[ ribar2006 @ 19.04.2007. 16:01 ] @
Pozdrav
potreban mi je program za projektovanje el instalacija.
Po mogucnosti free ili neki demo koji ima opciju stampanja gotovog projekta.

Hvala
[ oki121 @ 19.04.2007. 16:11 ] @
sa AutoCad electrical mozes odratiti takve vrste posla. program nije besplatan a za demo nisam siguran da li (posoji) i ima li opciju da moze da printa u demo. ja imam program koji je oko 500mb nezna kako bi ti mogo to proslijediti.
[ drdrksa @ 20.04.2007. 08:06 ] @
Tesko da ces tako nesto naci za dzabe. Anyway, pogledaj MS Visio.
[ Toskovicd @ 23.04.2007. 11:55 ] @
Daj mi tvoj mail na pp pa cu ti ja poslati gotov projekat elektro instalacija npr. stambenog ili poslovnog objekta.
Projekat je uradjen u autocadu i sadrzi el seme , jednopolne seme i tekstualne delove.
[ Dusanst @ 02.10.2007. 22:53 ] @
Ajde molim te ako mozes i meni da posaljes taj gotov projekat za eletricne instalacije,e-mail cu ti dati na pp.Unapred HVALA.
[ Dusanst @ 12.10.2007. 21:13 ] @
Hitno mi trebaju neki projekti za instalacije ajde ako mozes da mi posaljes javi mi,pa cu ti dati e-mail.
[ MarkoBalkan @ 13.10.2007. 09:41 ] @
imas cady electrical, eplan.
samo sto su trial, imas na torrentu sa crackom.
jedno je software za projektiranje, a drugo software za crtanje.
recimo cady electrical je software za projektiranje, a auto Cad za crtanje.
to su ogromne razlike.
[ savo_delic @ 31.10.2007. 17:29 ] @
Izvini, sto se ukljucujem kasnije u "trku". Posto trenutno pokusavam da uklavirim neke stvari iz projektovanja el. instalacija, je l mozes i meni poslati na mail tvoj projekat. Ako si za, poslacu ti mail na pp.

