[ Walker @ 06.07.2003. 18:20 ] @
da li postoji nacin da se muzika na PC skine sa CD koji je zasticen ovom zastitom
posto kad hocu da slusam muziku prijavljuje na tone gresaka kao rezultat zastite???
[ CONFIQ @ 06.07.2003. 18:56 ] @
imaš CDS-200 (Cactus Data Shield-200) CDS-100 i CDS-300.
Koji od ova tri ti je taj CD?
Kaži koji album je u pitanju?

Znam da za CDS-100 je dovoljno da ga ofarbaš markerom sa strane, CDS-200 ti treba poseban CD-ROM a za CDS-300 nemam pojma...

~Say FiQ
[ Walker @ 06.07.2003. 18:59 ] @
Novi Niggor,jel ima neki program sa kojim moze da se skine sadrzaj diska bez farbanja diska jer nije moj
[ CONFIQ @ 06.07.2003. 19:03 ] @
Ali ne znam koji je CDS u pitanju :(

Pročitaj ovaj artikal: http://www.cdrinfo.com/Section...eadline=Cactus+Data+Shield+200

I nadaj se da imaš dobar CD-ROM.
P.S. Znakove markera možeš da skineš kasnije alkoholom.
(markiraj samo ivice CD-a, znači nemoj da farbaš ceo CD)
Ali to ne znači da će da radi...
Naprimer ja sam pokušao da markiram CDS-200 i nije mi uspelo...
Dok nisam zamenio CD-ROM i izkonverovao u mp3.

~Say FiQ

[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 06.07.2003. u 20:05 GMT]

[Ovu poruku je menjao CONFIQ dana 06.07.2003. u 20:07 GMT]
[ Walker @ 06.07.2003. 19:05 ] @
videcu pa cu ti reci
[ Walker @ 06.07.2003. 19:10 ] @
havla u svakom slucaju.
[ Walker @ 06.07.2003. 19:52 ] @
Disk Juggler ovaj disk vidi ovako

http://users.yubc.net/~tomash/1.jpg

Pa ako moze da se zakljuci nesto iz ovoga
[ Walker @ 06.07.2003. 20:05 ] @
Ja bih rekao po onome sto sam procitao iz onog clanka na pocetku
da je u pitanju CDS-100 posto ne moze da se slusa na PC-u
a mozda je i CDS-200 posto mi rom i nije neki al' probao sam kod drugara na nekom
LG-u i kod njega isto samo se cuje blago puckanje i nece da reprodukuje
[ Walker @ 06.07.2003. 20:16 ] @
a sta mislis da updatujem firmware na romu,a?Da li bi pomoglo pri citanju diska
kako bih odredio koji je CDS
[ CONFIQ @ 06.07.2003. 20:31 ] @
Hmmm,
Ja kad sam imao CDS-200 mogao sam da slušam muziku samo uz prejera koji su mi oni dali. A u njemu je pisalo koji CDS je u pitanju.
Da li je isto tako i kod tebe ili možeš da slušaš i iz drugog prejera (naprimer winamp)?

A firmware ti toplo preporučujem da skineš noviji, ne samo zbog CDS nego i zbog boljeg pisanja CD-ova.

~Say FiQ
[ Walker @ 06.07.2003. 20:38 ] @
a ne ne firmware je za samsungov citac sc-152L a btw probao sam iz svih mogucih playera koji su mu pali na pamet da ga pustim sto je gore nigde na disku ne stoji bar neki mali trag napomene da je zasticen bilo kojom tehnologijom a video sam kod jednog lika u katalogu da ima ripovan ovaj isti disk
[ Walker @ 06.07.2003. 21:27 ] @
nista ne vredi bataljujem ovo naci cu muziku vec negde ali jedna pouka je izvucena
domace izdavacke kuce pocinju ozbiljno da se modernizuju i stite svoja izdanja
[ CONFIQ @ 06.07.2003. 23:29 ] @
čekaj, ako ne piše ni reč o copyright zaštiti, odkud znaš da je Macrovision-ova zaštita u pitanju?



