[ alien2000 @ 06.04.2007. 11:44 ] @
Kako najlakse da isecem neku sekvencu iz filma a da iz te sekvence iskljucim zvuk, tj. da iz nekog avija izdvojim video sekvencu bez zvuka.Ako zna neko neki program molim da objasnite ukratko postupak.Probao sam iz moviemaker ali i pored toga sto iskljucim zvuk u podesavanju on se i dalje cuje u sekvenci.
[ Misa_exclusive @ 06.04.2007. 16:14 ] @
Preporučujem ti Vegas. O njemu se mnogo pisalo, tako da je samo potrebno pročitati TOP teme na video forumima, a i koristiti pretragu.
[ deks007 @ 06.04.2007. 21:28 ] @
U Vegasu film otvoris u trimeru iskljucis zvuk odredis sekvencu ( in i out ) dignes je na timeline i zapises kao avi ili mpeg . U principu imas varijantu i da film dignes na timeline pa da sve to tamo uradis ali malo se poigraj i shvatices . Pozdrav !
[ autarh @ 08.04.2007. 22:23 ] @
ubaci u bilp koji edior i renderuj bez zvuka...
[ RMAN @ 10.04.2007. 02:09 ] @
npr. VirtualDubMod
[ Cileinteractiv @ 10.04.2007. 16:26 ] @
Virtual Dub (Mod) je najjednostavniji. Samo učitaš video, ideš u glavnom meniju na Sound-No Sound pa zatim u Video-Direct Stream Copy i zadnja stavka je File Save as Avi i gotovo, nema rekomresije. Ako je potreban samo deo videa onda markiraš ulaznu i izlaznu tačku na Timeslider-u pre zadnje operacije.
[ Vader @ 10.04.2007. 20:27 ] @
A zna li neko kako da obrišem jedan od dva audio tracka? Skinuo sam divx sa torrenta ali film ima defaultno audio track na talijanskom jeziku i (na svu srecu) jos jedan na engleskom, ali mi svaki put starta sa talijanskim. Kako da obrisem talijanski audio track, ili ako ne moze da se obrise kako da engleski stavim za primarni?
[ Vader @ 11.04.2007. 00:23 ] @
Riješio sam sa Virtual Dub Mod-om
[ Cileinteractiv @ 11.04.2007. 19:09 ] @
Sory. Sad mene zanima kako si uklonio jedan Audio Track t.j jedan ton iz filma? Nisam nikad to radio pa me zanima, ako nije problem da objasniš.
[ Vader @ 11.04.2007. 19:34 ] @
Skinuo sam Virtual Dub Mod, u njemu otvoris video fajl i ides na Streams > Stream list

tu ces vidjeti audio trackove jedan ispod drugog, ja sam selektovao prvi i kliknuo na "del" na tastaturi, on ga je šrafirao, onda sam zatvorio taj prozor, u Video meniju odabrao "Direct stream copy" i onda isao na File > Save as i snimio pod drugim imenom

To je sa prvobitnog fajla od 1.5 GB skinulo blizu 200 MB, i sad ima samo jedan audio track, engleski :)
[ Cileinteractiv @ 13.04.2007. 12:24 ] @
Odlično. Hvala ti na objašnjenju.
[ zoran13 @ 02.02.2009. 15:20 ] @
Tema jeste malo starija, ali da se nadovezem da ne otvaram novu...
Sve sam uradio isto i imam fajl bez tona, ali sad ga kao takvog ne mogu ubaciti u vegas? Zasto?
ima li neki drugi nacin da u samom vegasu obrisem ton iz nekog videa i dodam drugi???
pozdrav