[ Jbyn4e @ 06.09.2001. 14:26 ] @
Da li iko koristi neki news server pod windowsima (NT) i koji? Po mogucstvu da bude freeware. Da cujemo predloge, a isto me tako zanima koliko je minimalno potrebno mesta na hdd-u (odnosno koliko bi mogle da zauzimaju poruke sa news grupa).
[ nemesis @ 06.09.2001. 16:11 ] @
Citat:
Jbyn4e je napisao:
Da li iko koristi neki news server pod windowsima (NT) i koji? Po mogucstvu da bude freeware. Da cujemo predloge, a isto me tako zanima koliko je minimalno potrebno mesta na hdd-u (odnosno koliko bi mogle da zauzimaju poruke sa news grupa).


bwaha.. :) .. elme... windows... no dobro ..
imash od netscape .. colibra ili tako neshto ... nije loshe ...
prostor ... ;))) .. yu.* od 10-100MB dnevno ... ;) .. svetske .. oko 15GB dnevno ... :)) ..

shto ti to nebi lepo na jednu linux makinu :)
[ Jbyn4e @ 06.09.2001. 17:19 ] @
Citat:
nemesis je napisao:
bwaha.. .. elme... windows... no dobro ..
imash od netscape .. colibra ili tako neshto ... nije loshe ...
prostor ... )) .. yu.* od 10-100MB dnevno ... .. svetske .. oko 15GB dnevno ... ) ..
shto ti to nebi lepo na jednu linux makinu

Prvo, hvala na podacima, mozes li da mi kazes jos koliko je zauzece diska na news.tehnicom za hr. i yu. grupe, i koliko "traju" poruke na serveru? 7 dana? Kolika je opterecenost servera (memorijska)?

Uh... pa windoze, sta cu kad pod njima radim, a i masina na netu je windoze... a i vecina je ovde na poslu windoze. Mene u principu zanima da vidim moze li nesto kao sto je cini mi se pod unixima da lepo kad se nakacim na vezu, on se poveze na news server(e) i skine poruke (naravno uz filtere koje mu definisem), onda ja to lepo gledam sa lok. servera, postujem na lok. server i onda kad bude na vezi on to lepo prosledi odgovarajucim remote serverima (serveru).
Ili cak eventualno otvaranje news servera za free posting.. posto kreteni iz etf-a zabranise post, uz login i password (videcemo jos o ovome...)
A sto se tice linux makine, vidim koliko ti dobro radi news.tehnicom, pa ne bih da rizikujem :PPP
Salim se samo... iako sam windoze korisnik, podrzavam unixe potpuno sto se serverske strane tice, ali sto se tice korisnicke... khm.