~Say FiQ
[ Walker @ 07.07.2003. 12:44 ] @
Zato sto disk na sebi ima dve sesije jedna ima audio trake,a druga je nesto nerazumljivo verovatno sto moj rom ne moze da procita (pogledaj sliku na linku)
a posto gledajuci tv jednom sam video jednu nasu"zvezdu" na promociji kako se hvali da ima na novom cd-u najnoviju zastitu "koju niko ne moze da probije" no to na stranu misim da je pomenula neku "izraelsku kraljevsku zastitu" znaci da ovdasnje izdavacke kuce nisu glupe znaci koriste nove tehnologije ali dobro to i nije
neka cinjenica za zakljucivanje da je na ovom disku CDS ,nego jos disk je nov znaci nije ostecen znaci iskljucujemo mogucnost ostecenog diska pa nece da radi u PC ,a posto sam isto malo trazio programcice i dokumentaciju u vezi zastite pa sam malo usao u tu stvar logicnim razmisljanjem da je u pitanju CDS,ja mislim da je on jer na to mi najvise lici, jer ostale original diskove kad sam grebovo nijedan nije pravio problem mislim hteo je da radi u PC-u iako pise da je copyrighted,a ovaj nece ni kod mene ni kod ovog ortaka na pc-u.Znaci prema efektima sto se desilo pri reprodukciji i malo iz dokumentacije ja sam zakljucio daje to to.A isti disk je slusan prethodno na obicno cd player-u,znaci na player-u radi a na PC-u nece.A i plus ovo je SiCG sto bi moralo da pise ;-).Ako mislis da je neka druga u pitanju ti ono, napisi.
[ CONFIQ @ 07.07.2003. 14:17 ] @
Izgleda da je to to.
Drug mi je pričao da CDS zaštita JAKO skupo košta i po tvojoj priči izgleda da je CDS-100, znači prva serija CDS zaštite koja je ujedno i najjeftinija.
Znam da za CDS-100 ne može da se sluša na PC-u kako treba (si pokušao na drugim kompovima) i da je dovoljno da se markira samo 4 ivice na CD-u i da radi, isto ima u drigih fazona da se zezne ta zaštita.
Ukucaj na GooGle 'Cactus Data Shield-100' i pokušaj da nađeš stranu koja objašnjava 'howto'.
Uglavnom, hvala bogu, još ne postoji zaštita koja zabranjuje konvertovanje u mp3. :Đ

~Say FiQ
[ Walker @ 07.07.2003. 14:29 ] @
Pa da nego ja sam nasao neki programcic zove se ClonyXL i navodno registruje zastite na svim original diskovima ja sam ga probao sa original diskom Vlade Georgieva i prijavio mi je zastitu sa Read Errors ,ali nisam mogao nista da uradim sa ovim drugim diskom zbog cd roma,e sad koliko je ovaj program pouzdan ne znam vidi kakav je,mislim ako hoces.Hvala za ove prethodne savete ;-)

[Ovu poruku je menjao Walker dana 07.07.2003. u 14:40 GMT]
[ Walker @ 07.07.2003. 14:39 ] @
E a ono sa farbanjem markera ,sad kod sebe trenutno imam dva permanentna markera ha, ha,ha al' ce vlasnik diska da se iznenadi.Salu na stranu zamisli da je ovaj disk kupio neko ko kuci ima samo komp,i samo na njemu slusa muziku a na disku nigde ne pise koja je zastita i da ne moze da se slusa na PC-u, hm bacenih 450 dinara.

[Ovu poruku je menjao Walker dana 07.07.2003. u 14:46 GMT]
[ CONFIQ @ 07.07.2003. 14:44 ] @
Ej EJ EJ
Nemoj posle da on mene nešto krivi :Đ
Ja sam samo tako negde pročitao.
Isto sam pročitao da možeš da skineš alkoholom.
(ne mogu da se setim sajta, našao sam na Google)

I treba da staviš 4 crte na vrhu CD-a, znači da bude kao da markiraš sever, jug, zapad, istok na CD-u. Nek crte budu oko centimetar dva. Ali ponavljam, to ne mora da znači da će da proradi.


