[ Divjak @ 19.04.2007. 20:02 ] @
(Imam teksturu koju zelim da obmotam oko sfere...

Tekstura je uglavnom zute boje, medjutim kada pokrenem program tekstura je svetlo plava? Zasto se to desava?

Sa teksturom koja je bila uglavnom zelena je radilo ok!

Napominjem da je tekstura u BMP formatu!
Prostor koji alociram za teksturu je width * height * 3!

Imate li neki savet?

Hvala! )

edit: Ovo sam resio tako sto sam sliku snimio u TIF formatu... sa njim nema problema... Verovatno je sve bilo samo malo shiftovano...
Moje novo pitanje glasi:

Kada ucitavam teksturu: alociram prostor, procitam iz fajla, podesim parametre i zatim pozovem funkciju gluBuild2DMipmaps(). Mene zanima gde sada ostaju svi ti podaci i kako mogu da ucitam vise razlicitih tekstura i da ih koristim? Hvala!




[Ovu poruku je menjao Divjak dana 19.04.2007. u 22:53 GMT+1]
[ glorius @ 21.06.2007. 01:07 ] @
glGenTexture ( ili tako neshto ), pravi unikatan ID texture koji posle koristis... Textura je u memoriji a ID je handler pomocu kojeg pristupas toj memoriji...
[ Nothingman @ 15.07.2007. 14:04 ] @
Citat:
Divjak: (Imam teksturu koju zelim da obmotam oko sfere...

Tekstura je uglavnom zute boje, medjutim kada pokrenem program tekstura je svetlo plava? Zasto se to desava?

Sa teksturom koja je bila uglavnom zelena je radilo ok!

Napominjem da je tekstura u BMP formatu!
Prostor koji alociram za teksturu je width * height * 3!

Imate li neki savet?



Jeste da si problem resio na drugi nacin, ali cisto da kompletiram odgovor ako neko naleti na ovu temu preko searcha.
Tvoj problem je bio sto su BMP slike u RGB formatu, dok openGl radi sa BGR formatom. Na zelenoj teksturi nema razlike jer je ona u oba formata ista, ali si vec na zutoj video efekat kada "R" i "B" zamene mesta u RGB-u ;)