[ zero_83 @ 08.05.2007. 08:09 ] @
Interesuje me sledeca situacija .... !!!???

Rikn'o mi je punjac za mobilni (NOKIA), a posto sve NOKIA-e imaju isti ulaz za punjac smaztra se da svi punjaci odgovaraju.
Naime:
Punjac koji sam koristio je na izlazu davao: 8V/350mA/2,8W
Sada imam punjac koji daje sledeci izlaz: 3.5V/350mA/~1,23W

Mogu li ja komotno da punim telefon sa tim punjacem ili da kupujem drugi .... sta je u stvari primarno voltaza ili amperaza?

Hvala ...
[ yu1ny @ 08.05.2007. 09:16 ] @
Nemaju sve Nokie isti konektor za punjenje, novi modeli imaju manji džek. Mislim da ćeš moći i sa ovim drugim da puniš.
Ne reče koji je model telefona?
[ zero_83 @ 08.05.2007. 09:21 ] @
Sorry ... Nokia 7610 (symbian) ... probao sam (ali samo na kratko) i puni, ali ne znam koliko je to dobro za fon, moze li da "rikne" baterija ili ce mu mozda trebati vise vremena da se napuni ???

Hvala ...
[ yu1ny @ 08.05.2007. 09:25 ] @
Onaj prvi, od 8V je malo veći i ima unutra trafo, grec i elektrolit, pa kad tlf "povuče" struju napon padne na onoliko koliko treba, a ovaj drugi je mali svičer, sa tačnim naponom.

Ako je džek isti i naravno isti raspored + i -, biće ok.
[ robert63 @ 08.05.2007. 17:41 ] @
Kad zabodes neki drugi punjac pitanje je:
Ko ce da svari razliku u disipaciji a da nesto ne rikne,,Trafo?,,,Ispravljac? ili elektronika u telefonu koja vrsi Monitoring stanja akumulatora????
Sta ce pre da rikne?
A pazi jos nebuloznu elektronsku pojavu :
Punio sa originalom od 8 Volti----------A sada puni sa 3,5 Volti (pa se pita da nesto ne rikne???)
Pa gde to moze da puni????--------Da nisi mozda imao pogresne pocetne podatke???
--------Da ne zezas malo Ti ovde sve nas??????????
[ zero_83 @ 09.05.2007. 08:27 ] @
Ja nisam elektronicar pa me zato i zanima, a pocetni podaci su tacni ....

Proverio sam i punjac koji daje 3,5V puni kao i onaj koji daje 8V pa ne znam da li to stetno
utice na telefon ???

Zato sam postavio pitanje, a ne da bih "vas" zezao !!!
[ yu1ny @ 09.05.2007. 08:47 ] @
Sve je u redu, ne brigaj nego puni i ne pravi velike tlf račune
[ zero_83 @ 09.05.2007. 09:01 ] @
Hvala ti .... (:
[ vojkanrandja @ 10.05.2007. 13:04 ] @
E ljudi ovi kinezi pisu na svojim "proizvodima" sta stignu.Prvo pitanje:kako punjac koji daje 3,5v moze da puni bateriju od3,6v plus rezerva i ostalo.Drugo:koliko ti drzi baterija ako si sa tim naponom uspeo da napunis.
Zato probaj (prvo proveri kao sto neko rece+/- i ako je to OK onda puni bez problema i bez straha ali povremeno proveri temperaturu punjaca jer "svicevi" kad se pregreju(ali mnogo) oce da naprave .ranje i to veliko