[ bordzija @ 18.03.2007. 03:32 ] @
Za wireless pci karticu pi je pokazivao znak pitanja. Kada sam skinuo drajvere sa IBM- ovog sajta i instalirao, komp je ugledao karticu a zatim trazio drajvere za nju? Kada sam pokusao da instaliram drajvere - pred kraj operacije prijavi da mu nedostaje neki fajl. Da li ja nisam postovao neku proceduru ili sta?
Molim za pomoc.
Hvala.



Imam ga vec godinu dana. Ima dva opticka uredjaja od kojih je jedan dvdcdrw a drugi je samo dvd.
E sad, nisam mogao da otvorim ovaj dvd od kad sam ga kupio a da odem kod coveka da uzmem drugi opticki me mrzi iskreno. Sve nesto nemam vremena...

Jedva nekako na foru ja njega otvorim srafcigerom (bez ostecenja) i imam sta da vidim! Spao onaj plasticni deo koji drzi disk kad se stavi (klikne) i ostao unutra (valjda)

Kako se vadi CEO dvd rom iz lapa? Ima neko poveliko dugme malo ispod DVD roma koje kada sam pritisao ( nista se nije desilo).
Treba li sada da ga vucem napolje posto sam pritisao dugme ili ima neka skrivena fora?

Unapred hvala na odgovorima...
Pozz





[Ovu poruku je menjao bordzija dana 19.03.2007. u 00:41 GMT+1]
[ Fuzz @ 18.03.2007. 10:52 ] @
Mislim da je ipak najpametnije da prvo nadjes servisno uputsvo za doticnu masinu.
[ bordzija @ 18.03.2007. 13:46 ] @
A gde bi to moglo da se nadje? Ima li toga na oficialnom IBM sajtu? Posto
sam jedva nasao njegove karakteristike na nekom ruskom sajtu...
Pozdarav
Hvala.
[ Fuzz @ 18.03.2007. 13:57 ] @
http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-39796.html
[ buljko @ 18.03.2007. 14:16 ] @
CD/DVD uredjaj je obicno fiksiran samo jednim zavrtnjem koji se vidi i moze se odvrnuti tek kada se skine tastatura!
[ bordzija @ 18.03.2007. 14:50 ] @
@Fuzz:
Hvala nelepse!
@Buljko:
Evo sada sam pogledao manual :)

Mogao sam mini pci karticu da kupim umesto pcmcia koja mi viri iz lapa :)
A da ne pominjem da sam gurao dugme za vadjenje dvd- a u pogresnom smeru i mozda nesto sjebo ;) Nema nikakvog odsrafljivanja, samo na foru se izvuce polugica kao za vadjenje pcmcia kartice...
Valjda su ovi dobri ljudi iz IBM-a predvideli da ce neki primerak da zavrsi i na balkanu :)


Imam jos jedan problem... U device manageru imam neku komponentu koja nema
drajvere... Ne znam ni sta je. Sve mi radi na kompu ali to je mozda nesto
sto nisam do sada koristio.
Kako da provalim sta je?
Hvala unapred...
Pozz

[Ovu poruku je menjao bordzija dana 18.03.2007. u 16:06 GMT+1]
[ Fuzz @ 18.03.2007. 15:05 ] @
U tom manualu je sigurno opisana procedura skidanja optickog uredjaja.
[ bordzija @ 18.03.2007. 15:29 ] @
Ima mali prekidac koji se pomeri u stranu i ispadne polugica koja se povuce i ceo dvd rom izadje... Posto nema one plastikice unutra koja drzi disk, moracu da cimam coveka da mi da drugi ili da uzmem dvd rezac uz doplatu- videcu.
Sreca pa nista nisam sjebao cackajuci...

Kako da provalim sta mi to nema driver u sistemu?
Pise:
Other devices i znak pitanja pa u sklopu njega Network Controller...
Pomagajte dobri ljudi :)
Pozdrav i hvala jos jednom.
[ Fuzz @ 18.03.2007. 16:00 ] @
Najverovatnije je LAN adapter ili wireless...pogledaj sta imas od to dvoje u device manager-u pa skini drajver za ono drugo i instaliraj.
[ bordzija @ 18.03.2007. 22:05 ] @
Evo ovako... Najnovija saznanja:

Danas smo ga mustrali par sati donekle uspesno. Skinuli smo drajvere za wireless jer mi lan (mreza) provereno radi.
Instalirali smo drajvere koji su pozamasnih 12 mega.
Posle restarta je prepoznao hardver i trazio instalaciju drajvera.
E tu je nastao problem!
Pred kraj instalacije drajvera, napise da mu fali neki fajl!