Hvala unaprijed!
[ Dusanst @ 31.10.2007. 22:22 ] @
I ja sam trazio od Toskovicd da mi posalje ako moze projekat ali se ne javlja,i meni isto treba.
[ darko2008 @ 19.11.2007. 13:22 ] @
Zdravo.Da li mi moze neko od vas pomoci,potreban mi je projekat elektricnih instalacija kuce,nekog objekta da vidim kako se radi da se malo uputim,posto sam student elektrotehnike trebam da radim seminarski a ujedno i za posao mi je vazno.Unaprijed zahvalan
[ veselinovic @ 19.11.2007. 16:28 ] @
Tesko da ces naci program koji sam crta instalacije.
Ja koristim arhiked za crtanje ( rjedje autoked) a za jednopolne seme ecodial ( salju ga gratis samo na sajtu ostavis adresu) i legrandov softver XLPRO2 ( i oni salju gratis).
Za gromobrane imas hermi koji takodje salje gratis softver, samo je mnogo komplikovan i rijetko ga koristim.
[ mspasovic @ 25.12.2007. 13:44 ] @
Ja ti mogu poslati gotov projekat elektro instalacije sa predmerom i predračunom (Proračun pada napona, fotometrijski proračun, proračun uzemeljenja i gromobranske instalacije), pošto sam radio za jednog inžinjera, ali ti ne mogu poslati crteže, pošto se posebno radi i dodaju projektu. Imam i za individualne stambene zgrade, kao i za veće objekte. Moj e-mail je [email protected] pa se javi ako ti to zavšava posao.
A uradio sam u excelu program za proračun pada napona, fotometrijski proračun, kao i za gromobrane.
[ Dusanst @ 10.01.2008. 20:56 ] @
Moze li neko da mi kaze kad se radi projekat sta treba prvo da se radi proracuni ili crtez.
Hvala unapred.
[ kuljaking @ 21.01.2008. 23:15 ] @
Radis prvo osnove i postavljas prekidace razvodne tavle i sl. potom radis jednopolne seme i tek na kraju radis proracune i predmjer radova i tehnicki opis.To ti je to.Jedino kod objekata kod kojih imas velike motore i potrosace nisam siguran verovatno mora prvo da se odradi proracun.
[ Struja01 @ 30.01.2008. 23:08 ] @
E volio bih i ja da udjem pomalo u te vode, projektovanja, da li mi mozete poslati neke primere, ne mislim na projekte, neg samo primere?
[ Dusanst @ 31.01.2008. 08:40 ] @
Ja imam ceo tekstualni deo projekta,a crteze nisam jos zavrsio ako oces ostavi e-mail pa cu da ti posaljem.
[ Struja01 @ 31.01.2008. 09:04 ] @
Bio bih ti mnogo zahvalan.
[ Dusanst @ 31.01.2008. 20:51 ] @
Nema na cemu nego ostavi mi e-mail ili mi ga posalji na pp.
[ abdala.CBA @ 07.03.2008. 14:31 ] @
Molio bih OKI 121 ako je moguće da mi pošalje program za projektovanje el. instalacije.Već duže vreme tragam za time.
Veselinović bi mi pomogao ako bi mi poslao sajt sa koga mogu da skinem program projektovanja el. instalacije i ako ima nešto za osvetljenje.Pokušavao sam preko zastupništva firme AUCOTEC , ubijaju sa cenom.Poz.hvala na pomoći
[ veselinovic @ 07.03.2008. 18:34 ] @
Citat:
abdala.CBA: Veselinović bi mi pomogao ako bi mi poslao sajt sa koga mogu da skinem program projektovanja el. instalacije i ako ima nešto za osvetljenje.Pokušavao sam preko zastupništva firme AUCOTEC , ubijaju sa cenom.Poz.hvala na pomoći

A da probas sa svetim guglom. Dao sam ti nazive firmi pa se snadji sam. Za nekog ko bi da projektuje moras imati malo snalazvljivosti. Kako ces doci do podataka o cijenama i karakteristikama komponenti?
Mogu ja da ti posaljem 100 gotovih projekata ali sta dalje?
[ veselinovic @ 07.03.2008. 18:35 ] @
E da imas dialux, za svjetlotehnicki proracun. Ima i relux ( cini mi se da ga samo siteco koristi).
Eto.
[ abdala.CBA @ 27.03.2008. 21:06 ] @
Veselinoviću, pomoć.Sveti gugl nije mi bio od koristi (nisam se snašao).molio bih za preceznu adresu programa za projektovanje el. instalacije i po mogućstvu fotometrijskog proračuna.poz.
[ veselinovic @ 29.03.2008. 21:22 ] @
Ovako izguglah odmah iz prve http://www.osram.com/osram_com...gn/Software/DIALux_/index.html
dole na dnu imas download.
Raspitaj se malo za predstavnika siteca u tvojoj blizini pa kod njega vidi za relux.
[ abdala.CBA @ 26.04.2008. 22:32 ] @
Zna li neko za slobodan ( za džabaka ) sajt za program Smart Draw projektovanja električne instalacije .ja sam naišao ali daje samo sedam dana a program je jako dobar.ili ako neko zna za neki drugi sajt za istu namenu.poz
zahvalana svima koji pomognu.
[ paga @ 29.04.2008. 17:26 ] @
Ima jedan neverovatno dobar program za proračun svetlosnih izvora sa raznim svetiljkama . Zove se LITESTAR 10 firme OXYSTAR . Ako neko nađe crack ili serial , molim za poruku na pp .
[ veselinovic @ 29.04.2008. 19:33 ] @
Ljudi moji,
pa te programe daju proizvodjaci sijalica i jos te mole da uzmes. I=Nadjite prvog ozbiljnog prodavaca sijalica i dobijete go,milu programa. Nema potrebe za nelegalnim verzijama, cak i nema kreka kad su dzaba.
[ abdala.CBA @ 05.05.2008. 22:16 ] @
Zna li neko ozbiljnijeg proivođača sijalica koji hoće da da program za dž. privatnom licu - bez saradnje.bez trgovinskog kontakta.
[ veselinovic @ 08.05.2008. 22:46 ] @
Znam ja, i pored toga znam jos nekog ko zna nekog koji zna...
Pa svaki Siteco npr daje relux ovako za dz, jos te moli da uzmes
E sad ako to kod tebe ne pali, a ti izmisli firmu na tvoju adresu i stavi da si dr. ing.....
[ veselinovic @ 11.05.2008. 11:44 ] @
evo ti dialux imas i plugin sa OMS svjetiljkama. Vrlo lose svjetiljke, ali kopiraju poznate proizvodjace pa ce biti od pomoci:

