[ Mank @ 09.05.2007. 14:48 ] @
U cemu je pisan lame tj kakva je to lame_enc.dll biblioteka? Koliko kontam u pitanju je neki native c++ ili delphi.
Dali postoji neki API i dokumentacija za .net inteop za nju?
Hteo bih da napisem parce soft koji ce raditi audio konverziju i kompresiju i hteo bih koristim lame engine a sve to iz .net ili delphi. Any suggestion?

[ wht @ 10.05.2007. 00:28 ] @
Pojasni malo kakv software oces da napises... ?

Hoces da prepravljas sam lame, ili hoces da ga iskoristis za svoj project ???
[ Mank @ 10.05.2007. 15:45 ] @
Hocu da napravim svoj soft za konverziju navedenih formata jedan u drugi: wav, mp3, aac, wma.
Naravno nemislim da pisem kodeke vec da koristim postojece kao recimo lame.
E sad koliko sam skontao lame radi samo wav > mp3, pa kako da radim ostale varijante.
Takodje dali moze da se kupi licenca za neki dll koji ovo sve moze ili vise njih?
U tom slucaju samo naravim svoj gui i uposlim ove dll-ove.
Nov sam na polju audio staff-a te mi svaka sugestija dobro dodje. thx
[ wht @ 10.05.2007. 17:38 ] @
U tom sluchaju mozes da radis kao i vecina famoznih convertora iz familije 'Xili software'. Napravis svoj GUI , i onda on povlaci pluginove (kodeke .dll) koji bi isli uz program.

Lame_encoder, ac3_encoder,aac,ogg,dts itd. Imam negde (moram iskopati) te tzv. commad toolove koji se pozivaju na codec biblioteke, iz GUI_ja. Pa cu ti poslati.

U sushtini svaki taj brendiran GUI software koristi iste kodeke, sa dobro-poznatim 'matorim' command toolovima (cast izuzecima )

Izmedjuostalog imam nekih alata za split i merging avi i ostalih video i audio fajlova, pa onda recimo za vadjenje i vracanje zvuka u divix i dvd itd.

Svi comand toolovi pisani u c++.
[ Mank @ 10.05.2007. 17:59 ] @
Hoces da kazes da se lame_enc ustvari koristi pomocu ovog lame.exe toola sto ide sa njim.

Ostali command toll-ovi i pratece dll bi mi svakako dobro dosli :)

Dali se njihovo koristenje naplacuje ukoliko su deo komecijalnog soft?

Sta mislis o ovome http://www.fmjsoft.com/sdk.html. Kontam da je ovako u COM varijanti lako za koriscenje tj refenciranje u .Net assemly-ju.
[ wht @ 11.05.2007. 00:27 ] @
Citat:
Mank: 1. Hoces da kazes da se lame_enc ustvari koristi pomocu ovog lame.exe toola sto ide sa njim.

2. Ostali command toll-ovi i pratece dll bi mi svakako dobro dosli

3. Dali se njihovo koristenje naplacuje ukoliko su deo komecijalnog soft?

4. Sta mislis o ovome http://www.fmjsoft.com/sdk.html. Kontam da je ovako u COM varijanti lako za koriscenje tj refenciranje u .Net assemly-ju.


1 Verovatno, ne znam konkretno tvoj sluchaj, ali velika verovatnoca da da!

2. Uploadovacu cim nadjem

3. Da li se naplacuje ne znam, ali je vecina sa SourceForge_a

4. Svakako, ako nadjes free verziju ili ako platisH?