[ LepiZdravko @ 03.04.2007. 14:30 ] @
Moji beogradski prijatelji smatraju da je sada pravi trenutak da se emigrira iz zemlje jer nam po njihovom misljenju sledi kulminacija nekog ludila (oko Kosova)!
Takodje oni tvrde sledece,citiram:"Ko se do sada nadao da Srbija moze da postane normalna drzava,sada ce videti da nece!".
Takodje jedan moj prijatelj je primetio sledece,citiram:"Ili odes i zaboravis Srbiju ili ostanes i krades.Znaci zatvor ili preko!".

Da li se Vi slazete sa ovim njihovim konstatacijama?


P.S. Sto se tice Kosova prognoziram sledeci "scenario": Tvrdim da ni Rusija,a ni Kina nece uloziti veto u Savetu bezbednosti UN na eventualnu rezoluciju ,odnosno odluku o nezavisnosti Kosova. To se ni u jednom slucaju nece desiti. Srbija odbija ruske investicije,okrenuta je Evropi,a ovde se vec dugo "potura" teza da su Rusi izdali Srbe. To su price koje samo krivicu prebacuju na pogresnu stranu. Zasto bi se u takvoj situaciji Rusi uplitali? Nemaju interesa da to cine! Kosovo je kao rak na telu nase zemlje. Pitanje je da li je bolje ostaviti zdrav deo,a resiti se bolesnog? To jeste jedan bubreg manje,ali tako se spasava zivot! Kosovo je prakticno vec dugo nezavisno,a u 2007.godini nas ceka konacno i zvanicno resenje. Bojim se da ce krvi na Kosovu biti u svakom slucaju. Kosovo ce najverovatnije imati siroku autonomiju ,ali u okviru Srbije. To nije dobro resenje jer ce biti stalnih tenzija i razloga za nove krvave sukobe. Albanci na Kosovu uopste nisu zainteresovani za prikljucivanje Albaniji, vec za potpuno samostalnu drzavu i bice veoma nezadovoljni odlukom da Kosovo ipak ostaje u Srbiji. Odmah ce otpoceti napadi na preostale Srbe. Ni tada nece doci do ozbiljnih sukoba izmedju Albanaca i medjunarodnih vojnih snaga. Medjunarodne vojne snage ce jos dugo arbitrirati,a najavljene evropske snage koje bi trebalo da zamene KFOR ,bice opet pod americkim uticajem. Amerikancima trebaju NATO baze i oni nece odustati od toga. Njihov uticaj nece slabiti u regionu. Iako Vranje niko nece uzeti,Bujanovac,Presevo i Medvedja postace ratna zona. Desice se ono sto dozvole medjunarodne snage. Tamo nece biti medjunarodnih snaga upravo zato da bi to ostala opasna i nebezbedna teritorija,jer onima koji kroje granice Balkana takvo resenje odgovara. Sta Vi mislite zasto je sa granica povucena vojska,a postavljena policija? Policajci nisu borci,vec cuvari.

[Ovu poruku je menjao LepiZdravko dana 03.04.2007. u 16:28 GMT+1]
[ Dusan Marjanovic @ 03.04.2007. 15:01 ] @
Ovaj tvoj drugi prijatelj je previše gledao "Munje!" ništa više...
[ LepiZdravko @ 03.04.2007. 16:02 ] @
Iako dinar nece mnogo devalvirati, cene proizvoda ce mnogo porasti u 2007.godini,a plate ih nece pratiti.
Moguc je cak i pad standarda u 2007.godini.
Sto se najavljenog porasta stranih investicija tice one nece rasti,naprotiv. Niko nece ulagati novac u zemlji gde ne moze da ga povrati. Obecanja Vlade o porastu stranih investicija u 2007.godini su po procenama stranih diplomata besmislena i netacna.
Ocekuje nas ekonomska stagnacija!
Znaci zivecemo veoma tesko i ove godine i siguran sam da ce zbog bede i gladi mladi i pametni ljudi masovno da emigriraju iz zemlje.

Nego,zanima me sta Vi mislite o izjavi pukovnika Karan Radeta koji je potvrdio Tanjugu da je pozivanje vojnih obveznika radi urucivanja novog ratnog rasporeda redovna aktivnost koju ce Ministarstvo nastaviti da sprovodi narednih meseci. Karan je istakao da pozivanje pripadnika rezervnog sastava VS i urucivanje ratnih rasporeda nema veze sa resavanjem buduceg statusa Kosmeta!
(Izvor:"BLIC",broj 3641,od 1.aprila 2007.,str.9).

