[ mirem @ 15.07.2003. 15:15 ] @
Kada izlazim iz Control Panel-a, stalno mi se javlja upozorenje sledece sadrzine:


This program has performed an illegal operation
and will be shut down.

If the problem persists, contact the program
vendor.


Na desnoj strani se nalaze dva dugmeta: [close] i [details>>]
Primetio sam kada stavim [close] nestanu mi pojedine sistemske ikonice iz taskbar-a
kako ovo da otklonim.
Zna li neko sta je to uopste?

Unapred hvala, svima.
[ Corleone @ 15.07.2003. 15:29 ] @
Jesi li proverio da nemaš virusa?

Pozdrav i javi, da bi preduzeli sledeći korak.
[ mirem @ 15.07.2003. 15:38 ] @
Eldere,
Proveravao sam ali nista
Jedino da je neki novi virus ili crv jer nisam skoro update-vao AV
Koristim Nortona 2003
Imas li ideja?
Unapred hvala.
[ wex-alpha @ 15.07.2003. 16:27 ] @
Imao sam iste simptome. Uzrok je bio CIH.
Imao sam NAV, ali je bio "dezaktiviran".
Znaci, format pa sve na novo...
[ Shadowed @ 15.07.2003. 17:08 ] @
Svasta cu jos da vidim ovde...
Kakav bre format. Pa ako jeste virus neka instalira antivirus (moze i Norton, ti si sam kriv sto ti nije bio aktivan) i neka ocisti to.

E sad, ako nije virus onda je malo zeznuta stvar jer tebi zapravo explorer.exe pravi problem (on pokusava "ilegal operation"). Kako je 98-ica u pitanju, mozda ne pravo ali najjednostavnije resenje jer ponovna instalacija ali bez formatiranja diska (prosto ne shvatam ljude koji ovo tek tako savetuju) vec Repair opcija. E ako to nekim slucajem ne pomogne (a i nista drugo) onda back up-uj podatke pa primeni format+install.
[ Corleone @ 15.07.2003. 18:36 ] @
Našao sam na Net-u skoro neke savete i trikove.
Prenosim ih ovde a ti vidi šta ti odgovara. Za sve greške i gubljenje podataka ne snosim nikakvu krivicu.

-Stabilan sistem je oduvek bio imperativ svake mašine. Postoji puno razloga zbog čega stvari mogu da krenu naopako a evo i par sa rešenjima. Ako vam se događaju padovi zbog KERNEL32.DLL greške obrišite iz DOSa WIN386.SWP fajl i napravite novi.

-Dosta ljudi mi se javilo sa pitanjem kako da pronade uzrok pada određenog programa. Rešenje se može potražiti sa Dr.Watsonom kojeg dobijate sa Windowsom. Procedura je u tome da startujete Dr.Watsona i dovedete problematični program u stanje pada. Dr.Watson će to uredno registrovati i snimiti stanje celokupnog stanja hardvera, softvera, drajvera i operativnog sistema a na vama je da na osnovu vašeg znanja tumačite log file i zaključite šta se desilo.

-Popravka Windowsa reinstalacijom obično ne donosi mnogo. Medutim, ukloliko se sa instalacionog CD-a potera PCRESTORE.BAT, Windows će biti ponovno instaliran sa osnovnom konfiguracijom.


Toliko i pozdrav
[ filo @ 15.07.2003. 21:53 ] @
Citat:
mirem:
Kada izlazim iz Control Panel-a, stalno mi se javlja upozorenje sledece sadrzine:


This program has performed an illegal operation
and will be shut down.

If the problem persists, contact the program
vendor.


Na desnoj strani se nalaze dva dugmeta: [close] i [details>>]
Primetio sam kada stavim [close] nestanu mi pojedine sistemske ikonice iz taskbar-a
kako ovo da otklonim.
Zna li neko sta je to uopste?

Unapred hvala, svima.

da pogodim da imas win98se?
Promeni windows i to ce ti resiti problem
[ Corleone @ 15.07.2003. 22:31 ] @
Citat:
mirem:
Na desnoj strani se nalaze dva dugmeta: [close] i [details>>]
Primetio sam kada stavim [close] nestanu mi pojedine sistemske ikonice iz taskbar-a


.. a kada klikneš na dugme Details, šta onda piše u prozoru ispod koji se pojavi?

Pozdrav
[ wex-alpha @ 16.07.2003. 00:18 ] @
Citat:
Shadowed:
Svasta cu jos da vidim ovde...
Kakav bre format. Pa ako jeste virus neka instalira antivirus (moze i Norton, ti si sam kriv sto ti nije bio aktivan) i neka ocisti to.

