[ pctel @ 05.04.2007. 01:59 ] @
Pre nekoliko dana dobih veoma cudno pismo. Neko koga ne poznajem me poziva da prisustvujem kongresu UNHCR u USA ili Spaniji gde mi vise odgovara, na temu anti-terorizma i brige o deci. Kaze avionske karte i sve ostalo placaju organizacije UNICEF,USAID, WHO,UNESCO, samo da posaljem prijavno pismo njihovoj kancelariji, da ga naslovim na jednog coveka koji radi tamo i da se pozovem na njegovu preporuku i oni ce poslati pozivno pismo koje je potrebno za dobijanje vize meni kao i jedan primerak americkoj ambasadi.
Nista mi nije jasno, ja to prvi put vidim, da li je jos neko dobio takvo pismo?

Da li je u pitanju neka nova prevara,
da li me covek pobrkao sa nekim
ili je mozda stvarno praksa da eto tako ko zna gde na internetu nadju necije kontakt informacije i pomisle da bi iz samo njima poznatih razloga bilo dobro da prisustvuje konferenciji?
[ calexx @ 05.04.2007. 10:49 ] @
Zašto li sam ubeđen da će ako odgovoriš da ti stigne mail da je sve u redu ali da moraš da im uplatiš neku siću koliko da pokriju neke administrativne ili slične troškove? Ako već naslovljavaš na čoveka koji radi tamo, zašto bi se onda pozivao na njegovu preporuku? Inače baš verujem da oni nasumice pozivaju na te kongrese a usput još obezbede američku vizu i plate troškove. ;)

Naravno, ovo ne znači da ti preporučujem da batališ a posle saznaš da je stvarno postojala neka akcija u kojoj si odbio to što su ti ponudili. Kao što ja nikad neću da saznam da li sam dobro uradio kada sam se javio na telefon i na informaciju da zovu iz Lutrije Srbije da me obaveste da su slučajnim biranjem broja mene izvukli kao dobitnika automobila a ja im rekao tri slatke reči i zalupio slušalicu. ;)
[ rmilosh @ 05.04.2007. 14:34 ] @
ma idi brate, bole te k...c