[ PrtiBeeGee @ 05.04.2007. 12:56 ] @
Jel zna neko koliko se placa carina za uvoz tehnicke robe?Hteo bih da kupim nesto preko ebay-a pa me zanima kolika je carina?
Jel zna neko neki nacin da se izbegne ili umanji carina?
Hvala
[ guru @ 20.04.2007. 14:43 ] @
Carina za tehnichku robu je oko 10+18% na vrednost+poshtarina. To uglavnom ispada oko 50% u realnosti...
[ mulaz @ 23.05.2007. 15:49 ] @
Dali neko mozda zna kolika bi bila carina na HP kalkulator (oko 150USD) iz usa->slovenija ? i kolika otprilike postarina? Znam da unutar EU nema carina, ali za USA ne znam.

ps: u usa kalkulator 150usd, u sloveniji 245eur (isti kalkulator) :S
[ Prion @ 15.06.2007. 14:49 ] @
predpostavljam da ti trebaju oni HP-ovi graficki kalkulatori? Ukoliko nisi kupio ima moj prijatelj 2 komada 48gll i 49x nesto nisam siguran ali mogu da se jos raspitam.. pa ako ti treba mozemo da se dogovorimo..
Funkionishu oba lepo su ocuvana, imaju memorijsku karticu.




za onaj drugi nemogu da se setim tacnog naziva...
ukoliko je neko zainteresovan

[email protected] ili +381642020810
[ djole_za @ 26.07.2008. 14:06 ] @
hocu da narucim ovaj sat iz japana http://www.tokyoflash.com/en/watches/tokyoflash/shinshoku/ kosta 91e,ali ne znam koliko bi mi ispala carina,odnosno da li bi mi se isplatilo..inace posiljke vrednije od 60e salju besplatno..
[ gooroo @ 12.08.2008. 14:31 ] @
Carina se naplacuje za svaku robu vredniju od 20 Evra. Ranije je bilo 100$, ali je Dinkic to promenio zbog Neckermann'a. Nakon toga, Neckermann je napustio Srbiju....domace gluposti
[ gedzet @ 01.11.2008. 08:26 ] @
evo ovde imas tokyoflash satove:
http://www.gizmonia.com/satovi/satovi.html
[ mmmilan @ 19.01.2009. 11:07 ] @
Hteo bi da u Srbiji kupim monitor, pa da ga nosim u Banjaluku.
Zna li neko koliko ce mi naplatiti carinu i dali moze da se to prenese bez carinjenja.
Kolika je carina na granici s Republikom Srpskom?
Uopste ne znam kako to s carinama funkcionise.
Ceka li se puno za to carinjenje, posto bi isao autobusom, pa ne bi bas da me autobus pun gnevnih putnika ceka 2 sata na granici dok se ja zezam s carinicima
Vrednost monitora je oko 150-200 evra.

[ Bojan032 @ 28.06.2010. 17:06 ] @
Postovani clanovi foruma.

Naleteo sam na ovu temu, i hteo bih da vam postavim jedno pitanje u vezi slanja robe, konkretno odece iz amerike u srbiju.

Da li se placa carina (ako stvari iznose oko 10 $ i ako tih stvari ima po 15tak komada)
Ako se placa carina kako se placa ,gde, kada i koliko iznosi na odecu?
Koji je najjeftiniji nacin slanja iz USA u SRBIJU?

Hvala i pozdrav
[ Texas Instruments @ 22.07.2010. 00:14 ] @
Ima li neko iskustva sa carinom pri dolasku iz inostranstva. Zanima me, koliko se plaća ako bi recimo kupio laptop i još poneku sitnicu (telefon, fotoaparat, mp3 player) naravno za sopstvene potrebe, ne za neku preprodaju? Znam da mnogi koji su išli da rade preko leta u USA (oni programi work and travel), kupovali su tako nešto za sebe i bez problema prolazili na carini, tj. nisu ih zaustavljali, ali to je čista sreća. Pretpostavljam da svu robu treba prijaviti i da se u tom slučaju plaća određena svota, ali ne znam kolika? Čuo sam i razne priče, tipa, da tolerišu tako neke stvari (laptop + iPhone (pošto to najčešće i kupuju ljudi u USA)) ako te provale da nisi prijavio, ili da ti to konfiskuju i da sve dok ne platiš određenu svotu koja po nekim pričama iznosi 30% od vrednosti robe, a onda dobijaš robu nazad.