[ miksajlo @ 28.03.2007. 20:26 ] @
Dakle, problem je sledeci : masina sve radi o.k. ali vrlo slabo uzima omeksivac, tj. uzme uvek isto, ali je to 20 % od potrebnog. Menjao sam elektroventil, i nista; beli ves- ok, sve o.k. ali ovo me izludjuje.... Svaki savet je dobrodosao
[ risp73 @ 28.03.2007. 23:12 ] @
Koliko ima ventila (1 ili 3)?
[ miksajlo @ 29.03.2007. 18:51 ] @
Ima dva ventila, ako hoces mogu da okacim sliku ? VBaljda je jedan za prasak, a drugi za omeksivac? I zasto prasak uzima regularno, a omeksivac ne ?
[ risp73 @ 29.03.2007. 20:09 ] @
Za razliku od ranijih Gorenje mašina koje su imale 3 ventila, moja WA512 (stara nekoliko godina) ima samo jedan. Isti ventil pušta vodu u sve tri posudice (pranje, pretpranje i omekšavanje), a jedna skretnica (plastična klapna) preusmjerava vodu u jednu od tih posudica. Pogon klapne je mehanički, pokreće ga dugme za izbor programa pranja preko jedne poluge.
Meni se dešavalo da klapna ponekad zauzme neprecizan položaj pa voda ni sama ne zna kud bi, najčešće dio ode u pravu a dio u pogrešnu posudicu.
Pitao sam telefonom majstora, rekao mi je da nema potrebe da dolazi, da i sam mogu dodati jednu malu oprugu koja zateže tu polugu. Meni sve to nije izgledalo uvjerljivo ali se na sreću ispostavilo da je bio u pravu - greška se više nikad nije ponovila.
Najkraće rečeno: štedljivi Janezi us... , ovaj, usavršili stvar do kraja.
[ miksajlo @ 29.03.2007. 20:45 ] @
Video sam to, ali moja masina nema nikakve poluge, sasvim je drugacija od tog sistema. Da nije ne daj boze programator ? Ah,da zaboravih da kazem vrlo bitnu stvar- uzima ga, ali malo, i posuda je puna vode pomesane sa omeksivacem, kada se zavrsi pranje


[Ovu poruku je menjao miksajlo dana 29.03.2007. u 23:03 GMT+1]
[ risp73 @ 29.03.2007. 23:23 ] @
Možda lupam, ali otkud posuda na kraju puna vode? Kod moje mašine (a i kod prošle) se otvor kroz koji otiče omekšivač nalazi pri dnu posude pa htio ne htio omekšivač mora da oteče. Posuda ostaje puna samo u slučaju ako je taj otvor, makar djelimično, začepljen.
[ miksajlo @ 30.03.2007. 15:23 ] @
Koji ti je mail da ti posaljem sliku ?
[ n_kom @ 30.03.2007. 16:01 ] @
Ej Miksajlo,
Mozes li mi molim te poslati sliku od tvoje ves masine, jer me zanima kako izgleda.
Moja e-mail adresa je [email protected].
Javi se,
cao
[ miksajlo @ 30.03.2007. 19:35 ] @
Nikola, poslao sam ti slike, masine i dela za prasak i omeksivac
[ JackSparow @ 26.08.2008. 15:21 ] @
Da li bi mogao da mi nabavis semu za Gorenjevu masinu WA 583, a programator je 4746, cini mi se. Puno bi mi znacilo. Unapred hvala.
[ 222 @ 26.08.2008. 16:12 ] @
ja mislim da mu je otvor zacepljen kod moje ves masine moze se skinuti i oprati probaj i ti
[ gti2 @ 26.08.2008. 20:00 ] @
Moze i kod ove.Treba izvuci dozirnu posudu i sa nje svuci onu plasticnu "kapicu".Zatim isprati kapicu i rupu u posudi(koju kapica pokriva),vratiti sve i to je to.
[ Ivanica9 @ 27.01.2010. 18:13 ] @
Interesuje me u cemu je problem kad masina ne uzima prasak? To prvi put vidim!
[ Kosuth @ 27.01.2010. 20:13 ] @
A jel otvoren ventil za vodu?

