[ Wolfy Alister @ 17.05.2007. 02:52 ] @
Bavim se home recordingom, tj izradom demo snimaka (uglavnom Metal). Od opreme koristim gitaru ili bas gitaru koja prolazi kroz Zoom Analog Distortion pedalu (verujte mi, prava zver :-)), to ide u Line-In na Creative Live! 5.1 Digital, a sve se usnimava u Audition Pro 1.5. Kao postprocessing (gitare) koristim Amplitube 1.2 (cisto zbog farbanja i simulacije pojacala). A evo i pitanja:

1. Ovih dana kupujem DI Box, pa me interesuje koliko pobolsanje cu dobiti, s' obzirom da sam ovde na par tema procitao da posto vec idem kroz analognu pedalu, da ona konvertuje i nivelise signal.

2. Dvoumim se izmedju sledecih DI Boxova: SM Pro Audio DI1 i Behringer Ultra-G GI100. Da li neko ima iskustva sa njima, vrede li para i da li se stvarno kod GI100 "cuje" ta simulacija cabineta?

3. Posto vec koristim Creative Live! 5.1 Digital, koliko cu dobiti kupovinom, recimo, X-Fi ili Audigy kartice (za naprednija i bolja hardverska resenja nemam para), s' obzirom da nema neke velike potrebe za VST i ASIO-m?

Znam da se vise puta pisalo o svemu ovome, ali nigde nisam naisao na odgovore koji bi se mogli povezati sa mojom situacijom.

Hvala unapred!
[ kelja @ 17.05.2007. 09:41 ] @
1)Nisam siguran sta nauka kaze, ali smo svojevremeno snimali pomocu kombinacije: procesor(PANDORA)+DI BOX(bas Behringer koji pominjes)i nije bilo lose...
(nisam siuran kako stoji to sa impedansama, itd, itd...ali mislim da se dodavanjem di-boxa ipak dobija na kvalitetu...uostalom javice se neko od znalaca da bolje objasni)
2)Behringer DI box sam koristio i toplo ga preporucujem-cuje se simulacija cabineta :-)
3)Hm...ni ovo ne znam... mislim da neces osetiti preterano poboljsanje, ali :
"24-bit Analog-to-Digital conversion during recording in 16 or 24 bit with sampling rates up to 96kHz"...valjda bi to trebalo da utice malko na kvalitet snimka...Na 5.1 je maximum 48kHZ i 16 bita, ako se ne varam...
[ Rocket Roll @ 17.05.2007. 11:08 ] @
1) Zavisi od same pedale. Piše li na Zoomovom sajtu ili u uputstvu koje je došlo uz pedalu koliko oma imaš na izlazu iz nje? Jedino što sigurno znam jeste da novije DigiTechove pedale (od Bad Monkey do Death Metala) imaju linijski izlaz (na kojem je, nažalost, simulacija kabineta koja ne može da se isključi). Odgovore na ostala pitanja ne znam.
[ musicmaster @ 17.05.2007. 15:42 ] @
Bavim se istim sranjem kojim i ti hotjesh, vetj duze vreme.
Od softvera koristim Reason (u njemu pravim bas i bubanj i sve ostale dzigi-bau zvukove), Sound Forge za snimanje gitara i Adobe Audition 2.0 za miks svega.
Ibaneza provlachim kroz ZOOM 606 (odushevljen sam njime) pa kroz Line - in u Audigy 4.
Inache imam gomilu svih tih sranja od VST-a i DX-plugova. Amplitube je ok izbor ali ni njega ne koristim.
Ja trenutno nemam para za X-FI (elite pro), ali bih je uzeo samo tako, znachi moj savet - ne oklevaj ako si reshio.

Inache najbitnijje od svega ti je tvoje uvce.
Na chemu bi slushao sve shto proizvodish, zvuchinici, monitori, etc?
To je najbitnije od svega.....

