[ Colldor @ 11.03.2007. 21:33 ] @
Pozdrav!

Elem, instalirao sam Psi 0.10 (link iz upustva) i napravio nalog na ES-u (colldor[et]elitesecurty[dot]org). Problem je u tome sto imam ocajan format kontakta (screenshot)

Moje pitanje glasi kako mogu da namestim kontakte na normalna format tj, da budu prikazani nickovi umesto brojeva. Ovo mi smrdi da transfer nije prosao kako treba, jer konstantno dobijam poruku da je moj nalog koriscen (pre psi sam pokusao da koristim Pandion, u kome sam pri startupu i pravio nalog ... mejdutim on za promenu uopste nije loadovo kontakte) ... Koristio sam jit.elitesecurity.org prenos. Verovatno postavljam bas n00b pitanje, al ja nisam uspeo da provalim u cemu je stvar.

Ako je vec bila tema, izvinjavam se, pokusao sam prvo da potrazim ali bezuspesno.

Hvala puno!


Screens:
http://img457.imageshack.us/img457/239/problemgt2.jpg (ICQ kontakti)
http://img112.imageshack.us/img112/3676/problem2ja7.jpg (MSN kontaktni)

P.S. Na screenovima sam offline, ali i kad se konektujem sve ostaje isto, samo se pojave online kontakti ali format je nazalost isti.

-Coll
[ drgrozozo @ 12.03.2007. 01:56 ] @
evo ja cu prvi da se napravim pametan da ti ne odgovorim na pitanje nego preporucim alternativu.

ako ti je potrebno da koristis vise mreza u isto vreme bolje uzmi mirandu umesto kombinacije psi+icq transport...
[ Tyler Durden @ 12.03.2007. 08:14 ] @
Bojim se da ćeš morati ručno da preimenuješ sve postojeće kontakte.
Ali prilikom dodavanja novih imaš mogućnost da ti se "rezolvuju" ovi kako kažeš brojevi u nickove od tih ljudi.
[ Colldor @ 12.03.2007. 13:58 ] @
drgrozozo> Pa koja je onda poenta jabbera ako ne moze da izkombinuje icq+msn na jednom mestu... :) Koristio/koristim Mirandu vec, ali upravo sam hteo da sa nje predjem na Psi klient.

Tyler Durden> :( Toga sam se i bojao ... imam preko 400 icq kontakta, i renameovati to rucno je gadan pain in the ass ... ufff

Jos jedna stvar, isto me cudi zasto su dva msn kontakta ok, dok ostali su u slicnom formatu kao i icq :) ?
[ drgrozozo @ 12.03.2007. 14:17 ] @
Citat:
ColldorPa koja je onda poenta jabbera ako ne moze da izkombinuje icq+msn na jednom mestu... :)

poenta jabbera je valjda open source :)
to sto ti jabber server nudi da on za tebe prisluskuje tvoju msn+icq komunikaciju, meni se bas ne svidja kao ideja :)

Citat:
Koristio/koristim Mirandu vec, ali upravo sam hteo da sa nje predjem na Psi klient.


s konja na magare ;)