http://www.oms.sk/280.html
[ abdala.CBA @ 06.06.2008. 12:44 ] @
Veselinoviću, program je skinut.Dobar je.poz.
[ dragan.pavlovic @ 09.09.2008. 13:46 ] @
MS VISIO je odlican za tu svrhu
[ veselinovic @ 09.09.2008. 19:10 ] @
Citat:
dragan.pavlovic: MS VISIO je odlican za tu svrhu


a i paint nije los.
[ paga @ 09.09.2008. 19:50 ] @
he he , veseli , možda se dečko šalio ...
A možda si trebao da napišeš MS VESELI
pozz
[ erooster @ 21.09.2008. 20:50 ] @
Da li je neko probao ePlusMenuCAD? To je program za projektovanje u AutoCAD-u, i mogu se projektovati električne instalacije utičnica, osvetljenja, šeme jednopolne, gromobran ... .
Program je odličan, integriše se u obliku padajućeg menija u AutoCAD-u, i interfejs je i na srpskom i na engleskom jeziku.

Detalji se mogu videti na sajtu www.csanyigroup.com

Projektovanje trafo stanica napona 20/10/6/0,4 kV
Instalacije priključnica (+ IEC simboli)
Instalacije energetskog razvoda (+ oznake kablova)
Jednopolne šeme i šeme delovanja razvodna postrojenja 0,4 kV
Rezervno napajanje (Dizel postrojenja, UPS sistem)
Spoljni kablovski razvod 20/10/6/0,4 kV
Instalacije unutrašnje rasvete (opšta, tehološka i dekorativna)
Instalacije spoljne rasvete (rasveta saobraćajnica, šetališta, terena…)
Instalacije rasvete otvorenih trgovinskih centara i parking prostora
Instalacije dekorativne rasvete za javne objekte i otvorene sportske objekte
Gromobranska zaštita
Sistem uzemljenja
Tehnološke elektroinstalacije
Telefonski sistem i instalacije
Interfonski sistem i instalacije
Sistemi i instalacije za prijem i razvod R/TV programa
Sistem razglasa (ozvučenja)
Protiv požarni sistem i instalacije
Sistem protivprovale i instalacije
Sistem kontrole pristupa
Sistem hotelskog menadžmenta
Sistem časovnika
Sistem simultanog prevoda
Konferencijski sistem
Sistem detekcije gasa
Sistem bežičnog prenosa informacija
[ veselinovic @ 16.01.2009. 09:10 ] @
Citat:
erooster: Da li je neko probao ePlusMenuCAD?