~Say FiQ
[ Walker @ 07.07.2003. 14:49 ] @
opusteno brate nece tebe niko da krivi necu nista da farbam jer nije moj a da je moj sigurno bi bio ofarban nego narucicu ja mp3 disk kod jednog lika on ga ima skinutog
ne znam kako je to uradio ali znam da je uradio.
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2003. 15:01 ] @
Citat:
Walker:
E a ono sa farbanjem markera ,sad kod sebe trenutno imam dva permanentna markera ha, ha,ha al' ce vlasnik diska da se iznenadi.Salu na stranu zamisli da je ovaj disk kupio neko ko kuci ima samo komp,i samo na njemu slusa muziku a na disku nigde ne pise koja je zastita i da ne moze da se slusa na PC-u, hm bacenih 450 dinara.


U Francuskoj je dosudjeno da kompanije koje prodaju ostecene a ne, kako oni to zovu "zasticene" diskove moraju jasno da napisu na omotu da disk nece raditi na svim urdedjaijima - kao za cigarete, finim debelim slovima. Udruzenja potrosaca spremaju tuzbe protiv velikih izdavackih kuca.

Inace, kao korisnik imas potpuno pravo da takav disk vratis i da trazis pare nazad - i kazes da disk ne radi na tvom CD player-u, sto i treba uciniti - kako bi se ovakav nacin sakacenja diskova sasekao u korenu. Tako se radilo u UK, pa su jednostavno prestali da prodaju "zasticene" diskove.

CDDA standard ne poznaje pojam "zastite" kopiranja, i svako namerno ostecenje TOC podataka (kako bi se neki CD citaci onemogucili da citaju materijal, sto je besmislica) je samo jedno - pravljenje ostecenih diskova, kako god oni to iz "cactus-a" nazivali.

[ Walker @ 07.07.2003. 15:09 ] @
Slazem se.Ali nisam siguran sta bi mi ovde rekli kad bih to uradio.Pogotovo mogu da zamislim prodavca diskova kako bi me tupo pogledao kad bih mu to rekao ;-)
[ CONFIQ @ 07.07.2003. 15:24 ] @
Ivane, totalno si upravu. Ali naprimer CDS-200 radi na PC-u sasvim ok (doduše pojede ti CPU) i na svakom CD-playeru koji sam pustio.
I gledajući ove nove CD-ove, skoro na svakom drugom možeš da nađeš takvu vrstu zaštite (bar ovde) i garantuju da radi na PC-u.
A što se tiče CDDA? CDDA šta? :Đ
Kad pustiš njihov prejer imaš imena pesama i ne verujem da izdavačke kuće mnogo brinu o CDDA-u.

~Say FiQ
[ Walker @ 07.07.2003. 15:37 ] @
CDDA jel' to Philipsov standard,mislim da li mislimo na isto?Confiq a jel' vidis da se tamo kod tebe to sa CDS radi da kupac ne bude ostecen znaci daju ti player i onda slusaj a ovde ide obrnuto - dajti nama pare a ti radi sta 'oces.Ako ne mogu da ga grebujem hteo sam bar da ga poslusam ali ne mogu ni to.
[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2003. 16:09 ] @
Citat:

Ivane, totalno si upravu. Ali naprimer CDS-200 radi na PC-u sasvim ok (doduše pojede ti CPU) i na svakom CD-playeru koji sam pustio.


Znas kako, "Massive Attack - 100th Window" album, pretpostavljam da koristi tu zastitu - ima data track, zatim corruptovani TOC i muzicke trackove.

Stari kucni CD playeri ce jednostavno izignorisati data track i pustati CD kao normalan, dok ce CD-ROMovi videti samo data track... i kako to radi onda?

Lepo, otvori mi neki njihov media player i pusta WMA 48 Kbps, Stereo fajlove koji su snimljeni na tom data tracku!!!

A, sto je najsmesnije, moj plextor citac cita sve lepo i savrseno, i nemam problema sa snimanjem tih trackova bez ikakvih markera i trikova ;-) Znaci, zastita je bas jaka, i jedino sto radi je da ljudima pravi probleme.