Inache imash dole zadnji, treci link (moj potpis) pa vidi kako zvuchim ja, heavy metal muzika.
[ kelja @ 17.05.2007. 17:29 ] @
Citat:
Ibaneza provlachim kroz ZOOM 606 (odushevljen sam njime)


Ovo je prvi put da sam cuo da je neko zadovoljan tim procesorom.
Ja takodje posedujem tu spravicu, i ne mogu reci da sam zadovoljan, a kamoli odusevljen, narocito distorzijama.
[ musicmaster @ 17.05.2007. 18:59 ] @
Citat:
kelja: Ovo je prvi put da sam cuo da je neko zadovoljan tim procesorom.
Ja takodje posedujem tu spravicu, i ne mogu reci da sam zadovoljan, a kamoli odusevljen, narocito distorzijama.


Za novac koji je dat za njega, extra. Samo toliko, inache ne bih se bunio da imam neshto skuplje i bolje, sigurno,
A shto se tiche distorzija, magnet na gitari je najodgovorniji za sve.
[ Krhki Koja @ 18.05.2007. 00:47 ] @
Mogu da kazem samo svoje malo iskustvo u toj oblasti:
Amplitube 2, Guitar Rig 2 i opasno dobar gitarista......
Meni je to bila super kombinacija.

Citat:
A shto se tiche distorzija, magnet na gitari je najodgovorniji za sve.

Mislim da je mnogo vise u tome ko svira tu gitaru???
[ kelja @ 18.05.2007. 01:00 ] @
Citat:

Mislim da je mnogo vise u tome ko svira tu gitaru???


Mislim da nije...

Da je tako - najbolji svetski gitaristi bi svirali kineske gitare od 300 eura i dobijali vrhunski zvuk...a koliko mi je poznato, to bas i nije slucaj...:)

Pozdrav!

I da, Amplitube(verzija 1.x) je simpatican softver, a Guitar Rig(nisam probao dvojku) me nije impresionirao zvukom...
[ Wolfy Alister @ 18.05.2007. 01:25 ] @
@ Musicmaster: uh, nisam ni ja mislio na X-fi Elite pro, mnogo je to para. Pre sam mislio na neki slabiji X-Fi ili Audigy, cisto zbog 24/96. Evo linka ka jednom mom testu kada sam proucavao EZ Drummer pa sam nasnimio Enter Sandman http://www.alistermetal.net/tempic/Sample.mp3
. Ozbiljnije snimke ne mogu da nakacim zbog toga sto su demo snimci za predstojeci album mog benda.

Veliki problem mi je kako da smirim gitaru i izvucem je iz tih nepravilnih Middlova i Bassova. Zbog toga ono konkretno pitanje o Behringerovom DI Boxu. Skinuo sam onu tvoju stvar "Dirt From A Serbian Temple", i mogu ti reci da je veoma interesantno, fino izmiksovano, ali prilicno sam alergican na zvuk Zoom procesora, previse mi je digitalan. No, verujem da je stvar ukusa, a tvoj zvuk me je u nekim trenutcima podsetio na Jeff Watersa sa Remains ili mozda Devina Townsenda sa Synchestre.

Ja kao monitoring koristim stare EI Nis 3-sistemske 2x100W kutije nakacene na staro Sharpovo pojacalo (ni ne znam koji je model) na kome su ekvilajzeri flatovani. Snimke koje zavrsim slusam na svemu mogucem, od pijacarskog "za jednokratnu upotrebu" kasetofona, preko Aiwinog stuba do High-Tech Audio sistema. Jednostavno, uvek je ista slika, i osecam da sam prosto tehnicki ogranicen.

@ Krhki Koja: Slazem se za opasnog gitaristu :-), ali prikaci ga ti na Zoom 505, i direk ga usnimi na komp... Nece biti bas prijatno!

Pitanja koja sam postavio su vise tehnicke prirode, kako bih znao sta mi je prva opcija za bilo kakav napredak.
[ musicmaster @ 18.05.2007. 12:56 ] @
@Wolfy

Jeff Waters reche, a?

Care, imponuje meni to samo tako, al' ja mislim da sam mnogo, mnogo daleko od njega! Taj lik je vanzemaljac i neverovatan je!
Hvala u svakom sluchaju. ;)

Shto se ostalog tiche, kada prikachim zoom 606 na Sound Selection Musical Instruments - Killers 200, to je moje gitarsko pojachalo od cirka 200W, chujem se mnogo dobro, ono najezim se .....

