[ vitruvian @ 11.05.2007. 04:50 ] @
Nedavno je pokrenut novi sajt sa POI adresama iz mnogih zemalja Evrope. Trenutno ima vise od 16000 POI adresa koji se mogu koristiti u najpopularnijim programima (Destinator, Garmin, Google Earth, iGO/MioMap, Navigon, Route 66, TomoTom i ViaGPS Cardinale).

http://www.poiplaza.com/

Baza podataka je besplatna svim korisnicima, ukoliko ga ne koriste u komercijalne svrhe. Ima svega nekoliko adresa iz Srbije, stoga se ocekuje doprinos clanova.
[ micky @ 15.05.2007. 21:53 ] @
Sajt je odlican ,samo mi nije jasno skinuo sam program IGO explorer koji je free i ne polazi mi za rukom da spojim vise POI npr. pumpe restorane u jedan igo.db file ...
Kada sve spojim i posaljem na PDA ili mi se obrisu neki POI ili nestanu moji POI :(


(nadam se da me je neko razumeo )
[ vitruvian @ 19.05.2007. 00:16 ] @
Vrlo jednostavno. Ucita se vise igo.db-a, pa se slozi u jedinstveni fajl, koji se ponovo zove igo.db. Ukoliko proces nije razumljiv, napravicu kompilaciju po zelji, stavise sa detaljnim opisom.

[ vitruvian @ 19.05.2007. 09:11 ] @
Instrukcije za spajanje datoteka (korak po korak):

1. Pokreni POI Explorer.
2. Ucitaj prvi igo.db po izboru komandom File/Import/iGO database from file (offline) ili jednostavnije Ctrl+J.
3. Ucitaj sve zeljene datoteke sa komandom iz tacke 2. U polju iGO POI Database ce se redjati ucitani fajlovi.
4. Spoji sve fajlove u jedan komandom File/Export/iGO database to file (offline) ili jednostavnije Ctrl+D. U ovom slucaju potrazi bilo koji igo.db fajl u racunaru koji ce biti prepisan. Ako ne nadjes takav fajl, skini bilo koji sa www.poiplaza.com. Bez ovog igo.db fajla komanda se NECE izvrsiti. Novi, spojeni igo.db kopiraj u navigacioni uredjaj.
5. Spojeni fajl se pomocu ActiveSynca moze direktno upisati u navigacioni uredjaj na isti nacin opisan u tacci 5 komandom Ctrl+E.
6. Spajanje se moze vrsiti u bezbroj kombinacija (znaci cak i iz razlicitih zemalja) sa izuzetkom radara, koji se tretiraju na drugi nacin. Stavise neke POI adrese sadrze cak i telefonski brojeve koji se moze direktno nazvati iskljucivo iz iGO Plusa.