[ Majti Maus @ 11.05.2007. 15:51 ] @
mnogo se o ovome pricalo ali jedno je nerazjasnjeno,mnoge interesuje dali prilikom isplate na visa virtuon karticu recimo rajfajzen banke treba da se salju oni skenirani podaci ?...ja sam slao novac na MB ali dali ce mi za isplatu trebati ti sken podaci ili treba samo da verifikujem Visu? hvala unapred!
[ [nq] @ 11.05.2007. 16:09 ] @
samo treba da verifikujes devizni u banci i to je to.

edit:

Ili karticu gde vec hoces da dobijas novac, mada ti doce na isto jer ti je kartica verovatno povezana sa deviznim racunom...

Ja sam bas u istoj banci verifikovao dev. racun oni posalju uplatu od 1-2 evra a ti vidis koji su KOD poslali sa uplatom (zamolis tetu da ti okrene monitor i ti prepises, jer Vesni iz Apola nije bilo bas najjasnije sta sam trazio... :) )

eto nadam se da sam ti pomogao.
[ cadoo @ 05.06.2007. 15:00 ] @
Treba da podignem neki novac koji ce da mi uplate preko Moneybookers-a. Verifikovao sam karticu i kucnu adresu. Jedini problem na koji sam naisao je da MB ne radi wire sa korespodentnim bankama. Kako ste vi to resili? Inace imam devizni u 3 nase banke i sve imaju korespodentne (meridian, intesa, pireus)

Hvala na odgovoru!
[ maxa @ 07.06.2007. 16:16 ] @
radi sa intesom provereno.
[ supp @ 11.06.2007. 11:59 ] @
radi i raiffaisen
[ cadoo @ 11.06.2007. 15:32 ] @
Hvala na odgovorima!

BTW, danas su me zvali iz Merdian banke da dam izjavu jer mi je uplatilo pravno lice (Moneybookers LTD. London) a ne fizicko. Rekli su mi da svaki put moram to da uradim pre nego sto mi pare legnu na račun.

Da li to traže i u Intesi ili ne?
[ McKracken @ 11.06.2007. 17:29 ] @
Obavezni su da traze tako da je isto u svakoj banci.
[ maxa @ 16.06.2007. 21:05 ] @
Meni u intesu nisu trazili to do sada.
[ bojan_p @ 17.06.2007. 10:41 ] @
u unicreditbank (bivsa hvb) isto treba da se potpise izjava prilikom uplate novca iz inostranstva
[ Bozha @ 08.07.2007. 11:54 ] @
Ajde pošto vidim da se ovde priča o tome da postavim jedno pitanje kao potpuni laik i duduk za ove stvari. Evo ovako:

Uskoro će Scriptlance (freelance sajt preko koga radim) omogućiti Moneybookers isplate. Ja sam do sada koristio e-Gold varijantu što me je dosta koštalo jer svako je uzimao po neki procenat (Sl, e-Gold, naš Virtual-Exchange). Ova opcija će mi biti vrlo korisna jer uzimaju samo oko $2 provizije i to je sve.

E sada mene muči (pošto sam glup za ovo), kako ću ja moći da podižem novac sa Moneybookers-a? Lepo bi bilo da mi neko malo detaljnije objasni, stvarno bih bio zahvalan!

Znam da treba da se otvori devizni račun za to, ali ne znam da li ja uz taj račun dobijam i el. karticu sa SWIFT kodom koji na Moneybookers-u traže itd. itd. Korisnik sam Raiffeisen Banke i planiram kod njih da otvorim devizni žiro račun.

Ja se opet izvinjavam što sam nepismen za sve ovo. U ostalom, zato i pitam.

