[ zmej @ 09.03.2007. 13:13 ] @
Interesuje me imali ovde korisnika usluga ovog ISP, i kako ste zadovoljni njihovim uslugama.
Ja sam skoro uveo kablovski internet i imao odredjene probleme oko konekcije koji su bili u stvari soft.problemi kod Jotela.
Takodje sam primetio da im sajt ne radi kao i mail server....
[ milanst18 @ 09.03.2007. 15:45 ] @
Vidim da si njihov korisnik ( kao sto vidis i ja sam).
Ne znam koliko si dugo korisnik Jotelovog kablovskog interneta, a ovo su moja iskustva.
Koristim njihov internet vec pola godine.

Sto se tice brzine skidanja ona je maksimalna, tj. koliko to vec moze da bude na 128kb skida 13kB-15kB, a na 256kb 27kB-30kB sto je ako pogledas druge teme (mislim u ADSL podforumu ) narmalna, sasvim zadovoljavajuca. Ove brzine su mi konstantne kad skidam torente, dok kada skidam Download Accelerator-orom ona je maksimalna 128kb (256kB) skida maksimalnih i konstantnih 15kB-16kB (30kB-32kB).

Na jednoj od tema korisnici su se zalili na vreme odziva, koja je u prva dva meseca koriscenja bila stvarno uzasna sada je bar kod mene korekna 10ms.

Stvar koja mene uzasno nervira je sto ne rade p2p programi (DC++ i Emule) mada radi LimeWire koji mi bar zasada nije pomogao u pretrazivanju i nalazenju fajlova

Korisnicki servis im je UZASAN sta vise reko bi da uopste ne postoji, bar ne postoji u pravom smislu te reci da pomogne korisnicima u konfigurisanju programa za internet.

Webmail nije operativan verovatno ce biti kad Srbija udje u EU (2015 godine) :-) mada su mi rekli da ce biti instaliran uskoro to je bilo pre sest meseci. Meni nije nesto pretereno potreban jer postoje FREE mail acounts (gmail inbox) koje koristim godinama.

Sajt radi povremeno svakog 20-tog u mesecu, sada ne redi ali bice 20. marta i radice jedno dva dana i ponovo pada.

Postoje stvari koje bas ne idu u prilog ovom provajderu, ali osnovna svrha ISP-a je da obezbedi konstantnu i pouzdanu vezu na net a ovaj ISP meni to obezbedjuje pa sam zadovoljan. Jedina stvar na koju uvek opominjem ljude u Jotelu, kada odem da uplatim internet, je da omoguce rad p2p programima sto se uvek prolongira za sledeci mesec.

Toliko od mene
Pozdrav.
[ zmej @ 09.03.2007. 15:58 ] @
Meni je trenutno ping na www.google.com 70ms.Koristim paket 512kbs,onaj home sa ogranicenim saobracajem.
Uzeo sam sa ogranicenim da vidim da li se isplati da kasnijem uzmem neki flat paket.
To sto se tice korisnickog servisa tu se u potpunosti slazem...
Naime nisam mogao da se konektujem na internet zvao sam ih xy puta i sve je bilo kolega ce to srediti.I tako dva dana dok mi nije pukao film i rekao sam onoj devojci tamo da mi odma srede konekciju jer je u pitanju pet minuta njihovog vremena,neko podesavanje kod njih i od tada stvarno nema problema.Ja mislim da je su problemi sada prolazne prirode dok se ne uhodaju kako treba...Mislim,valjda odnosno iskreno se nadam...
[ calexx @ 09.03.2007. 18:23 ] @
Citat:
milanst18: Stvar koja mene uzasno nervira je sto ne rade p2p programi (DC++ i Emule) mada radi LimeWire koji mi bar zasada nije pomogao u pretrazivanju i nalazenju fajlova
Kako ne radi eMule? Uopšte neće ili slabo radi? Da li si probao da promeniš portove, možda su samo zatvorili neke standardne? Ako ti rade torenti ili limewire, možda možeš i ovog da središ.
[ milanst18 @ 10.03.2007. 10:46 ] @
Ma upopste nece, stvar koja i mene zbunjuje je da torenti rade a DC++ i emule nece. Sva podesavanja koja su do mene su uradjena i isprobana jedno 10x ali ipak nece.
Jos jedna cinjenica koja mi je nejasna je da u utorrent-u ikonica koja pokazuje da je port forwarding odredjn (a port forwarding je odradje korektno) crvena non stop sa znakom uzvika koji kaze Not connectable a moze da skida maksimalnom brzinom. Pogeldaj sliku.
http://img337.imageshack.us/my.php?image=utorrentsm8.jpg

Napomenuo bih da imam kablovski modem koji na svojoj konfiguracionoj strani nema opciju otvaranja portova.

Ako neko zna u cemu je problem i njegovo resenje neka odgovori.

Unapred zahvalan.



[ calexx @ 11.03.2007. 15:07 ] @
Kakvo otvaranje portova na modemu? To se radi samo ako veza ide preko rutera koji promeni adrese računarima vezanim na lan. Ako je u pitanju modem koji prosleđuje adresu, onda tu nema nikakvog forvardovanja.
Kako uopšte neće da radi eMule? Prijavi neku grešku ili samo ne kreću ni DL ni UL? Hm, da bi UL krenuo, moraš nešto da podeliš a ako nisi, onda i ne može da krene. :)
Čak i ako je u pitanju ruter a portovi nisu forvardovani, saobraćaj može da ide i punom brzinom.
Kakve adrese daje Jotel? Ako daje privatne, onda će svaki p2p program da radi tek koliko da se kaže da radi, zaboravi na neke brzine.
[ milanst18 @ 12.03.2007. 11:05 ] @
Ovu napomenu za otvaranje potrova sam samo napisao da ljudi ne daju takve savete, a znao sam da na kablovskom modemu nema forvardovanja, mozda sam pogresno formulisao recenicu.
Sa ponosom obavestavam sve korisnike JOTEL Kablovskog interneta da EMULE R A D I .
Bilo je zabune jer su mi pre par meseci u korisnickom servisu rekli da su svi portovi na njihovom ruteru zakljucani a poslednji put pre 10 dana su mi rekli da su otvorili sve portove. Pa sam probao samo DC++ koji tada nije radio a emule nisam ni probao, ali danas sam ponovo pokusavao da osposobim DC++ ali nisam uspeo jednostavno kada treba da skine listu fajlova nekog korisnika, znači predhodno se konektuje na HUB, neko vreme pise "connecting" i zatim ide "connection time out" i to se uvek desava. Ako neko zna rešenje ovog problema neka odgovori.

Citat:
calexx: Kakve adrese daje Jotel? Ako daje privatne, onda će svaki p2p program da radi tek koliko da se kaže da radi, zaboravi na neke brzine.


Ovo ne znam kako mogu da proverim, sem da ih pitam.
[ calexx @ 12.03.2007. 13:53 ] @
Koju IP adresu ti pokazuje na ipconfig? Da li ovakvu kao što piše kod tebe 212.200.88.* ili neku privatnu?
[ milanst18 @ 12.03.2007. 18:56 ] @
Adrese su privatne, nije ova kojom izlazim na net.


Mada nisam nešto preterano koristio p2p programe skinuo sam svega nekoliko mp3 pesama, i tada je skidao 20kBps na 256kbps što je po meni sasvim solidno za male fajlove, ali kažem da nisam skidao velike fajlove da bih mogao da ocenim.
[ calexx @ 12.03.2007. 20:09 ] @
Ako ne skidaš mnogo, neće ni da ti smeta. Jedino što ćeš uvek da čekaš da te puste da skidaš, prvo svi ostali a onda oni sa LowID. Što se DC++ tiče, trebalo bi da se igraš sa podešavanjem konekcije, možda proradi u nekom pasivnom modu.
[ jarilo @ 12.03.2007. 22:35 ] @
Interesuje me u kom se delu grada nalazite?

Ja sam se par puta prijavljivao za korišćenje mailom, pa išao kod njih da popunim i potpišem prijavnicu, da bi mi na kraju rekli da moj kraj uopšte nema tehničkih mogućnosti, jer treba da rade neka premeravanja.

Onda sam im lepo objasnio da će ubuduće oni mene zvati za moje pare :) a ne da ja njih proganjam da dobijem priključak.

Pozdrav.
[ milanst18 @ 13.03.2007. 10:42 ] @
Citat:
jarilo: Interesuje me u kom se delu grada nalazite?

Ja sam se par puta prijavljivao za korišćenje mailom, pa išao kod njih da popunim i potpišem prijavnicu, da bi mi na kraju rekli da moj kraj uopšte nema tehničkih mogućnosti, jer treba da rade neka premeravanja.


Kad čovek pomisli da je sve čuo i pomisli da su počeli da rade malo ozbiljnije onda nešto ovako. Kakva nemarnost!! Verovatno su ti mailom rekli da dođeš da potpišeš.

Ja sam na Panteleju ako si u zgradi mislim da će ubrzo da ti uvedu, ali će sigurno da prvo odrade sve prijave, koje po njihovim rečima ima mnogo.

Šta si potpisao prijavnicu ili ugovor? Ja sam prijavnicu popunio (oni su poslali formular) i poslao mailom a već sledećeg dana su mi doneli modem.

[ zmej @ 13.03.2007. 18:56 ] @
Ja sam na durlanu u blizini Cegar skole gde imaju svoje opticko cvoriste....
[ jarilo @ 14.03.2007. 19:40 ] @
Citat:
Verovatno su ti mailom rekli da dođeš da potpišeš.


Ma nisu, zvao sam ih telefonom da se raspitam koja je procedura i rekli mi da dođem lično da prijavim. Pitao sam ih da li može kod mene, rekli može, čeka se do 2 nedelje i zvaće me u toku te 2 nedelje. Živim u manjoj zgradi sa 4 stana.

Pratio sam i neko vreme preko pingdom.com servisa koliko im je sajt dostupan, samo u mesecu martu vise od 12 sati. I to recimo 7. marta tričavih 9h. Ako nisu ažurni po pitanju održavanja sopstvenog sajta, kako li tek onda rade sa korisnicima.

Hvala za odgovore.
[ SoB @ 20.03.2007. 19:00 ] @
Ljudi ja sam isto preko Jotela ali kada skidam preko torrenta brzina mi je jedva 5kB/s. Jel moze neko da mi objasni kako da odradim port forwarding? Ali mi objasnite korak po korak. Znam samo da mi je se IP adresa zavrsava sa tri cifre a ne sa jednom
[ calexx @ 20.03.2007. 20:57 ] @
Za početak kaži da li je tvoja adresa kao što piše ispod tvojih podataka ili je drugačija. Ako nije, onda imaš privatnu što znači da će p2p da rade tek koliko da se kaže da rade.
Hm, da li uopšte imaš ruter ili si povezan samo modemom? Ako je prvo, na www.portforward.com imaš uputstvo kako se forvarduje a ako nemaš, onda nema šta ni da forvarduješ.

Ovo bi u svakom slučaju trebalo da ide u file sharing.
[ milanst18 @ 20.03.2007. 21:45 ] @
calexx jeste off ali ajde da pomognemo čoveku
U pitanju su ti samo obična podešavanja u ovoj poruci ti je zakačen fajl u kome ti je detaljno objašnjeno podešavanje utorrenta ne znam koji program ti koristiš ali ti preporučujem ovaj ti sam odluči.
Napomena:
Skidanje torrenta ti pre svega zavisi koliko ljudi i sa kojim uplod-om seed-uje željeni fajl, ako imaš samo jednog seed-era onda nemoj da očekuješ da skidaš maksimalnom brzinom. Pokušaj da skidaš neki film ili seriju koji/koja ima preko 50 seed-era tako ćeš najbolje videti da li je problem rešen.

Pozdrav.

[ SoB @ 23.03.2007. 20:27 ] @
Hvala ti u svakom slucaju, nego jel moze neko da mi objasni kako da podesim eMule imam verziju 0.47c i konektujem se na server neki donkey. Ukucam u search sta zelim on mi nadje fajlove i ja izaberem neki otvoreno plavi (valjda to treba da znaci da je konektovan). E onda u transferu mi pise waiting i to je to, ne pocinju ni download ni upload. Jel zna neko kako ovo da podesim?
[ calexx @ 23.03.2007. 21:35 ] @
Pretpostavljam da ti je ostao LowID pošto Jotel valjda ne daje javne adrese (pogledao sam na sajtu, piše da daju jednu ili dve dinamičke adrese pa mi liči da ne daju javne). Ako je tako, onda ćeš da pričekaš malo više dok download počne. Osnovno pravilo je da moraš da imaš na spisku za DL mnogo tj što više fajlova i da budeš strpljiv. Dok nisam rešio LowID, dešavalo mi se da prvi DL krene posle nekoliko sati pa prekine pa posle ko zna kad nastavi. Sa HighID i mnogo podeljenih fajlova sada trenutno počinje i za par minuta dođe do maksimalne DL brzine.

Da bi upload počeo moraš da imaš dovoljno podeljenih fajlova a posebno onih popularnijih i traženih.

Nema nekog rešenja dok ne nabaviš HighID, sada si poslednja rupa na svirali i ostali ti dozvole DL kad ama baš niko drugi neće te fajlove.
[ SoB @ 25.03.2007. 19:05 ] @
a sta je HighID a sta je LowID?
[ calexx @ 26.03.2007. 10:37 ] @
Pošto je u pitanju eMule, najbolje da pročitaš šta oni o tome pišu. Pored ovoga ima još mnogo korisnih tekstova, ja sam tek posle čitanja ovih uputstava priučio kako radi eMule i od tada je sve kako valja.

http://www.emule-project.net/h...topic_id=308&rm=show_topic
[ Vladica Savić @ 03.04.2007. 14:16 ] @
I ja imam problem sa Jotelom
Dakle, ja i docimer koristimo njihove usluge, imamo ruter, i sve je radilo ok do pre 3 dana. A sad radi samo kod njega. ? Kod mene sad moze samo da otvara samo po neki sajt (i to ponekad) a kod njega je sve ok Sta bi mogao da bude problem ? Sta da radim? Podesavanja za Firewall i InternetOpcije su mi iste kao i ranije kad je radilo sve ok, al sad nece... Jel zna neko kako? Zasto? Help! F1
[ calexx @ 03.04.2007. 21:14 ] @
Da nije povukao nešto pa tebi ne ostaje ništa? Da li koristi neki p2p program? BTNJ, da li Jotel planira da počne sa javnim adresama, izgleda da će kod sestrića to da bude rešenje za Internet pa da se ne muči sa priv adresama ...
[ milanst18 @ 03.04.2007. 22:36 ] @
Citat:
calexx: da li Jotel planira da počne sa javnim adresama, izgleda da će kod sestrića to da bude rešenje za Internet pa da se ne muči sa priv adresama ...


Meni su mail-om odgovorili da od juna sigurno dodeljivati javne IP, poslali su zahtev RIPE pa čekaju odgovor.
Stavili su i napomenu da će možda početi i ranije, ali juna su rekli da je krajnji rok.
[ calexx @ 03.04.2007. 23:25 ] @
To je OK informacija, taman dok mu skrp.. sklopim PC on će da uvede kabl a uskoro dobije i javnu adresu pa može da se baci u DL. ;) Onda da mu i ne stavljam modem da ga ne zbunjuje.
[ milanst18 @ 04.04.2007. 00:51 ] @
Citat:
calexx: Onda da mu i ne stavljam modem da ga ne zbunjuje.

Možda ipak da staviš modem, u slučaju da nema fax, meni sada modem koristi samo za primanje i slanje fakseva. :-)
Razmisli, to je 500 din preko, a faks može ponekad da ti pritreba.
[ zak @ 04.04.2007. 08:56 ] @
Planiram da se prikljucim na internet preko Jotela, ali citajuci vasa iskustva i nisu mi nesto bas dobri, ja sam do pre par dana koristio Beotel 256/64 mada 64 nikada nisam imao, do 24 sam mogao da izvucem, raskinuo sam Ugovor ali sada MAJMUNI nece da mi oslobode prikljucak kako bih otisao kod PTT-a eventualno Telekoma ali telekom naplacuje 5.000 za prikljucak, te iz datog mog izlaganja preporucite mi sta je i ko je najbolji za ADSL.
[ calexx @ 04.04.2007. 10:28 ] @
Citat:
milanst18: Možda ipak da staviš modem, u slučaju da nema fax, meni sada modem koristi samo za primanje i slanje fakseva. :-)
Razmisli, to je 500 din preko, a faks može ponekad da ti pritreba.
On sigurno do sada nije poslao a ni primio fax a ne verujem ni da će ikad da mu bude potreban. Nek nauči da se služi mejlom. Nije u pitanju trošak, ja imam modem koji ne koristim (pored SBB, ADSL i ISDN mi je malo bezvezno da modemišem) ;) a i u međuvremenu sam nabavio još jedan za cenu kafe u sokačetu. Mislio sam da mu ne komplikujem prvi susret sa ovim, ne mora nikad da sazna kako izgleda dialup mučenje. :)
[ milanst18 @ 04.04.2007. 10:53 ] @
Citat:
zak: preporucite mi sta je i ko je najbolji za ADSL.