U line-in sasvim druga pricha. Ali opet to je to, ja sam koliko - toliko zadovoljan svojom pedalom.
Uzmi i poigraj se farbom, znachi dok ne nadjesh ono shto ti bash godi uvcetu. Drugo, sve shto snimish kroz line, najbolje je da ga ne chachkash i shminkash uopshte. Bez ikakvih dodatnih VST i DX-a. Samo tjesh pogorshati stvari. Jedini nachin, koji je mene zadovoljio je skidanje freq. od 86 do 127 hz na gitari kroz FFT FILTER u samom Adobe Audition 2.0. Process efekat u Passive modu. I naravno idesh "mic po mic". Malo muchno, ali se isplati. Shto se tiche kartice, kazem ti da koristim Audigy 4. TO ti je isti procesor kao i kod 2-ke, samo ima malo vishe shto se tiche uzivanja u muzici (EAX, itd.). Sam input fajl koji obradjujesh znachi, shto chistiji signal je najbitniji faktor kod svega. Kablovi koje koristish, buka ventilatora u kutjishtu, etc. Verovao ii ne i to ima svoje, tako da o tehnikama peglanja i o odstranjivanju nezeljenih shumova i zvukova, svako ima svoje. Kad snimash i miksujesh, naravno iskljuchi sve opcije na kartici, ako imash "Source direct" ili slichno na AMplifieru, obavezno prebaci i radi na tom rezimu. Nema loudness, nema EQ, nema nishta. Kod mene zvuk iz kartice ide kroz Harman/Kardon PM645 Vxi pa na loudspeakere, Clatronic Stereo 2*90W, znachi signal bez ikakve modifikacije od strane H/K, samo provlachim kroz sve to i slusham shta se deshava.

Ne zaboravi da je uvek bilo komplikovanije i da je uvek bilo potrebno mnogo vishe vremena i "majstoringa" za kvalitetniji zvuk, nego za kvalitetniju sliku ili video.


[ musicmaster @ 18.05.2007. 13:01 ] @
Citat:
Krhki Koja: Mogu da kazem samo svoje malo iskustvo u toj oblasti:
Amplitube 2, Guitar Rig 2 i opasno dobar gitarista......
Meni je to bila super kombinacija.


Mislim da je mnogo vise u tome ko svira tu gitaru???


Opasno dobar gitarista, ili desna ruka koja ne promashuje, jel' da?

A svaki opasno dobar gitarista ima i svoju opasno dobru opremu .....

Znachi, ja nisam taj... nemam opasno dobru opremu .... shmrc ...

:(

Shto se tiche magneta na gitari, uzmi Kremonu od 50 evra, skini njene budjave magnete, i stavi one shto je svirao pokojni Dimebag iz Pantere, da vish' razlike ..... ko god da je svira ...