Jel uzima vodu?
[ test1234 @ 27.01.2010. 22:43 ] @
Mozda je zapusen filter-mrezica na ventilu, mozda je slab pritisak vode na citavoj mrezi, mozda se nakupilo kamenca na posudi za prasak i delimicno je zapusilo-smanjilo protok-brzinu vode, ima jos hiljadu mozda. Mora da vidi neko ko ima iskustva.
[ Ivanica9 @ 28.01.2010. 00:52 ] @
Da, masina uzima vodu normalno. Posudu za prasak sam ocistila jer sam imala i problem sa uzimanjem omeksivaca, ali to je sad ok...
[ Kosuth @ 28.01.2010. 08:58 ] @
Da li su odvojene doze za pranje i predpranje...

Ne znam više ni šta da pitam,jer mi to sve deluje kao neka nelogična banalnost,bar ovako kako je problem prezentiran....

Najbolje je imati neposredan uvid u problem,ako je to ikako moguće i to od strane stručnog lica.
[ ognjeni_zmaj @ 31.01.2010. 22:03 ] @
Kod ove ves masine (sa dva elektroventila)prijem vode(deterdzenta i aditiva) se odvija na "jednostavno komplikovan" hidrodinamicki nacin.Naime manjak treceg ventila Janezi su nadomestili istovremenim pustanjem oba ventila i sudaranjem njihovih mlazeva koji sudarivsi se menjaju pravce i napajaju srednju posudu.E,sad ,mozda je jedan ventil crkao ili je jedan kanal zapusen,treceg(kao ni treceg ventila)nema!meni je neverovatno da su tolike komplikacije pravljene radi ustede jednog ili dva ventila koji kostaju manje od evra po komadu!
[ Boulder @ 07.08.2018. 08:55 ] @
Imam isti problem. Koj deo treba da se zameni?
[ test1234 @ 07.08.2018. 16:12 ] @
Treba zameniti kompletnu dozirnu posudu.
[ bordzija @ 16.09.2018. 22:03 ] @
Dozirna posuda se napunila kamencom tj mlaznice. Treba je demontirati i potopiti u sredstvo za skidanje kamenca. Ja taj problem imam na svakoj novoj mašini za veš već nakon par godina. Uglavnom mlaz vode promeni smer pa zaliva i posudu sa omekšivačem ili uopšte ne povlači... svakoj nađem neku caku, kod samsunga izvučem posudu do pola dok pušta predpranje pa onda zatvorim vrata do kraja. Vrlo sličan problem ćete naći sa svojim tuš kabinama i uopšte tuševima.


Nisam to do sada rešavao na veš mašinama jer nijedna nije trajala duže od 5 godina bio to samsung za 800 evra, candy, midea... Uglavnom kamenac se skida potapanjem u alkoholno sirće sa vrelom vodom.
[ x3mann @ 01.10.2018. 21:53 ] @
tacno sona kiselina skine i otopi taj kamenac sto od vode sto one zacementirane naslage od praska .Skines fioku i kutiju zatvoris izlaz na koju se kaci cev (kada dozirna) sa gumom i selnom i sipas u nju sonu kiselinu koju ostavis tokom noci da deluje
[ Millan1 @ 01.12.2018. 14:27 ] @
Imam isti problem sa WA63131, rupice na dozirnoj posudi ciste, ociscen skroz deo fioke gde se sipa omeksivac,mrezica na crevu gde ulazi voda u masinu cista, pritisak vode dobar, zamenjen ulozak filtera masine, al' omeksivac pomesan za vodom ostane posle pranja...
Sta mogu jos da proverim, koliko ona ima elektroventila za pustanje vode?
Moze li sta da se proveri sa onim servisnim testom, koji sam zaboravio kako se ukljucuje?
[ test1234 @ 01.12.2018. 17:43 ] @
Treba zameniti kompletnu posudu ili postojeću skinuti i komplet potopiti u bilo koju kiselinu da odstoji par dana.
[ Millan1 @ 03.12.2018. 17:34 ] @
Reseno, hvala test1234!

Creva sa elektroventila su bila puna kamenca, a onaj jedan uzi ulaz u samu posudu je bio skroz zacepljen, dok su rupice i oni kanali u poklopcu posude bili relativno cisti.

Posle toga masina je jednom samo prala i vidim da ispod levog coska kada se gleda u masinu ima barica, kao da baca negde, pored fioke, pa se sliva niz stranicu sa spoljasnje strane, to se desavalo i poslednjih dana kada omeksivac nije odlazio, mislio sam da ce se i to resiti... Mozda ipak treba da se zameni cela posuda sa fiokom...
Negde sam procitao da uzrok moze biti da masina ima pad ka napred ili da je jak pritisak u sistemu. Pritisak je normalan, a masina je "pod libelu"....