[ The-Medjed @ 13.03.2007. 00:13 ] @
Rekoh da ripujem ono sto imam sa VHS-ova na DVD. Medjutim, ne lezi vraze, povezem sve kako treba:

Uzmem od jarana novi LG video, povezem ga preko Scart-chinch konvertora na tv-in na TV karti, a audio na aux-in na prednjem panelu SB Audigy 2 Platinum karte. Problem je u tome sto kada pustim kasetu, ton mi jednostavno ima mnogo (cak i nenormalno mnogo) suma. Pokusao sam da to ispeglam u GoldWave-u, Sounforgeu i kojecemu jos, ali ne vrijedi, skinem sum, ali se onda ne cuju tishi glasovi. Igrao sam se sa podesavanjima volume-a, nema sta nisam radio - i opet isto. Zaista ne znam stra da radim, pa vas molim za savjet.

Napominjem da kada VCR prikljucim na TV, zvuk je 100X cistiji, gotovo bez suma. Korisim obicne chinch kablove, pa ne znam da li je do kakvih EM smetnji? Da li je iko imao slicne probleme?

THX in advance
[ deks007 @ 13.03.2007. 19:29 ] @
Mozda ti je do kablova , pokusaj sa istim postom na Audio Forumu . Pozdrav !
[ Cileinteractiv @ 13.03.2007. 22:44 ] @
Proveri kablove i koristi kvalitetne! Takodje proveri i Gain-ulazni nivo prilikom snimanja.
[ koleNS @ 13.03.2007. 23:20 ] @
Prilicno davno sam prebacivao muziku sa nekih starih audio kaseta u mp3 i imao slican problem. Koliko se secam, resio sam ga u podesavanjima Control panel - Sounds and audio devices. Pokusaj.