Kako je to moguce? Na dva mesta smo skidali iste drajvere...
Mozda ima varijacije u serijama? Malo drukcije kartice?

Da li da probam da instaliram neki stariji drajver? (sumnjam da ima al cu probam ako treba...) Uz drajver je odmah i firmwer da se skine ali sta vredi kada ne moze da se instalira drajver?

Molim za pomoc strucni konzilijum!
Hvala unapred.
[ bordzija @ 19.03.2007. 02:15 ] @
skinuo sam driver sa IBM- ovog sajta drzeci se tacno modela i broja laptopa...
Citao sam prateci text uz driver koji ide za ovu wireless karticu i nije mi jasno... Koliko vidim, ja treba kada "instaliram" drajver i da kao krekujem neke fajlove? Da kopiram sa jednog mesta na drugo? Jel moguce da je tako zeznuto?
Do sada sam svasta u zivotu radio... Instalirao, deinstalirao, jurio viruse... krekovo igrice...
Ali ovo mi lici na zvezdane ratove...

Jel moguce da je IBM ovako zaj@ban igrac?

Sta mislite?
Pozz
[ Fuzz @ 19.03.2007. 10:50 ] @
Kopiranje fajla tesko da moze da se nazove krekovanjem. Znaci ako su ljudi naveli neku proceduru, ispostuj je pa onda vidi sta se desava.
[ buljko @ 19.03.2007. 11:29 ] @
Citat:
bordzija: ... Instalirao, deinstalirao, jurio viruse... krekovo igrice... Ali ovo mi lici na zvezdane ratove...


Sta si to (do sada) "Instalirao, deinstalirao" kada ti je nepoznata procedura za instalaciju bilo kakve mrezne kartice!? Bez ljutnje, ovo se ne uci na forumima, to su osnove koje se sticu iskustvom i dugotrajnim radom! Poveri nekome ko to zna i, usput, gledaj kako radi i uci. Trajace mnogo, mnogo krace nego ovde i bice puno efikasnije. Ustedeces i nama nagadjanja (i zivaca). Ovaj i ovakav forum je (bar po meni) zamisljen za resavanje problema (tamo gde ih ima) a ne za resavanje domacih zadataka. Ako budes imao nekih problema pri instalaciji, verovatno cemo ga zajednicki resiti ali, ovo sto trazis (zajedno sa "krekovanjem" Wireless adaptera) je ispod nivoa ovog foruma/podforuma!
[ bordzija @ 19.03.2007. 14:23 ] @
Resio sam!

Drugar (dipl. ing) je nagazio pogresan drajver...

Kada se ide korak po korak ( unosi se serijski i podserijski broj na IBM ovom sajtu) dolazi se do stranice gde se skida ceo podprogram za ibm- ove vireless kartice. E sad, jako malim slovima pise da li zelite da proverite koja je vasa kartica. Ponavljam JAKO mala jer lap ima rezoluciju 1600x1200 tft 15". Maaaaaalo nize je bila opcija i da se skine sve sa drajverima posto je gornja varijanta bez drajvera... Malo po meni gloopo ali verovatno se ja time ne bavim pa ne kapiram;) A onda vam nudi i opciju da skinete drajvere za neke kartice po imenima ( fajlovi po 70 mega!)

Elem, u samom startu nisam mogao ni da vidim koja je mini pci kartica jer je laptop nije ni video a na pokusaj instalacije - nije mogao. Ni rucno, ni sa konekcijom na net... Znaci, mogao sam samo da nagadjam sta je u tom slotu ili da otvaram lap.

Iskreno, pocelo je sve od prepucavanja mene i drugara: Ja sam tvrdio da imam wireless a on da nemam ;) Meni je bilo gloopo da lap koji ima takve performanse koji ima bas sve - da mu fali wireless... Ima sve moguce ulaze i zlaze...

Sad jos ovih dana negde u gradu da probam kako radi Wi :)

Pozdrav svima i svako dobro.

Zahvaljujem se bogato:
@ Fuzz
@ buljko