[ anna2716 @ 08.03.2007. 00:34 ] @
Ljudi ja vas ne zezam,

ja sam se raspitala na poslu koji uslovi su potrebni i kako je najlakse dobiti vizu.Opstine, Ministarstva i ambasade saradjuju. Znaci da ako opstina ne da OK, nece od vize biti nista. Znaci odbijenica moze da zavisi i od poslaoca garantnog pisma. Kao sto sam vec napisala neki delovi Srbije, siromasniji, i nemaju nikakvih sansi za vizu. Vi mozete i raditi i imati para na knjizici-to oni vise u Srbiji ne gledaju.

Prvo iskrenost: Vecina dodje i radi na crno, sta - da li je dobro to "iskreno" reci. Shvatite mentalitet ovde. Nemci ne mogu sebi da priuste 2 meseca da idu na odmor a Jugovici kao mogu. To je ta prva prepreka koju niko u ambasadi ne veruje. Zamislite vama dodju dnevno stotine ljudi i svi isto pricaju, svi hoce na odmor, 2 do 3 meseca. Zato je moj savet da je gluma najvaznija u svemu tome. Oni nisu familijarni ljudi da bi nase medjusobne odnose razumeli. Oni jesu i hladni i neljubazni ali glupi nisu. Njihovo gradivo ucenja, za radnika u ambasadi, su slucajevi koji nisu bili po pravilu. Oni su pesimiste u dusi, vecina.

Oni mogu sebi da priuste da osudjuju ko ce uci u De a ko ne. Znaci od tih stotina ljudi, morate VI bas biti ti koji ce ostati njima u mislima i kad bude razjasnjavano da li cete dobiti vizu, da moze radnica da vas se seti.

Recimo u oktobru je Oktoberfest u Münchenu. Dolaze ljudi iz celog sveta. Zasto ne probate sa tim fazonom. Kako uvek gledate prenos na TV i zelja vam je Nemacku KULTURU i tako ogroman fest da vidite. Ili jednostavno nadjite po internetu neke vazne dogadjaje i to koristite kao ulaznicu. Kao sto vam je poznato, ovde kad se trazi posao, praksa itd. pise se Bewerbung - molba- i ondah firme pozivaju na razgovor. Svi kojima je stvarno stalo do tog posla (zavisi od pravca svrhe) pripremaju se danima za taj razgovor: nacin sedenje, govor tela, kako mimiku upotrebiti pozitivno, vezbaju sta ce reci (sta moze da se uvelica). Znaci pripremaju se za ulogu svog zivota. To je to isto. Vi podnosite tu molbu da vam odobre ulaz u Nemacku. Jer oni paze i na to. Oni su dobro istrenirani, sto se tice toga. To su sve stvari na koje u ambasadi isto gledaju. Mozda je to vama sada smesno ali ja vam garantujem da je tako.

Ja i dalje preporucujem da svi probaju da se stave u njihovu poziciju: Sta bih ja uradio da sam ja u ambasadi. Na koje stvari bih obracala-o paznju. Price izmedju posiljaoca garantnog u opstini i vase price u ambasadi moraju biti identicne. Pripremite se za razgovor, tako da vas ne mogu zbuniti. I sta je najvaznije ako je prva odbijenica, ulozite zalbu jer kao sto sam rekla, zalba ce otici do veceg radnika. Obrazlozite opsirno svoj razlog putovanja. Mozda nadjete i neki klub, fudbal, folklor pa su cak i oni spremni da vam priteknu u pomoc, npr. ima folklorijada negde u Nemackoj, ili utakmica pa mozete s njima podneti vizu.

Sta isto mozete navesti kao razlog putovanja u Nemacku, su Sprachreisen. Nemci, ucenici cesto idu u inostranstvo da bi usavrsili strane jezike pa sto ne bih to isto probao neko od vas, mozda. Ali pri ovom, ne bi bilo lose kad bi mogli bar malo Nemacki. Jer ne moze se jezik usavrsiti gde ni jednu rec ne znate.

Nije samo stvar o poslu, banci itd. Ja znam da je situacija u Srbiji a i u Nemackoj malo taj zakon izmenila. Oni mogu i pored svih ispunjenih uslova dati odbijenicu.

Puno srece











[ milicica1 @ 15.03.2007. 01:00 ] @
Nemojte da se zanosite da trazite prvi put vizu na period duzi od mesec dana!!!!
Cak i ako se ide preko neke kombinacije i da se dobro podmaze ne vredi ako se vec u pasosu nema neka viza. To ce odmah svi da vam kazu! Svaki sledeci put je mnogo lakse i mogu da se uzmu cak i poslovne vize na po 6 meseci. Najgore je kada vam udare odbijenicu, mada i to moze da se skine.
Vidim da se to pitanje ponavljalo pa i to da kazem: Kada se dobije viza moze da se putuje bilo gde po evropi, pa cak recimo i u svajcarsku, samo kazete da ste u tranzitu (posto oni nisu u shengen zoni) i niko nece da pravi probleme!
Ja znam neke sto zavrsavaju takve stvari za 1000-1200evra. Pa vi vidite, ako je nekome tolika frka da ide... Svi papiri se sredjuju, i garancije i sve ostalo. I sto je najvaznije novac se ne daje unapred!!!
Pozdrav svima