[ synergetic @ 01.07.2003. 11:23 ] @
Kako je najbolje nazivati fajlove sa aspekta pretrazivaca (google-a):

- da li rastavljati ime fajla donjom crticom "_" kao u "proizvodi_mehanizacija.php", "finansijski_izvestaj_2003.php"

ili

- pisati sve zajedno: "proizvodimehanizacija.php", "finansijskiizvestaj2003.php".

Pretpostavljam da je bolje sa crticom?
[ Vukan Karadžić @ 01.07.2003. 12:56 ] @
Apsolutno je bolje sa "_" ili sa "-", zato sto google ne moze "proizvodimehanizacija" procitati kao "proizvodi mehanizacija", te takvim nazivanjem fajlova ne dobijas nista.

Moderatori, selite ovo u "pretrazivace".
[ factor @ 01.07.2003. 14:04 ] @
Vukan absolutno je u pravu.
[ tOwk @ 01.07.2003. 14:15 ] @
Ja bih dodao još jednu preporuku: koristi crticu „-“ umesto podvlake „_“. Nju je mnogo lakše izgovoriti i objasniti nekome, pa ako ti ikad ustreba da npr. govoriš preko telefona o imenima fajlova (npr. neka tehnička podrška, partner koga treba da uputiš na tačnu adresu, itd.), ovo će ti mnogo značiti.
[ Zoran Rašković @ 01.07.2003. 17:39 ] @
Da, mnogo je lakse izgovoriti "dash", nego "underscore" :)
[ vialli @ 16.12.2004. 16:49 ] @
Da li je bolje imati domen mojsajt.com ili moj-sajt.com?
[ sojic @ 19.12.2004. 03:38 ] @
Znam da je bilo, nisam hteo da stavim novi topik, pa sam postovao ovde.

Dali je bolje keyword.domen.com ili domen.com/keyword

Mislim da prva varijanta bese bolja.
[ crodream.com @ 19.12.2004. 10:17 ] @
ja mislim da je druga, jer u prvoj se radi o poddomeni koja će se tretirat kao nova domena
[ boccio @ 19.12.2004. 11:23 ] @
Otkud ti ta ideja? Tacno je da se poddomen sa stanovista hostinga tretira kao sajt, ali apsolutno veze nikakve nema da li ti je keyword u poddomenu ili podfolderu (gledajuci hijerarhijski sa top-levela)...istu tezinu nosi u oba slucaja.

Jedini slucaj gde to moze da ima neke posledice jeste ako imas bas puno poddomena koji su inter-linked. Onda moze da ti se desi da te nabodu kao link farmu...
[ crodream.com @ 19.12.2004. 12:11 ] @
Citat:
Otkud ti ta ideja? Tacno je da se poddomen sa stanovista hostinga tretira kao sajt, ali apsolutno veze nikakve nema da li ti je keyword u poddomenu ili podfolderu (gledajuci hijerarhijski sa top-levela)...istu tezinu nosi u oba slucaja.


a gdje sam ja u svom postu to izjavio??

sve što sam htio reć da je bolje izabrat direktorij, nego podomenu jer se podomena vodi kao novi site
[ boccio @ 19.12.2004. 12:41 ] @
ma u redu, ali ja upravo kazem da to sto je vodi kao novi sajt nema nikakve veze sa time da li ce zbog toga da mu dodeli vecu tezinu. Osim u (glupom) slucaju da ja vrsim pretragu sa: blablabla site:www.example.com, a to "blablabla" se nalazi na sub.example.com. Ali to je samo jedan izuzetak...Medjutim i to ce biti "uhvaceno" sa: blablabla site:example.com. I imace podjednaku tezinu u pretrazi sub.example.com kao i example.com/sub. O tome ti pricam. Dakle, da sumiram odgovor:

Citat:
sojic:
Dali je bolje keyword.domen.com ili domen.com/keyword

Citat:
crodream.com: ja mislim da je druga, jer u prvoj se radi o poddomeni koja će se tretirat kao nova domena

Citat:
boccio:apsolutno veze nikakve nema da li ti je keyword u poddomenu ili podfolderu (gledajuci hijerarhijski sa top-levela)...istu tezinu nosi u oba slucaja.

jel sad ok? :)
[ crodream.com @ 19.12.2004. 12:59 ] @
ma ništa ja ne kažem na tvoj post, sam ne volim kad netko izvlači iz mojih postove zaključke i onda ih pripisuje meni jer u većini slučajeva pogriješi:)
[ noviKorisnik @ 19.12.2004. 14:36 ] @
Evo, i ja sam pogrešno zaključio :)