Moje mišljnje o Jotelu je isto, ništa se nije promenilo, a nalazi se na prvoj strani ove teme. Možda još neko da postavi svoje.
Citat:
zak: Planiram da se prikljucim na internet preko Jotela, ali citajuci vasa iskustva i nisu mi nesto bas dobri, ja sam do pre par dana koristio Beotel 256/64 mada 64 nikada nisam imao, do 24 sam mogao da izvucem,

Predpostavljam da misliš na upload, kod Jotela ja bez problema uplodujem sa 6KBps (48Kbps), bez smanjenja brzine downloda, a može i više samo se tada degradira brzina downloada.
[ zak @ 05.04.2007. 14:40 ] @
Danas prikljucujem Jotel pa ce mo videti kako ce biti, ali jedno moram reci:
Bio sam na internetu kod Beotelnet-a i raskinuo Ugovor jer su ponekad neprofesionalni, potom saljem pristupnicu za PTT ADSL, saopstavaju mi da mi je zbog doticnog provajdera zauzeta veza, zovem doticnog i pitam kada ce biti veza slobodna kaze, moze odmah ali ide od 2-10 dana, mi smo odmah podneli zahtev za oslobadjanje veze kaze Beotel, ne budem lenj pozovem Telekom i pitam da li mi je veza slobodna posto sam raskinuo Ugovor, Telekom saopstava da nikakav zahtev od strane Beotel-a nije podnesen i sada gle cuda neko laze da li ovi ili oni jedno je sigurno da nista vise ne funkcionise , pre svega mislim na jednu poslovnost, korektnost i pre svega da korisnici budu zadovoljni uslugama koji provajderi daju i jos jedno upozorenje citajte Ugovore koji podpisujete jer zada kod Jotel-a moram biti 18 meseci pa ako necu vise mogu raskinuti Ugovor inace raskid Ugovora pre isteka 18 meseci naplacije se 1.500,00 din, sto mislim da nije korektno jer za moju lovu mogu da radim sta hocu tj. ako mi se ne svidja usluga ja trazim nesto bolje ako bolje od ovoga postoji, i na kraju mora da su koristili TV BGD ja ti nudim uslugu i naplacujem a ti sto je ne koristis tvoj problem "PARE NA SUNCE" (solarno placanje)
[ calexx @ 05.04.2007. 17:58 ] @
Dobro si ovo pomenuo, sad sam pogledao Jotelov ugovor i stvarno piše da mora da se koristi 12 meseci s tim što može da se pauzira neki put, najviše 6 meseci. Pošto im cene nisu nešto preterano niske tj 256/64 je 1290, pa još daju privatne IP, sve mi više liči da će rešenje da bude ADSL. Ovako može da se desi da radi nikako a da mora da se plaća. Neverovatno da te nove i male firme imaju gore uslove od velikih i koliko-toliko proverenih.
[ zmej @ 06.04.2007. 15:20 ] @
Pazi molim te sta su meni uradili ladno me iskljucili ja pozovem jotel javi se ona devojka i ladno mi kaze da nisam platio a njene kolege pocele da iskljucuju neplatise kao,ja kazem da sam platio onda ona proveri pa me tek onda ukljucili.Oni izgleda krenu redom da iskljucuju pa onda ko se javi da se zali znaci taj je platio....
[ calexx @ 06.04.2007. 17:20 ] @
Umesto da se potrude da privuku nove korisnike, svejedno da li boljom cenom ili uslovima, oni su izabrali drugi smer. Ipak ću da ih preskočim, za koju kintu više može da se dobije ADSL a to mi je mnogo bolja varijanta.
[ Vladica Savić @ 09.04.2007. 16:04 ] @
Ljudi, sve je to lepo (tj. grozno) sto se tice usluga koje daju, nego, sta ja da radim sa onim mojim problemom... ?
Docimer i dalje ima dostupno sve sto se tice interneta, a ja samo delice... Preinstalirao sam ceo sistem sad, al jbg. nece ponovo... Jel imao jos neko slicnih problema i kako ih je resio... ?
BTW-Nije u pitanju to da li on "povuce" vise informacija, isto se desava i kad je njegov komp ugasen, znaci kad sam samo ja na mrezi...
Sta da radim... F1 F1 F1 Please...
[ calexx @ 09.04.2007. 17:03 ] @
Da li si proverio ruter i kabl? Prikači PC umesto njegovog pa će onda da bude jasnije gde je problem.
[ Vladica Savić @ 10.04.2007. 12:35 ] @
Ma nije bio problem u tome... Bila su se promenila DNS podesavanja. I zelim da se zahvalim tehnickoj podrsci koja mi je pomogla da resim taj problem dajuci mi smernicu: "Pa ne znam sta da ti kazem, procackaj malo... " I tako, procackam ja malo vise... i sad sve radi
Pozdrav svima u svakom slucaju.
[ Basa @ 26.04.2007. 16:17 ] @
Da dodam i ja nesto na temu, posto vidim da se ljudi i posle losih postova i poruka odlucuju da uzmu internet kod njih.

Ja se upravo spremam da predjem na adsl, i to nema veze kod koga. Problem je najvise u tome sto su ljudi iz Jotela krajnje neprofesionalni, da ne kazem neku tezu rec, mada bi bilo realno. Upravo inace i pisem sa dial-up-a posto Jotel sa malim prekidima ne radi vec 3 dana. I ne bi to bilo strasno da to recimo nisu ranije najavili ili poslali neko izvinjenje, recimo, kako mislim da bi i bio red. Ipak ljudi uplate flat paket, a otprilike nemaju i po 5 dana mesecno internet. Na njihovom info kanalu nema, naravno, nikakvih podataka ili obavestenja o tome da se nesto radi. Juce sam, recimo nazvao, oko 11 sati da pitam zasto vec ceo dan ne radi internet. Sa druge strane mi je doticna zenska osoba poprilicno ravnodusno rekla da nije radilo nikome, a da ce da proradi za sat vremena. Naravno, internet je proradio tek navece. Da bi opet sutradan, tj. danas bila ista prica.

Alal njima vera, neka oni rade i sire mrezu, nemam nista protiv. Ali makar neka budu toliko fer da ljudima posalju makar neko obavestenje da znaju sta ih ceka. Ispravka, na info kanalu je stajalo da 24.-og nece biti "povremeno" i u "jutarnjim casovima". Isto obavestenje stoji i danas, 2 dana posle, a nista ne radi.

Dakle, moje misljenje, bez obzira koliko oni budu poboljsali linkove mislim da odnos prema ljudima nece moci da promene nikada, i zbog toga najpre treba potraziti drugog provajdera pa makar i za dosta veci izdatak.

Pozdrav
[ PonyExpress @ 30.04.2007. 17:12 ] @
Ja imam tu "srecu" da mi je Jotel kablovski provider. Prosle godine, negde februara, marta, cini mi se, su najavili uvodjenje kablovskog Interneta, kao samo sto nije. Zvao sam pocetkom marta, pa sredinom, pa pocetkom aprila, pa isao krajem aprila pred prvomajske praznike... svaki put je odgovor bio uskoro, samo sto nije, za par nedelja. Ako me secanje ne vara pocelo je krajem leta...

Bilo je obavestenje na onom jadnom info kanalu (3 pasusa, 3 fonta, 3 velicine fonta, i cirilica i latinica) obavestenje da zainteresovani posalju mail na [email protected] cini mi se. Jad i beda! Poslao jedno, cekao, zvao i dobio odgovor: "nisam 'teo da ti saljem mail jer jos ne znam kada ce pocne i jer ne znam cene". U principu je to mogao da napise, ali... Prosto mi zao mog kulturnog maila.

Sajt na istoj strani (kada radi) ima i latinicu i cirilicu i srpski i engleski jezik (ostalo od sablona koji su negde pokupili).

Ne zelim nikome zlo, ali ovakva firma vredi da propadne.

Ljudi, ako nemate tehnicke mogucnosti za ADSL, uzmite kod Telekoma (ma sta o njima privatno mislio), 5000 je mala para za ono sto nudi (ili bolje receno ne nudi) Jotel!
[ calexx @ 30.04.2007. 21:52 ] @
Ako neko nema tehničke mogućnosti, neće moći da dobije ni kod Telekoma. Inače sam iz ovih poruka shvatio da je bolje da ne gubim vreme s njima pošto prave ugovore s obavezom od godinu dana a cene im nisu nešto različite od onih za ADSL.
[ PonyExpress @ 30.04.2007. 22:17 ] @
Ni ja nisam imao tehnicke mogucnosti, ali cudo jedno sta 5000 RSD moze da uradi...
Kada se covek isprsi, uslovi sami sebe stvaraju...

Ozbiljno, moja centrala tek od skora ima tzv "tehnicke mogucnosti" (Gradsko polje), ali sam ADSL uveo kao privatno lice na osnovu saveta osobe Telekomovog help desk maila [email protected], dobio sam broj telefona za kontakt, zvao, ljudi vise nego korektni, jedino sam cekao da se ispostuje tadasnja procedura da za privatna lica odobrenje potpisuje neko iz Beograda.

A sada malo offa...
Calexx, eMule mi na Telekomu jos nije video HighID, video sam tvoj post gde preporucujes PFConfig, skinuo ga, instalirao, probao i ispostavilo se da ne mogu da pristupim routeru. Iako imam User/Pass, kroz maglu se secam objasnjenja da ne mogu da menjam setovanja na routeru. Imam privatnu adresu u Telekomovoj mrezi, NAT radi bez greske... Ima li nacina da poteram eMule na HighID?
[ calexx @ 30.04.2007. 23:19 ] @
Nije to moj post, malo si pobrkao imena ali nema veze. Osnova je da imaš javnu adresu a mislim da ih Telekom daje. Drugi deo priče je da ipak moraš da menjaš podešavanja rutera, lepo odeš na www.portforward.com pa ispratiš proceduru (ako je u pitanju Huawei MT822 onda je to v2 ali je uputstvo za njega već bilo u nekoj od tema) za forvardovanje portova i onda moraš da imaš HighID. Eventualno da iskoristiš DMZ mada ja izbegavam tako nešto.
[ ivander @ 09.08.2007. 14:57 ] @
vidim da tema dugo nije bila aktivna, ali ja sam nov kod jotela :)
kao prvo, cuo sam da postoji neki proksi server. zato sto svi pre tog podesavanja imaju isti IP ne mogu da skidam sa rapidshare ili povremeno da idem na chat preko sajta krstarice.
sada, taj proksi je podesila drugarica mog druga kojoj je to zavrsio njen drug, koji je sada na moru... znaci nikako ne mogu preko te ruke da dodjem do tih podesavanja. ima li neko ovde ko ih zna?
a naravno, zvao sam "tehnicku podrsku" i covek mi rece da su sva podesavanja automatska da nema sta da se dira. ja mu onda kazem za ovo, da sam cuo da postoji proksi server a on ce ladno - a, aha. idi vidi na forumima (?!) znaci ti ne znas da mi kazes to? - ne. pogledaj na forumima... toliko o njihovom "profesionalizmu"
sad, drugi problem - dc++
video sam da na pocetku teme se zale ljudi, ali nisam video odgovor na taj problem. znaci poveze me na hub, sve bez problema, ali kada otkucam nesto u search nista mi ne izbaci, tako da nista ne mogu ni da skidam preko tog programa.
da li i to ima veze sa tim sto svi korisnici imaj isti IP?
torente jos uvek nisam koristio zato sto imam ogranicenje za download, tako da sa tim nemam nikakva iskustva
inace kod njih sam uzeo net zato sto imaju onaj najjeftiniji paket od 390 din za 350mb sto je meni sasvim dovoljno. ovo mi je treci mesec kako koristim, nisam imao nekih vecih problema, veza je konstantna, brzina je dobra (kad skidam sa sajtova preko opere download ide i preko 64kb/s, i ako mi je paket 512/128). ali najveca zamerka ide na njihov amaterizam, pocev od sekretarica pa preko coveka koji daje "savete". inace majstori na terenu su im ok, stizu relativno na vreme (kasnili pola sata u odnosu na ono sto su se najavili dan pre toga).
na kraju savet, ako imate potrebe za flat paketom i velikim download-om, zaobidjite ove i uzmite adsl, a ako vam je potreban net samo za surf, mail, chat i tako neke stvari koje ne uzimaju mnogo mb-a a pri tome i ne planirate da potrosite mnogo para na net, idite na dial up :D... ako je bas dotle zapelo, idite i kod jotel-a, ali se pripremite da pogubite dosta zivaca...
da remiziram, podesavanja za proksi i dc++? ko zna nek pomaga :)

[ nisky @ 13.10.2007. 22:04 ] @
Jel ste videli da je jotel povecao brzine od 1.10?
I jel zna neko koja je razlika izmedju njihovih flat i flat browse paketa, posto na sajtu nema obijasnjenja za to, samo ima cena
[ calexx @ 13.10.2007. 22:33 ] @
Cene su im i dalje prilične ako se uzme u obzir da daju privatne adrese. Koliko vidim, flat browse paketi su u rangu adsl po cenama a i po 1:8 odnosu dok su obični skuplji ali imaju bolji odnos UL:DL.
[ Vladica Savić @ 23.10.2007. 20:04 ] @
Pa ljudi, hocemo li da dobro pogledamo u nebo i dugorocnu vremensku prognozu pre nego sto uplatimo za sledeci mesec kod jotela?

Ne znam za vas nekolicinu ovde koji ste korisnici njihovih usluga takodje, ali meni, i onima koje znam da su preko njih, reeeedovno, ali redovno, cim padne vise od 3,4 kapljice kise protok padne na 1 do 2 Kb, ili nema neta i po par sati.

Na pitanje sta je sa netom kad pozovem njih (sad ih vise i ne zovem jer znam vec sta ce ko reci) kazu, ne brinite resicemo to za pola sata, posle sat vremena pozovem opet, pa kazu opet resicemo to za pola sata, pa za 2 sata kazu resicemo za sat vremena i tako u nedogled, ili samo kazu, ne brinite gospodine, net ne radi nigde u gradu (sto se njih tice) kao da ce to da me utesi?! A nije mi jasno kako to? Pre 2,3 meseca bilo je slicnih problema, i svakog dana kazu, radimo na poboljsanju mreze, radovi su u toku pa zato ima povremenih prekida i sl. Pa ajd za to i da im se oprosti sto su tad "poboljsali" mrezu, pa "uzivamo" u uslugama koje pruzaju...

Ne znam za vas, ali ja cu ipak da pogledam dugorocnu prognozu...
[ PonyExpress @ 24.10.2007. 19:55 ] @
Vec sam ranije pokusao da pojasnim svoje misljenje o doticnom "provajderu" ali u malo uctivijem maniru...

Jednostavno radi se o firmi koja odise neprofesionalnoscu, jeftinocom i nedostatkom bilo kakve vizije i servisne kulture. Zalosno je sto su uopste poceli da rade Internet provajding, zalosno je sto uopste postoje...

Kamo srece da ih neko kupi!

Prijateljski savet, idi kod Telekoma, ako vec moras da ih trpis za kablovsku ne moras i za Internet. A i racun placas narednog meseca zajedno sa telefonskim racunom. Nisu ni oni cvecke, ali su suva predusetljivost u poredjenju sa Jotelom.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.10.2007. 02:19 ] @
Pa zato i postoji konkurencija, ja sam izmedju jotela i provajdera kojeg sad koristim naravno zaobisao Jotel.

