[ Vladimir Mijailovic @ 26.02.2007. 18:14 ] @
Pozdrav svima,
Ima li neko informaciju gde se u Srbiji moze kupiti pistolj za razlemljavajne,
proizvodjac nije bitan (Aoyue, Hakko ...)

Hvala unapred!
[ guja011 @ 26.02.2007. 18:41 ] @
što mora pištolj?
[ Vladimir Mijailovic @ 26.02.2007. 20:38 ] @
Potreban mi je prilikom korigovanja kilometraze kod nekih
francuskih vozila (Peugeot, Citroen). Da bih dosao do eproma
koji se nalazi izmedju dve ploce u BSI-u auta (te dve ploce moram da rastavim). Bez pistolja je to
velika muka.

Pozdrav
[ yz7myg @ 26.02.2007. 20:40 ] @
Evo link pa pogledaj Denon
http://www.interelectronic.co.yu/ar.htm
To ti je u Pancevu
Pozdrav
[ Vladimir Mijailovic @ 26.02.2007. 20:59 ] @
Hvala,
za taj link vec znam samo se cudim da niko nema u ponudi
kopije Denona (Hakko 808, Aoyue 808, Aoyue 474) koje su
daleko jeftinije, a odradjuju posao.
[ guja011 @ 27.02.2007. 00:37 ] @
to si mogo odma u naslovnoj da kažeš.
pištolj čijigod nema nikakve prednosti u odnosu na klasičnu ručku-razlemljivačicu, čak je teži za čišćenje osim metcal-a ali ni on nije klasični pištolj kao taj koji tražiš već pištolj-ručka.

ako si profesionalac onda ne postoji KKSDS izgovor.
[ yu1ny @ 27.02.2007. 09:56 ] @
Ima najjeftinije na buvljaku u Pančevu, volj ti obična "duvalica", volj ti sa digitalnim pokazivačima..Ja sam skoro-pre mesec, dva kupio drugaru duvalicu sa dig. pokazivačima temperature i ujedno dobiješ i lemilicu, nije bog zna šta, ali je zgodno sve na gomili, za 90-tak E.
[ guja011 @ 27.02.2007. 10:27 ] @
ej, razlemljivanje u smislu thru hole a ne smd. opet spavas na casu.
[ yu1ny @ 27.02.2007. 10:35 ] @
:)

Ležim u krevetu, kičma malo uhvatila...

Aaaa, pištolj za odlemljivanje, skidanje kalaja... Imao sam nekad, mislim baš Denon, ali to se toliko često mora čistiti da je za mene bilo mučenje.
Sve radim duvalicom.
[ guja011 @ 27.02.2007. 10:53 ] @
ma ti si duvaljku kupio zarad grejanja kicme. provaljen si.
[ yu1ny @ 27.02.2007. 11:57 ] @


Da znaš
[ Vladimir Mijailovic @ 27.02.2007. 16:19 ] @
Hvala svima,
znaci da se kod nas izgleda jedino moze nabaviti
Denon od 340 evra. Inace uzgred budi receno posao za koji meni treba
pistolj se ne moze odraditi sa duvaljkom. Pistolj je jedino resenje.
Ako je neko radio BSI kod Citroene C5 posle 2003. ili Pezoa 307 posle 2003.
zna o cemu pricam.

Pozdrav
[ guja011 @ 27.02.2007. 17:32 ] @
nije pištolj ni jedino ni najbolje rešenje.
jedna najbudalastija PACE SX70 ili ako hoćeš WELLER DS (DSX) 80 ručka to radi bolje.