Ja >nisam< platio disk 20 eura da bi slusao ocajnu kompresiju zvanu WMA i to jos na 48 kbps - koji ce mi djavo CD onda? Cemu poenta CD kvaliteta (16 bita, 44.1 kHz, Stereo) kad je WMA na 48 kbps ekvivalentan (ako ne i gori) kaseti? Cak i da zanemarimo sve ovo, moderni CD diskovi su masterovani tako da je zvuk over-kompresovan u poslednjih 20 dB kako bi bili sto jaci na radiju (uporediti jacinu zvuka diska iz 2003 i nekog diska sa pocetka 90tih) - sto je jos jedan u nizu poteza muzicke industrije za unistavanje cd kvaliteta, sve od "straha" od piraterije.

Sto se cene diska tice, i ona je skocila u poslednjih 5 godina za vise od 30%, opet od "straha" od piraterije - a najnoviji potezi pored over-kompresije (sta ce mi dinamicki opseg od 96 dB kada je sve spakovano u 70-96 dB??? to je kazna za usi) su i namerno ostecivanje diskova i pakovanje kompresovane muzike u data track.

JA KAO KORISNIK to NE ZELIM da placam - to NE VREDI tih para, a takodje je u nekim zemljama krsenje "fair use" prava korisnika.

Citat:

I gledajući ove nove CD-ove, skoro na svakom drugom možeš da nađeš takvu vrstu zaštite (bar ovde) i garantuju da radi na PC-u.
A što se tiče CDDA? CDDA šta? :Đ


CDDA je CD Digital Audio, i sinonim za kvalitet - kada je napravljen jednostavno nije uzimana u obzir zastita jer se smatralo da je kopranje diska izuzetno skup proces.

Novi zasticeni CD-ovi se valjaju u EU i Izraelu, a mnogo manje u UK i USA a od skoro i u Francuskoj - jer korisnici imaju samosvest i ne dozvoljavaju da ih banda advokata i menadzera koji se plase za svoj posao, zvana RIAA - pravi budalama.


[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2003. 16:13 ] @
http://ukcdr.org/issues/cd/docs/natimb.shtml




http://www.padawan.info/ip/leg...gainst_cd_copy_protection.html

Citat:

Two French consumers-defense organizations are legally fighting music majors over copy protected CDs. UFC-Que Choisir (the biggest independent, i.e. non governmental, French consumer organization) has filled a complaint against EMI, Virgin and BMG. CLCV has done the same against EMI, BMG and Sony.


Citat:
Sony has announced they would drop those systems on new CDs and is in talks with CLCV. EMI is waiting for the court hearings. The audience for BMG is scheduled late June.


[ CONFIQ @ 07.07.2003. 19:35 ] @
Citat:
Znas kako, "Massive Attack - 100th Window" album, pretpostavljam da koristi tu zastitu - ima data track, zatim corruptovani TOC i muzicke trackove.

Stari kucni CD playeri ce jednostavno izignorisati data track i pustati CD kao normalan, dok ce CD-ROMovi videti samo data track... i kako to radi onda?

Lepo, otvori mi neki njihov media player i pusta WMA 48 Kbps, Stereo fajlove koji su snimljeni na tom data tracku!!!

A, sto je najsmesnije, moj plextor citac cita sve lepo i savrseno, i nemam problema sa snimanjem tih trackova bez ikakvih markera i trikova ;-) Znaci, zastita je bas jaka, i jedino sto radi je da ljudima pravi probleme.

Sa ovim ne mogu da se složim.
Nije tvoj CD-ROM ništa posebno, svaki CD-rom vidi sound-tracks samo što naravno zavisi od programa koji gledaš.
Naprimer kad pokušaš da rip-uješ CD on ti daje tamo nekih 10% i pošalje grešku da ne može da čita CD-rom što obično *prosti* programi odgovaraju zaustavljanjem ripovanja dok malo *pametniji* programi ignorišu tu grešku i nastavljaju dalje (e za to ignorisanje grešaka je značajan CD-ROM).
Sada kolko sam upoznat, CDS-300 ti da da izripuješ ceo CD al u kvalitetu od 64-48kbps (ti muzički fajlovi od 64-48kbps se nalaze u DATA sektoru) a njihov program koji je integrisan sa CDom zna da čita njihov Audio-CD tako da mislim da grešiš da pušta WMA od 48kbps.
Citat:

Novi zasticeni CD-ovi se valjaju u EU i Izraelu, a mnogo manje u UK i USA a od skoro i u Francuskoj - jer korisnici imaju samosvest i ne dozvoljavaju da ih banda advokata i menadzera koji se plase za svoj posao, zvana RIAA - pravi budalama.

