[ RuNJa87 @ 08.03.2007. 00:10 ] @
Problem se sastoji u tome sto gore navedeni laptop ima integrisani bluetoth uredjaj koji ne detektuje u device manageru, kao da je iskljucen, a ja ne vidim nikakav nacin da ga aktiviram ako je to uopste moguce.
Sve je radilo OK na systemu koji je bio na njemu kad sam ga dobio(XP Home) na Nemackom, ali kad sam podigao drugi system takodje XP Pro English ni traga od bluetotha. U cemu je caka nije mi jasno, sve sam zivo gledao.

Ako je neko imao slican problem ili zna u cemu je fora neka pomaze!!

Unapred Hvala!!
[ DarkHorus @ 08.03.2007. 07:15 ] @
a jesi li probao da skines drajvere sa njihovog sajta? sasvim je moguce da ga win "ne vidi" bez drajvera.
[ Sadun @ 08.03.2007. 08:58 ] @
Poslusaj DarkHorusa i vidi na http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/tm_2310.html mada mi se nesto cini da tamo nema drivera za bluetooth!? BTW ne znam zasto si pregazio vec instaliran Windows. Ako je zbog jezika mislim da si mogao to resiti i bez reinstalacije jedino sto bi imao HE, a ti mozda hoces iskljucivo Pro? Nije bitno, sta je tu je. Verujem da bi odgovarajuci driveri resili problem.
[ RuNJa87 @ 08.03.2007. 17:16 ] @
Znam za ta link, gledao sam i tu ne pominju se driveri za BTW. Kad sam reinstalirao Windows nije mi padalo na pamet da ce se pojaviti ovaj problem.
Cudno je sto ga on i ne vidi nigde kao hardware koji nema driver niti trazi instalaciju za nega. Jednostavno kao da nije aktivan ili tako nesto. Stvarno nisam pametan. Ubio sam se cackajuci i nista.

[ mizob @ 08.03.2007. 17:46 ] @
Ne znam kakav je slucaj kod tebe, ali pogledaj ovo: http://www.elitesecurity.org/p1499633 ,mozda ga jednostavno nisi upalio.
[ alekss @ 08.03.2007. 22:04 ] @
A baš si siguran da imaš bluetooth adapter ugradjen?

Nemoj da te zavara prekidač za bluetooth napred - to imaju svi noviji acer-i, a ne znači da imaju ugradjen adapter (ista šasija za različite modele).

[ calexx @ 08.03.2007. 22:35 ] @
U opisu piše Integrated Bluetooth® technology (optional) što znači da možda ima a možda ne.
[ buljko @ 08.03.2007. 23:17 ] @
Citat:
RuNJa87: Sve je radilo OK na systemu koji je bio na njemu kad sam ga dobio(XP Home) na Nemackom


Sta ovo znaci? Jesi li uspostavio neku konekciju ili je samo bila prikazana ikonica? Ikonica ce u nekim slucajevima ostati i ako je bio zakacen externi npr. USB Bluetooth adapter!
[ RuNJa87 @ 09.03.2007. 02:50 ] @
Nisam uspostavljao nikakvu vezu, ali je bila plava ikonica od BTW. Tacno moguce je da je bio neki eksterni. Nisam se setio toga. Posto sam i na sajtu video da ima integrisan sve sam isao na to da nije aktivan. Ali kao sto neko pomenu to ne vazi za sve modele pa tako je i slucaj sa mojim sigurno.

Bice sigurno da je to, nista drugo ne moze biti.

Hvala svima na pomoci!
[ Nenad Vranjanac @ 09.03.2007. 08:45 ] @
Citat:
buljko:Ikonica ce u nekim slucajevima ostati i ako je bio zakacen externi npr. USB Bluetooth adapter!


windows xp driveri, kad se iscupa bt odmah sklone i ikonicu. ikonica ostaje u slucaju "externih drajvera". ako je laptop kupljen nov i nekoriscen, malo verovatno da je to slucaj. pa eto reci sada, jel bio nov ili koriscen?

uostalom idi u device manager, pa pogledaj ima li neki bt uredjaj prijavljen, a ako ne, pogledaj pri dnu i da li ima neki zuti upitnik tj. neprepoznat uredjaj.
[ buljko @ 09.03.2007. 08:51 ] @
Citat:
RuNJa87: ...na systemu koji je bio na njemu kad sam ga dobio(XP Home) na Nemackom...

Nije ga on kupio... pa taman bio nov, novcijat, to nista ne znaci. Ni on ne moze znati sta se desavalo dok je stigao do njega.

Citat:
...koji ne detektuje u device manageru...

Citat:
Cudno je sto ga on i ne vidi nigde kao hardware koji nema driver niti trazi instalaciju za nega


Nema ga...
[ RuNJa87 @ 09.03.2007. 12:09 ] @
Nije nov, koriscen je neko vreme. Gledao sam u Manageru , to sam prvo pogledao.Nema nigde BT-a, a svi uredjaji su instalirani.