[ petersonic @ 26.04.2007. 21:30 ] @
Dali se nekom desavalo da rad koji je radio u officu 2007 i sacuvao kao *.doc prilikom otvaranja u officu 2003 nije izgledalo isto.
Nesto sam pravio u officu 2007 i sacuvao da bude kompatibilno za office 2003 zbog stampanja u fotokpirnici jer oni nemaj jos office 2007. Prilikom stampanja sam primetio da tekst ne izgleda isto [pomeren je].
Ovo me zanima jer treba da radim nesto u officu, a dosta je veliki broj strana, pa sad zamislite kad bi morao svaki put da uporedjujem dal ce isto da se prikaze u officu 2003 kao sto je i u officu 2007.
[ Jpeca @ 27.04.2007. 07:37 ] @
Postoji više problema u kompatibilnosti između ove dve verzije. Ne znam ovo o pomeranju, ali da li si proverio
a/ da fontovi koje koristiš postoje na računaru u fotokopirnici (standardni fontovi za 2007 ne postoje u standardnoj instalaciji Windowsa, pa Office u tom slučaju vrši substituciju fonta što može da izazove različiti prelom reda, strane...)
b/ koji štampač je podešen na tvom računaru - da li onaj isti koji koriste u fotokopirnici

Možda je najbolje da napraviš PDF, pa da ga odneseš na štampu. Word dokument ne garantuje da se stranca pri štampi neće izmeniti - za to služi PDF.

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 27.04.2007. u 08:58 GMT+1]
[ petersonic @ 28.04.2007. 07:25 ] @
Nisam proveravao fontove jer sam mislio da to nema neke specijalne razlike, stampac na kome sam gledao kako izgleda bio je softverski od offica 2007. Hvala za PDF savet