[ voxi @ 02.04.2007. 19:08 ] @
Ovako interesuje me da li postoji senzor koji detektuje prisustvo droge u krvi a koji radi na principu duvanja u njega kao sto je aloko test. Da se odmah razumemo interesuje me za ovu travu sto se najcesece pusi i mota u dzoint ne znam koja je tu glavna supstanca koja steti coveku ali me interesuje da li tako nesto postoji i zna li neko cenu tog senzora?


Hvala!!!
[ Majstor Duja @ 03.04.2007. 09:27 ] @
Naravno da postoji, kontaktiraj ove preko njihovog sajta www.nasa.gov, jer upravo razvijaju projekat detektora supstanci na bazi bio-hibridnih
cipova a za cenu nemoj ni da pitas osim ako ti M. Miskovic nije blizi rod....
[ voxi @ 03.04.2007. 11:11 ] @
E al' mi dade savjet savaka cast ! Ja sam nesto nacuo da takvi senzori vec postoji i da kao neke policije vec koristi ali ne znam da li je istina pa pitam da li neko zan gde bih se tako nesto moglo kupiti?
[ MosFet @ 03.04.2007. 12:05 ] @
Kod nas prometna policija ima par uredjaja koji su dosta skupi. Rade ti tako da ti uzmu stapicem bris iz usta i onda taj stapic stave u taj uredjaj, ne znam detalje na kojem principu uredjaj radi. Uglavnom ga ne koriste jer je uredjaj pre osjetljiv, popijes tabletu za glavobolju a uredjaj pokazuje da si pozitivan na droge.
[ MosFet @ 03.04.2007. 13:03 ] @
Uredjaj se zove Cozart RapiScan i kosta negdje oko 4000Eura. Malo sam googla i ovo sam nasa:

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20040905/temedana01.asp
http://www.cozartgroup.com/adv...h_result.php?keywords=rapiscan

Pozdrav
[ voxi @ 03.04.2007. 13:39 ] @
Hvala kolega na ovom detaljnom obavestenju. Ipak izgleda ne postoji bas
nesto sto radi na principu alko testa.
[ Majstor Duja @ 04.04.2007. 10:56 ] @
Citat:
voxi: ... Ipak izgleda ne postoji bas
nesto sto radi na principu alko testa.

Nikad i nece, jer ni alko test ne detektuje prisustvo alkohola u krvi, nego u zeludcu a posle testa te vode
kod doktora da ti izvadi krv i uradi analizu..(to su duzni da urade ako trazis to na licu mesta prilikom alko testa)...
Malo smo se zabunili?