tebi se sviđa denon-pištolj-oblik samo zato što je sve u njemu.
uzgred, cifra od 340€ i nije impozantna sobzirom na primenu (predpostavljam da ne radiš kilometražu za slavu)
[ habit @ 02.03.2007. 19:23 ] @
Imao sam dva Denona i oba su u out-u, i ako sam ih stalno cistio. To ciscenje mu dodje bas cista mukojeba jer ponekad zna da bas 'zakuje' i to kad si u nejvecoj zurbi. Inace je super stvar, spasava oci i ubrzava rad. Losa stvar je sto, da bi se lem odvukao sa pina, ponekad se mora malo vrdati vrhom pa to zna da povredi tanke vodove kod procesora sa gustim proredom pinova.
takodje mislim da i dobra vakuum pumpa moze isto da odradi sto i Denon.
i da ne zaboravim, oba pistolja su u autu jer nisam dovoljno frekventno odsrafljavao vrhove sa grejacem. naime, treba ih povremeno odsrafiti i zasrafiti jer se vremenom speknu zbog temperature.
mali tip....umesto malog fabrickog filtera sam stavljao filter od cigare i menjao ga je super, onaj u komori-veci sam ponekad zasecao, trljao pa je nekako radilo....

pozzz,

milan
[ yz7myg @ 03.03.2007. 10:31 ] @
I mene je u pocetku nerviralo ciscenje ali naviknes se vremenom.
Obavezno se ocisti na pocetki i kraju posla.
Da bi dizna duze trajala umesto orginalne celicne koristi bakarnu zicu.
Diznu bar jednom nedeljno odvrni da se ne zapekne.
Ukoliko na lemovima ima kalafonijuma imas jos jedan problem ciscenje membrane odnosno pranje u alkoholu da bi uredjaj ispravno funkcionisao.
A sto se tice cene pa i nije da nema jeftinije,ja sam platio nov uredjaj 196Eura jer u to vreme je Dolar pao u odnosu na Rublju.Pogledaj www.avc.ru a ima i na drugim mestima jeftinije nego u Pancevu
Pozdrav Bogoljub
[ Miodrag4P @ 30.04.2008. 14:30 ] @
Interelektronik iz Pančeva. Jako profesionalni, prodaju Denon (Japanska firma) Razlemljivače i lemilice, jedini u srbiji rade njihov program ekskluzivni distributeri, rade i besplatan servis.

Napomena: Podaci na pp!

[Ovu poruku je menjao yu1ny dana 30.04.2008. u 16:04 GMT+1]
[ Miodrag4P @ 30.04.2008. 14:33 ] @
Dizne treba sto redje da se ciste jer se cestim ciscenjem ostecuje njena unutrasnjost sta uzrokuje jos vise nakupljanje kalaja u njoj!. i na kraju posla se dizna zapusi kalajem, da ne bi oksidirala! Tako se produzuje vek dizne!
[ Miodrag4P @ 30.04.2008. 14:41 ] @
Malo pre sam poslao da su kratko trajali jer su tako cesto cisceni, ponavljam cesto ciscenje ostecuje unutrasnjost dizne. Denonovi razlemljivaci su dugovecni, ali ipak treba obratiti paznju na odrzavanje, ne samo filtera (malog-cigareta) vec celog. treba ga sa vremena na vreme odneti na servis (besplatan je u interelektroniku), tamo sam ga kupio i tamo ga servisiram i jako sam zadovoljan a nije da ga ne koristim.

[Ovu poruku je menjao yu1ny dana 30.04.2008. u 16:04 GMT+1]
[ guja011 @ 30.04.2008. 15:26 ] @
Miodraže,
od sedam tvojih postova, svi do jednog su hvalospevi o interelektroniku i denonu pa čak i na temi gde se lemilice i ne spominju . lepo je to što ih obožavaš ali ovakav način pisanja se tretira kao reklama i briše.
žuti karton , za sada
[ buljko @ 30.04.2008. 15:59 ] @
Citat:
Miodrag4P: ...jedini u srbiji rade njihov program ekskluzivni distributeri...