[ Krhki Koja @ 18.05.2007. 18:17 ] @
Ne morate se odmah naci prozvani!!!
Ja sam rekao samo svoje MALO iskustvo u ovoj oblasti.
Instrument (koji god bio) ne svira sam....svira ga instrumentalista!!!!!!!! - to ne zaboravite, to vam je osnova......
Pozdrav
[ kelja @ 18.05.2007. 18:32 ] @
Kojo izvini,ali...
ti jos uvek pokusavas da (do)kazes da ce bolje zvucati Steve Vai na Jolani, nego, recimo, neki osrednji gitarista na Jemu???
To jednostavno nije tacno. :)
[ Krhki Koja @ 18.05.2007. 23:31 ] @
OK, bez uvrede,ali ocigledno nisi instrumentalista.
Pozdrav
[ nenen @ 18.05.2007. 23:51 ] @
sto se tice kucnog snimanja muzike a i produkcije iste toplo preporucujem EMU 1212m ili barem njenu mladju sestru EMU 0404. Vise puta je ovde pisano a ja eto da ponovim > za te novce NEMA bolji usnimak. Zaboravite X-fi ili Audigy. Cena ovih kartica je pristupacna svakom, ulazite VREME u sviranje i ucenje same produkcije a novac stedite za slusanje(monitoring). Sve je cisto znanje, sto sviracko, sto producentsko. Sa ovim navedenim karticama moze da se uradi BAS DOBAR snimak, skoro pa PRO. Naravno da instrument i svirac MNOOOOGOOO doprinose samom usnimku, i to je zacarani krug, bez dobrog snimka nema dobrog mixa, a da bi snimak bio dobar treba o.k. instrument a i dobar izvodjac. Sve u svemu nadje se neka sredina pa samo napred, malo eksperimentisanja i puno vremena utroseno u slusanje i citanje muzike i rezultati su tu. ........... @musicmaster > cuo sam "after the rain", gitaru nisam nigde cuo, sve je muljavo. Bubanj i nekako ali ostalo je loshe, nedefinisano u niskom pojasu, necisto je, a u visokim pa suvise naostreno i prstavo.
[ Krhki Koja @ 19.05.2007. 00:04 ] @
Citat:
sto se tice kucnog snimanja muzike a i produkcije iste toplo preporucujem EMU 1212m ili barem njenu mladju sestru EMU 0404. Vise puta je ovde pisano a ja eto da ponovim > za te novce NEMA bolji usnimak. Zaboravite X-fi ili Audigy. Cena ovih kartica je pristupacna svakom, ulazite VREME u sviranje i ucenje same produkcije a novac stedite za slusanje(monitoring). Sve je cisto znanje, sto sviracko, sto producentsko. Sa ovim navedenim karticama moze da se uradi BAS DOBAR snimak, skoro pa PRO. Naravno da instrument i svirac MNOOOOGOOO doprinose samom usnimku, i to je zacarani krug, bez dobrog snimka nema dobrog mixa, a da bi snimak bio dobar treba o.k. instrument a i dobar izvodjac. Sve u svemu nadje se neka sredina pa samo napred, malo eksperimentisanja i puno vremena utroseno u slusanje i citanje muzike i rezultati su tu. ........... @musicmaster > cuo sam "after the rain", gitaru nisam nigde cuo, sve je muljavo. Bubanj i nekako ali ostalo je loshe, nedefinisano u niskom pojasu, necisto je, a u visokim pa suvise naostreno i prstavo.


Oh...konacno Ok lik!!!!!!!
Pozdrav!
[ kelja @ 19.05.2007. 00:23 ] @
@Kojo,
sta je to instrumentalista???

Jos jednom moram da kazem da nisi u pravu, a skoro bih se usudio i da kazem da ne znas o cemu pricas... :-)

Nemo' sad da vadim... snimke... (lol)

Pozdrav!
[ musicmaster @ 19.05.2007. 00:44 ] @
@nenen

Znam.
Al' da budem iskren, I don't give a f***.
Hteo sam da eksperimentishem sa tom pesmom neshto (samo ja jadan znam shta) i dobio sam to shto sam dobio. Dodushe, kao .wav je skroz sve jasnije, ali opet, kritika ti je na mestu, tj. - nema kritike. Ta stvar je prvi put radjena pre 3 godine, i nikada nisam mogao da je dovedem u red.
Hteo sam da se dve razlichite "nabrndzene" distorzije chuju shto "odvojenije" i shto chistije uz sve to (i gde je tu logika ...?), da tako kazem, vishe lichi na garaznu probu, jebem li ga ...
Anyway, mozesh primetiti da se sve ostale chuju onako, solidno, jel' da?
[ Krhki Koja @ 19.05.2007. 01:28 ] @
Citat:
@Kojo,
sta je to instrumentalista???

Jos jednom moram da kazem da nisi u pravu, a skoro bih se usudio i da kazem da ne znas o cemu pricas... :-)

Nemo' sad da vadim... snimke... (lol)

Pozdrav!


Instrumentalista, muzicki izvodjac, osoba koja svira neki instrument...........jel sad jasnije????????????????

Batali brate te fore, smor si!!!!!!!!!!
[ kelja @ 19.05.2007. 01:41 ] @
@Kojo...
izveo si prilicno stupidan zakljucak na kraju...Mislis da bih se petljao (kao ti-i sam si rekao da imas MALO iskustva, ako to nije bila ironija???) da ne znam bas nista o gitari(da je ne sviram) i snimanju gitare...???