Da daju privatne IP adrese, pa to je smesno, a i paketi im nisu nesto.
[ Vladica Savić @ 26.10.2007. 01:39 ] @
Tako smo i odlucili ovde, prelazimo na ADSL.
Gledao sam cene paketa, i primetio sam da je ADSL paket kod poste 512 1.400 din, a kod Jotela za kablovski net paket od 256 je bilo valjda oko 1000 ili 1300. Ma i da nije, opet ovako nista ne valja, sve u svemu veeeeoma lose iskustvo sa njima.
[ zmej @ 25.11.2007. 19:36 ] @
Ja ne znam da li nam je isti provajder,ali ja imam jotel kablovski net,i nisam imao problema koji vi navodite.
Naime moja veza je stabilna i nije bilo nikakvih prekida znaci dugo vremena.Jedan prekid je bio kada su radili to poboljsanje mreze ali naravno net nisu imala svi njihovi korisnici na nekoliko sati od tada sve je u redu.Jedino u cemu se slazemo da je pitanja adresa malo zeznuto,jer ne daju javne ip adrese....Ali to se kako ste rekli resava preko proxija,sve u svemu ja za moj paket i 600 kinti koje dajem mesecno dobijam pristojnu uslugu.Naravno kome treba vise moze kod drugog provajdera da to i dobije ali po vecoj ceni naravno....
[ Vladica Savić @ 01.12.2007. 18:03 ] @
Hm, ok, dobro, neko i da ih pohvali

Ne znam da li sam pomenuo u svemu onome i neodgovornost sto se tice prekida veze, tj. dodju lepo pred kraj meseca, naplate, i onda ti isto tako lepo prekinu net. Ti (tj. ja) pozoves, neko potpuno nezainteresovan za tvoj problem (al to nije ni bitno), i ne slusajuci do kraja kaze "Aha, pa radimo na poboljsanju veze u tom kraju...", "...doci ce za pola sata...", posle par sati pozovem, opet isto, pa posle 2 dana kad me iznerviraju da odem licno, oni, uh, pa izvinite ali vi niste platili, kad im pokazes priznanicu, onda pa ovo pa ono, iskljucili smo vas izlgeda greskom, ovde smo promasili racun da je sve uplaceno bla bla bla... pa onda cekam da me pronadju po sveskama ko da vode posao na kombajnu u sred njive, a ne taj koji vode...
[ vukvucko @ 02.12.2007. 00:25 ] @
Ja sam kod Jotela od 1.11,basic paket ogranicen 500MB.Ne skidam mnogo a i cena mi je bila privlacna.Do tada sam koristio flat dial-up.Kad sam se prijavio kod njih za 5 ali pet dana su dosli i uveli.

Juce sam uplatio za decembar.Pitam lepo da li moze kod inkasanta kaze mi sek. moze.Kazem nije bio da naplati ni kab.ni internet a ona meni "mozda je vetar odneo racun".

Prvo moje pitanje je da li uvek produzavate kod njih u zoni 1?
Da li imaju news server i koji je?
[ vukvucko @ 06.12.2007. 16:18 ] @
Da li je tema iscrpljena ili su svi koji su kod Jotela otisli na zimovanje?


Da li drzite modem na stand-by ili je uvek ukljucen?Kod mene je uvek na stand-by, i uvek idem na ikonicu Local Area Connection i enabled.


Unapred se izvinjavam ako su i ova moja pitanja bezveze.
[ zmej @ 12.12.2007. 16:33 ] @
Meni je uvek modem na stand-by,nikad ga ne gasim a i oni preporucuju da se modem ne gasi cupanjem iz struje kabla,vec prebacivanjem u stand-by rezim...Sto se tice eneble disable local conectio moj PC je na netu cim se ukljuci,ako te strah da ti nesto vuce saobracaj dok ti ne surfas netom dovoljno je da modem stavis u stand-by,bez potrebe da disajblujes network conection.
[ Basa @ 20.12.2007. 19:58 ] @
Vidim da ova tema i dalje privlači pažnju javnosti :)

Za mene je ova tema zavrsena, skoro. Konačno, posle 6 meseci dozvoljenog pauziranja i za to vreme, provere ADSL-a, resih da prekinemo saradnju. E sad, bitno obavestenje, taj prekid saradnje kosta 1500 dinara! Sto ja nisam znao. Kako navedoh u jednoj ranijoj poruci, nisam ni pogledao ugovor. Znači savet, čitajte ugovor!

Inače, sam događaj je bio tragikomičan. Iz kancelarije me slali u korisnički servis da provere opremu, pošto oni kao nisu ovlašćeni da to rade. Odem u korisnički, tamo mi neki lik koji radi kaže da mu ne pada na pamet da se time bavi, a i on nema papire za raskid ugovora nego imaju u kancelariji. Tako da se vratim nazad u kancelariju, pa su tamo ipak uspeli da "provere" da je sve vraćeno. Inače, još jedan savet, dobro čuvajte sve što ste dobili, pošto se, recimo, gubitak instalacionog diska za kablovski modem plaća 150 dinara. I ostale stvari su tu u rangu 150, 200 dinara, razdelnik, filter, USB kabl...

Uglavnom, ne sećam se kada mi je bilo draže da bacim novac. Mislim da je krajnja glupost ucenjivati korisnike da ostanu, time što ćete da im naplaćujete otkaz ugovora! Neka neko navede primer jos ako zna.

E sad, u prilog priči da su neprofesionalni govori i sledeće. Iako je ugovor otkazan, oni su mi i ovaj mesec doneli uplatnicu. Sto je jos gore moji se zaleteli pa platili. Tako da udem sutra da se žalim. Čisto me interesuje kako će da odreaguju.

Eto, čisto još malo da doprinesem tematici
[ PonyExpress @ 21.12.2007. 16:05 ] @
Citat:
Basa: Vidim da ova tema i dalje privlači pažnju javnosti :)

Za mene je ova tema zavrsena, skoro. Konačno, posle 6 meseci dozvoljenog pauziranja i za to vreme, provere ADSL-a, resih da prekinemo saradnju. E sad, bitno obavestenje, taj prekid saradnje kosta 1500 dinara! Sto ja nisam znao. Kako navedoh u jednoj ranijoj poruci, nisam ni pogledao ugovor. Znači savet, čitajte ugovor!

Inače, sam događaj je bio tragikomičan. Iz kancelarije me slali u korisnički servis da provere opremu, pošto oni kao nisu ovlašćeni da to rade. Odem u korisnički, tamo mi neki lik koji radi kaže da mu ne pada na pamet da se time bavi, a i on nema papire za raskid ugovora nego imaju u kancelariji. Tako da se vratim nazad u kancelariju, pa su tamo ipak uspeli da "provere" da je sve vraćeno. Inače, još jedan savet, dobro čuvajte sve što ste dobili, pošto se, recimo, gubitak instalacionog diska za kablovski modem plaća 150 dinara. I ostale stvari su tu u rangu 150, 200 dinara, razdelnik, filter, USB kabl...

Uglavnom, ne sećam se kada mi je bilo draže da bacim novac. Mislim da je krajnja glupost ucenjivati korisnike da ostanu, time što ćete da im naplaćujete otkaz ugovora! Neka neko navede primer jos ako zna.

E sad, u prilog priči da su neprofesionalni govori i sledeće. Iako je ugovor otkazan, oni su mi i ovaj mesec doneli uplatnicu. Sto je jos gore moji se zaleteli pa platili. Tako da udem sutra da se žalim. Čisto me interesuje kako će da odreaguju.

Eto, čisto još malo da doprinesem tematici


I, ima li lepih vesti?
[ Basa @ 22.12.2007. 15:32 ] @
Pa nije ispalo lose, makar zvanicno.

Uzeli su mi priznanicu, fotokopirali, uneli nesto u kompjuter i rekose kao da ce taj racun da mi prebace na pretplatu za kablovsku televiziju.

Dobro, ajde neka bude tako. Nemam nista protiv.

Mada imam neki predosecaj da ce opet krajem meseca da inkasant donese uplatnicu i za internet i za kablovsku, i da nece nista da zna. Voleo bih da se prijatno iznenadim.

Naravno, obavezno se opet javljam sa dozivljajima.

Pozdrav
[ Basa @ 11.02.2008. 12:13 ] @
I da dodam i odgovorim sam sebi.

Desilo se ono sto sam i pretpostavljao. Inkasant je doneo na vrata novu pretplatu za kablovsku televiziju, bez da ista zna za onaj (usmeni) dogovor u vezi sa internetom. Nema veze. :)

Vidim samo da izgleda da nemaju izgradjen neki sistem procedura, tj. da nisu razradili raznorazne situacije koje mogu da se dese i šta u određenom slučaju treba ko da radi. Jesu mlada firma, ali se nadam da će vremenom uspeti da porade na tom pitanju. Naravno, čisto sumnjam, ali se nadam.
[ PonyExpress @ 12.02.2008. 20:40 ] @
Citat:
Basa:... Jesu mlada firma, ali se nadam da će vremenom uspeti da porade na tom pitanju. Naravno, čisto sumnjam, ali se nadam.


Ne, ne decace! Gresis!

Jotel nije mlada firma! Ako me secanje dobro sluzi poceli su sa radom jos ranih devedesetih, nudili satelitske antene ako se ne varam, samo sto su eto do danasnjeg dana ocuvali proverene vrednosti - papir, neobavezni razgovor, 'lako cemo' i 'least effort' odnos sa svojim nesretnim korisnicima...

A i zasto bi menjali sistem koji funkcionise? Na zalost kod nas ne postoji mogucnost izbora, pa ako neces Jotel, ama kupi sirokougaonu antenu na buvljaku pa uzivaj.

Najvise mi je krivo sto su cak uspeli da otkupe deo korisnika od SBB-a (ma koliko kudili SBB ipak je bolji u svakom pogledu).
[ Basa @ 11.03.2008. 21:05 ] @
To za starost firme nisam znao. Bas su mi delovali kao neka "pocetnicka" firma.

Na žalost baš je mene potkačila ta razmena teritorije. Pre je bio SBB. I nisam mogao da prežalim odlazak istog, mada kako čitam forumima ljudi se dosta žale. Ali za Jotel su bili zakon. I to jeste najveći problem kod kablovske televizije. Upravo ta teritorijalna podela. Ukoliko te zadesi ta nesreća da te zapadne loš provajder mora da se traži alternativno rešenje. Dobro je pa je makar telefonska centrala imala slobodne adsl portove.
[ closhar @ 21.03.2008. 18:16 ] @
Da li nekom rade p2p programi?Meni samo limewire radi kako treba...na dc ++ podrsci mi rekose da Jotel treba da mi forwarduje port i da nema sanse da se to desi.Da li mozda imaju neki otvoren port ili kako to vec ide?
[ calexx @ 21.03.2008. 19:43 ] @
Nisu oni zatvorili portove nego si dobio priv IP adresu pa bi trebalo da oni otvore neki port prema tebi što je inače glupo rešenje pa se verovatno i ne radi. Nije baš da p2p ne rade ali će to uglavnom da bude traljavo. Jedino da očekuješ (ili tražiš pa ako bude ...) da počnu da dele javne adrese pa da sam sebi podešavaš.
Jotel nije nešto posebno jeftin, ja bih pre uzeo neki adsl nego njih, bar po ovim uslovima i cenama. Recimo exe-net ima skoro upola cene a još daju javne adrese.
[ bokili @ 22.03.2008. 00:10 ] @
Citat:
calexx: Nisu oni zatvorili portove nego si dobio priv IP adresu pa bi trebalo da oni otvore neki port prema tebi što je inače glupo rešenje pa se verovatno i ne radi.


Pa to mu dodje isto :)
[ calexx @ 22.03.2008. 08:19 ] @
Možda nisam dobro razumeo šta je hteo da kaže, meni se činilo da on misli da je Jotel samo zatvorio neke portove koje standardno koriste p2p programi a da postoje i neki koji su otvoreni pa može da ih koristi. To bi bila bolja kombinacija za njega. Ipak, Jotel ne daje javne IP pa će p2p da rade samo koliko da se kaže da rade.
[ Basa @ 25.03.2008. 23:40 ] @
Jedan od razloga što sam se ratosiljao Jotela je i taj što p2p programi nisu radili kako valja. Bilo ih je još i ovo nije bio presudan razlog.

Da se nadovežem na prethodno. Kako je meni torrent radio otprilike sa 10 % kapaciteta, protok tipa do 5kBs (i to najviše) na linku od 256 kbps, gde bi protok sa dobrim torrentima morao da ide oko 30 kB, ne budem lenj i zovem tehničku službu. Pitam naravno da li su portovi zatvoreni i dobijem odgovor kako nema šanse i oni ništa ne zatvaraju i sve radi. I to je najverovatnije tačno, pošto kako sam razumeo svi koji su kod Jotela imaju prema svetu jednu istu IP adresu. Kada se ode na neki sajt koji iščitava IP adrese jasno piše, provajder Telekom.

Tako da je ustvari ruter na kome bi morali da se otvore određeni portovi, pretpostavljam, kod Telekoma. I telekom je taj koji može da ih otvori za neku internu (privatnu) Jotelovu adresu. To je kako sam ja ukapirao.

Sad, sredinom prošle godine je kao trebalo da se uvedu javne adrese, ali izgleda da im je ovaj nivu usluge koji pružaju verovatno dovoljan.

Jedino rešenje je jedino neki http tunel.
[ PonyExpress @ 10.04.2008. 21:34 ] @
Blagi off, da li ce se B92Info zakoprcati kod Jotela? Pominju se "svi" kablovski operateri ali niko ne pominje Jotela...
[ Mrki brk @ 25.05.2008. 16:39 ] @
Evo da malo i ja zabiberim celu priču o ovom "operateru".
Koristim njihov net oko 10 meseci i kada bih bio samo običan korisnik tipa surf i slično bio bih verovatno zadovoljan. Koristim paket 256/64 i što se tiče brzine kod mene je sasvim ok. utorrent radi fino, mada mi je onaj čuveni trouglić uvek žut ili čak crven a nikada zelen.

Ako planirate da igrate multiplayer igre tipa cod, counter i sl., zaobiđite ovog "provajdera" jer je ping užas živi. Ja uspevam da igram samo na našim srpskim, bližim serverima, a na stranim nema šanse (dok se svi sa sbb-a i ostalih provajdera igraju bez problema).

Što se tiče njihove tzv. tehničke podrške, nje kao da i nema. Više puta mi se dešava da uplatim net kod njihovog inkasanta ili sl. a onda me misteriozno isključe 1. ili 2. i onda ih zovem i pričam kako sam već platio i bla bla bla i nekako me uključe na kraju. Da li stvarno krenu da gase sve redom pa ih onda uključuju, ni dan danas mi nije jasno. Onaj njihov mejl server je očajan, jednostavno ni jedna poruka prema yahoo i sličnima ne stiže i baš ih je juče moj komša zvao i rekli mu da mail prema gmail-u radi (na šta im je moj komša reko - Pa znači da nateram sve drugare da otvore nalog na gmail pa da im onda šaljem mejlove :)

Što se tiče kablovske televizije, i to je blagi užas i ne znam da li ćemo ikada da dobijemo B92 info i sport klub itd. Dobro je da imamo neke poljske, bugarske, moldavske televizije.
Sve u svemu ne znam kako da izvedemo da ih proteramo odavde (a bio sam prvo na pogledu, pa na sbb-u pa me ovi prodali jodtelu). Koja je alternativa za TV, ne znam, možda total Tv, a možda i neka peticija da se pokrene pa da se nekako opamete, mada čisto sumnjam.

Ako ima nekoga ovde ko igra multiplayer igre i ping mu je ok nek se javi za mišljenje.

PS. Posle instalacije service pack 3, konekcija mi je otišla u đavola, ne usvaja dns i wins adrese pa sam morao sam da ih ukucavam, kao i gateway. Ako neko ima slični problem nek pomaže!
[ V.i.P.e.R @ 26.05.2008. 10:32 ] @
Nisi jedini koji je nezadovoljan i ko bi voleo da ih oteramo. Ja srecom ne koristim njihov internet, ali posto se bavim servisom cesto ludim kad trebam nekom da namestim da to radi lepo. Sto se tice televizije - UZAS. Kvalitet signala varira i sve je gori i gori, izbor kanala blagi uzas, koliko vidim B92 Info ce biti jedino ako Veran Matic ode da ih zamoli, SportKlub, Explorer, TV1000 i ostale kanale mozmo samo da sanjamo jer ne zeli covek da plati prava... Sve u svemu tezak seljacizam od kablovske.
Ostaje nam jedino da se udruzimo i napravimo peticiju i molimo boga SBB-a da lepo preuzme njihov reon.
A sto se tice SBB interneta samo da znas da ni on nije sjajan... tako da sto se tice interneta neces mnogo dobiti, ali zato imaju mnogo bolje kanale.
[ Slobodan Milivojevic @ 26.05.2008. 10:59 ] @
Ja kad sam birao kog internet provajdera cu da koristim ovde u Nisu, u ponudi su mi bili Jotel, exe-net, ninet, i bilo koji ADSL. Vidi se za kog provajdera sam se odlucio

Jotel mi je smesan sa onim na info kanalu (molimo korisnike da koriste dugme stand by na modemu) ... A i kolko znam oni nisu davali javne IP adrese, mozda ih jos i ne daju?

