[ igorradojicic @ 03.03.2007. 01:19 ] @
Interesuje me da li je moguce importovati modele iz Maye u 3d studio MAX i obratno???
I kako to izvesti ako nije problem detaljniji odgovor...
Unapred hvala...
Pozdrav
[ abishai @ 03.03.2007. 01:24 ] @
Iz svakog programa mozes exportovati .obj i u svaki mozes importovati .obj
[ igorradojicic @ 03.03.2007. 01:33 ] @
Da znam da moze ali kako jel to sasvim jednostavno, sacuvam kao standardni mayin file, pa ga u 3d maxu u importu pronadjem i to sve funkcionise? i obratno??? to mene zanima da li je tako jednostavno ili ima neka zafrkancija oko toga, nemam 3d max pa ne mogu da probam zato pitam...
Hvala...
[ SreckoMicic @ 03.03.2007. 10:59 ] @
Exportuj iz Maye u .obj (Wavefront obj) format i onda u Maxu importuj taj fajl. Moras dodeliti materijal i ostalo, sta treba, mislim ti prvo objasni sta je za tebe komplikovano pa cemo ti moci preciznije odgovoriti., je li ili nije. Nemozes Mayinu scenu otvoriti u Maxu i obrnuto, ako to mislis.
[ igorradojicic @ 08.03.2007. 21:39 ] @
Imam maya 7, i ne moze da se ide export u taj .obj file...
Ne znam kako da uradim to da iz MAXa otvorim model uradjen u MAYA?????????
Pomozite molim vas hitno mi je...
Pozdrav
[ SreckoMicic @ 09.03.2007. 07:17 ] @
Ne mozes iz Maye 7 u obj ???? Mozes 150%.

Probaj u preferencu Windows->Preference-> plugin manager da aktiviras obj export plugin. Jedino da ti to nije aktivirano.
Ili pogresno radis, moras ici na export pa onda izaberes obj, a ne save.
[ Angel_of_Dark @ 09.03.2007. 18:06 ] @
NEmoj da koristis OBJ format, vec lepo koristi FBX format koji podrzavaju oba programa. FBX je najbolji za razmenu fajlova, narocito zato sto je jedini koji je uspesan u exportovanju nekih naprednijih stvari kao recimo bonesa.
[ 3D-generik @ 22.06.2007. 16:08 ] @
Citat:
Angel: NEmoj da koristis OBJ format, vec lepo koristi FBX format koji podrzavaju oba programa. FBX je najbolji za razmenu fajlova, narocito zato sto je jedini koji je uspesan u exportovanju nekih naprednijih stvari kao recimo bonesa.


...tako je!!!
[ eXtude @ 09.07.2007. 20:56 ] @
Ovako.. imam i ja jedno pitanje, pa da nebi otvaro novu temu pitacu ovdje, jer je slicno ovome..

Imam neke modele koje otvaram u maxu (format .3ds) i zelim ih ubaciti u mayu i idem ovim redosljedom. Otvorim modele u Maxu (.3ds) i snimim ih u format (.FBX), potom pokrenem Mayu i odradim import modela.FXB i dobijem rezultat!!! Ali.. kada hocu da stavim texturu na taj model u mayi na modelu se pojave neke linije :-( ... ne znam kako da odradim teksture?
Ako zna neko neki nacin molim vas da mi pomognete.. da rijesim problem...

Da napomenem verzija maxa je 8.0, a maye 8.5 ...