Posto ce po mojoj prognozi Bujanovac,Presevo i Medvedja postati ratna zona logicno je sto se pripadnicima rezervnog sastava VS urucuju ratni rasporedi.
[ deki77 @ 03.04.2007. 16:28 ] @
Nešto pompezno neće se desiti...
Oni koji su ukapirali na vreme da je KM nezavisno ..pomirili su se sa tim ili više o tome ne razmišljaju!!!
Oni koji još nisu ukapirali....pišu po forumima...!!!

Svako čudo 3dana..
btw. Kao Crna Gora..
Ko sada priča o njima,ocepljenju,braći,dva oka u glavi... niko !!!!
Tako ćeš i ti "ovo" sledeće godine zaboraviti..


btw2
Uvek je vreme da se ide..
Išli su ljudi u '60,'70,'80.....'01,'02,'03.....ići će i '20,'30...itd
[ LepiZdravko @ 03.04.2007. 18:48 ] @
Da li ste mozda procitali intervju koji je Nenad Canak dao nedeljniku "Evropa"? Prenosim Vam samo jedan odlomak iz tog opsirnog intevjua:

"U klasicnim drustvima,u ovom trenutku,dolazi do vojnog udara. Vojska bi upala i pohapsila sve,barem stavila u kucni pritvor,ako ne bas u CZ,dok se ne stabilizuje situacija. To kod nas nije moguce. Zivimo u fascinantnom pravnom vakuumu gde,u stvari,Oli Ren i barijera viznog rezima drze stanovnistvo u drzavi,jer kad bi popustio vizni rezim,stanovnistvo bi se razbezalo dok ovo ne prodje.
Cinovnici,i to cinovnici zaostali iz bivseg sistema,prakticno vode drzavu,a sve funkcionise samo zato sto nema niceg da to uzljulja.
Da je SRS zaista zeljna da preuzme odgovornost za Srbiju,mogla bi sutra da organizuje drzavni udar. Ali,naravno,njima to ne pada na pamet jer sto bi oni to radili kada u udobnoj poziciji vise nego decenijske opozicije samo prepustaju sve vise i vise vrucih krompira u tudje ruke,moralisu i tvrde da su posteni."

U nastavku intervjua pod naslovom:"Srbija bi mogla da nestane s geografske karte" Nenad Canak kaze:"Glavni paradoks na ovim prostorima je sto se zbog iracionalnog odnosa prema pripadanju u drugi plan stavlja racionalni odnos prema postojanju. Srbija ce zbog toga,ako se ubzo ne opameti u sledecih nekoliko decenija izumreti,da bi,za najdalje sto godina,nestala sa svetske geografske karte. I to zaslugom velikih branitelja srpstva,koji gde god su branili Srbe,tu Srba vise nema. Srbi zaista sve vise zive u jednoj drzavi,a ta drzava je sad samo Srbija,i to Srbija bez Kosova!
Ne bojim se da ce Srbija nastaviti da se raspada,bojim se da u takvoj Srbiji,onog momenta kada dodje do elementarne evropske integracije,vise niko nece hteti da zivi.
I onda ce ovde moci da se napravi samo jos jedna privredna grana,a to je skladistenje nuklearnog otpada u napustenim rudnicima,sto ja verujem da se vec i sada radi".

Odlomak iz intervuja koji je Nenad Canak dao "Evropi",broj 154,od 22.marta 2007.,stranice: 14-19, http://www.evropanedeljnik.co.yu
http://www.evropanedeljnik.co.yu/sh/154/politika/795/?tpid=2
[ spulkan @ 03.04.2007. 18:55 ] @
Uvek je pravi trenutak da se emigrira iz ove zemlje.
[ time @ 03.04.2007. 19:19 ] @
to sam se i ja zapitao :) zar je ikad bilo lose vreme da se bezi iz ovog ludila?
[ deki77 @ 03.04.2007. 20:41 ] @
Lepo reče Pera Luković:
"Da nam ukinu vize...postavlja se pitanje ....ko bi ovde ostao poslednji da ugasi svetlo..."
[ losmipfc @ 03.04.2007. 22:30 ] @
Htedoh da napisem da je uvek pravi trenutak za odlazak iz ovog ludila, nego kao sto sam i pretpostavio, dosta njih me je vec preteklo...
A zamislite scenu kada udjemo u EU (nikada), pa ukinu vize? Cenim da bi barem pola Srbije otislo napolje.
[ bibily @ 03.04.2007. 22:49 ] @