E, mi imamo tower records(to je valjda USA industriska kuća), uglavnom tamo su CD-ovi koji nisu baš zaštićeni (ako su autori sa strane) dok sa domaćim autorima, skoro svaki album je zaštićen time.

[ Ivan Dimkovic @ 07.07.2003. 20:16 ] @
Citat:

Sada kolko sam upoznat, CDS-300 ti da da izripuješ ceo CD al u kvalitetu od 64-48kbps (ti muzički fajlovi od 64-48kbps se nalaze u DATA sektoru) a njihov program koji je integrisan sa CDom zna da čita njihov Audio-CD tako da mislim da grešiš da pušta WMA od 48kbps.


Hmmm... veruj mi, vrlo dobro znam da razlikujem WMA (na bilo kom kbps, osim ako nije loseless, btw) i u prvom momentu sam pomislio da nesto nije u redu sa mojom zvucnom karticom! Tako da je u pitanju cisto djubre.

Ako njihov program moze da pusta Audio-CD (CDDA deo, ne taj skrndelj WMA deo), onda se to moze i ripovati drugim programom.

Btw - nisam imao problema pri ripovanju tog diska ovde na poslu, dok kucni CD i DVD se bukvalno potpuno blokiraju(!) pri ubacivanju tog diska - sto samo govori o gluposti cele zastite.

Da sumiram - svako namerno ostecenje diska, a sve "zastite" su nista drugo nego to, jer CDDA standard ne predvidja nikakvo menjanje ovih podataka (bilo TOC podataka, bilo podataka o gresci kao sto su CRC) dovodi do sledecih stvari:

1. - Usled ostecenja TOC-a, do mogucnosti ne citanja diska u nekom uredjaju, blokiranja citaca ili cak fizickog ostecenja citaca, sto se mnogima desava.

2 - Usled smanjenja i ostecenja informacija o korekciji gresaka - ovakvi CDDA diskovi imaju znacajno kraci rok trajanja, i mnogo ih je lakse ostetiti do neupotrebljivosti

Dakle, u pitanju je jedna bezobrazna prevara - kao kada bi neko olupao motor od kola i rekao "e... ovo je zastita protiv kradje"

[ Au Mile @ 10.08.2003. 23:36 ] @
Manite se crtanja po CD-ovima :))))))
Sve što vam treba da bi ste skinuli na comp naprimer NIGGOR-ov CD
jeste DVD čitač.
Provereno !!!!!!!!!
[ xtraya @ 12.08.2003. 22:39 ] @
uuuu G TRZ*N je snimljena na CDS100 i to mi je prosle godine 1 dan posle promocije ocitao SForge 5 ..doduse nije iz 1 pokusaja sve trake citao..

malo je pravio frku...recimo skine prvih 5 pesama ok, ostale budu kao da nista nije skinuo....a onda sam probao da opet grabbujem i proslo sve ok...BEZ ikakvih grsaka, clipova i slicno...


za IVANA D...

ej, pa novi nero 6 ne podrzava da napravis XA2 disk sa AUDIJEM PRE DATA track-a

samo stari nero hoce!

s tim sto tada NE VIDIS u cd romu data track a rom vidi SAMO data...

rezac vidi u neru SVE....
[ bluebarbarian @ 07.09.2003. 22:42 ] @
Citat:
CONFIQ:

I treba da staviš 4 crte na vrhu CD-a, znači da bude kao da markiraš sever, jug, zapad, istok na CD-u. Nek crte budu oko centimetar dva. Ali ponavljam, to ne mora da znači da će da proradi.



Ko nema DVD nek uradi ovako ... i NIGGOR-ov cd je citljiv kao i svaki drugi audio CD...

Dakle selotejpom (neprovidnim) zalijepe se 4 'crte' koje su dugacke onoliko koliko je dugacka (tj. siroka) posljednja data traka na cd-u... i radi bez problema. Moj cd-rom je TEAC 32X.