[ cartmanlee @ 11.05.2007. 13:58 ] @
Instalirao sam novu Windows verziju i sad sam primjetio da imena atributa ne mogu biti oblika 'dateCreated', 'userCreated', već user_created. Kod kreiranja sve uredno prolazi, no prilikom SQL upita dobivam pogrešku kako kolona ne postoji.

Jedno vrijeme nisam radio s PgSQLom, pa se ne sjećam da li je isto vrijedilo i u starijim verzijama....
[ cartmanlee @ 11.05.2007. 14:05 ] @
Upit radi uredno kada dodam alias tablici i kada naziv atributa stavim pod navodnike

Code:
SELECT * FROM articles a WHERE homepage = 'Y' ORDER BY a."dateCreated" DESC
[ Miloš Baić @ 11.05.2007. 14:46 ] @
Probaj ovo:
Code:

create table articles (
 userCreated varchar(15),
 dateCreated date,
 homepage varchar(30)
);

INSERT INTO articles (userCreated, dateCreated, homepage) VALUES ('Amazon','2007-05-08','www.amazon.com');
INSERT INTO articles (userCreated, dateCreated, homepage) VALUES ('Yahoo','2007-05-09','www.yahoo.com');
INSERT INTO articles (userCreated, dateCreated, homepage) VALUES ('Google','2007-05-10','www.google.com');
INSERT INTO articles (userCreated, dateCreated, homepage) VALUES ('Pogodak','2007-05-11','www.pogodak.co.yu');

SELECT * FROM articles WHERE homepage LIKE 'www%' ORDER BY  dateCreated DESC;

p.s. bez kljuceva, etc., zbog jednostavnosti.
[ chachka @ 11.05.2007. 21:48 ] @
Slicno pitanje je bilo u podforumu Firebird.
Tema je bila: Kako pisati upite bez apostrofa? Posebno obrati paznju na moju digresiju o PostgreSQL-u.
[ cartmanlee @ 23.05.2007. 07:34 ] @
@chachka, slažem se s ovim napisanim u temi o Firebirdu. Sve ću prebaciti u mala slova, za razmake koristiti "_" pa sam onda 100% siguran kako neće biti problema... Pomislio sam da nije bug u novoj Win32 verziji, ali ista stvar je i na Linux verziji.
Thnx na linku s digresijom