A za moldavske kanale... no comment!
[ Mrki brk @ 26.05.2008. 12:54 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ja kad sam birao kog internet provajdera cu da koristim ovde u Nisu, u ponudi su mi bili Jotel, exe-net, ninet, i bilo koji ADSL. Vidi se za kog provajdera sam se odlucio


Ma i ja merkam taj exe-net odavno, ali tu postoji jedno veliko ALI (živim u kući): "U suprotnom, ako se stvore određeni uslovi, možemo izgraditi Ethernet LAN (Kablovsku) infrastrukturu u Vašoj ulici odnosno zgradi, ali za to je potrebno da pribavite još najmanje 4-5 zainteresovanih komšija..." - Znači ja da im pribavljam mušterije, e pa kod mene u ulici teško. A druga stvar, zašto smo mi koji živimo po kućama građani 2. reda pa da plaćamo priključak 3 puta skuplje?!
[ Slobodan Milivojevic @ 26.05.2008. 13:24 ] @
Malo je offtopic, ali imas mogucnost ugovorne obaveze za pakete cene 1990din (minimum) (trenutno Home Flat 1024/256k) ili vise mesecno na 12 meseci, i oprema ti je dz. I ja sam u kuci, pa sam pristao na tu varijantu... Ionako mi je vec istekla ta ugovorna obaveza.
[ calexx @ 26.05.2008. 20:24 ] @
Moja sestričina koristi exe-net pa sam otprilike u toku, verovatno bih i ja uzeo tu varijantu da ih ima u mom komšiluku. Uglavnom zbog malih jeftinih paketa pošto sam ispucao brze. ;)
Pre par meseci je i sestrić počeo da se zanima za internet, exe-net ne može kod njega a ja mu nisam dao da ide na Jotel zbog prevelike cene za ono što nude. Prvenstveno zbog privatne adrese koju i dalje daju uz flat. Uzeo je kod nekog sličnog ali je posle manje od mesec dana ukapirao šta znače privatne adrese pa sam skoro siguran da ćemo od jeseni da pregovaramo za adsl. ;)
Sve u svemu, jotel i slični sa privatnim adresama su namenjeni za sitan surf ali ne i za neke ozbiljne namere. Bolje nego dialup i ništa više.
[ Mrki brk @ 15.07.2008. 19:25 ] @
Obaveštenje Jotela:
Citat:

Od 12.07.2008 godine ,izvršiće se prelazak sa privatnog adresnog opsega na javni opseg IP adresa .

Svaki korisnik će dobiti jednu javnu IP adresu, što znači da će moći da direktno priključi samo jedan računar na modem .

Obaveštavamo korisnike interneta

*
DA NE INSTALIRAJU WINDOWS SERVIS PACK 3 NA SVOJE RAČUNARE , JER VERZIJA NIJE KONAČNA . INTERNET SA OVIM WINDOWS SERVIS PACK 3 NEĆE RADITI.


hahaha, katastrofa od "profesionalnosti"
[ calexx @ 15.07.2008. 20:50 ] @
Pa to je ista priča kao ona o formatiranju baterija za mobilne, ako ne valja da imaju čime da se vade. Ipak, dobra informacija je da konačno prelaze na javne adrese ... mada su sestriću skoro ponudili ovi iz exe-neta da oni uvedu internet pa sad bar može da bira.
[ Slobodan Milivojevic @ 15.07.2008. 21:13 ] @
Ha ha ha, kao sto na info kanalu Jotela pise da korisnici ne iskljucuju modem, vec da koriste dugme "Stand by" na istom...

Ajde sto im je 512k 1700din, nego sto im je 1024k 3500! Bas su konkurentni. Ja za 2780din mogu da uzmem 1792k internet, a za 1990din 1280k. Izgleda da su malo skupi?
[ freelancer @ 16.07.2008. 13:35 ] @
Obavestenje odnosno obrazlozenje im je katastrofalno sroceno. Ipak XP SP3 zaista ima problem sa DHCP-om, to je razlog odvracanja od instalacije istog.

[Ovu poruku je menjao freelancer dana 17.07.2008. u 10:40 GMT+1]
[ Basa @ 21.09.2008. 00:52 ] @
Ima li nekih pomaka sada kada su prešli konačno na javne adrese?
Rade li konačno torrenti kako valja?
[ Mrki brk @ 21.09.2008. 02:47 ] @
Ma rade torrenti al je online gaming nemoguć... Ja sam ih se ratosiljao.
[ dr.mystere @ 21.09.2008. 12:54 ] @
ja sam korisnik jotela i kablovskog neta i kablovske tv
vec mesecima razmisljam koje je resenje za promenu operatera!
nisam neki zahtevni korisnik neta, pa mi to ne smeta, ali kablovska tv je u najmanju ruku blagi uzas!!!

ovakva situacija je cist monopol, jer nemamo izbora za kablovsku tv! a proslog meseca je cak i poskupela pretplata!
treba mi explorer, sport klub, hbo comedy, motor tv, b92 info i td...
kakva su potencijalna resenja?
[ pivce @ 21.09.2008. 16:36 ] @
ajmo neka peticija, da najurimo tu neprofesionalnu bagru! :)
[ dr.mystere @ 21.09.2008. 17:21 ] @
ja sam za!
sbb nas je kao sirocice predao onim dunsterima!
[ Mrki brk @ 21.09.2008. 22:31 ] @
Ja sam uvek i zauvek za proterivanje jotela. Inače je kod mene bio prvo pogled, pa sbb, pa me prodali jotelu. Evo u zadnje vreme mi svake večeri sneg na kablovskoj, a o izboru kanala ne treba ni komentarisati. Rešenje je sečice u ruke i krenem lepo i sec sec sec po celoj ulici, pa da vidimo šta će... :)
[ PonyExpress @ 22.09.2008. 23:43 ] @
Juce oko podneva su malo setali kanale, cisto da ne bude dosadno, pa posle desetak minuta vratili kako je i bilo...

APSOLUTNO ZA UKIDANJE/ZABRANU/KUPOVINU Jotela!

Long shot but..., u svetlu uvodjenja novih operatera fixne telefonije koje cemo moci da biramo i prelazimo sa jednog kod drugog bez problema, da li je ikako tehnicki izvodljivo da se i sa kablovskim operaterima ucini nesto slicno?
[ PonyExpress @ 15.11.2008. 21:54 ] @
Da li Jotelova imitacija kablovske televizije jos nekom "secka" i "koci" ili je vreme za nov TV?
[ ajdeBre @ 15.11.2008. 22:01 ] @
Povremeno secka, povremeno koči, povremeno kasni zvuk, a povremeno slika...
[ Slobodan Milivojevic @ 15.11.2008. 23:36 ] @
Cas gledas jedan, cas drugi kanal (oces Discovery Science, aha, onda gledas lov i ribolov, a trenutno crnu sliku).
[ PonyExpress @ 16.11.2008. 09:53 ] @
Prosto mi je neverovatno da se Jotel jos i siri!

Tehnicko pitanje, ako Bog da zdravlja i pameti nasim vodjama, da li je moguce (ponavljam tehnicki moguce) birati kablovskog provajdera?
[ dr.mystere @ 16.11.2008. 12:13 ] @
ja se sledece nedelje prebacujem sa jotela na sbb.
vracam se iz Durlana na Bulevar!

kakvo olaksanje :)))))))
[ maks319 @ 19.01.2009. 16:57 ] @
Zna li neko kad ce da povecaju brzinu neta ??? Imam 2Mbps/256kbps i oni ladno nisu jos povecali.grrrrrr mrizim ih
[ calexx @ 19.01.2009. 19:37 ] @
Na sajtu im piše da povećavaju do kraja ovog meseca a nove brzine/cene važe od prvog februara.
[ PonyExpress @ 22.01.2009. 19:30 ] @
Ako lepo shvatam na zapadu je moguce imati jedan broj telefona i taj broj setati od mreze do mreze... da li je takvo resenje moguce i za kablovske operatere? Mislim, mreza je razvucena a ciji ces signal da primas i kome ces to da placas je samo na tebi...

Sustina je: da li smo zaista osudjeni na Jotel kabl dok postoje ili se imamo cemu nadati u svetlu upravo promovisane demonopolizacije o kojoj se naveliko prica?
[ Mrki brk @ 22.01.2009. 19:42 ] @
Fora je u tome sto su oni kod mene jednog dana došli i rekli da više nisam na SBB-u već da ceo kraj preuzima Jotel i uvalili mi ugovor i toliko o tome. Nema tu nikakvog biranja između kabl operatera, samo da se nadamo da će to biti moguće uskoro al čisto sumnjam.
[ calexx @ 22.01.2009. 19:57 ] @
Citat:
PonyExpress: Mislim, mreza je razvucena a ciji ces signal da primas i kome ces to da placas je samo na tebi...
Kako to misliš čiji ćeš signal da primaš? Primaćeš onaj signal koji će da pusti neko na drugom kraju tog kabla a to je u tvom slučaju Jotel. Alternative su ti ADSL, neki wireless a možda nije loše da proveriš da li exe-net može da se dobaci do tebe. Sestrić ima Jotel kabl ali sam ga odgovorio od interneta, on se malo raspitao i doveo exe-net. Bar upola jeftinije a ko zna koliko puta bolje rešenje.
[ Slobodan Milivojevic @ 22.01.2009. 20:10 ] @
Jotel, ha ha, pa kad promene 'sifre' za rcs digi tv, njima neki kanali ne rade? Zasto? A internet... ne znam, ja koristim drugog provajdera a kad sam video kolko je jotel neozbiljan, reko sam njihov internet, aha, ali neki drugi put.
[ maks319 @ 01.02.2009. 13:43 ] @
ima li nesto kod vas kod mene evo prekidaju net da ne povecavaju mozda brzinu???
[ V.i.P.e.R @ 27.11.2009. 12:43 ] @
http://www.jotel.co.yu/index.p...=view&id=29&Itemid=114

Zanimljivo... Od 30.11 povecanje brzina.

1024 - 1536,
2048 - 3072,
4096 - 6144.

Jedino smo mi ADSL korisinici ostali kratih rukava. Ako se u narednih mesec dana nesto ne promeni bice zbogom ADSL. Barem kod mene u mojoj okolini Jotelov internet radi OK. Gubitka skoro i da nema, torenti rade kako treba, ping je OK, jedino sto su ponekad desavaju prekidi, ali to cu nekako i da progutam, jer za 2700 din tj. za istu cenu dobijam jos malo pa duplo brzi net (4 Mb/s ADSL-a, realno 3.4 Mb/s vs 6 Mb/s jostel, relano oko 5.9 Mb/s). Jeste da ih ne volim i prvi sam bio za da ih proteramo sa teritorije Nisa, jer su im kanali blagi uzas, a i net nije bio Bog zna kakav, ali situcajia sa netom se osetno promenila dosta je stabilniji i veoma korektno radi.
[ maki1965 @ 04.02.2010. 17:58 ] @
Interesuje me imali ovde korisnika usluga ovog ISP, i kako ste zadovoljni njihovim uslugama.
Ja sam skoro uveo kablovski internet i imao odredjene probleme oko konekcije koji su bili u stvari soft.problemi kod Jotela.
Takodje sam primetio da im sajt ne radi kao i mail server....


Moj predlog je da odes na beotelnet.. 6 meseci besplatnog interneta.. ili 1390 din za dva meseca.. za paket 1024/128 .. proveravao sam brzinu i brzina je 99/10..nije lose.. nema prekida, nema smetnji funkcionisu organizovani su, ljubazni.. Vazi za Nis.. pozdrav..
[ mirko87 @ 12.02.2010. 12:56 ] @
Je li ljudi, ima li neko jos problema sa jotelovim internetom kao i ja, a to su povremeni prekidi (tipa totalna blokada, ne mozes nijedan sajt da otvoris a traju od 10s do 1min)? Ja tu muku mucim sa njima vec 5 meseci svasta su mi govorili prvo da je do mog hardware-a pa do windowsa (imao vistu pa reinstalirao na win7 opet isto) pa do anti-virusa (na njihov predlog bio bez antivirusa da proverim tad i sipak samo napatih viruse a protok isto prekida) pa onda do instalacija u zgradi i na kraju svalili krivicu na telekom... Pouzdano znam da se takvi prekidi ne desavaju kod drugih provajdera (ako se i desavaju retki su, jer konkretno ja ne mogu da igram on-line igre zbog tih prekida jer dobijam momentalan disconect a moji drugovi sa drugim provajderima cepaju normalno). A da ne pricamo o tupavoj programskoj semi...

A i da li postoji neka mogucnost da ih proteramo odavde? (konkretno durlan)
[ calexx @ 12.02.2010. 18:02 ] @
Moj sestrić je u tom kraju ali sam ga odgovorio od Jotela (tada su davali priv IP adrese) i onda se angažovao da dovede exe-net. To je možda i najbolje rešenje.
[ mirko87 @ 13.02.2010. 22:13 ] @
Citat:
calexx: Moj sestrić je u tom kraju ali sam ga odgovorio od Jotela (tada su davali priv IP adrese) i onda se angažovao da dovede exe-net. To je možda i najbolje rešenje.

Pa mozda jedino ethernet, ne bih wireless posto nisam zadovoljan kako radi na nasim prostorima. Iskreno sam mislio da postoji neka mogucnost zamene Jotela za SBB na podruciju celog durlana (posto individuelno ne moze)...
[ Slobodan Milivojevic @ 13.02.2010. 23:06 ] @
Da ne ispadne da reklamiram, ali koristim usluge exe-neta vec 4 godine jer sam na relaciji Pirot (ADSL 6M) - Nis (exe-net 4.5M). Kad uporedim sa ADSL-om nebo i zemlja.

Kod exe-neta za wireless imas dve solucije za besplatnu opremu na koriscenje:

1490din mesecno, trenutno dobijas 2.1M/512k internet za taj novac - obavezujes se na 24 meseca.
1990din mesecno, trenutno dobijas 2.6M/512k internet za taj novac - obavezujes se na 12 meseci. (ovo sam ja izabrao)

Trenutno imam paket 4608k/640k FLAT za 2780din i evo kako uvece radi:
Test do exe-net servera u Nisu:


Test do Verat servera u Beogradu:


Kolko platis, tolko dobijes. Nisam ja jedini koji je zadovoljan njihovom uslugom.

Evo pinga do njihovog servera:
gateway:~# ping 92.60.224.4 -c 10
PING 92.60.224.4 (92.60.224.4) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=1 ttl=64 time=3.18 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=2 ttl=64 time=2.11 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=3 ttl=64 time=1.29 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=4 ttl=64 time=1.85 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=5 ttl=64 time=3.07 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=6 ttl=64 time=1.15 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=7 ttl=64 time=1.06 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=8 ttl=64 time=0.761 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=9 ttl=64 time=2.01 ms
64 bytes from 92.60.224.4: icmp_seq=10 ttl=64 time=0.964 ms

--- 92.60.224.4 ping statistics ---
10 packets transmitted, 10 received, 0% packet loss, time 9028ms
rtt min/avg/max/mdev = 0.761/1.746/3.182/0.817 ms


I, da na wireless-u sam njihovom, nije kabl.
[ calexx @ 14.02.2010. 00:45 ] @
Citat:
mirko87: Pa mozda jedino ethernet, ne bih wireless posto nisam zadovoljan kako radi na nasim prostorima. Iskreno sam mislio da postoji neka mogucnost zamene Jotela za SBB na podruciju celog durlana (posto individuelno ne moze)...
Teško, Jotel je dobio Durlan, Komren i Bubanj od SBB-a u zamenu za neke krajeve u Beogradu. Nije nemoguće da se vrate ako Jotel pukne, za sada je teško verovatno.
Sestrić je uzeo nešto hibridno, wireless ide do zgrade a onda se kablovima razvlači do stanova. Pošto je na poslednjem spratu, dao im je struju za 512/192 a povremeno (kad ima para) ;) doplati za neki veći paket.
[ the_golub @ 24.06.2010. 13:03 ] @
ajde neka mi neko kaze kako da mi torrent normalno proradi na jotel kablovskom internetu??? imam brzinu 1mb/s, ali kad krenem nesto da skida, to biva 5kb/s ili ga uopste ne skine...?????????
[ Slobodan Milivojevic @ 24.06.2010. 13:47 ] @
Porbaj da ukljucis protocol encryption u klijentu, pa vidi kako radi.
[ stanisav @ 25.06.2010. 14:00 ] @
Citat:
the_golub: ajde neka mi neko kaze kako da mi torrent normalno proradi na jotel kablovskom internetu??? imam brzinu 1mb/s, ali kad krenem nesto da skida, to biva 5kb/s ili ga uopste ne skine...?????????

Kod mene na Jotelu rade sasvim normalno. Probaj da skineš nešto sa mnogo seedova, neki Linux na primer. Biće da su u pitanju sami torenti.
[ the_golub @ 25.06.2010. 16:24 ] @
e stanislave brate, hvala puno, uspeo sam, skida ga kao lud :DDDDDDDD!!!!
[ V.i.P.e.R @ 02.10.2010. 15:22 ] @
Evo i Jotel od 31.10 povecava brzine pojedinim paketima.

