[ igorsa @ 18.03.2007. 20:59 ] @
Obrisao sam jedan jako bitan direktorijum slucajno, otisao je i iz kante. Da li postoji mogucnost da se ikako vrati? Na PC-u sam vise puta uspeo da vratim kada mi se ovako nesto desi cak i posle formatiranja, ne znam kako to ide na Mac-u.
[ vukk @ 18.03.2007. 22:26 ] @
potrazi MacForensicsLab, nije veliki za skidanje i probaj sa njim :-)))
[ igorsa @ 18.03.2007. 23:00 ] @
Ne radi mi. Trazi da prikopcam neki dongle da bi nastavio. Ja prikljucim USB hard i nista, program se ugasi.
[ vukk @ 18.03.2007. 23:33 ] @
jesi se "snasao" za butabilnu verziju ili si probao da instaliras onu sto moze free da se skine ;-)

a da li je to sto si izbrisao na ext USB disku, ili ne?

[ igorsa @ 18.03.2007. 23:39 ] @
Ne, skinuo sam to sto sam nasao na nekom sajtu. Pretpostavljam trial ili demo. To sto sam izbrisao nije na ext. disku.
[ madamov @ 19.03.2007. 08:27 ] @
Htedoh da kažem FileSalvage, ali vidim da je on izgleda inkorporiran u ForensicLab. Za ubuduće pronađi TrashMagic (http://www.tri-edre.com/english/products/productstrashmag.html) u demo varijanti radi zauvek ali ti vraća fajl samo ako si ga obrisao u prethodnih pet minuta. Za ostalo moraš da ga kupiš.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.05.2007. 01:56 ] @
Sad sam video da sam sređujući disk potpuno zaboravio da kopiranje foldera na drugu lokaciju (a ako se u njemu nalaze hajdovani folderi) ne premešta i te skrivene foldere na novu lokaciju.

Hitno mi je potreban neki program kojim ću moći da povratim stvari koje sam izbacio i iz Trasha. Imam Data Rescue II, ali mi do sada nikada nije pomogao, jer drlja 2h po disku i onda izbaci gomilu fajlova sa šifrovanim imenima :(

Link ili sam program (meni nije velik za skidanje, ukoliko vama nije velik za slanje) šaljite na mario [a] mariotomic.com

Pogasio sam sve downloade, muziku, evo još jedino Opera puni keš na ovom sistemskom disku odakle sam nesrećan pobrisao foldere..valjda će biti neke šanse :(
[ vukk @ 29.05.2007. 09:51 ] @
kao sto rekoste vise puta ovde, koristite pretragu ;)

http://www.elitesecurity.org/t251840-0#1512918

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.05.2007. 14:37 ] @
Postoje nekad objektivni faktori koji utiču na to da nam pretraga ne koristi kao inače.
1. Pisao sam poruku u 3 sata ujutro, a za posao ustajem u 7.
2. Hteo sam što manje da njakam iMac, pa mi je zato i odgovaralo da mi neko pošalje nešto na mail, kako bih to nešto skinuo na poslu :)
Ovako nisam ništa uradio, pogotovo ako budem morao skidati neki veci fajl putem torrenta i posle ga rezati na disk..šansa da nešto od obrisanog spasem će biti ravna nuli.
[ MacOS @ 29.05.2007. 16:03 ] @
Citat:
2. Hteo sam što manje da njakam iMac, pa mi je zato i odgovaralo da mi neko pošalje nešto na mail, kako bih to nešto skinuo na poslu :)


Sledeći put nemoj da sakrivaš foldere. :)

Nego, dokle smo stigli sa ovom temom? Nema Nortona ni bilo šta slično njemu pa ako je neko provalio nešto što stvarno radi (a i koristi ga) neka se se javi. TrashMagic za sada deluje OK i ako se niko drugi ne javi do sledećeg sastanka sa nekom boljom varijantom kupujem njega.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.05.2007. 16:42 ] @
Ma, ostali su skriveni još sa Linuxa, pa kad sam video da to lepo radi i sa OS X-om, nisam menjao sistem :)

Kakva su vam iskustva sa Data Rescuom II? Ima li ikakve šanse da se nešto spasi od onih njegovih milion iščupanih, generički imenovanih fajlova?
[ Dachaz @ 29.05.2007. 17:08 ] @
Ti (de)generički fajlovi se lepo čitaju text editorom
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.05.2007. 18:21 ] @
Nisam rekao generički fajlovi, već generički imenovani fajlovi ;)

Epilog...

Data Rescue-om II sam prečešljao hard i danas povratio fotke koje sam pobrisao, kao i par .mov filmića, međutim, jedan veći, koji sam očekivao da ću naći, nisam našao.

Mana Data Rescue-a II su:

1. Nisam primetio razliku u brzini između temeljnog i brzog/normalnog skeniranja. Oba traju večnost.
2. Povraćeni fajlovi gube i svoje originalna imena, a ne čuva se ni struktura foldera, gde su se nalazili pre brisanja.

U međuvremenu sam sa 2GB miniSD kartice povratio 60ak istih fotografija za manje od par minuta pomoću programa Recover4all Professional (za FAT, FAT32 i NTFS, naravno).
[ niceness @ 30.05.2007. 21:17 ] @
Mozda bi mogao probati PhotoRec (Lista podrzanih formata).

EDIT:
Citat:
Epilog...

Tek sam sad video.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.05.2007. 23:23 ] @
Nema veze, sviđa mi se šta sam video i pročitao :)

Skinuo sam Parted Magic, koji u sebi ima i TestDisk+PhotoRec, pa će mi dobro doći :)

Evo sad sam stavio da mi drlja disk, pa šta nađe do sutra :) 250GB, 70-80-90GB free, piše 9.5h do kraja :)

Ali, radi, već vidim rezultate u folderu koji sam za to predvideo, za razliku od Data Rescue-a II.

Ovo radim baš sa PhotoRec-om, a live cd su sad narezati.

I najlepše od svega je što je free! :) Sutra ću javiti da li je uspeo povratiti ono što i DRII (mada sam u međuvremenu dosta toga obrisao i dovukao na Mac, a ostavljam i torrente da rade večeras:)

Hvala niceness.