[ ColdKeyboard @ 28.02.2007. 19:42 ] @
Posto vidim da je ovdje slaba aktivnost mozda zato sto je smarty 'prost' ko pasulj ili su vec sve
teme istrosene ne znam ali evo malu raspravicu da pokrnemo na temu {include}

Naime uradio sam 2 sajta koja su identicna i po PHP kodu ali je razlika sto sam prvi uradio
tako sto sam sve strpao u jedan index.tpl fajl a drugi sam izdijelio na vise tpl fajlova
koje sam kasnije ubacivao u index.tpl preko {include} smarty funkcije.

Posto se kod mene na localhostu i jedan i drugi sajt cudno ponasaju (zbog racunara, pun je
svega i svacega i samo sto se ne poce pushit) interesuju me vasa iskustva sa vremenom
potrebnim za ucitavanje stranice, generisanje stranice i uopste performanse ?

Imate li neke savjete, predloge ili kako vi vise volite da radite ? sve u jedan fajl ili ih izdjelite
pa pozivate po potrebi jedan po jedan ?


Pozdrav,
Sale
[ dakipro @ 28.02.2007. 20:37 ] @
Lično volim da podelim templejte po nekom šablonu, bilo po funckionalnosti ili nekoj drugoj kategorizaciji. Znam da to usporava , ali mi je kod mnogo pregledniji i definitivno olakšava dizajniranje. Iskreno, ne verujem da neki, nazovi ga, prosečan sajt moze inkludovanjem fajlova da izgubi performanse toliko da to korisnik (ili programer) moze to da primeti golim okom. Mozda ja to ne primećujem... Nek lupim kad kažem da se često ne inkluduje više od 30-40 fajlova po jednom izvršavanju (prolazu) skripte, što mislim da nije tako strašno za dobre servere, a beše i *nix brže radi sa fajlovima od Windowsa na kome razvijam aplikacije, i na kome, ko što reče Saša ima brdo svega i svačega. Verujem da inkludovanje fajlova, bilo iz php koda ili templejta (ista se funkcija poziva), nije nesto o cemu zaista treba brinuti. Naravno, dok je to u granicama razumnih potreba.
Svejedno mi je dobra organizacija važnija od te izgubljene sekunde. Bar se do sada ni jedan klijent nije žalio na brzinu, a skoro 90% njih je tražilo neke izmene u funkcionalnosti i/ili dizajnu, gde mi je dobra organizacija koda i templejta u mnogome olakšala najteži deo posla: udovoljavanje klijentovim zahtevima, što se na kraju jedino zaista računa
[ Jezdimir Lončar @ 03.03.2007. 12:44 ] @
Pozdrav!
Pa vidi, ja koristim include gdje god mi je potreban.
I kao sto rece dakipro, ne usporava to mnogo.
E sad, meni je uvijek preglednost koda bila vaznija od performansi (valjda zato sto sa njima nisam imao problema, nikad), a za tebe ne znam.
Toliko.
P.S. Ajd pogledajte ovaj moj problem sa prikazom podataka iz baze.