Odakle ova tvrdnja? Cudno ali, DENON nema pojma o tome! http://www.denondic.co.jp/en/network/europe.html

PS. Poslusaj Gujin savet!
[ Miodrag4P @ 30.04.2008. 18:41 ] @
Jedino za njih znam da se bave time ozbiljno, jer ima i servis. Koristio sam i Weller godinama i zato smatram da sam kadar da pricam o tome. cemu ovakav stav? Ja da poznajem coveka koji se bavi time, ali firma nije od juce da je ja reklamiram. Ljudi se bave time i zasto da ne preporucim?
[ Miodrag4P @ 30.04.2008. 18:44 ] @
inace link je ovaj: http://www.denondic.co.jp/en/network/russia.html#yugosolovia
[ guja011 @ 30.04.2008. 19:55 ] @
Citat:
Miodrag4P: Jedino za njih znam da se bave time ozbiljno, jer ima i servis. Koristio sam i Weller godinama i zato smatram da sam kadar da pricam o tome. cemu ovakav stav? Ja da poznajem coveka koji se bavi time, ali firma nije od juce da je ja reklamiram. Ljudi se bave time i zasto da ne preporucim?


izvlačiš teme iz 2005e i 2006e godine zato što si kadar da pričaš o tome?
u topovanoj temi JASNO piše da se ne izvlače teme (ako nemaš nešto bitno da kažeš).
sledeći put kada budeš objašnjavao svetsko čudo od omiljene lemilice, prvo pogledaj datum krajnjeg posta.
[ mradomir @ 30.04.2008. 22:39 ] @
Jeste da je tema iz naftalina ali
kada ste se već raspisali...

Miodraže što se denona tiče
u pravu si, ali interelektronik ga
ne drži više, bar ne stanice, za
razlemljivač ne znam.
Zvao sam hteo da kupim SS-8400, nemaju,
niti će imati.
Inače da li ovo može da se nađe u Srbiji?
Ili da se zadovoljim welerom.



[Ovu poruku je menjao mradomir dana 02.05.2008. u 00:29 GMT+1]
[ Miodrag4P @ 05.05.2008. 09:02 ] @
Iskreno datum nisam ni gledao, niti mislim da je bitan, jer kako sam ja video te teme pod kljucnim recima koje me zanimaju, tako moze i neko drugi.... Ja nemam iskustva sa forumima i u njih se ne razumem, ali se dovoljno razumem u lemilice i razlemljivace. Zasto mislis da nije pametan savet kako se odrzavaju dizne i produzuje vek razlemljivaca? Nasao/nasli ste se uvredjeni za ove postove kao prst u oko da vam je covek stavio... Prijatan dan svima.
[ Miodrag4P @ 05.05.2008. 09:25 ] @
Radomire, da li ti je bas neophodna lemilica sa stanicom? Inace, bas mi je cudno da nemaju SS8400, doduse ja koristim SS8200, nemoj me drzati za rec ali mislim da su mi nudili i neku sa stanicom, za bezolovni kalaj poslednji put kada sam kupovao delove. ne znam
[ Marko Enter @ 05.05.2008. 10:56 ] @
Citat:
mradomir:
Ili da se zadovoljim welerom.
GMT+1]

Slobodno uzmi weller ili ersu , oni su predvidjeni isto za profesionalnu upotrebu

pozdrav Marko
[ test1234 @ 20.01.2014. 07:48 ] @
Stara tema isti problem, treba mi Denon SC 7000 z, pistolj odlemljivac ili neka druga marka, ako neko zna gde u Bgd-u moze da se nabavi. Bitno mi je da odem licno da pogledam.

Ps. Pronasao Inter Electronic Pancevo. Denon.

[Ovu poruku je menjao test1234 dana 20.01.2014. u 10:23 GMT+1]
[ test1234 @ 11.07.2023. 12:46 ] @
Znam da nije red al jbga zapušio mi se onaj gore Denon/vrh, jel ima neko savet kako da ga otpušim očistim.
[ ademare @ 11.07.2023. 14:21 ] @
Trebalo bi uz pistolj da se u priboru dobija "igla " za ciscenje .

Jel imas tu "iglu " ili nemas ?
[ test1234 @ 11.07.2023. 16:43 ] @
Imam ali neće, svu sam je iskrivio ali ništa, dalje ništa nisam Preduzimao, a ne znam ni šta bi. Razmišljao sam da zagrejem Map gasom al ajd prvo da pitam ili šta drugo? Naravno podešeno na max temperatura.