Program je odlican, izuzev jedne mane. O toj mani je ovdje zabranjeno da se pise, pa neko zna rjesenje za tu MANU bio bih mu beskrajno zahvalan da mi otkrije to rjesenje.
[ vladan82 @ 27.01.2009. 18:13 ] @
Ajde molim te ako mozes i meni da posaljes taj gotov projekat za eletricne instalacije,e-mail cu ti dati na pp.Unapred HVALA.
[email protected]
[ zloyke_m3 @ 27.01.2009. 20:37 ] @
može li se ePlusMenuCAD naći negdje free npr. na rapidshare ili tako nešto slično, i zanima me znam jednog lika koji će ga kupit mogu li ga ja onda instalirat da ne bude trial?
[ mimaslar @ 21.02.2009. 20:42 ] @
Ako biste mi poslali jedan projekat električnih instalacija ,sa fotometrijskim proračunom ,bio bih vam zahvalan,za uzvrat možemoizvršiti razmenu,pošto posedujem dosta različitih projekata električnih instalacija.
[email protected]
[ JackL @ 03.05.2009. 18:26 ] @
Da li bi i meni neko mogao da posalje bilo kakav projekat, makar mali, samo da steknem utisak na sta to lici. Evo na [email protected]. Takodje ima li nekih programa za ta izracunavanja koja su ocigledmno potrebna? Mislim ako ne nema koliko je to komplikovano (da se recimo isprogramira)?
[ bihbond007 @ 04.05.2009. 22:11 ] @
Pošto sam novi na ovom forumu. Nadam se da i ovdje ima onih koji vole pomagati drugima, jer potreban mi je neki gotov projekat el. instalacija, jer moram uraditi seminarski.
[ paga @ 05.05.2009. 16:03 ] @
Ovde imate projekat
[ srćko @ 18.05.2009. 14:19 ] @
Da li si nabavio litestar 10, program projektovanja el. i osvetljenja.poz. JAVI.
[ imiske @ 20.05.2009. 22:01 ] @
A, ima li neki jednostavan, skoro kao za skiciranje, programčić. Ne bih da se bakćem sa A-CADom. Samo malko crtanja, mere, pa možda i da dobijem zbirnu dužinu kablova... A,još ako je dž!!!
[ adi04 @ 10.10.2009. 22:58 ] @
Koristi li tko program ALPI Caneco BT za proracun NN instalacija?
I ako ima tko link za skinuti, bilo bi super(moze na pp).

Pozdrav.
[ robert63 @ 10.10.2009. 23:42 ] @
Svidja mi se ta konstatacija:

>>A,još ako je dž!!! <<

A da radi bas-bas,,,hm,hm,,,,,,ma super,ako toga ima "za legale" ?!
[ alen nikolic @ 20.02.2010. 19:12 ] @
Evo ovako:

Za projektovanje osvetljaja najbolji je DIALUX. Skoro svi proizvodjaci svetiljki ga podrzavaju. Program nudi velike mogucnosti, od najjednostavnijeg 2D prikaza do 3D modelovanja. Za svaki zid se moze izabrati drugacija refleksija, moguce je definisati staklene povrsine, povrsine na jednom zidu sa razlicitom frefleksijom, ubaciti namestaj, definisati radnu povrsinu i odrediti odnos srednjeg osvetljaja i minimalnog osvetljaja radne povrsine,... Profesionalni program, opsti utisak 10 (1-10).
Sto se tice svetiljki ja uglavnom koristim BUCK-ove. Ima raznovrsnih, za svacije ukuse. Najbolji su na ovom trzistu. Ukoliko imate problema sa proracunom, oni ce vam to besplatno uraditi. Samo im posaljite crtez u AutoCad-u.

Za projektovanje jednopolnih sema moze se koristiti Legrandov softwer. Odrzavaju obuku i besplatno daju softver. Sheme se mogu exportovati u AutoCad-u i po potrebi menjati.

