[ Jcod3r @ 05.04.2007. 22:50 ] @
Pozdrav !

Imam jedan kriptovan kod :

Code:

/""!!1H!*].32I.^>%`?[$,6]8AIG0G'_*U*&&J(L#1:771ODN"Z%W<U,9H;'C"P%ZLJ/)
%2)E^[email protected]@?7<)LY]MAHOZ]$/8AXEG^CD.%*QQ%&BO-8;3RQ"</0E:SRNKNF#:=DI
?=%R<,KO/!O0$]5*CR,.8\L"FO\%@Q_R:-J`_5H-N[S_5S-E:_4BE9&J5SW%"]BOC5])-I
7IBD^I:+DNR_,M6-@GR4]$0A[3Z=D@@-#!X%'D@!Z>NHVG0\&G7CMA.U#V0LP3&A#K#M?<
KAYUE'WMM0J"R'7J&PA_XOSQUT2.(`ZM9,7\/0>Q>C';S1=<


Ako je moguce da se analizira u kojem algoritmu je kriptovan i naravno najbitnija stvar da se dekriptuje sta se krije iza:)

[ Jcod3r @ 05.04.2007. 22:57 ] @
Ako moze na PM odgovore :)
[ ventura @ 05.04.2007. 23:13 ] @
Meni liči na UUEncode...

Mada ovako na prvi pogled, moguće je i da je u pitanju obična ASCII substitucija... Vrednosti karaktera su prilično visoko, i u prilično ujednačenom opsegu...
[ Jcod3r @ 07.04.2007. 13:47 ] @
Ovako to je kriptovana recenica, koristio sam kremlin aplikaciju i Blowfish algoritam, pa me je zanimalo koliko je ovo sve sigurno?
To jest', koliko je potrebno vremena nekome da ovo dekriptuje, zato sam i postavio ovu temu, koliko vidim do sada niko nije uspio ni saznati kojim algoritmom je kriptovano:) ali jos zanimljivije to da li postoje indicije da se dekriptuje??? i koliko su podaci sigurni kriptovani u app Kremlin sa Blowfish algor. ????

Puno pitanja i malo olaksanje sam dao :)

Nadam se da ce biti i odgovora od strucnih likova koji se bave ovom problematikom a ja licno ne znam ama bash nikoga :)

HVALA
[ Milan S. aka Morlak @ 08.04.2007. 11:13 ] @
>
Da li si uzeo u obzir koliko vremena treba za ovakve stvari?
[ ventura @ 08.04.2007. 14:49 ] @
Tvoj pristup celoj stvari je pomalo pogrešan...

U principu blowfish je prilično siguran algoritam, međutim ako napadač želi da dođe do podataka onda on neće napadati algoritam, već mnogo drugih stvari lakših od toga kako bi došao do podataka..

To ti je kao da na vrata sa mrežom za komarce staviš neki fancy katanac... Nijedan lopov neće trošiti vreme na obijanje katanca (iako je teoretski moguće da to uradi), već će jednostavno proći kroz vrata :)

[ Jcod3r @ 09.04.2007. 18:57 ] @
Uzeo sam u obzir vrijeme i treba prilicno dugo vremena :) ako je istina sta pise na kremlinovom site-u onda stvarno treba mnogo mnogo na desetu vremena ;)

Sto se tice algoritma, znam da nece algoritam algoritmom "obijati" a da li ce pokusati obiti katanac ili uci kroz prozor ili cak dimljak to i nije moje pitanje, jedino sto me interesuje pa sam dosao u posjetu ovom forumu :) je to moze li neko ili neki ljudi sada u realnom vremenu na bilo koji nacin doci do recenice koja se krije iza???

Hvala na interesovanju i korisnim napomenama :)
[ ventura @ 09.04.2007. 19:25 ] @
Ne može, a sve ida može bolelo bi nekoga uvo da traći procesorsko vreme na neku rečenicu sa ES-a :)

Gledaj ti da zaštitiš ono oko algoritma, jer sam algoritam, čak i da koristiš matori DES je sigurno bezbedan...
[ Jcod3r @ 10.04.2007. 16:10 ] @
OK :)

Hvala puno :)