768/96 - 690 din
1024/128 - 890 din
1536/192 - 1090 din
2048/256 - 1290 din
3072/256 - 1590 din
4096/256 - 1980 din
6144/320 - 2690 din
8192/320 - 3.390 din
[ mvatrogasac @ 01.11.2010. 16:06 ] @
Da li neko može da potvdi povećanje brzine? Kod mene je sve isto, a trebalo je da brzina skoči sa 1.5Mbps/768Kbps na 2Mbps/1Mbps (Flat Pro 4 paket).
[ ChieF. @ 07.11.2010. 22:59 ] @
Povecali
[mrzi me da stavljam zarezi i tachke]
Sve u svemu *lupi su ko noc najgori ISP u drzavi garantovano vec 2 godine se napinjem sa njima i ne mozesh da dokazesh ljudima da su toliko debilni i da toliko oce da zarade da kupuju po 10% vishe linka od onog koji se koristi (to je ono kako ga izrachunaju) kolko znam link treba da bude mnogo mnogo veci ako ne i duplo od onog shto se koristi ali ne zarada je u pitanju i naravno nikad niko nece da kaze jeste imamo link "knap" (znaci lazovi su kao sve je full do tebe je ko da smo mi na bananu rasli)
Seru za infrastrukturu da im je do jaja sve naj naj nemaju si veze sa vezom lazovi jedni nevidjeni samo chekam i slavicu taj dan kad ih kupi neko exe-net/sbb bilo ko samo da radi kako treba
Pingovanje je ono naj strashnije i stabilnost na mrezi znachi nema si veze sa vezom preopterecenost velika kalkulacija losha igranje je ochajno znachi sramota za jedan cable ISP da tako radi chak i WiFi bolje radi od njih, a aDSL je tata za "Jotel d.o.o."
Sve u svemu ljudi dok se ne digne buna nema nista od dobrog i kvalitetnog interneta, a o televiziji da ne prichamo
Prvi sam taj koji zeli da ova ne struchnost ode iz ovog grada znachi tuga jedna
Sram da ih bude lazovi jedni najveci lopovi su znachi do bola
Imam njihov net od kad su pocheli da rade sa tim radilo je dobro prvih 6 meseci kasnije tuga
Jotel Username: mixa (ja mislim da je poslato minium kazem minimum 150 mejlova sa raznim SS-ovima kako ocajno radi i nikom nista vec 2 godsine)

Ne preporucujem nikom da uvodi internet usluge kompanije - Jotel d.o.o. -

[ calexx @ 08.11.2010. 10:58 ] @
Šta misliš pod tim ... mnogo mnogo veci ako ne i duplo od onog shto se koristi? To je vrlo relativno, moraju mnogo da mere da bi procenili koliko se koristi pa na osnovu toga odmere link. Ne kažem da su dobri ili loši pošto nemam iskustva sa njima a i znam da svi gledaju da što više zarade.
[ ChieF. @ 08.11.2010. 20:10 ] @
Pa oni znaju korisnika koliko imaju tachno ko kolko vuche i to je to + 10% od toga i kraj koristite to ako vam laguje/nestabilnost pri pingovanju/protok od paketa koji placash samo 60% se dobija ne ne do vas je sve je kod nas u redu - to je njihov odgovor

Znachi sad ovog trenutka da iskljuche pola znachi 50% korisnika ovi ostali 50% ima da vuchu sve extra kao i kod svakog normalnog provajdera - sta to znachi

Ali ne, bitno da radi (kako tako ali radi) i tu je kraj pokrivamo i ti 10% i ostaje nam chista zarada od svakog korisnika mesechno

Politika je ochajna i sve je ochajno najgori su nema gori pochev od ne struchnih ljudi pa sve na dalje

Samo loshe stvari o njima mogu da kazem kao i svi ostali koje znam lichno koji koriste Jotel

Pitajte korisnike "ExE-Net"-a bilo cable bilo WiFi kako radi internet

[Ovu poruku je menjao ChieF. dana 08.11.2010. u 22:10 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 08.11.2010. 21:01 ] @
TV program na exe-netu? hmmm, oni su samo internet provajder...

A kad smo vec kod interneta, evo kako radi:
[ ChieF. @ 08.11.2010. 21:11 ] @
TV epic x/D

Inache internet sabijotis realno
[ calexx @ 08.11.2010. 23:49 ] @
Citat:
ChieF.: Pa oni znaju korisnika koliko imaju tachno ko kolko vuche i to je to + 10% od toga i kraj koristite to ako vam laguje/nestabilnost pri pingovanju/protok od paketa koji placash samo 60% se dobija ne ne do vas je sve je kod nas u redu - to je njihov odgovor
Možda oni tako i rade, izmere koliko korisnici prosečno vuku pa na osnovu toga odluče koliki im je link potreban. Ili možda misliš na matematiku da im je za recimo 100 korisnika koji imaju 1Mbps potrebno da zakupe 100 tj 110Mbps?
[ ChieF. @ 09.11.2010. 10:50 ] @
Upravo tako burazeru potpisujem znachi garantovano...

Kako sam u to siguran - pitash se....

Zato shto 3 dana pre nego da povecaju brzine je radilo mnogo mnogo bolje i kad su povecali ponovo stara pesma sta to znachi ?

Samo jedno da udaraju "knap" link ili onoliko koliko pokrivaju troshkovima i imaju golu zaradu od svakog korisnika i to je to nema tu sha vishe da se pricha

Najgori su u celoj drzavi Srbiji
[ calexx @ 09.11.2010. 14:33 ] @
Ne znam šta potvrđuješ od dve mogućnosti koje sam pomenuo ali onako informativno, nijedan provajder ne daje garantovane brzine a kolika će da bude nekom korisniku zavisi od toga koliko je njih tog trenutka na internetu tj da li većina nešto vuče ili većina samo surfuje ili ništa ne radi. Druga je stvar da li provajder podeli 1Mbps na 8, 16, 32 ili više korisnika, onda ga svrstavamo u pilićare ili u ozbiljne provajdere. Može da se desi i da samo nemaš sreće pa da na tvom čvorištu bude previše onih koji nešto skidaju 7/24, onda skoro da i nema pomoći. Postoji rešenje, neki nude garantovane brzine ali budi siguran da te ne zanima koliko to košta. ;)
[ ChieF. @ 09.11.2010. 16:16 ] @
Sve je to lepo sto tako mislish

Samo mi objasni kako to da po celom gradu bilo gde bilo gde znachi radi isto tako loshe kao meni (ja sam na jednom kraju - ortak na dugom - jedan na trecem) svima radi isto znachi to je samo jedno zarada i nista vishe

Kvalitet 0
[ calexx @ 09.11.2010. 16:43 ] @
To onda znači da možemo da ih svrstamo u pilićare što nije retko kod nas. Pošto si ti njihov korisnik a znaš još takvih, onda je verovatno tako. Ja sam svojevremeno odvratio sestrića da proba kod njih jer tada nisu davali javne IP adrese, u međuvremenu su počeli da ih daju ali je sestrić već odavno na exe-netu pa možda odatle nešto zaključiš. Uvek postoji alternativa, neko može da pređe na SBB, neko na ADSL a mnogi mogu i na exe-net pa kako kome odgovara.
[ ChieF. @ 09.11.2010. 16:56 ] @
Ljudi sve je bolje od Jotel-a

- Verujte -
[ Shuretov Komsija @ 18.11.2010. 16:25 ] @
Baki, sta ti pise ispod Nick-a... pise Lelekom! I sta se ti bunis koji moj krasni, kada nikad nisi probao Jotel, normalno da lose radi kada imas paket 64/16 mbps. Kada ti pise ispod nika Jotel Konza, onda se javi, a kada upadne Vesna Kablovska rules, da vim dal ces da pises tako. Prvo, dziter je mali, minimalno mali kao tvoj ........ (na telekomu) :D Kada odem kod drugara na ness, sednem na komp na kome mu je jotel i njemu super radi kanter, sto je L-Gamingu bitno. Znaci nemoj da sam te opet cuo da vredjas, jer nema oscilacije, koriste moderni filteri i gajtan od banderu do kutju je super. Izvinjavam se zbog previse tacaka i zareza jer neko ko je nepismen ne koristi to, kao recimo moj Shure, necu da ga imenujem.

A sta da pitamoi te korisnije wifi za njiov net.. odakle ti znas kako radi kada nema tehnicke mogutjnosti. zhnachi da ty nemozhesh da imash ninet, pa ti kriwo, wibo.


Chief: - Citiraj ovu poruku -

Ljudi sve je bolje od Jotel-a

- Verujte -


Nemoj da siris dezinformacije i ne verujemo ti, imamo dokaz. u vidu slike snimljene na magnetnoj traci.

I ovaj sto nema pojma, a nema bolje od Jotel, ja sam pregledao gomilu filmova koji su skinuti sa Jotela (btw. fala ti Duke za filmove). Inace svi sto pisete da jotel ne valja... javljate se sa Lelekoma, egze neta itd.

Vi bre niste ni videli Jotel.

Pozdrav za V.e.P.a.R i Shurea
[ ChieF. @ 19.11.2010. 16:01 ] @
hahahahahahahahaha

*ebo te shure

Znachi vi sa verata ae zZ ni vi nista ne valjate

Pozdravi tog debeljanja Duketa i kazi mu da je Vesni Kablovskoj zabrenjen ulaz u ovu ulicu tako da i Jotel jedan dan ima da iselimo

DABOGDA PROPAO JOTEL !!!! Svi smo uz ChieF-a K@M@N

Ajde da ga merimo !!!
[ M1hajlo86 @ 19.11.2010. 18:03 ] @
Milane u pravu si ova dvojica sto su se javili sa Verata (i glume neko ludilo) si pojma nemaju, da znas inace da si mi duzan milku za ovaj post. (moram i ja od necega da zivim). A to se tice Duleta i njegovog Jotela, decko mora da ima neku protekciju kod Vesne Kablovske Rulez, jer jedino njemu "kao" radi lepo i nikome vise. Mora da joj obradjuje... njive (posto ih tamo kod Vas ima poprilicno).

Inace ovo je ss kako kod mene radi taj famozni najbolji na svetu JOTEL KONZA internet. Imam 4096/256 kbits/s, pa procenite da li je ovo ok ili ne. Ne kaze se inace slika vredi vise od 10 000 000 000 000 reci. Prosudite sami.



Poz svim ljubiteljima dobrog interneta.

[Ovu poruku je menjao M1hajlo86 dana 19.11.2010. u 19:44 GMT+1]
[ Shuretov Komsija @ 20.11.2010. 00:41 ] @
haha haha LOL :D
[ zivanicd @ 20.11.2010. 02:28 ] @
OMG... citam i ne verujem...

Ne lozite se... Kolko vidim ide ti 250K... to je 2Mbps... mozda si limitiran sa druge strane od sajta sa koga skidas taj fajl.

Ping je Ok... neki gubitak nije strasno... stabilno 20ms...

Po grafiku na levoj strani vidim da si kidao duplom brzinom konstantno par minuta ranije pa ti je download pao na 250K...

Ne vidim problem ?

Da nisi jedan od onih stalno nezadovoljnih ?

Nemam iskustva sa JOTELom, ali moju procenu tvoje slike sam rekao...

Sve najbolje.

POzdrav
[ ChieF. @ 20.11.2010. 14:19 ] @
Da be limitiran od strane nVIDIA site za download drivera oce da je hahahaha

Ping 11 pa 51 pa 35 pa 56 hahahahaha da be to tako ide

Jitter na pingtest.net nece da padne ispod 20 i to je dobro da bash najbolje

Jotel DOWN
[ Duke 4 Jotel @ 20.11.2010. 19:15 ] @
Shuretov komsija ma ko god da si pozdravljam te i ako si ima reko , oni ni ne koriste Jotel a pricaju svasta . Kad vam ispod imena pise kao sto pise meni Jotel rulez onda se javite , a ti Mihajlo si primio mito za ovaj post to nije istina popices disciplinsku za klevetanje :) , znam ko te nagovorio al nebrini ta banda ima da bude razbucana . Shure sto se tice merenja samo da ti kazem da kategorija ispod 10 nepostoji , nekazu za dzabe da ti je veliki kao jiter na jotel hahah :) sad cu da ti postujem slicke pa nek ljudi procene dal Jotel nevalja :










i ovim putem bi zeleo da pozdravim onu sto radi na naplatu u Jotel , totalno si moderna macko !!! shure nemoj da kazes Jeleni cu ti kupim pljeskavicu :)
[ PonyExpress @ 20.11.2010. 22:12 ] @
Bas nesto razmisljam, koliko je dobro kada diskutanti bar elementarno poznaju srpsku gramatiku. Steta sto je to na ES pre izuzetak nego pravilo, pa zato neprekidno bivamo silovani nepravilnim spajanjem (nemogu, ne znam, ne____) ili razdvajanjem (bi smo, ne cu, naj bolji...).
[ calexx @ 20.11.2010. 22:53 ] @
Nebitno, vidiš da je to neki interni razgovor pa se valjda razumeju. A možda se neko više puta registrovao da bi bio ubedljiviji. Šteta za temu jer će uskoro pod ključ ako ovako nastave.
[ stonex @ 20.11.2010. 23:40 ] @
Citat:
calexx: Nebitno, vidiš da je to neki interni razgovor pa se valjda razumeju. A možda se neko više puta registrovao da bi bio ubedljiviji. Šteta za temu jer će uskoro pod ključ ako ovako nastave.



Daj bre pusti ih još da se malo smejemo :) :) :)
[ Shuretov Komsija @ 20.11.2010. 23:55 ] @
Nema duplih, ja sam Shuretov komsija, moj shure je ovaj chef, duke je moja prva rezerva (kada ja nisam tu), mihajlo je duketova desna ruka. Nema duplih!

A paja je sa nama na skype.
[ Shuretov Komsija @ 20.11.2010. 23:59 ] @
Sto se tice Mihajla, tacno je da ima 4mbps, i ima ogromne gubitke, vidi se na slici. Na 2mbps je ova brzina za download, a ne na 4, ali... vidi se razlika, mada, mozda je do racunara, dobro da i radi, s'obzirom od koga je kupio!!!

btw... meni crko HDD od istog prodavca!

Evo i Duketov ce jos malo... i njegov ce da :(
[ burex @ 21.11.2010. 01:10 ] @
Citat:
zivanicd
Ping je Ok... neki gubitak nije strasno... stabilno 20ms...

Na kablu jeste, imajući u vidu da pinguje Jotelovu IP adresu sa relativno malom veličinom paketa. Za brzinu neću da komentarišem, postoji još 100 faktora koji mogu da utiču na brzinu...

@calexx
Ne vidim potrebu za zaključavanjem teme zbog par ljudi. Jednostavno treba izbrisati poruke koje smetaju.
[ Davor Stanković @ 21.11.2010. 10:14 ] @
Meni je dovoljno da vidim njihovu web stranicu pa da shvatim o kakvoj firmi se radi...
[ medvedic @ 21.11.2010. 11:45 ] @
Da li Jotel i dalje ima problema sa XP SP3 ili su to konacno resili?
[ Duke 4 Jotel @ 21.11.2010. 12:08 ] @
PonyExpres da je neko zeleo da se izrazava kulturno verovatno bi to i ucinio , ovo nije cas srpskog vec diskutovanje na temu Jotel- Ko zato iskuliraj ! Dijalog se vodio medju nama cetvoricom bez vulgarnih reci , vredjanja korisnika , i posetioca ovog sajta . Sve ovo je bilo iz zezanja ako nisi primetio idi i pametuj negde drugde nas Z****E
[ ChieF. @ 21.11.2010. 14:13 ] @
Citat:
medvedic: Da li Jotel i dalje ima problema sa XP SP3 ili su to konacno resili?


Ko ima XP SP3 mora da setuje DNS sa sledecim IP adresama

Preferred 212.200.88.252
Alternate 212.200.88.250

P.S. Duke ajde kad ce ta pljeka inache cu pustim poruku Jeleni na**ebo si ko zuti

P.S.S. Srdachan pozdrav svima koliko vas ima kico bratela vidish da likovi misle da smo jedan te isti mani ih, a Mihajlo je zasluzio jedno pice znachi jotel je najgori tako je breee

Jotel u pakao x/D
[ burex @ 21.11.2010. 18:47 ] @
Neću da izigravam moderatora, ali morate da prekinete sa ovakvim načinom pisanja. Što bi moji rekli u mlađim danima - "nisi kući".
Usput - kakvi su to DNS serveri namenjeni za XP SP3?
[ medvedic @ 21.11.2010. 21:53 ] @
Citat:
ChieF.: Ko ima XP SP3 mora da setuje DNS sa sledecim IP adresama

Preferred 212.200.88.252
Alternate 212.200.88.250

P.S. Duke ajde kad ce ta pljeka inache cu pustim poruku Jeleni na**ebo si ko zuti

P.S.S. Srdachan pozdrav svima koliko vas ima kico bratela vidish da likovi misle da smo jedan te isti mani ih, a Mihajlo je zasluzio jedno pice znachi jotel je najgori tako je breee

Jotel u pakao x/D


Znaci nisu. Stvarno smesno za jednog provajdera koji je toliko dugo na trzistu...
[ ChieF. @ 27.02.2011. 01:09 ] @
I dalje najgori !
[ PonyExpress @ 02.03.2011. 20:10 ] @
He, he, blagi off, ali ista 'firma', kako su samo detinjasto reagovali na ulazak konkurencije, one nelojalne sa nizim cenama i boljom uslugom, u njihov zabran.