Kao sto je neko spomenuo izracunavanje duzine kablova, e to ce biti malo teze :-). Postoji neki nas softver ePlusnesto (ne mogu da se setim kako se zove, neko je vec spomenuo), trajal 30 dana, a kosta izmedju 100 i 200e. Cinimi se Ok, ali za razliku od gore navedenih placa se:-) tako da je odlican za domace zadatke:-). Sadrzi i neke proracune, ali sve se to moze izracunati u exelu.
[ Bosko.ul @ 25.11.2015. 19:20 ] @
Zdravo svima,

Prošlo je dosta vremena od zadnjeg posta u ovoj temi, mnogo toga se promenilo bar sto se tiče softwera za projektovanje el. instalacija.
Želim da se bavim ovim poslom i interesuje me koji softver za projektovanje el. instalacija koriste kolege u regiji?
Pokušao sam na netu naći odgovor, ali nisam baš odlučan oko izbora. Mnogi hvale ePlan, drugi Solidworks electrical, treći Autodesk electrical... Kakva su vaša iskustva sa ovim? Koji je od programa najobuhvatniji (da što veći deo posla oko projektovanja odradi automatski i da je lakši za korišćenje).
Našao sam na Autodeskovom sajtu da daju pune 3 godine trial licencu za Autodesk electrical, pa me je to privuklo i trenutno navijam za ovaj program, jer tri godine ne moram da brinem oko licence :)
Hvala unapred!
[ Power Manager @ 25.11.2015. 21:40 ] @
@Bosko.ul

Citat:
Bosko.ul:Prošlo je dosta vremena od zadnjeg posta u ovoj temi

U pravu si, proslo je podosta vremena,

Citat:
Bosko.ul: Želim da se bavim ovim poslom

To mi je veoma drago i pozdravljam tvoju odluku i izbor !

Citat:
Bosko.ul: Mnogi hvale ePlan, drugi Solidworks electrical, treći Autodesk electrical.

Nedoumica je velika i kod velikih kompanija, sve ima svoje "zasto" i svoje "za to".

Citat:
Bosko.ul: Našao sam na Autodeskovom sajtu da daju pune 3 godine trial licencu za Autodesk electrical


Sve to ( i sva ta Djabalina) ima svoj razlog. Nisu ni ONI od juce....(Sta si mislio? )

-3 godine "Volontiranja" je djabe, dok samo gledas, i nista ne cackas,
-Cim stisnes zelju----- to oma kosta XXL-dolara,

Jel ti stvarno mislis da su ONI neko sitno "Poduzece",
sa 3 zaposlena/prijavljena Hackera koji po ceo dan lupaju u tastaturu ?


Budi malo ozbiljniji i NE nasedaj na takve Holivudske reklame,

pOz


[Ovu poruku je menjao Power Manager dana 25.11.2015. u 22:57 GMT+1]
[ Power Manager @ 25.11.2015. 22:14 ] @
Bosko,

Veruj mi, i ja bi hteo da svucem, skine, downloadujem taj E-Plan, onako za Free,
ali mi niko ne da.

Svi obecavaju, pa imaju, pa sad nemaju vremena, :pa Ehhdu-Ghhovana, samo da situaciju eskiviraju,

E-Plan mi ne treba zbog projektovanja "Djerdapa-3,4 ili 5"
niti zbog polaganja kabla PP41-6x240mm2, od Beca do Ankare,

Vec mi treba da nacrtam semu u naj-naj jednostavnijem obliku,

a da ne budem oznojen i mokar posle toga.

Nista vise,

EDIT:
-Gde sam bas sad nasao da prema "Ankari" polazem kabl iz Evrope,
bas u ovom nezgodnom trenutku ? :-)





[Ovu poruku je menjao Power Manager dana 26.11.2015. u 00:09 GMT+1]
[ ZAS011 @ 26.11.2015. 03:33 ] @
Džaba program: QElectroTech

http://qelectrotech.org/
[ Bosko.ul @ 28.11.2015. 06:00 ] @
Citat:
Power Manager:
@Bosko.ul


-3 godine "Volontiranja" je djabe, dok samo gledas, i nista ne cackas,
-Cim stisnes zelju----- to oma kosta XXL-dolara,

Jel ti stvarno mislis da su ONI neko sitno "Poduzece",
sa 3 zaposlena/prijavljena Hackera koji po ceo dan lupaju u tastaturu ?


