[ istok77 @ 09.09.2001. 23:55 ] @
Ko mi resi ovaj problem stvarno je svetska faca.

Kad god pustam neki avi iz media playera, bez obzira na kompresiju (DivX, Indeo, itd), najcesce u full screenu - stalno se koci, ili prikazuje izduzeno pola slike, ili neke linije, ili jednostavno prikaze prvih pet sekundi a onda nestane slika i nastavi samo zvuk... varijacije su razne i razne, ali ja nista ne mogu da gledam.

Imam Celeron 366 sa S3 trio 64 V+ grafickom, 96 MB Rama.... u cemu je problem? Napominjem da se isto desava i kad pustam iz nekog drugog softvera (Micro DVD player itd....)

Istok
[ Gojko Vujovic @ 10.09.2001. 03:23 ] @
Ne znam za ostale, ali ja tipujem na spor procesor..
[ Milan Aksic @ 10.09.2001. 05:18 ] @
Ne verujem da je procesor, tipujem na graficku ili ako imas izuzetno spor CDROM.
[ m r v a @ 10.09.2001. 20:40 ] @
ja pridodajem ....ukoliko je medial player 7.0 ...uradi downgrade na 6.4
za takvu masinu je 6.4 ideal !
moci ces opet da gledas sve filmove i sve ostale munje .....

ps: kad gledas film, prekopiraj ga na hdd, ukoliko nemas neki izdrzljiv i brz ( teac ? l;) ) CeDej RoM l;)
[ istok77 @ 11.09.2001. 10:18 ] @
Ma nije, ljudi... jedno vreme sve je radilo savrseno... sa istim tim procesorom i grafickom i CD-ROM-om, i onda odjednom pocelo da zeza... verovatno sam nesto instalirao sto nije trebalo, ali sta - nemam pojma!

Inace, problem se javlja i kad pustam sa hard diska, a koristim naravno Media Player 6.4, mada me identicno zeza i 7.0.

Ja pretpostavljam da su u pitanju drajveri za graficku ili neki kodek, ali probao sam sve to da reinstaliram i nista.

[Ovu poruku je menjao istok77 dana 09-11-2001 u 10:21 AM GMT]
[ istok77 @ 19.09.2001. 17:06 ] @
Evo, provalio sam konacno u cemu je bio problem.

Niko od vas nije bio u pravu - problem je bio u refresh rate-u. Kad sam stavio refresh rate na 72 Hz, sve radi savrseno!

Do sada je bilo na "adapter default", i samo media player je pravio probleme... cudno, ali istinito. Eto, da znate za sledeci put kad naletite na takav problem kod nekog.

pozdrav
[ Jovan Marjanovic @ 19.09.2001. 18:02 ] @
Cini mi se da je gore navedeni problem prilicno slican problemu koji sam ja imao, i koji sam resio bez problema. Ako si instalirao poslednji DivX (4.01) pod hitno ga skidaj sa makine , i instaliraj stari dobri 3.17 (ili koji li je vec).
Sto se tice medija playera, nema nikakve razlike koja verzija se koristi. Ja sam imao probleme na 6.4 7.1 i na 8.0
[ istok77 @ 20.09.2001. 10:06 ] @
Citat:
blue je napisao:
Cini mi se da je gore navedeni problem prilicno slican problemu koji sam ja imao, i koji sam resio bez problema. Ako si instalirao poslednji DivX (4.01) pod hitno ga skidaj sa makine , i instaliraj stari dobri 3.17 (ili koji li je vec).


Ne verujem da je u pitanju bio DivX, jer se isti problem javljao i sa drugim kodecima (Indeo, Cinepack, cak i uncompressed). Neverovatno, ali glupi refresh rate je bio problem.