[ jogi @ 23.02.2007. 08:04 ] @
Famozni Huawei modem/ruter je setovan na pure-bridge mode i testiran preko usb porta na WinXP masini. Broadband pppoe konekcija napravljena i sve funkcionise. Odgovarajuca javna staticka IP adresa je dobijena. E sad. Huawei povezan na Mikrotik preko recimo ether2 interfejsa. Namestena pppoe konekcija na odgovarajuci interfejs, ukucani username, password... i jedino sto dobijam je "dialing"; nista se ne desava. Covek iz podrske mi je pominjao nekoliko radius servera za logovanje, ali ga u principu nisam najbolje razumeo. U svakom slucaju jedini nacin da se istera javna staticka ip adresa preko telekom adsl-a je ova opcija pppoe. Tako kazu. Dakle, ako neko moze da mi da par smernica bio bih zahvalan. Unapred hvala.
[ broker @ 23.02.2007. 10:48 ] @
Zar ti nije dovoljno da na tom modemu podesenom kao ruter podesis DMZ na Mikrotik i teras?
[ jogi @ 23.02.2007. 12:02 ] @
Citat:
broker: Zar ti nije dovoljno da na tom modemu podesenom kao ruter podesis DMZ na Mikrotik i teras?

Ne znam da li bi bilo problema, jer imam masinu iza mikrotika koja bi trebalo da bude dostupna spolja, a gadjala bi se preko ipadrese(javne):port.
Edit: Glupost od samog pocetka. 4 mrezne u masini, nija lako potrefiti pravi etherX :) pozdrav!

[Ovu poruku je menjao jogi dana 23.02.2007. u 14:02 GMT+1]