Budi malo ozbiljniji i NE nasedaj na takve Holivudske reklame,

pOz



Ne znam na šta konkretno ciljaš pomenutim, međutim, ova trial verzija je koliko vidim fully functional. Iako sam totalni početnik, mogu crtati u programu i printati nacrtano.
EPlan se može dobiti na mesec dana trial, a preko torrenta imaš lifetime licencu :D, samo što ja želim čist program bez hakerskih backdoorova :)
Nadam se da će se kolege aktivnije uključiti u ovu temu jer nije za zanemarivanje.

Još sam hteo da pitam ima li neko program Štit za projektovanje gromobranske instalacije? Poslao sam email na njihov sajt da mi pošalju kopiju programa, ali nisu još javili da će slati, a meni se nešto ne čeka puno :)

Koji softver vi koristite u projektovanju elektricnih instalacija?
[ 1__0__1 @ 28.11.2015. 13:24 ] @
Mnogi koriste E-plan, plate 5-10 licenci i udri po projektovanju.

Dosta projekata (i od stranih kompanija) koji mi stignu u ruke su uradjeni u E-planu.

Jedina razlika izmedju domacih i stranih projekata u E-planu je ta da su domaci projekti
nalupani, onako za totalno bez-veze,
nit reda, niti prava kabl-lista, niti dobra numeracija broja crteza, niti pravo stanje koristenog materijala,
pola cirilicom pola latinicom, copy-paste greske, ma cirkus.

Kod stranih projekata tog haosa nema.
[ Bosko.ul @ 29.11.2015. 06:14 ] @
Hvala na odgovoru @1__0__1,
Ako si kojim slučajem uplatio jedno 5-10 licenci, i ne možeš ih sve iskoristiti, šteta da propadaju tek tako... možeš baciti koju na PP :D
Kakva su iskustva drugih kolega po pitanju izbora projektantskog softwera?
Ima li slovenački Štit alternativu? Vidim da se ne javljaju na email.
[ 3__0__3 @ 30.11.2015. 01:01 ] @
Citat:
Bosko.ul: Hvala....Ako si kojim slučajem uplatio jedno 5-10 licenci,


Tek sam uplatio licencu za Aviru (antivirus program)

za E-plan bih uplatio kad bi mi BOG pomogao da imam toliko posla da i tebi šibnem jednu licencu za djabe

Vel Pozdrav
[ Bosko.ul @ 30.11.2015. 05:51 ] @
Citat:

za E-plan bih uplatio kad bi mi BOG pomogao da imam toliko posla da i tebi šibnem jednu licencu za djabe

Vel Pozdrav


Kao da si mi već dao :)
Imam ja neku varijantu oko EPlana, da vidim dal ce mi uspeti... ako uspe... biće i za tebe za siću ;)
Hvala i pozdrav!
[ 3__0__3 @ 30.11.2015. 06:15 ] @
Bosko,

skoro mi drugar okacio E-plan tamo na neki server ( posto ne staje u mail)

Kad sam ga skinuo onako Zipovanog Avira je pocela da se dernja

verovatno zbog Key-generatora
[ gilopile @ 30.11.2015. 06:27 ] @
Mislim da je prosto nemoguce naci na netu `narodnu verziju`, a da nije zarazena.

Koliko kosta licenca za Eplan? Nesto googlam i vidim na nekim mestima oko 15-20 USD, jel moguce da je toliko jeftin ili me drma jutarnje slepilo? Sto ce pre da bude...
[ 3__0__3 @ 30.11.2015. 06:43 ] @
Citat:
gilopile: Koliko kosta licenca za Eplan? ...oko 15-20 USD,


Pa ti si rodjen za preporod ove zemlje !

Takvi nam trebaju...

