslov i tome sluzi. I svako zloupotrebljavanje se "kaznjava", pogotovo ako pretjerujes. Sto se tice h1 u meniju, i dalje mislim da se moze napraviti, i da se nitko ne bi naljutio i da bi pretrazivaci lijepo to registrirali, samo se zapitaj kakva korist od toga. Ne bih preporucao da to napravis, niti sam ja ikada to napravio.
[ bsaric @ 23.02.2007. 07:18 ] @
Citat:
Sama upotreba h1 tagova, po meni, vec ide na stetu dizajna, jer su ogromni i cim ih stavis negdje zauzmu pola page-a.


Ne ide, baš suprotno, a imaš mogućnost da sam odabereš veličinu, mogu bit manji ili veći, kako odrediš. Ako je tebi na štetu dizajna ne mora značit da će bit i tvojim posjetiteljima :)