Druze moj, kad sagledas realno kakva se diskusuja vodi od trenutka kada si zadao temu (tjs. u kakvoj zemlji zivimo) , valjda je jasno da bi sledece redove trebalo da napises iz neke druge zemlje. Ako zelis ili jos bolje imas varijantu-ne misli se ni milisekundu....
[ LepiZdravko @ 03.04.2007. 23:21 ] @
Srbija jos dugo nece uci u EU,a i kada udje to nam nece doneti nista dobro! (Ovo je proverena informacija samo za moje cenjene drugove,forumase na ES). E sad kad to znamo,sta nam je ciniti? Da li da zaglavimo u ovoj zoni sumraka,ili da emigriramo? :))
[ aleksandaraleksandar @ 04.04.2007. 17:09 ] @
Citat:
LepiZdravko: Srbija jos dugo nece uci u EU,a i kada udje to nam nece doneti nista dobro!



ovde čovek jedino da bude lud ili glup ili nevaspitan ili bezobrazan. dobro je dok može da se bira.
[ aleksandaraleksandar @ 04.04.2007. 17:21 ] @
Citat:
deki77: Nešto pompezno neće se desiti...
Oni koji su ukapirali na vreme da je KM nezavisno ..pomirili su se sa tim ili više o tome ne razmišljaju!!!
Oni koji još nisu ukapirali....pišu po forumima...!!!

Svako čudo 3dana..
btw. Kao Crna Gora..
Ko sada priča o njima,ocepljenju,braći,dva oka u glavi... niko !!!!
Tako ćeš i ti "ovo" sledeće godine zaboraviti..



da. kada sam stavio u potpis link 21.05.2006. to sam učinio upravo sa tom namerom. da ako se iko seća šta je bilo tog dana.

Citat:
Posto ce po mojoj prognozi Bujanovac,Presevo i Medvedja postati ratna zona logicno je sto se pripadnicima rezervnog sastava VS urucuju ratni rasporedi.


nisam do kraja razumeo da li srbi imaju viška vremena pa onako iz dosade prizivaju ratna stanja ili je to čista zajebancija raznih udbi, koja drži narod u "alter" stanju.

rata biti neće. nikakvog.

ili će se Srbija okrenuti svojim problemima (ne okrenuti sebi, pošto je davno postala autistična) i krupnim koracima ići ka Evropi, ili će EU u jednom trenutku odlučiti da verzija Kube nije loše.
pa kad im tamo zadrmaju neki ludaci na političkoj sceni, a oni će samo prstom da pokažu na Srbiju "eto, to tako izgleda kad populisti vladaju". Ni ta verzija Kube nije loša, biće para od EU taman toliko da ta virtuelna država izigrava postojanje.

još jednom da podsetim.... Narodna skupština Republike Srbije je jedini parlament u Evropi koji je sa 100% glasova usvojio rezoluciju o priključenju EU.

na koje političke stranke/ideje se pozivaju ovi što kaže da EU nije za Srbiju!?
[ Filthy McNasty @ 04.04.2007. 18:21 ] @
Pravi trenutak za napustanje zemlje je bio jos pre 15-tak godina, malo ste okasnili.......ali bolje ikad nego nikad.
[ srleno @ 04.04.2007. 23:27 ] @
 Pravi trenutak za napustanje zemlje je bio jos pre 15-tak godina, malo ste okasnili.......ali bolje ikad nego nikad

Sve zavisi zbog cega covjek emigrira? Nekome bogami i nije bilo vrijeme prije 15 godina , tada je tek krenuo da se bogati. Sada ga tek traze i terete pa mu je najbolje vrijeme bilo prije 5-6 godina. Ma ulazim u temu koja nas sve boli i ....

Najbolje je vrijeme onda kada imas priliku na vidiku da palis. Ako je nema na vidiku uzmi dvogled i sto prije furaj ali ne glavom bez obzira!
Lijep pozdrav