Hvala veliko unapred za pomoć!
[ fibula @ 11.07.2007. 13:18 ] @
Treba samo da otvoris namenski devizni racun u Raiffeisen Banci tamo dobijas swift kod i iban kod to uneses u svoj Moneybookers nalog i kad sakupis dovoljno para onda saljes kuci.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 14.07.2007. u 10:52 GMT+1]
[ Bozha @ 13.07.2007. 21:43 ] @
Hvala puno. Znači.
[ ljubisa2 @ 27.07.2007. 10:21 ] @
Postovani,
Zamolio bih Vas da mi pomognete jer vidim da imate dovoljno iskustva sa isplatom preko moneybookersa. Ja sam se prijavio preko BancaIntesa i vec sam dobio dva puta uplatu po 15 $ USD posle 5-6 dana od moje prijave za isplatu na sajtu. Medjutim imam jednu isplatu koju nisam dobio od 87$ USD od 09.07.2007.god pa me interesuje da li znate posle koliko vremena oni isplacuju ovakve iznose ili je mozda problem u BanciIntesa za vece iznose. Puno Vam hvala.

[email protected]
[ pancevac2006 @ 17.08.2007. 12:22 ] @
Stigao mi je novac preko moneybookersa na intesin devizni racun.
Zvali su me da potpisem izjavu...

Koji je povod dobijanja novca?

Sta treba i sta je najbolje da kazem.

Novac je dobijen u gamebookers kladionici pa sam preko moneybookersa izvrsio isplatu.

Hvala
[ ljubisa2 @ 17.08.2007. 12:47 ] @
>

------=_Part_228512_31935576.1187351178961
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline

<div>Postovani,</div>
<div>Moj savet ti je da napises da si dobio novac u vidu poslovne saradnje, reklame njihovog sajta i slicno, slobodno tako uradi , jer imam iskustva u tome.</div>
<div>Promeni banku i otvori racun kod Komercijalne banke jer ti tamo ne treba nikakva izjava.</div>
<div>Ljubisa Kostic<br><br>&nbsp;</div>
<div><span class="gmail_quote">On 8/17/07, <b class="gmail_sendername">pancevac2006</b> &lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt; wrote:</span>
<blockquote class="gmail_quote" style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">Stigao mi je novac preko moneybookersa na intesin devizni racun.<br>Zvali su me da potpisem izjavu...<br><br>
Koji je povod dobijanja novca?<br><br>Sta treba i sta je najbolje da kazem.<br><br>Novac je dobijen u gamebookers kladionici pa sam preko moneybookersa izvrsio isplatu.<br><br>Hvala<br><br>--<br><a href="http://www.elitesecurity.org/poruka/1672110">
http://www.elitesecurity.org/p...r><br>Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#260426">http://www.elitesecurity.org/pracenje#260426</a><br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!
<br>esauth:260426:5b98d3fa974d296999960f6f4ce22800<br>
[ IvanR. @ 29.10.2007. 23:34 ] @
Dugo niko nije pisao, pa da osvezim temu :)
Sestra ce mi slati svake nedelje izvesnu svoticu preko moneybookers-a, da li je moguce tu "stedeti" tj. skupljati novac, pa onda prebaciti na devizni racun u banci?
Banka je Societe General, zanima me da li je potrebno to potpisivanje izjava?
Btw. Da li moneybookers uzima nekakvu proviziju (mozda mesecnu i sl.)?

I jos nesto, upisao sam broj deviznog racuna i swift kod Societe general banke u MB-u, sve je prihvaceno, zanima me da li mogu odmah da prebacim sredstva sa MB-a na svoj racun, ili mora nekakva verifikacija pre toga?
hvala!
Pozz

[Ovu poruku je menjao IvanR. dana 30.10.2007. u 01:18 GMT+1]
[ ljubisa2 @ 30.10.2007. 07:09 ] @
>

------=_Part_888_16118494.1193728086137
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline

