[ nenadus @ 15.03.2007. 01:19 ] @
Pozdrav svima,

1) Da li ATI-jevi GPU-i podrzavaju GL_ARB_imaging ekstenziju? Ako da, od koje arhitekture je podrzavaju? Jedino sto sam nasao na ovu temu je ati.de/developer/atiopengl.pdf. Da li postoji neka novija lista koja arhitektura podrzava koju ekstenziju? Btw, testirao sam RX9550 i X800 XL i one ne podrzavaju gornju ekstenziju.

2) Nasao sam u http://developer.download.nvid...opengl/specs/nvOpenGLspecs.pdf da sve arhitekture novije od NV2x podrzavaju GL_ARB_imaging. Da li je ovo samo propaganda ili je stvarno podrzano od strane svih modela (dakle ne samo GT, Ultra, ...)?

Unapred zahvalan,
Nenad
[ TGCVugi @ 15.03.2007. 11:05 ] @
Za NvIdiu ti mogu tvrdit da i starije od nv2X podrzavaju imaging,, inace podrzanost nekog standarda je vise princip OGL verzije, npr. sve verzije od 1.2 pa nadalje podrzavaju tu extenziju,, slicno kao i kod DirectX,, graficka sama nema bas previse veze,, ovo dolje slike dve kartice OGL v1.5.7 i noviji 2.0.3, usporedba tih kartica je smesna ali ipak imaju istu extenziju,, nemam sad MX 2 ali siguran sam da i ona ima, uzet cu si vremena pa cu testirat 9600 Pro,


evo pronasao i neki stari text o tome,,,
[ nenadus @ 15.03.2007. 17:27 ] @
> inace podrzanost nekog standarda je vise princip OGL verzije

Mozda za NV, ali sto se tice ATI-ja to nije tacno. RX9550 bi trebalo da podrzava OpenGL 2.0.6174 a X800XL OpenGL 2.0.5220, ali ipak ne podrzavaju GL_ARB_imaging.

Takodje, spisak mozda zavisi i od drajvera. Ja sam koristio Catalyst 6-11 prilikom testiranja RX9550. U attachment-u mozete naci dobijeni spisak podrzanih ekstenzija.

Pozdrav,
Nenad
[ TGCVugi @ 15.03.2007. 19:05 ] @
Da, najverovatnije, ne znam za ATI, jedino sta imam pri ruci od ATI-a je 9600, probat cu pa cu videt, uvjeren sam da se da "sredit" problem,,
[ nenadus @ 17.03.2007. 12:08 ] @
Za slucaj da jos nekoga interesuje ... Na http://www.realtech-vr.com/glview/ se moze naci dosta koristan OpenGL Extensions Viewer. Ima kolko-tolko solidnu bazu, tako da se mogu pronaci GPU-i koji podrzavaju svaku ekstenziju ...

Hvala,
Nenad