Prvo su delili flajere na kojima su decidno naveli da oni nikada nisu naplacivali 900 RSD kao neki u nekim gradovima, sto se jel'te da videti na drugoj strani.

A onda, izgleda da gazdu trese groznica, daju tri meseca gratis svakome ko je platio bar jedan mesec kablovske.

Joj, kako bi voleo da ih vidim u stecaju, ali nismo te srece, i dalje ce da nam setaju kanale kada im je dosadno, povremeno gase signal nekih kanal zbog tantijema, re-emituju Total TV... Tokom svetskog prvenstva prosle godine sam uvek znao da je pao gol jedno tri sekunde pre nego sto se to vidi na TV-u, ebiga, kladionica pored pusta TotalTV, signal malo brze dodje do njih, pa ljudi imaju vremena za radovanje dok je gledam pocetak akcije.
[ ChieF. @ 13.03.2011. 02:21 ] @
Nisam upucen koja konkurencija i gde (u kom delu grada) i ako znash gde ce josh da se shiri ta konkurencija?

Hvala
[ PonyExpress @ 13.03.2011. 19:40 ] @
Naselje iznad tehnickih fakulteta, radi se o Kopernikusu, ne znam za ostale delove grada, ali nadam se da ce i tamo da im otmu korisnike. Nisu zasluzili svojim odnosom prema poslu da imaju vise od jednog klijenta van uze porodice.
[ ChieF. @ 13.03.2011. 23:48 ] @
Burazeru ako je ono sto mislim, a to je 'Komren' tj. 'N.R. Jovic' (ja sam odatle) odma bez razmishljanja prelazim na Kopernikus znachi EXTRA

Hvala za info
[ PonyExpress @ 15.03.2011. 18:58 ] @
Danas sam sreo njihove komercijaliste na terenu, nece uzurpirati Jotelove instalacije vec uz saglasnost stanara postavljaju svoje. Dobio ponudu, do kraja godine besplatno, jos da se pojavi SBB pa da preskacemo kablove preko stepenica, ali bar ce da se utrkuju ko ce da ti ponudi bolju uslugu.
[ ChieF. @ 16.03.2011. 03:20 ] @
Znaci to samo po zgradama... kolko sam sad po ovome shvatio...
Odakle si ti (deo grada) i koja zgrada :D ?
Auuu ako je tako onda nista nece raditi sa ovim kucama po naselju.
[ vukvucko @ 11.05.2011. 20:43 ] @
Novi cenovnik


http://www.jotel.co.rs/index.p...view&id=117&Itemid=207


Interesantno je da ograniceni paketi su duplirani.E sad nemam stari cenovnik kada sam poco da koristim kab.inter.kod ovog provajdera.

Ocena mrasava 3
[ vukvucko @ 04.06.2011. 22:21 ] @
Cesto se umesto kanala pojavi ovo.Kako ovo shvatiti?

[ ChieF. @ 01.07.2011. 22:35 ] @
Kazem.... 0 od provajdera
[ V.i.P.e.R @ 29.08.2011. 21:06 ] @
Malo pre sam bio kod prijatelja koji ima Jotel i pozalio mi se kako ne moze da udje na Exe-Net CS server. Reko ajde mozda uneo pogresan IP i krenem da otvaram Exe-Net forum... Medjutim nista. Probam zvanican sajt, kad nece ni on. Probam da pingujem bilo koji njihov domen i opet nista... Znaci ladno su genijalci iz Jotela blokirali ceo Exe opseg... Verovatno su se uplasili konkurencije, pa brze bolje blokiraj da njihovi korisnici ne vide sta nudi konkurencija od neta... Bolseno...
[ ChieF. @ 30.08.2011. 12:57 ] @
Bolesnici najveci upravo tako, minimalno ulazu, a naplacuju kao da daju optichki od 30MB + kad ih pozovesh oni nemaju pojma i kod njih radi super bolesnici nepismeni.
[ V.i.P.e.R @ 08.11.2011. 21:36 ] @
Jotel povecava brzine krajem meseca.

Flat Browse 1
1536/192 - 690 din.

Flat Browse 2
2048/256 - 890 din.

Flat Browse 3
3072/256 - 1.090 din.

Flat Browse 4
4096/320 - 1.290 din.

Flat Browse 5
6144/320 - 1.590 din.

Flat Browse 6
8192/512 - 1.980 din.

Flat Browse 7
10240/512 - 2.690 din.

Flat Browse 8
12800/512 - 2.990. din.

Novi cenovnik vazi od 30.11.2011.

http://www.jotel.co.rs/index.p...117&Itemid=206&lang=sr
[ cole85 @ 10.11.2011. 00:36 ] @
ovi su zajebali i ikom sto se tice uploada :D ovo je strasno
[ calexx @ 10.11.2011. 00:52 ] @
Imaju oni i neke Flat Pro pakete gde je upload veći na račun downloada pa svako bira šta mu odgovara. Naravno, svi bi hteli i jedno i drugo ...

Flat Pro 1
1536/768 - 1.090

Flat Pro 2
2048/1024 - 1.290

Flat Pro 3
4096/1280 - 1.600

Flat Pro 4
6144/1536 - 2.100

Flat Pro 5
8192/2048 - 3.950
[ ChieF. @ 16.02.2012. 17:48 ] @
I dalje velike oscilacije na mrezi, infrastruktura ocajna.. 100000 korisnika, a kvalitet kabla malo gori od žicu za veš...
Kad ima se kaže da ne valja oni naravno negiraju sve je super extra, ping super itd itd... ono jeste u pravu su to je tamo kod njih na linku (telekom-jotel) ali zato (jotel-korisnici) užas blagi...

Naravno da ne gube svoje 1. mesto na listi NAJGORIH provajdera, a verujemo da neće odustati od njega i dalje će se boriti svim silama da ne rade ništa
[ dulsrules @ 16.02.2012. 18:32 ] @
gori je ptt net kabl
[ bokivr @ 30.07.2012. 21:12 ] @
Pozdrav svima,kakav je sada kvalitet interneta ? Mislim da imaju dobre pakete jos kad bih znao koliko su stabilni.... :-))
[ KrkaCiC @ 30.07.2012. 23:53 ] @
Mislim da se popravilo stanje Jotela sto se tice Net-a. Ima ovde na kraju teme neko malo iskustvo
[ volimteba @ 27.08.2012. 19:59 ] @
pozz svima koji koriste jotel internet imam problem sa njihovim netom jer placam flat 4mb ali imam problem konstanto brzina varira i protok je nestabilan.jel moze jos neko ko koristi jotel da izmeri brzinu na http://my.beocity.net/ da proveri da li je u celom gradu zagusen net.
[ KrkaCiC @ 27.08.2012. 20:48 ] @
Proveri na speedtest.net na lokacijama BG i NI. Inace gde god sam testirao jotel kablovski svuda je brzina malo odskakala na onom grafikonu :0
[ ChieF. @ 02.09.2012. 01:59 ] @
I dalje najgori provajder
O tom zagushenju sto lik spominje ja pricham zadnje 3 godine, znachi proshlo je toliko oni i dalje ne znaju sta da rade ima loss paketa Online FPS igre ne moze da se igraju, ping varira kao nenormalan i ima loss paketa kolko ocesh
Jad i beda su
[ altasmc @ 27.10.2012. 14:31 ] @
Pozdrav! Evo vec tri dana testiram komsijin Jotel posto se zalio da mu net ne radi kako treba. Mislio sam da su najgori albanski provajderi na Kosovu, ali sam se presao, definitivno. Kao sto rece covek iznad, online igre je nemoguce igrati, a sajtove ponekad otvara i po 10 minuta... Dok ne pukne. Paket je od 3mb.
[ ChieF. @ 08.12.2012. 00:15 ] @
Samo da se ne zaboravi i dalje su najgori, nema gori provajder.
[ Snoop` @ 17.06.2013. 14:42 ] @
Dovoljno je da vidite na sedmoj stranici ove teme da oni koji hvale ovaj jotel kao sto su M1hajlo86 i Duke 4 Jotel imaju po 1 i 2 poruke na ovom forumu i sve vam je jasno....
[ tanasko @ 23.10.2013. 17:16 ] @




[Ovu poruku je menjao tanasko dana 23.10.2013. u 18:37 GMT+1]
[ Sceka @ 23.10.2013. 21:25 ] @
^ Ne znam da li se hvalis ili zalis?! :) Ali kad se vec kace rezultati...:



:)))

Pozdrav!
[ tanasko @ 24.10.2013. 06:09 ] @
Obično je i kod mene tako, ne znam šta mu je danas? Inače brzina mi je 8/2, ali mi je grade obično A.
Btw, ovo je tema za Joel kablovski internet, da nisi malo zalutao? ;-)
[ Sceka @ 24.10.2013. 15:37 ] @
Ma nisam zalutao nego sam se pohvalio! :) Nadam se da nisam ucinio veliku stetu?! :) Izvinjavam se, u svakom slucaju!, i nece se ponoviti.

Pozdrav!
[ promisic @ 20.12.2013. 19:09 ] @
Propisno sam se nasmejao citajuci ovu temu ....

Porediti Jotel i SBB je kao porediti sardinu sa ajkulom!!!


[ vukvucko @ 01.03.2014. 13:13 ] @
Nadjoh ovu temu ne znam da li bi admin dozvolio otvaranje nove ...

Malo malo pa imam problem sa SLANJEM mail-a sa jotel naloga zna li neko zasto prosto me izludjuju.

24.1.13 sa slao i evo danas nece ne znam zasto o cemu se radi ako neko znam.

Koristim Outlook Express 6 navikao sam i ne bi ga menjao

Ima li jos neko ovakav problem sa njima?


http://www.jotel.rs/index.php?...view&id=124&Itemid=216

Jedino sto nemam ovaj 3-ci korak
[ calexx @ 01.03.2014. 15:40 ] @
Treći korak, podešavanje SMTP servera? Može da bude. Kako brlja, mejlovi idu pa ponekad neki ne ode ili uopšte ne idu? Nije nemoguće da njihov server brlja pa ako recimo mejlovi uglavnom idu, onda si dobro podesio pa ostaju samo oni kao mogući krivci.
[ promisic @ 01.03.2014. 18:50 ] @
Citat:
vukvucko:
Nadjoh ovu temu ne znam da li bi admin dozvolio otvaranje nove ...

Malo malo pa imam problem sa SLANJEM mail-a sa jotel naloga zna li neko zasto prosto me izludjuju.

24.1.13 sa slao i evo danas nece ne znam zasto o cemu se radi ako neko znam.

Koristim Outlook Express 6 navikao sam i ne bi ga menjao

Ima li jos neko ovakav problem sa njima?


http://www.jotel.rs/index.php?...view&id=124&Itemid=216

Jedino sto nemam ovaj 3-ci korak


3 korak je SMTP podesavanje za Mozilla Thunderbird. Zato ga nemas u Outlook Express-u!
[ vukvucko @ 03.03.2014. 12:50 ] @
Da posizi covek!
A kad se cujem na [email protected] mail najnormalnije prolazi.
E sad o cemu se radi to je zec
[ perica018 @ 07.06.2014. 10:06 ] @
Postovanje i pozdrav svima.Odmah da se pohvalim da sam laik sto se tice izbora interneta.do sada sam bio korisnik oriona tj. ADSL 6.1mbps.E sad bih da promenim i dvoumim se izmedju jotela i telekoma.Prva nedoumica kod jotela koji paket izabrati a da ne bude sporiji od predhodnog.?
Dali je uopste pametno prelaziti na kablovski internet.Pravo da vam kazem privukla me je cena kod jotela.Do sada sam placao 1700din a vidim da kablovski ima i za 890din.Unapred hvala.
[ mcnie7 @ 29.08.2014. 23:17 ] @
Druze ja sam iz Zajecara 2 godine na jotelu a evo i sada videcete po ip.
Gori internet nisam imao.Cinjenica da je download od 4 mb 690 din i 6 mb 890 din ali je problem u uploadu koji je meni sa 4 mb download nekiih 0,384 mb protok.
Jedva cekam novembar da raskinem
Definitivno nema bolji od telekoma to kazem odavde iz mog grada jer dugo godina sam koristio sve dostupne provajdere u mom gradu i zakljucio da je telekom zakon.

Moj savet sto dalje od jotela sve je to lazipara.Ping veliki zagusenja cesta a cene skacu
[ V.i.P.e.R @ 30.08.2014. 16:27 ] @
Ako imas mozes uzmi EXE Net i uzivaj. Jotel se zaobilazi u sirokom smislu. Cesti prekiti, negde lose radi, negde ok, bukvalno treba u bob da gledas da bi znao kad ce i kako raditi. Telekom box ti je ok varijanta ako nemas mogucstvo da uzmes EXE Net
[ volimteba @ 02.10.2014. 16:33 ] @
Da li jotel ima jos neki dns server osim ova dva

93.184.80.108
93.184.80.109
[ mcnie7 @ 14.10.2014. 15:20 ] @
samo taj.i kod mene je taj dns
[ acapn91 @ 17.10.2014. 09:50 ] @
Kakva je situacija sa njima sad? Jesu li se popravili malo, vredi li ih uzimati?
[ volimteba @ 01.12.2014. 12:05 ] @
na sajtu pise novo povecanje brzina od danas.

6mb-690din
[ freeland @ 17.07.2016. 14:32 ] @
Da malo osvezimo - uvedena telefonija i novi paketi, cene deluju pristupacne.
[ superbaka @ 17.07.2016. 17:10 ] @
vidim da su preuredili sajt, sto je za svaku pohvalu, ali je na zalost i dalje dosta neupotrebljiv sto se mene tice...

mene dugo muce odgovori na neka pitanja vezana za programsku semu televizije... npr, da li su kanali isti u svakom gradu, i ako nisu zasto je to tako... gledajuci programsku semu vidim da ovde ima izlistanih kanala kojih ja u Paracinu nemam, i da na listi nedostaje dosta kanala koje ja imam... ne znam ni da li su dodavali nove kanale ove godine, i ne smem ni da pogledam jer ako pustim pretragu (i ispostavi se da sam dzabe trazio) ceka me par sati krljanja po daljinskom da povratim redosled kanala kako sam navikao...

sto se tice interneta, njime sam jako zadovoljan i nemam sta da zamerim... medjutim, kada pogledam listu kanala konkurencije (npr. exe-net) dodje mi da zaplacem... vec dugo se razmisljam da napustim Jotel i predjem kod drugog operatera zbog ovako ocajne televizije, i jedino sto me za sada sprecava da to i uradim jeste strah od neke egzibicije sa drugim internetom...



pogledajte ovo i uporedite sa ovim, uporedite cenovnike i recite mi kako da ne zaplacem?!

nestajanje kanala, zamena mesta kanala (tipa Viasat History bez prevoda mi zameni 7 Pinkovih kanala), i mnoge druge zezalice sa kanalima i tehnickom podrskom o kojima me mrzi sad da pisem cine da dam jako negativnu preporuku za ovog operatera...
[ acapn91 @ 19.08.2016. 16:48 ] @
Ja koristim njihovu kablovsku, i u poređenju sa Kopernikusom čije usluge sam korstio pre Jotela su dno dna. Ok, da zanemarimo što nema SK, ni exe-net, mts i ostali nemaju, ali RTS HD (koga uglavnom imaju svi operateri), do skoro ni VH1 nije bilo, tek su ga nedavno ubacili, zatim MTV i još mnogo kanala koje sam na analognoj gledao pre 10-ak godina sada nemam na digitalnoj ali zauzvrat imam milion pinkovih i 20-ak rusko-tursko-nemačkih kanala koji niiti imaju prevod niti šta razumem. Trebalo bi dosta da porade na kanalima, i verujem da će u tom slučaju i cena da bude drugačija (realno, najjeftiniji su).

Poslednjih dana se razmišljam da uzmem njihov net, čekam samo da mi isteknu godinu dana free kablovske (pre manje od godinu dana sam se prikačio) i onda da potpišem nov duo ugovor. Samo ne znam da li će moći , no videćemo.