Samo sam hteo da kazem da tvoja tvrdnja da kvalitet zvuka distorzije zavisi(ponajvise?!?) od "toga ko svira tu gitaru"(?!?) nije tacna.
Neobicno volim onu Njegosevu:
"A u ruke Mandusica Vuka
svaka puska bice ubojita!"

ali to u ovom slucaju nije tacno. :)


[Ovu poruku je menjao kelja dana 19.05.2007. u 02:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kelja dana 19.05.2007. u 02:57 GMT+1]
[ musicmaster @ 19.05.2007. 01:56 ] @
@krhki koja

Moram da stanem na Keljinu stranu, bez ljutnje.
Mislim, zaista si ga odvalio samo tako ..... jer, ja za sebe posle dugog niza godina, zaista smem da kazem da prosto jedem gitaru koliko je dobro sviram, uz to i komponujem a i aranzman, mislim da i on nije los. A iskren da budem, kada moja oprema za snimanje i ostalo bude koshtala oko 100.000 evara ili koje god valute te godine kada se to desi, e tada tju mozda biti zadovoljan.
Verovatno svi koji sviraju dzitru i bolje i loshije od mene, i rade sllichan hobi ili posao kao ja, veruju da je tako.
Pogotovu ako ne radish sa gotovim LOOP-om, nego ga sam pravish.

[ Krhki Koja @ 19.05.2007. 02:12 ] @
Ha ha ha ha 100.000 he he he he he he he hehe......
Ima li neko ovde ozbiljan pa da zna o cemu pricam.
Sviranje instrumenta?????????
Zvuk...ton...koja je razlika??????????????????????
Sta vi mislite, sve sto je dobro da je i skupo???????????????????
Ajd pitajte nekog malo starijeg......mozda i vas komsija (koji se ne bavi ovim poslom) zna vise od vas........he he he he

Bolje da prekrstite naziv u "Decija muzicka produkcija"
Definitivno se iskljucujem iz dalje rasprave sa decom........igrajte jos malo klikere.............
[ vindic8or @ 19.05.2007. 02:58 ] @
hajde da probamo diskusiju bez prozivanja od sada...

valjda se svi slazemo da kod elektricne gitare tehnika igra bitniju ulogu u proizvodjenju zvuka od sviraca, tako da osrednji gitarista moze da zvuci fenomenalno ako ima dobru gitaru, procesor i pojacalo. isto poredjenje mozemo da prenesemo i na slusanje muzike, npr neko kaze mozart je klasik i on fenomenalno zvuci bez obzira gde se pusti snimak nekog njegovog dela, na laptop zvucnicima ili u prostoriji koju je dynaudio dizajnirao za monitoring. u realnosti naravno da bolje zvuci na skupljem sistemu.
[ kelja @ 19.05.2007. 09:47 ] @
@Kojo,
na osnovu cega zakljucujes da imas posla sa decom???Ja sam bio uveren da si ti dete, posto sam misljenje slicno tvom zastupao pre nekih 15+ godina kad sam poceo da sviram gitaru...

Rekao si nesto sto jednostavno nije tacno i evo vec treci covek te ubedjuje da nisi u pravu, a ti se ljutis.

I da, kad su gitare u pitanju, sve sto je dobro- preterano je skupo!
Voleo bih da je drugacije, ali nije .Postoji ogromna razlika izmedju instrumenta od 500$ i instrumenta od 2000$...to mozda obican slusalac(onaj kome je 128 kbps sasvim solidan bitrate) nece primetiti, ali svako ko se bavi muzikom(svira ili snima) to i te kako dobro zna.

Bez ljutnje,
pozdrav!
[ Wolfy Alister @ 19.05.2007. 10:32 ] @
A meni jos uvek niko nije dao konkretne odgovore na ona tri pitanja...
[ vindic8or @ 20.05.2007. 17:29 ] @
sorry wolfy, zastranili smo, evo ponovicemo pitanja:

Citat:
1. Ovih dana kupujem DI Box, pa me interesuje koliko pobolsanje cu dobiti, s' obzirom da sam ovde na par tema procitao da posto vec idem kroz analognu pedalu, da ona konvertuje i nivelise signal.

2. Dvoumim se izmedju sledecih DI Boxova: SM Pro Audio DI1 i Behringer Ultra-G GI100. Da li neko ima iskustva sa njima, vrede li para i da li se stvarno kod GI100 "cuje" ta simulacija cabineta?

