[ STRIKAN @ 05.03.2007. 20:42 ] @
na instalacionom disku Max 7.0 postoji standalone backburner verzija programa. znam sta radi taj program ali ne znam zasto ne radi! pokusavam da namestim 4 racunara u mrezi da rade od kojih 3 treba da rade u server modu za rendering. na prvom sam instalirao max-a a na ostalim standalone verziju backburner-a. kad sve to pokrenem na serverima se podigne prozor servera ali neucita max 7plugin rendering filter, nego samo comand line tool. i naravno ne radi (cemu sluzi comand line tool?).
onda sam na jednom od ova tri stavio jos max 7.0 i on sad radi kao server. kapiram da ovako i treba da radi ali zasto se onda backburner zove standalone kad nece da radi?
trazio sam i po netu i nigde direktno nepise da treba da se instalira i max i backburner, a ocigledno je da treba.

jel ima neko slicna iskustva sa bb-om?

p.s. osnovna ideja je bila da ne instaliram max-a svuda (postoji mogucnost za jos 4 servera koja nisu bas fizicki blizu, a i user-i na njima nisu bas srecni sto bi im zauzeo jos cca 700Mb, sa pricom gusis mi comp)
[ deepwhite @ 05.03.2007. 22:44 ] @
MORAS instalirati 3dmax na svaki racunar koji koristis u mrezi. backburner sluzi samo da uskladi i poveze rad racunara a ne za renderovanje. inace bi mogao da renderujes u backburneru :) zar ne.