[ Nenad Lucic @ 01.07.2003. 18:47 ] @
Radim bazu podataka u kojoj za izvjestaje moram koristiti cirkularna pisma, tj. word.
Potreban mi je query koji izdvaja zapis iz tabele koji je trenutno aktivan na formi! Pokusao sam sa upitom koji u jedinstvenom polju ima kriterij referentnog polja sa forme i to radi kada pokrenem query ali problem nastaje kada pokusam otvoriti povezani wordov dokument jer on ne moze provjeravati polje criteria i prijavljuje gresku. Da li postoji neki nacin da izdvojim trenutni zapis sa forme u query bez zadavanja kriterija?

HVALA!
[ korto @ 02.07.2003. 00:07 ] @
Ima jedno slicno rjesenje...
Pritiskom na recimo neko dugme za stampanje na formularu, trenutne vrijednosti polja sa formulara koje su ti potrebne, se uz malo koda zapisuju u jedan obicni txt fajl, a koji je pomocu mail-merge opcije povezan sa word dokumentom... Da li ti tako nesto odgovara?
[ Nenad Lucic @ 02.07.2003. 16:25 ] @
Korto hvala ali uspio sam bez koda! napravio sam jos jednu tabelu sa istim poljima, delete query koji brise sve zapise i jedan append query koji prebacuje zapis koji je trenutno aktivan na formi! kad ih pokrenem makroem jedan za drugim dobijem ono sto mi treba!
Pozdrav!