Interesuje me kako im radi net, da li ima pucanja veze, kakvi su sa pingom itd? Jer za 1.390 rsd 15/1 mbps + kablovska je stvarno povoljno (da zanemarimo loš izbor kanala).
[ GorannnV @ 28.07.2017. 02:45 ] @
Njihov korisnik sam već više od 5 godina. Net im je bio solidan do nedavno, ali nešto se promenilo i trenutno je katastrofalno loš. Prekidi su svakodnevni i traju bukvalno satima. Korisnički servis ne funkcioniše uopšte, na reklamacije ne odgovaraju. Još uvek sam silom prilika njihov korisnik, ali ne još dugo.
[ superbaka @ 28.07.2017. 13:28 ] @
kao njihov dugogodisnji korisnik, mogu da ti prenesem neka iskustva... verovatno se radi o nestanku struje u nekom (nekim) kvartovima preko kojih prolazi njihova infrastruktura do tebe... za to nisu oni odgovorni, niti su obavesteni od strane EPS-a gde su iskljucili struju, i kad ce da dodje, pa ne znaju ni oni sta da ti kazu... ne branim ih, vec sam vise puta imao prilike da se sam uverim u to, tako sto sam prosetao po kraju i uverio se sam da komsije nemaju struju... proveri i sam da nije do toga, pa ako nije, razmisljaj o daljim koracima...
[ Paracinac99 @ 28.07.2017. 21:30 ] @
Super da ste iz Paracina @superbaka jer sam i ja pa mogu da dobijem informacije iz prve ruke. Kakav je Jotelov internet I kakva je kablovska?
hteo bih da uzmem najjeftiniji paket pa me zanima misljenje. Koliko im otprilike treba da od dana narudzbine donesu i instaliraju sve?
[ superbaka @ 29.07.2017. 21:56 ] @
ja sam odavno uveo kablovsku i net, i tada se cekalo i po mesec dana, ali ja nisam dugo cekao, mozda nekoliko dana jer sam imao vezu, a i nije mi se zurilo jer sam cekao kraj meseca pa da raskinem IPTV sa Telekomom... moj surak je uveo net kod njih pre mesec dana (kablovsku tv je imao od ranije), i kaze da je cekao oko 3 nedelje jer nisu hteli ranije da dodju...

a sto se tice kvaliteta, pogledaj 5 poruka iznad gde sam vec opisao u ovoj temi... nista se nije promenilo od tada... kablovska je i dalje sran*e, a internet je dobar i stabilan, i kao sto se vidi sa slike, realne brzine cak i prelaze deklarisane vrednosti...

[ tanasko @ 04.11.2017. 09:26 ] @
je li iko dobio obećanu promenu brzine u oktobru, ili nije?
[ tanasko @ 19.08.2018. 10:18 ] @
Jel još nekom internet u prekidu u Nišu?
[ mcnie7 @ 28.08.2018. 22:21 ] @
biti na jotelu.bacene pare
[ bojanv @ 13.11.2019. 21:51 ] @
Ne znam da li je ovo pitanje bas za ovde, ali imam sledeci problem sa Jotel-om: od juce ujutru nece da mi otvori sajtove Limundo.com, a takodje (ne znam tacno od kada) ni telegraf.rs, povezan sam preko wi-fi na komsijin ruter TP-Link WR740N, pa sumnjam da se problem tu negde krije (mislim u ruteru) posto se ti sajtovi ne mogu otvoriti ni preko desktopa (LinuxMint 19) a ni preko tableta (Android 7.0) koji se pak direktno kaci na taj ruter. Kad se povezem na bratov Telenor 3G internet ti sajtovi se normalno otvaraju, da li je ovo uopste problem kod mene (odn. ovog jadnog rutera) ili kod Jotela??? Zena koja je radila veceras u poslovnici mi je rekia da zbog vremena (pazi ti sad objasnjenja) neki sajtovi ne mogu da se otvore i da treba da se saceka (sta, da grane opet leto ili sta vec???)... Svaka pomoc je dobro dosla...
[ Milan Kragujevic @ 15.11.2019. 15:40 ] @
@bojanv

Promeni DNS na svom uređaju na 1.1.1.1 i 1.0.0.1, 99% je problem ISP-ov DNS.

Mada, može da bude problem i hosting navedenih sajtova -- koliko vidim, Limundo hostuje Mainstream d.o.o., a i Telegraf takođe.

Proveri na sledeći način: Kada si povezan na komšijin WiFi, otvori http://91.222.5.73/, treba da ispiše: "Http/1.1 Service Unavailable" (to u osnovi testira komunikaciju sa infrastrukturom provajdera Mainstream, gde se sporni sajtovi nalaze).

Ako je DNS problem, samo promeni na svim uređajima i to je to, ali ako je rutiranje problem... probaj piši mejl na [email protected], to je Marjan Jakovljević, "IT/Internet Service Division Manager" u Jotel d.o.o.

Od support-a svakako nećeš pomoć dobiti, oni ne znaju ni šta je interkonekcija.

[Ovu poruku je menjao Milan Kragujevic dana 15.11.2019. u 17:09 GMT+1]
[ bojanv @ 17.11.2019. 07:43 ] @
Ovo sa promenom 1.1.1.1 sam bas malopre citao na netu i probao, ali sam promenio samo njega u ruteru, a sekundarni sam ostavio da bude onaj Jotelov (93.184.80.108) i ne otvara i dalje, sad cu da probam i taj drugi da promenim sa ovim sto si mi dao, a ovu proveru sam obavio ali meni u Chromiumu pise ovo: This site can’t be reached 91.222.5.73 took too long to respond a greska je ERR_CONNECTION_TIMED_OUT, ali me nesto sad buni, jel tu proveru treba da obavim kad stavim ove nove DNS-ov ili sa starim Jotelovim, nesto mi ono Http 1.1 sugerira da si mislio da probam sa ovim Cloudfareovim. U svakom slucaju hvala na temeljnom odgovoru, a Limundo sam bas malopre uspeo da otvorim tako sto odem na sajt proxysite.com i onda tamo ima polje da se unese zeljeni URL, a telegraf.rs ne prikazuje slike (valjda je i taj server problematican) a kasnije sam primetio da ni Limundo nece da otvara pojedinacne slike kad se ode na odredjenu aukciju. Sad cu da probam da stavim ove nove DNS-ove u ruter pa cu da vidm sta se desava... (Pokusao sam i jos neke druge gadosti nocas, kao napr. da komsiji iskljucim modem i ruter iz struje u nadi da ce mi provajder dodeliti neki drugi IP prilikom rekonekcije, posto sam sumnjao da je ovaj koji sada imam 10.95.7.108 mozda negde blokiran, ali nije se promenio, ostao je isti, jel postoji neko odredjeno vreme koliko treba sacekati pa da se ovaj IP dobijen od provajdera promeni?)

...
posle nove probe...

Evo da ne pisem novu poruku, probao sam da zamenim oba DNS-a, ne otvara se Limundo, proba daje istu gresku, a takodje ni Mainstream.rs, sta sad to znaci, i sta ja konkretno treba da uradim? Takodje sam stavljao i Googlove DNS-ove (8.8.8.8 i 8.8.4.4) i isto se desava. Inace da jos malo upotpunim sliku, te veceri kad sam bio u poslovnici posle sam svratio i do kompjuterske radnje gde poznajem vlasnika i pitao da li koriste Jotel, rekao je da, i ladno otvorio Limundo, e sad nisam proverio da li mozda on ne koristi opticki umesto kablovskog neta kao sto je kod mene slucaj, mozda to nesto menja situaciju. Jel ovo sad sto se meni desilo znaci da i ostali korisnici koji imaju kablovski net bi trebalo da imaju isti problem pa da onda proverim jos kod nekog, ili moze da se desi da je samo ovaj moj IP na koji sumnjam iz nekog razloga zablokiran?

[Ovu poruku je menjao bojanv dana 17.11.2019. u 09:30 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bojanv dana 17.11.2019. u 11:06 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bojanv dana 17.11.2019. u 11:06 GMT+1]
[ Branimir Maksimovic @ 17.11.2019. 08:43 ] @
Najverovatnije je banovan ip. Meni se to desava ponekad, ap posle nekog vremena odblokiraju. Dok traje ban koristis proxy, kao sto si isam primetio...
[ bojanv @ 17.11.2019. 10:01 ] @
A bogami nije samo Limundo i Telegraf u pitanju, preko proxyja sam usao na Mainstream.rs i pronasao tamo listu sajtova koje hostuju i proverio neke: AIK banka i Gomex se uredno otvaraju, ali zato nece Gigatron, Tehnomanija, B92, MK Group, NIS, Prva, Djaksport, tako da ta lista nije uopste mala, i gde je ovom mom IP-u onemoguceno da vidi ove sajtove, jel kod Jotela ili kod Mainstreama, tj. kome bi trebalo da se obratim da to ispravi? I da li bi se resetovanjem modema (posto ovo kratko iskljucivanje iz struje ocigledno nije pomoglo) nesto postiglo (bilo da se dobije novi IP, bilo da se ovaj postojeci nekako odbanuje, a pitam se jos i koji bi razlog mogao da bude da se uopste banuje ili se to desi onako samo od sebe, neki serverski slucajni bug iz cista mira ili sta li vec)... hvala na ovom primeru iz licnog iskustva :)
I jos jedno pitanje, posto vidim da idto koristis neki Linux, kako (i koji) proxy da ubacim u Network Proxy (tako se na Linuxmintu zove) pa da onda me moram rucno da kucam adrese koje nece vec da vazi za sve adrese i browsere koje imam (Chromium i Firefox), ja sam nesto probao sa ovim proxysite.com (ubacio sam to u Autoconfiguration URL) ali ne pomaze... koji proxy je tebi dao najbolje rezultate? Probao sam takodje i u samu Wi-Fi konekciju takodje da ubacim ovaj isti proxy ali ni to nista nije pomoglo takodje, ali ni odmoglo, tj. imam pristup svim ostalim sajtovima kao i pre, hocu reci da mi to ubacivanje nije blokiralo net uopste, e sad ne znam kako da proverim da li se otvaraju preko tog proxyja, ili i dalje ide bez njega kao da to nisam ni ubacio (naravno, uredno sam se izlogovao i ponovo ulogovao na sistem posle te izmene) pfff... jedan mali problem otvorio sada gomilu pitanja i nedoumica auhhh...
[ Branimir Maksimovic @ 17.11.2019. 10:07 ] @
Koristi tor, to ti je anonimni proxy. Inace imas liste proxyja na netu, samo malo izguglaj. Nego, ako si iza NAT-a moguce da su nekog banovali pa celu granu blokirali.
To se obicno desava kad neko koristi bota da pinguje sajt i slicno. Nisi ti kriv.
[ Milan Kragujevic @ 17.11.2019. 12:21 ] @
Branimire, nisu mu banovali IP ovi iz Mainstream jer ne banuju za sve servere, već uvek po pojedinačnom serveru. Znam jer su jednom meni banovali moj IP na mom serveru, ali su svi ostali radili, pa sam kontaktirao support da me trajno odbanuju. Obično ako otvoriš >8 konekcija ka serveru, njihov ruter banuje, bez učešća samog servera (pošto moj server nije imao nikakav softver za IP ban).

Što se Bojana tiče, svakako nije kriv, ali me brine kako će da se izbori sa ovim. Najbolje bi bilo da piše mejl običnom Jotel support-u, i pita ih da mu promene IP adresu i provere zašto ne može da otvori navedene sajtove.

Ali, nije mi jasno ovo "povezan sam preko wi-fi na komsijin ruter". Da li to znači da je ruter fizički kod komšije, i da se radi o "pozajmljivanju" Interneta, ili je komšija pozajmio višak ruter Bojanu da koristi uz Jotel? Podrška mu ništa neće reći niti pomoći bez identifikacije korisnika, a ako je to komšija, onda bi morao on da zove.

Svejedno, vidim da je isključivao komšiji ruter iz struje, stoga pretpostavljam da je komšija saglasan sa "pozajmljivanjem" Interneta, u kom slučaju mu verovatno nije problem da Bojanu kaže broj ugovora ili šta već koristi Jotel kao identifikaciju.

Siguran sam da je problem na interkonekciji dva provajdera. Meni je prvi hop van SBB mreže (mog provajdera) "217.65.201.20", što predstavlja "Telenor doo internal point-to-point links".

Mainstream doo koristi Telenor Tier3 Data Centar u Beogradu za skladištenje servera i interkonekcije.

Generalno bi prvi hop trebao biti mainstream-telenor.sox.rs, ali izgleda da moj provajder ima direktnu interkonekciju sa Telenor-om. U slučaju da nemaju, išlo bi preko Serbian OpenXchange.

Jotel nije direktno povezan sa SOX (https://www.pch.net/ixp/details/1350 -- nema ih na listi), a ne verujem da imaju direktnu interkonekciju sa Telenor-om, pa je onda problem verovatno u nekom među-linku između Jotel->Neko->SOX->Telenor->Mainstream->Limundo npr.

Svakako, ovo je kompleksna stvar za rešavanje, i ako ne uspe first-level "običan" support Jotel-a, piši Marjanu na mejl.
[ Branimir Maksimovic @ 17.11.2019. 12:26 ] @
"Branimire, nisu mu banovali IP ovi iz Mainstream jer ne banuju za sve servere, već uvek po pojedinačnom serveru."

To ne mozes znati.
[ Milan Kragujevic @ 17.11.2019. 12:34 ] @
Pa mogu na osnovu primera pošto sam koristio njihove usluge, mada je to nagađanje.

Svakako neka i njima piše mejl, da ga odbanuju. Pisao bih ja, ali ne znam njegovu IP adresu...
[ bojanv @ 17.11.2019. 13:44 ] @
E pa lepo, vidim da se diskusija rasplamsala na akademskom nivou pa moze i nesto novo da se nauci, tj. sazna. A sto se tice komsijinog rutera, hm, Milane jel ja rekoh lepo gore gadost, a s tim da sam naveo gore i IP mogu samo da cekam da me uapse :) Tako da bih se ja zadovoljio time da unesem neki proxy koji ce raditi, sada idem ovako rucno, tj. preko browsera, ali mi za svaku novu stranicu na Limundu trazi ono dosadno odobrenje za cookies (sto me vec samo po sebi odavno nervira otkad su ga uveli, znaci ne volim ni kad treba samo jednom da kliknem a kanmoli za svaku novu stranicu), a otvaranje slika sam resio tako sto kopiram link te adrese pa je otvorim u novom tabu i onda se nekako otvori, s tim sto nema mogucnosti manipulacije sa slikom (tipa zumiranje i otvaranje sledece). Sto se tice rutera, imam ih ja i previse tako da bih ja mogao njemu da pozajmim neki kad mu ovaj TP Link otkaze tako da je u pitanju ono prvo. Tako da, molim te nemoj vise da me branis :), ali me ovo sa ruterima podseti da sam, dok sam bio njihov legalni korisnik nabavio jedan mnogo bolji Cisco od ovog modema koji oni daju, ali nisu mi dozvolili da ga koristim, ja sam cak i promenio vrstu usluge, pa sam sa neogranicenog flat rezima presao na ograniceni (sa merenjem) koji je prema onome sto su napisali dozvoljavao koriscenje sopstvenog rutera, da mi je tada bio ovaj mail mozda bi bio od koristi, od podrske sam dobio samo mail koji kaze Postovani na nasoj mrezi ne mozete koristiti... itd, bez potpisa, kad sam drugi put pisao da mi se javio konkretno neka osoba sa imenom i prezimenom koja stoji iza tog odgovora prestali su da odgovaraju (kriju se ko zmija noge)
Dakle da rezimiramo, moguce je da sam dok sam otvarao ove aukcije bilo ponekad i mnogo vise od 8 tabova (ako se tu racunaju i slike), kasnije cu da proverim u Chromium history da li ima neki trag o tome, i da li je to bilo mozda bas tu noc pre tog famoznog jutra kad sam izgubio pristup (i to bas onda kad mi je najvise trebalo, jer sam nesto kupovao pa sam trebao da se dogovorim sa ljudima oko placanja i isporuke al' oces), a sto se tice tor-a znam za njega odavno, ali koliko se secam on bas ne podrzava neke velike brzine (ranije je bilo oko 64 kb/s kad sam ja to bistrio) tako da cu onda morati da ga koristim samo za ove sporne sajtove,
Uglavnom dosta ste mi pomogli, a bogami i zbunili, posto o mrezama, protokolima i ostalom moram da priznam ne znam bas mnogo... tako da cu sad morati da se bacim na dodatno citanje i proucavanje ovih novih pojmova...
[ Milan Kragujevic @ 17.11.2019. 14:02 ] @
Ovako, IP adresa koju si naveo je privatna, 10.x.x.x, pa nikome ništa ne znači.

