[ das @ 18.03.2007. 10:14 ] @
Zna li neko dobar program za zastitu USB Flash Diska kome nije potrebna instalacija tj. da se moze koristiti na bilo kojem racunaru bez instalacije samog programa?
[ zarelik @ 18.03.2007. 19:09 ] @
Sve podatke koje snimam na Flash, RAR-ujem sa sifrom od 10 karaktera (slova+brojevi )tako da je treba godinama dekriptovati, pa je onome ko se ned'o Bog dokopa flasha lakse da izbrise fajl.

Sa sajta proizvodjaca tvog flasha skini Tools programe koji mogu i particionisati Flash disk a i postoji i alatke za zakljucavanje particija, tj svih pristupa istim.

Ja sam dobio uz flash mali diskic na kome su ovi alati tako da ih nisam morao skidati, ali sam skinuo nove verzije...

Sretno...
PS: Pamti dobro sifre :)
[ das @ 21.03.2007. 02:06 ] @
Da to i ja radim sa Win Rar-om ali ima dosta nedostataka na primer:

1) Na kompjuteru u kojem otvaram taj fajl mora da bude instaliran Win RAr
2) Ako su fajlovi veci treba dosta vremena da Win Rar to spakuje ili otpakuje

Zato sam i napisao da trazim neki program kome nije potrebna instalacija. Imam 3-4 flash diska i samo na prvom sam uz njega dobio takav program koji trazim ali to samo trial verziju.

Ima li neko jos ideja?
[ StratOS @ 23.03.2007. 19:33 ] @
Koji tip/proizvodjač flash diska imash ?



Citat:
zarelik: Sve podatke koje snimam na Flash, RAR-ujem sa sifrom od 10 karaktera (slova+brojevi )tako da je treba godinama dekriptovati, pa je onome ko se ned'o Bog dokopa flasha lakse da izbrise fajl.
PS: Pamti dobro sifre :)


10 karaktera slova + brojevi bez kakvog special/extra charsa i slično, za to ti ne treba godinama za bruteforce.
Mask ili dictionary attack kad znaš o čemu je rijech mnogo skracuje bruteforce.
[ Joker @ 24.03.2007. 10:23 ] @
Jako dobar program, radi i na racunarima na kojima nije instaliran
http://www.newsoftwares.net/folderlock/
[ Mr. Rejn @ 29.03.2007. 21:31 ] @
OpenSSL: http://www.slproweb.com/products/Win32OpenSSL.html instalirati Win32 verziju,
pa staviti na flash openssl.exe i libeay32.dll i ssleay32.dll i time kriptovati fajlove,instalaciju
obrisati sa Win (potrebna su samo ova tri fajla).
[ c-h-d-mcarcode @ 29.07.2009. 22:00 ] @
Da ne bih otvarao novu temu ... interesuje je isto ovo kao sto pise u naslovu, znaci treba mi program kojim bi mogao da zakljucam ceo flash disk ali da nije potrebno da se instalira taj program na svakom racunaru gde odnesem flash disk, vec da se pokrece automacki kad ubacim flash usb u racunar.Znaci kad ubacim flash kod nekog da me pita zasifru tj. da ne mogu nista da kopiram i diram sa flasha dok ne unesem sifru ... ima li takav neki program?