[ del-boy @ 06.07.2003. 23:29 ] @
Kako da nateram MySQL da ne menja TIMESTAMP svaki put kada nesto promenim u tom redu. Npr. kada hocu da updateujem broj poseta imam ovaj kod:

UPDATE stats SET visit=visit+1 WHERE id=5

i svaki put u tom redu postavi i novo vreme. Kako to da sredim?
[ tOwk @ 07.07.2003. 00:01 ] @
Koliko je meni poznato, tip „TIMESTAMP“ u MySQL-u je baš napravljen da bi se takve stvari beležile (svaka izmena, bez intervencije korisnika). Ako ti to ne treba, onda koristi DATETIME, ili kako se već zove odgovarajući tip.

Ako koristiš neki ozbiljan operativni sistem, preporučujem da pogledaš uputstvo za MySQL pomoću „info mysql“, pa nađi „i datetime RET“.
[ leka @ 07.07.2003. 15:11 ] @
U pravu si Danilo, TIMESTAMP je fantastican bas za automatizaciju. DATE i DATETIME su ono sto coveku treba, ako ne zeli da MySQL automatski za njega radi posao...

Iako sam opensource covek, ipak smatram da je CHM najbolji format tog tipa ubedljivo - MySQL Manual dolazi i u CHM i u HLP formatu, pa ko voli - nek' izvoli. Moze da se skine sa MySQL sajta.
[ del-boy @ 07.07.2003. 17:56 ] @
Dobro, nema problema sto se tice menjanja tipa vremena u bazi, ali da li mogu kada stavim npr. DATE umesto TIMESTAMP dobiti validne vrenosti sa funkcijom date_format (pri tom mislim i na vreme, a ne samo na datum) i da li radi sa njim funkcija unix_timestamp?

Ako radi, onda su moji problemi reseni .
[ del-boy @ 07.07.2003. 23:09 ] @
Resio sam. Jednostavno sam pre koda za povecavanje broja posera napravio kod koji uzima vrednost vremena i onda kada povecavam broj poseta postavim i novo vreme, koje je u stvari stara vrednost.

Nije bas najsretnije resenje, ali šljaka :).