A što se tiče zadovoljavanja tvojih potreba, skini Opera browser, ima ugrađen VPN, uključi ga i radiće ti sve.

Ja ne bih imao nerava da se ovoliko mučim, meni kad ne radi Internet odmah se eksalira problem praktično direktoru tehnike, i reše za 5 minuta. Ali dobro, svakome po želji.

A za mobilni imaš Warp VPN od CloudFlare, isto besplatan, pa i njega koristi.

BTW, Ne branim te, ali, pored ovoliko kriminala u zemlji, kad krenu na ilegalne Internet radnje, prvo će pirateriju pa tek onda WiFi-sharing :) Pogotovu ako se komšija slaže sa time.

Najstrože osuđujem krađu Interneta, zar ne vidiš da je nestašica Interneta u zemlji i regionu, presušili skoro svi izvori paketa, biće povećanog mortaliteta, a ti KRADEŠ *TUĐI* Internet!!! cccccc. /s
[ bojanv @ 17.11.2019. 15:38 ] @
Ma nije ovo kradja, covek ima flat internet ali ga veoma malo koristi, ja bih mu rado ponudio da delimo troskove, ali se bojim da on ne bi pristao, posto bi onda mislio da ce njemu to nesto na utice na njegovo koriscenje i da ce mu bitno smanjiti protok, a sto se mene tice ja se secam kad sam sa ISDN-a od 64 kb/s (tad je to bilo mnogo zesce od onih tricavih 33,3 i 56.6 kb/s valjda modema, a plus sto sam mogao da imam i 128 kb/s ukoliko se - mozda ovo i nije tacno, odavno je bilo pa se zaboravilo, odreknem koriscenja telefona po oba kanala za vreme dok traje ova internet konekcicja, nisam vise siguran kako bese) presao prvo na ADSL od 256 kb/s (Verat net, pamtim cak i datum potpisivanja ugovora) pa onda racunas, sa 64 kb skinem 100 MB sa sat, sa 256 400MB (skoro pola CD-a) a tek sa 1 MB/s au pa to je covece citavih 1600 MB, tad je download bio glavna zanimacija, i mislim da bi mi i danas tih 1 MB/s i danas zavrsavalo posao, a komsijinih 35/4 MB/s je onda kao pita za siromaha, tako da ja to cisto koristim onako da se ne baci :) Jedino sto nikako da na speedtestu izvucem ovih 4 MB uploada, sa kojim se Jotel ponosno hvali, u poslednje vreme retko prelazi 2,5 ali odavno sam prestao da tragam za time otkud ovoliko neslaganje sa proklamovanom i izmerenom brzinom (download je ok, nekad dostigne cak i 34 MB/s), pre ovog povecanja, nije bila tolika razilka.
Ovo za nestasicu Interneta bas i ne razumem, tj. sto bi rekao Kostunica nisam obavesten, ali mi pomalo lici kao na neko repovanje kao da si izvukao iz neke takve pesme koju ja do sada jos nisam cuo
Probacu ovo sa Operom, nadam se da cu to uspeti da sam ukljucim bez icije pomoci, a za mobilni jao kuku ne pominji mi :D (Kupio sam skoro neki tablet ali sam ga koristio samo 3-4 h ukupno i evo ga i sada stoji u kutiji sa neskinutom zastitnom nalepnicom, prvo, mnogo brzo mi nesto jede bateriju, a drugo ne znam uopste kako da na njemu uradim ono sto hocu, a znam da na kompu moze tako da cu izgleda morati da se upisem i u skolu za Android kao djak prvak, posto zadnji mobilni koji sam ja koristio je imao Symbian, jos pre 3-4 godine otkad sam izbacio mobilni telefon totalno iz upotrebe, da nisam i da sam pratio trendove sada bih mozda nesto i znao, ovako gledam samo na ovaj tablet kao na obicnu tarabu i mislim se kako li se uopste prevarih da bacim pare jos i na tu glupost, ustvari znam, bio popust od 20% kod Gigatrona, ja ga odavno prizeljkivao, i rekoh eto sad je pravo vreme, ali djavola dzabe sve kad nece da te slusa, i moras sve da trazis uputstva na netu kako i sta da uradis, sve mislim da bi neki (polovno) Apple-ov bio vise user-friendly nego ovaj, ali djavo bi ga znao da li je to bas tako sve dok ne probam i imam ga barem jedno pola sata u rukama, ko zna..
[ Milan Kragujevic @ 17.11.2019. 16:50 ] @
> Ovo za nestasicu Interneta bas i ne razumem

To je sarkazam. "/s" ga odaje. Konkretno preslikao sam situaciju sa vodom u Južnoafričkoj Republici (https://www.france24.com/en/20...restrictions-as-day-zero-looms i https://en.wikipedia.org/wiki/Cape_Town_water_crisis) na Internet.

> Ma nije ovo kradja
Znam, šalim se

>Jedino sto nikako da na speedtestu izvucem ovih 4 MB uploada, sa kojim se Jotel ponosno hvali
Na kablovskoj je generalno jako teško dobiti normalan i stabilan upload. Od RF spektra u celom "kablu", oko 25 MHz je zaduženo za upload, a između 950 MHz (DOCSIS 3.0 koji se sada koristi) i 1730 MHz je zaduženo za download.

Dakle, između 38 i 96 PUTA više propusnog opsega je zaduženo za Download.

Zbog toga je kablovska uvek u odnosu 20:1 (300 Mbps download i 15 Mbps upload, za najjači SBB paket npr.) VDSL ima bolji odnos 10:1, ali manje brzine, tj. 100/10 Mbps.

A optika može 1:1 ili 2:1, 10:1, ma svašta tu može, upload između 1 Gbps i 500 Mbps kao max kod provajdera, a minimum je svugde 100 Mbps... Ali, to je optika, dok to stigne dosta vode će Dunavom proći, kao što reče @zivanicd u jednoj temi
[ Branimir Maksimovic @ 17.11.2019. 17:39 ] @
Docsis 3 dozvoljava 1.2GB/200MB

Ja na supernovi imam preko 20mb up iako bi trebalo da bude 15, a down 120.
[ Milan Kragujevic @ 17.11.2019. 17:55 ] @
Pa to sam i napisao.

Upstream 25 MHz, 6.2 MHz po kanalu, dakle 4 kanala * 6.2 MHz je 24.8 MHz.

Jedan kanal ima protok od 30.72 Mbps, dakle 4 kanala po 30 Mbps je 120 Mbps.

DOCSIS 3.0 koristi 192 MHz protoka od dostupnih ~950 MHz u samom kablu.

Sa tih 192 MHz dostupno je 24 kanala od 8 MHz (po EuroDOCSIS specifikaciji).

Brzina protoka po DS kanalu je 55.62 Mbps. Dakle, 24 * 55.5 Mbps je ~1300 Mbps.

Postoje "fensi" verzija DOCSIS 3.0 koje idu do 32/8 kanala, gde je max protok u US smeru 245.76 Mbps, a u DS smeru 1779.712 Mbps.

DOCSIS 3.1 ima kanale širine 192 MHz, gde je po kanalu protok 1.89 Gbps uz QAM4096 (doduše CMTS+CM treba da podržavaju i QAM16384). Specifikacija za 3.1 je 10/1 Gbps, što se može dobiti ako se ugasi kablovska i koristi IPTV/OTT.

Za upstream DOCSIS 3.1 koristi 92 MHz kanale sa OFDMA, uz protok od 0.96 Gbps po kanalu (mada mogu samo 2 da imaju, jer nema prostora, tj. 2 na 92 MHZ za US i 8 na 192 MHz za DS i to je ceo opseg od ~1.8GHz koji je dostupan u kablu).

DOCSIS 3.2 (tj. DOCSIS 3.1 Full Duplex, sada se zove 4.0) bi trebao da koristi opseg od 0-1.8 GHz za Internet, i obezbedi "multi-gigabit" simetrični Internet, uz obavezni IPTV.

A što se supernove tiče, uvek sam imao <8 Mbps od 15 Mbps, samo 1 US kanal. Na SBB-u imam 14.9 od 15 Mbps.

Inače, mislim da loše meriš, kablovski provajder nikad ne daju ni baud više upload protoka, pogotovu što ograničenje radi CM a ne CMTS. Ili su slučajno ukucali 20 umesto 15, ili si loše izmerio.
[ Branimir Maksimovic @ 17.11.2019. 17:58 ] @
https://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS

https://en.wikipedia.org/wiki/VDSL

a za vdsl je 55/3
[ Milan Kragujevic @ 17.11.2019. 18:02 ] @
Dobro, izvini, mislio sam na VDSL2.

https://i.imgur.com/lO1OnMM.png
[ bojanv @ 17.11.2019. 21:50 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:

Siguran sam da je problem na interkonekciji dva provajdera.

Jotel nije direktno povezan sa SOX (https://www.pch.net/ixp/details/1350 -- nema ih na listi), a ne verujem da imaju direktnu interkonekciju sa Telenor-om, pa je onda problem verovatno u nekom među-linku između Jotel->Neko->SOX->Telenor->Mainstream->Limundo npr.

Svakako, ovo je kompleksna stvar za rešavanje, i ako ne uspe first-level "običan" support Jotel-a, piši Marjanu na mejl.

Pa ako si siguran da je problem na interkonekciji dva provajdera onda hajde da tu trazimo razlog, ali kako onda objasnjavas da se to dogadja samo meni (posto jos uvek ne naidjoh da se jos iko zali na ovaj problem), ili sam ja mozda taj Neko u ovoj tvojoj gornjoj ilustraciji to je moja prva nedoumica a druga je ona sto ste pricali o banovanju po vise servera.

>Milan: "Branimire, nisu mu banovali IP ovi iz Mainstream jer ne banuju za sve servere, već uvek po pojedinačnom serveru."

>Branimir: To ne mozes znati.

> Milan: Pa mogu na osnovu primera pošto sam koristio njihove usluge, mada je to nagađanje.

Svakako neka i njima piše mejl, da ga odbanuju. Pisao bih ja, ali ne znam njegovu IP adresu...

Milane, mozda si smeo s uma ili nisi ni video ono sto sam napisao da ne mogu da pristupim vecini sajtova koje hostuje Mainstream (Gigatron, Prva, NIS, Djaksport, Tehnomanija, B92, da li ti to nesto govori, ali nekima recimo i mogu (AIK Banka i Gomex), a sto se tice tog pisanja Mainstream-u tu bi se nekako mozda i usudio i da pisem (s obzirom na skakljivost situacije u kojoj se nalazim tj. da se nalog ne vodi na mene nego na komsiju) ali ne znam gde i kako da pronadjem tu IP adresu koja je potrebna da im se navede, jel to mozda ovo kako me elitesecurity vidi, tj. 93.184.81 pa zvezdica (koliko znam to ide od 0-255) ispod moga imena, ili je to mali Perica opet negde zalutao u prasumama ove mracne i strasne srbadijske net dzungle... lol
[ Milan Kragujevic @ 17.11.2019. 22:21 ] @
Ajde ovako. Ja cu se iskljuciti iz teme. Ti skini Operu. Sve dalje diskusije nece dovesti do resenja, jer ti nisi korisnik Jotel-a pa da imas pravo na podrsku, a sto se Mainstream-a tice, radi sta hoces.

Dao sam ti iscrpno detaljne savete, izbor je na tebi.

Au revoir, mon ami.
[ Branimir Maksimovic @ 17.11.2019. 22:25 ] @
https://ifconfig.me/

tamo ti prikaze ip adresu.
[ bojanv @ 18.11.2019. 00:26 ] @
Eh Milane sto si ti pa neki sad, neces vise da se igras s nama a bas nam je bilo zanimljivo :), salim se naravno, mnogo si mi pomogao svojim znanjem, a naravno i Branimir, i nemam uopste nameru da mucim ni jednog ni drugog ni bilo koga sa ovim problemom, i ne znaci uopste da sam nesto bas toliko posesivno zeleo da se ovo ovom diskusijom odmah i sada resi (znaci nisam hteo da zlupotrebim ni iskoristim ni vase vreme ni znanje za neke svoje sebicne i samozive potrebe) nego se diskusija razvila sama od sebe i to vise na teorijskom nego na nekom prakticnom nivou, ali kao sto ti lepo rece mozemo samo da nagadjamo (ovako bez uvida u dokumentaciju odn. logove servera) sta je, gde je i kako nastala ta famozna i meni prilicno cudna blokada, a ja sam se u medjuvremenu snasao i otisao jedan korak dalje od onog mukotrpnog i mucnog pristupa rucnim unosenjem URL-a nestasne adrese na proxy sajtu koji je tome namenjen, pa se (kao posledica tvog pominjanja Opere i VPNa ugradjenog u nju) setih da prvo potrazim neku ekstenziju za proxy (posto ono sto sam probao da ubacim proxysite.com u podesavanja minta nije uspelo) i od tri ponudjene koje mi je Chrome Web Store ponudio kad sam kao kljucnu rec ukucao "proxy' izabrao onu sa najmanjim brojem glasova ali po imenu i opisu mi je zvucala najmocnije i najprikladnije za moj slucaj, i... ta na na naaaa: zove se Unlimited VPN proxy - Unblock Sites, tako da mi to za sada vrsi posao, tj. ne moram na svakoj novotovorenoj strani da odobravam cookies, a i linkove sa slikama uredno otvara, pa mi od toga za sada vise i ne treba. Sto se tice Opere, koristio sam je jedno vreme dok sam bio u potrazi za adekvatnom zamenom za u mint ugradjeni Firefox koji je umeo znatno da usporava i koci pristup, i od svih koje sam probao njome sam bio najzadovoljniji, jedina prepreka mi je sada sto da bi mi radila sync funkcija mora valjda da se otvori i odgovarajuci Opera account, a posto nisam probao nisam siguran da li za logovanje na taj account moze i dalje da se koristi ova ista Gmail adresa koju koristim za Chromium i Chromie, ili trazi da se obavezno otvori i nova (meni bi to bila ko zna vec koja po redu) namenska na opera mail, ali nije ni bitno provericu to vec i sam kad budem ponovo probao da se igram sa Operom ako ovo neregularno stanje potraje. A drugi browser za kojim zalim sto ne radi na novoj verziji Minta je Midori (za sada najbrzi i najefikasniji od svih koje isprobah mada naravno ne i toliko mocan u odnosu na glavne igrace po nekim drugim stvarima zbog same zastarelosti pojedinih biblioteka i protokola koje koristi).
Ovo za pronalazenje IP adrese preko ifconfigme mi je takodje pomoglo, i pokazalo mi i sta se krije iza one zvezdice, a eto od sve ove moje muke i traganja mozda na kraju bude i neke koristi ukoliko budem preko ove ekstenzije uspeo da se nakacim i otvorim nalog na Spotify (mada nesto ne verujem da cu uspeti ali ne kosta me nista da barem probam). To Milan sigurno zna da li radi ili ne, posto vidim da se vec u ranoj mladosti bavio nekim slicnim stvarima (neki Popcorn browser ili sta vec za koji ja iskreno u zivotu nikad jos nisam ni cuo), ali posto je sad stavio i flaster na usta, i jezik za zube i pojas nevinosti na prste male su nam sanse da cemo bilo kakav odgovor od njega vise dobiti u ovoj temi... (sto bi rekao moj vrli i svetski uvazeni profesor D. Slavic "za zivota programera")
I tako... ne nadjosmo rupu (gde curi) ali zato pronadjosmo zakrpu (a i to je barem nesto)
Pozdrav i duboki naklon svima koliko vas ima :)
[ bojanv @ 19.11.2019. 03:18 ] @
Evo samo da javim da je problem izgleda otklonjen, e sad, da li sam od sebe, ili necijom intervencijom ne znam, izgleda da su bili u pravu i ona zena u poslovnici a i Branimir - da treba sacekati, tako da mi sada nisu potrebno nikakvi proxy-ji ni VPN-ovi, sve se otvara direktno, ali sam barem isprobao i to sad znam kako cu da se snadjem ako me opet nesto slicno zadesi, a sto se tice Spotify-ja hm... uspeo sam da otvorim nalog (mislim da sam izabrao da IP proxyja bude Italija, ali mi je formular za registraciju bio na nemackom) ali posle kad treba da startujem player nece, a takodje ni preko Spotify programa za Linux... tako da nisam se bas nesto toliko ni nadao da ce proraditi, ali ko zna, mozda treba jos neki trik da se primeni pa da moze kako tako da se koristi (msm makar i traljavo, posto svi pricaju Spotify, Spotify wauuu pa me zivo zanima da vidim makar na kratko sta to tamo ima a sto nema i na drugim takvim slicnim izvorima da se nadje)...