E sad, ako nije virus onda je malo zeznuta stvar jer tebi zapravo explorer.exe pravi problem (on pokusava "ilegal operation"). Kako je 98-ica u pitanju, mozda ne pravo ali najjednostavnije resenje jer ponovna instalacija ali bez formatiranja diska (prosto ne shvatam ljude koji ovo tek tako savetuju) vec Repair opcija. E ako to nekim slucajem ne pomogne (a i nista drugo) onda back up-uj podatke pa primeni format+install.



I nije tek tako savjet. Imao sam par slucajeva kada "repair-iranjem" Win98 dolazi do vracanja virusa. Mozda sam malo pretjerao, ali u nekim slucajevima je format jedino rjesenje... Uostalom sta fali format-u?

Repair opcija... dali popravlja i MBR???


[ Corleone @ 16.07.2003. 00:35 ] @
Citat:
wex-alpha:
...I nije tek tako savjet. Imao sam par slucajeva kada "repair-iranjem" Win98 dolazi do vracanja virusa. Mozda sam malo pretjerao, ali u nekim slucajevima je format jedino rjesenje... Uostalom sta fali format-u?...


Možda čovek ima podataka koje ne želi izgubiti, a nema CD writer da ih nareže.

Pozdrav
[ wex-alpha @ 16.07.2003. 00:41 ] @
Tu si u pravu... zaboravim da nema svako mogucnost backupa...
[ Corleone @ 16.07.2003. 04:04 ] @
Ima još jedna opcija koja može dosta da pomogne da se Windows obriše, učita drugi a bez formatiranja diska. Ja uvek tako radim i nikad nije zakazala. Ne znam koliko je mirem upućen u kompjutere i da li je amater ili napredniji korisnik.

Pozdrav
[ djdrale @ 18.07.2003. 02:23 ] @
Ko ce sada vjerovati kome??? Kada sam imao 98-icu radio sam sve moguce i na kraju skontao DA TREBA PROMIJENITI OS. Sto se tice Repair-ovanja dajte ljudi pa to je njesra zivo, samo ga malo zalijepi ali ta fleka otpadne vrlo brzo.
Najsigurnije ti je format C:\u pa uzivaj(ali prije toga pokusaj da uradis Repair jer je brzi dosta metod od format-a particije.
Nego nemoj se ni previse uzdati u te gluposti format C:, nego gledaj da se neki viruscic nije skrio na nekoj drugoj particiji pa te malo zeza.
Sve je moguce onom ko vjeruje.
[ djdrale @ 18.07.2003. 02:25 ] @
Ko ce sada vjerovati kome??? Kada sam imao 98-icu radio sam sve moguce i na kraju skontao DA TREBA PROMIJENITI OS. Sto se tice Repair-ovanja dajte ljudi pa to je njesra zivo, samo ga malo zalijepi ali ta fleka otpadne vrlo brzo.
Najsigurnije ti je format C:\u pa uzivaj(ali prije toga pokusaj da uradis Repair jer je brzi dosta metod od format-a particije.
Nego nemoj se ni previse uzdati u te gluposti format C:, nego gledaj da se neki viruscic nije skrio na nekoj drugoj particiji pa te malo zeza.
"Sve je moguce onom ko vjeruje" - rece ja i ostade ziv.
[ djdrale @ 18.07.2003. 02:26 ] @
Tek sada pogleda i zanimljivo!!!
[ Boomerang @ 18.07.2003. 03:28 ] @
Uopste nije zanimljivo da dva puta saljes "istu" poruku ... Koristi Izmena/Brisanje...
[ Corleone @ 18.07.2003. 04:32 ] @
mirem, vidim da koristiš 98-cu, slušaj ovamo.
Odeš na moj sajt i skineš Volkov Commander. Razipuj ga u folder VC na disk C.
Sve podatke koje želiš sačuvati stavi u jedan folder koji si napavio i dao mu ime.
Restartuj komp u Ms-DOS-u. Pokreni Volkov iz MS-DOS-a. Komanda je CD ime i udri ENTER. Onda ukucaj VC i lupi ENTER. Sada si u Volkov Commander-u.
Deletiraj (tasterom F8) sve foldere koje želiš da obrišeš, Windows folder, Program Files folder itd..
Ubaci flopi sistemsku disketu i restartuj komp sa dugmetom reset ili CTRL+ALT+DEL
Kada sistemska odradi posao, onda ukucaj ime CD rom jedinice. Ako je CD rom bio na D sada je na E. Ubaci Windows CD. Znači otkucaj E: i CD rom bi trebalo da proradi. Onda ukucaj SETUP i prepusti se instaliranju WIN98-ce.

Ako nisi siguran u ovo objašnjenje nemoj ni počinjati da ne bi nešto "zabrcao".

Pozdrav