Od sutra Si projektant ! Koji hoces broj licence ? (hoces da bude isti kao i tvoj mobilni ? )

[ gilopile @ 30.11.2015. 06:47 ] @
Znaci da me ufatilo slepilo? Hau mac Eplan?
[ 3__0__3 @ 30.11.2015. 07:03 ] @
Samo da ucutkam Aviru...i krecemo u projektovanje ! (krecemo ~ mnozina)
[ Bosko.ul @ 02.12.2015. 10:02 ] @
@3__0__3,
Kojom verzijom EPlana raspolazes?
[ MHC DHT @ 02.12.2015. 19:15 ] @
Citat:
Bosko.ul:Kojom verzijom EPlana raspolazes?


Ne znam, upravo "raspakivam" 28 zipovanih necega (ne pitajme cega, ne znam)

Ako uz BOŽJU Pomoć ovo proradi,

(Avira mi stalno vristi, jedva je ucutka, morao sam da je izcupam iz "Štekera" da bi prestala)

onda cu valjda uspeti da Ti kazem koja je to verzija E-Plana,

posto sve ovo radim na Pentijumu "186" , to je nesto malko starije od 286 :-),..... ali je ipak matora masina.



[ BlackForce @ 04.12.2015. 20:13 ] @
Probaj ovo:

[ Rx-Tx @ 09.12.2015. 14:44 ] @
Citat:
Bosko.ul: Kojom verzijom EPlana raspolazes?

Citat:
BlackForce: Probaj ovo:

I ja instalirao ePlan, (P8--ako je to uopste verzija ?) nisam siguran da sam sve to dobro uradio i "iz-Krekao" , kad sam ga pokrenuo
imam osecaj ce da radi, ali nisam i dalje siguran, nesto mi tu sumnjivo ?!

Pitam Vas za savet, ako je pocetni prikaz ovakav :



Da li to znaci da ce i da radi ? iLi se samo nadam "za djabe" ?

pOz
[ Bosko.ul @ 15.12.2015. 16:52 ] @
@MHC DHT,
Jel proradio ePlan? Kako si dosao do njega? Donirao neki bogati rodjak ili skinuo preko torrenta?

@Rx-Tx,
Svi su izgledi da imas "uredno" registrovanu verziju ePlana :). Nije lose da podelis sa kolegama :)

@BlackForce,
Hvala na linku, veceras ne mogu, ali cu ga sutra proveriti. Nadam se da ce raditi.

[ Living Light @ 15.12.2015. 17:26 ] @
@Bosko.ul

Citat:
Bosko.ul: Donirao neki bogati rodjak ili skinuo preko torrenta?

@Rx-Tx, Svi su izgledi da imas "uredno" registrovanu verziju ePlana :). Nije lose da podelis sa kolegama :)


Sve ti je to isto, nemoj da te zbunjiju Nick-ovi :-)
Da Ti sad ne objasnjavam.

Video si pocetni ekran, mislim da radi.

Cim ovladam tim "Drop-Box"-om ( sa koga sam skinuo) ,

eto mog drop-boxa i linka ka njemu.
[ Bosko.ul @ 13.01.2016. 14:28 ] @
Citat:
Living Light

Cim ovladam tim "Drop-Box"-om ( sa koga sam skinuo) ,

eto mog drop-boxa i linka ka njemu.


@Living Light, nesto ti sporo ide ovladavanjem Dropboxom :)
[ tpd @ 18.03.2018. 21:30 ] @
Pozdrav,
Da nema neko OxyTech LITESTAR 10.02.001?
[ Tuj Sam @ 28.02.2019. 12:39 ] @
Eplan sam generiše brojeve crteža, listu materijala, kablovske liste, podešavanje parametara se radi na početku tako da je nemoguće menjati čirilicu i latinicu! To je ozbiljan i skup program uz koji ide i obuka. Greške nastale tokom projektovanja moraš da ispraviš da bi mogao da generišeš sve što program nudi.
[ vujanac borisav @ 07.09.2019. 09:51 ] @
Sta se preporucuje od programa za crtanje elektro intalacija.
[ Keez-a @ 09.09.2019. 08:51 ] @
Citat:
vujanac borisav:
Sta se preporucuje od programa za crtanje elektro intalacija.

Qelectrotech