<div>Ivane,</div>
<div>Mogu ti reci moja iskustva, samo Komercijalna banka ne trazi izjave a Moneybookers uzima pri iisplati 2.8%<br><br>&nbsp;</div>
<div><span class="gmail_quote">On 10/30/07, <b class="gmail_sendername">IvanR.</b> &lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt; wrote:</span>
<blockquote class="gmail_quote" style="PADDING-LEFT: 1ex; MARGIN: 0px 0px 0px 0.8ex; BORDER-LEFT: #ccc 1px solid">Dugo niko nije pisao, pa da&nbsp;&nbsp;osvezim temu :)<br>Sestra ce mi slati svake nedelje izvesnu svoticu preko moneybookers-a, da li je moguce tu &quot;stedeti&quot; tj. skupljati novac, pa onda prebaciti na devizni racun u banci?
<br>Banka je Societe General, zanima me da li je potrebno to potpisivanje izjava?<br>Btw. Da li moneybookers uzima nekakvu proviziju (mozda mesecnu i sl.)?<br>hvala!<br>Pozz<br><br>--<br><a href="http://www.elitesecurity.org/poruka/1747148">
http://www.elitesecurity.org/p...r><br>Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#260426">http://www.elitesecurity.org/pracenje#260426</a><br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!
<br>esauth:260426:5b98d3fa974d296999960f6f4ce22800<br>
[ varginjo @ 02.11.2007. 16:11 ] @
Otvorio sam nedavno nalog na Mooneybookers i devizni racun u Banca Intesi.

Zanima me sledece .. ukoliko hocu da primam uplate , pored ovoga sto je navedeno na sajtu MB-a da li treba jos neke podatke da prosledim uplatiocu?

I have registered and want to receive money - now what?
Simply, provide the payer with your email address and he can send you payments via Moneybookers. Anytime someone sends you money using Moneybookers, the funds will be instantly credited to your account balance. You can request that someone send you money by going to the 'Request Money' tab and follow the instructions.

[ mizza @ 15.11.2007. 19:55 ] @
Ja imam neki novac na moneybookersu, a devizni mi je prijavljen kod Vojvodjanske banke.

E sad, sve je na MB sajtu lepo uneto, ali u FAQ pise da ne salju preko korespondenta, a Vojvodjanska koristi te banke u zavisnosti od valute. Sta je uopste korespondent?

Ja sam u bank akauntu MBa unela SWIFT kod i IBAN od Vojvodjanske, nikakvim se korespondentima nisam bavila.
Da li ce stici novac i tako?
[ Turin Turambar @ 12.12.2007. 12:52 ] @
Ja mogu samo da hvalim Vojvodjansku banku. Dobio sam bez problema sa MBa isplatu, nikakvu izjavu nisu trazili osim usmeno na brzaka, dobih i bez provizije. Slucajno, ali nema veze. :)
[ IvanR. @ 15.12.2007. 21:39 ] @
Ja moram da pohvalim Societe Generale :)
Imam kod njih devizni stedni racun po vidjenju, tj. besplatan racun (nema mesecnog odrzavanja) koji se dobija uz dinarski tekuci racun, sa moneybookers-a sam prebacio novac na taj racun i provizija je bila astronomskih 0.00 Eur xexexe
Nikakva izjava nije bila potrebna, a vreme za koje stize novac je nesto manje od dva radna dana :)

Pokusao sam jedno desetak puta i cifra koja "ode" sa moneybookers-a ista cifra "dodje" na racun u SocGen :)))))

Pozz
[ blaki @ 18.12.2007. 12:36 ] @
Citat:
IvanR.: Ja moram da pohvalim Societe Generale :)
Imam kod njih devizni stedni racun po vidjenju, tj. besplatan racun (nema mesecnog odrzavanja) koji se dobija uz dinarski tekuci racun, sa moneybookers-a sam prebacio novac na taj racun i provizija je bila astronomskih 0.00 Eur xexexe
Nikakva izjava nije bila potrebna, a vreme za koje stize novac je nesto manje od dva radna dana :)

Pokusao sam jedno desetak puta i cifra koja "ode" sa moneybookers-a ista cifra "dodje" na racun u SocGen :)))))

