[ dux_cro @ 22.02.2007. 22:39 ] @
Pozdrav,
tablicu iz Excela pomoću Paste special prebacim u word i to kao Formatted text sa linkom (tako da se promjene napravljene u excelu vide i u wordu). Sada dobivenu tablicu u wordu uredim (align, boje itd.). Kada u Excelu promjenim neke vrijednosti, one se ažuriraju u wordu, ali se i tablica vrati kakva je i bila (obična c/b brojke i crte.)
Da li je moguće zadržati izgled koji sam napravio, a ažurirati sadržaj ??
Puno hvala
I.
[ Ivek33 @ 22.02.2007. 22:53 ] @
sva ta oblikovanja napravi u Excelu pa onda linkaj.
[ Jpeca @ 23.02.2007. 12:48 ] @
Da li si probao i druge formate? Kod mene (Office 2007) ako prebacim tabelu kao HTML format, i uredim je u Wordu, formatiranja ostaju sačuvana i posle ažuriranja vrednosti.
[ dux_cro @ 23.02.2007. 15:07 ] @
Nisam se toga sjetio, al ni to ne pomaže. Sad sam isprobao HTML format i opet kada promjenim vrijednosti u excel-u i spremim ih u wordu je samo tablica bez uređenja.
Može li se to nekako uključiti u svim office paketima ??
hvala

p.s.: ako paste-am kao Unformatted text i pomoću macro-a stavim tablicu okolo, te nju uredim onda uređenje ostaje, ali ne znam kako staviti crte (okomite i vodoravne) u tablicu, te kako pomoću macro-a tablicu staviti na veličinu koliku zauzimaju podaci. Kada samo označim podatke i stisnem insert table podatke smjesti u prazan pravokutnik koji je širine stranice.
[ Jpeca @ 27.02.2007. 11:39 ] @
Evo probao sam i u verziji Office 2003 i ne shvatam problem. Imam aktiviran Excel i Word.
1/ Kopiram deo tabele iz Excela
2/ Predjem u Word dokument
3/Aktiviram Paste Special
4/ Izaberem Paste Link, i format HTML
Nakon toga promenim format linkovane tabele, pa ažuriram Excel tabelu.
Ažurirane vrednosti su prikazane, dok je formatiranje ostalo. (vidi prilog)

Šta se dešava kod tebe?