Pozz


Ne hvali se. Izbasuziraces, pa ce ti obracunati sve unazad, naravno sa velikom provizijiom koje se budu setili na buduce transakcije.
U Societe ne zalazim, jer smatram da imaju provizije i uslove kao da smo svi Rokfeleri. Kao kroz maglu se secam pre par godina (mozda dve), kada su za otvaranje deviznog racuna i dobijanje kreditne platne kartice zahtevali depozit od 3.000,00 E. Od tada ih ne posecujem. Zato se i cudim ovom tvom dobrom iskustvu. Neka potraje.
[ IvanR. @ 18.12.2007. 13:55 ] @
Mnogi su imali losa iskustva sa njima, ali su se dosta promenili usled povecane konkurencije...
Inace, ovo je provereno i kod jednog poznanika koji radi su SG, tako da se ne brinem
Pozdrav
[ bzvzko @ 28.02.2008. 14:52 ] @
a sada mene zanima zasto ja ne mogu da verifikujem nalog na moneybookersu sa debitnom karticom erste banke??
to je inace devizni racun pa me zanima sta moze da bude u pitanju
pitao sam i ljude iz moneybookers ali je odgovor bio tipa "ako je sve u redu sa karticom ne bi trebali da imate problema sa verifikacijom" a ja i dalje imam
[ dados.p @ 30.12.2008. 10:24 ] @
jedno pitanje, da li imate problem sa transferom novca u poslednjih nedelju dana sa moneybookersom ja sam zatrazio novac prosle nedelje u utorak i obicno cekam oko 2 dana da mi legne na racun ali ovog puta je proslo vec 7 dana sa vikendom?
[ Captain_Blubber @ 21.10.2011. 23:49 ] @
Imam otvoren nalog na Moneybookersu i imam u Intezi ona 2 devizna računa, jedan za plaćanje i drugi klasičan. Pošto mi je verifikovan devizni za plaćanje (i prošla jedna uplata) da li je prilikom isplate problem što ću kao račun navesti ovaj drugi?
[ dados.p @ 23.10.2011. 14:21 ] @
Druze mozes samo malo da pojasnis posto ne kontam bas najbolje gde ti skripi... Kada otvoris tekuci uz njega ide i devizni.. Ali ti moras da trazis zahtev za poseban devizni racun, ovaj prvi ti je vezan uz tekuci... Znaci tebi treba ovaj zaseban.. E sad postoji i treci devizni odnosno internet kartica ali sa njom mozes samo da placas ali ne mozes da dizes novac sa nje...
[ Captain_Blubber @ 23.10.2011. 18:25 ] @
Otvorio sam devizni račun u Banci Inteza.
Procedura je takva da sam morao da otvorim 2 devizna računa.
Prvi račun je samo za plaćanje preko interneta i uz taj sam dobio Internet karticu.
Drugi devizni račun služi za prijem uplata sa neta i za prebacivanje sredstava na ovaj prvi račun.

Prilikom verifikacije Moneybookers naloga, koristio sam ovaj prvi račun.
E, sad, moja dilema je u tome što ne znam pouzdano da li će biti problema prilikom naplate sredstava (online poker) sa MB naloga na ovaj drugi račun pošto faktički on nije verifikovan niti može da bude verifikovan.
[ dados.p @ 23.10.2011. 19:58 ] @
aha da sad kontam sta hoces reci.. Moneybookers koristim oko 4 godine i konstantno traze neki nacin da potvrde da li je sve legalno i da verifikujes karticu, adresu itd... Ja sam svoj racun takodje verifikovao internet karticom odnosno to je Visa kartica... ali kada skidam pare na svoj racun koristim taj deviznio zaseban koji si i ti otvorio, to je ovaj drugi i nikakav problem nema... Taj devizni koji je vezan sa internet karticom ti sluzi da platis i samo da verifikujes racun i to je to... Za isplate koristis ovaj drugi devizni... I jedino sto mislim da ces morati navesti na moneybookersu da ces ga koristiti za poker i te kockarske stvari jer oni imaju navedeno to u svom Privacy policy pa mogu da ti zakljucaju nalog...
[ Captain_Blubber @ 24.10.2011. 09:45 ] @
Sada mi je sve jasno, hvala puno na iscrpnim objašnjenjima.
[ dados.p @ 25.10.2011. 00:25 ] @
no problemo :)