3. Posto vec koristim Creative Live! 5.1 Digital, koliko cu dobiti kupovinom, recimo, X-Fi ili Audigy kartice (za naprednija i bolja hardverska resenja nemam para), s' obzirom da nema neke velike potrebe za VST i ASIO-m?



dakle, sta ce tebi DI box? zasto bi ga uopste kupovao, tj kakvo poboljsanje ocekujes? ako ti pedala zavrsava posao, zar ne mozes da iskljucis efekt sa pedale kad ti ne treba i koristis je samo kao DI box?
sve sto DI box radi je spustanje impedanse signala tako da ulaz na zvucnoj moze normalan signal da ocita. ako ti neka kompanija reklamira DI box sa simulacijom pojacala i zvucnika, a ta kompanija se jos zove Behringer, onda bih ti savetovao da se drzis dalje od proizvoda:) snimanje s ovim ne bi trebalo da radis. uzmi shure sm57 (jeftin, a odlicno radi posao) i zabodi ga ispred zvucnika na pojacalu, pa to snimaj. u drugom slucaju se postavlja pitanje sto si bacao pare na pojacalo, ako ga neces koristiti u snimanju.

neces dobiti nista kupovinom tih kartica, sve creative kartice su manje vise iste. imas jeftina resenja tipa m-audio audiophile 2496 ili emu 0404 koja ce ti bolje koristiti.

[ kelja @ 20.05.2007. 18:11 ] @
@vindic8or,
mozes li mi reci ko distribuira emu0404 kod nas i koja je cena? (Moze i na PP.Vidim da napolju nije preterano skupa, ali ne sumnjam da su se nasi trgovci dobrano ugradili)

Nesto me mori zelja da se vratim u skorije vreme home recordingu :-)

P.S.Nije taj Behringer tako los :) (Moj prijatelj tonac stalno ga koristi na svirkama, za bas gitaru uglavnom,a i oni snimci koje smo napravili pomocu tog Di boxa nisu tako katastrofalni :-))


UPS, sad sam se prisetio da ti i nisi 'odavle'...Svejedno, ako neko drugi zna, neka se javi!


[ ton_majstor @ 20.05.2007. 22:21 ] @
http://www.artistsystems.co.yu/srpski/artikal.php?art=345

Zovi ih pa pitaj, nema ovde daljnjeg reklamiranja.

Pozdrav!
[ kelja @ 20.05.2007. 22:28 ] @
Mnogo hvala!
[ ton_majstor @ 20.05.2007. 22:41 ] @
Ovaj... bolje kupi M-Audio Audiophile 2496, ako si već spremio 110-120 e... Isto tamo gde i EMU.

Pozdrav!
[ kelja @ 20.05.2007. 22:49 ] @
Hvala i na ovoj informaciji.:)
Nego, cini mi se da ovih (M-Audio Audiophile 2496) nema.(pretraga na sajtu koji si preporucio ne daje rezultate)

Ako nije problem, mozes li mi reci koje su prednosti ove druge kartice?


[ jackhammer @ 20.05.2007. 23:59 ] @
Nacices emu-a i kod oficijelnog Creative distributera za Srbiju (javi se na pp ako ne znas ko je)
Ja sam kod njih uzeo i desilo mi se da je kartica iz nekog razloga jednostavno prestala da radi jedno 6 meseci po kupovini i oni su mi bez problema dali glanc novu karticu ;)
[ ton_majstor @ 21.05.2007. 08:32 ] @
Nije problem da navedete tog distributera i linkove, aman-zaman... ali ne i da dajete brojeve telefona! To je sve.

Emu, po 100x ponavljam, pada u vodu pred 2496 zbog nemogućnosti korišćenja Pro Tools platforme. To je dovoljan minus, ostalo nije važno.

Keljo, kucaj recimo... "2496" u pretrazi ovog foruma, pa sam vidi koliko toga ima! Nemoj da te mrzi...

Pozdrav!
[ jackhammer @ 21.05.2007. 14:05 ] @
Ajd eto distributer je Computerland (Pyramid)
http://www.pyramid.co.yu/
[ kelja @ 21.05.2007. 16:06 ] @
Hvala, hvala!

Cak je i cena ista(s tim sto je ovde u pitanju 99 eura:-)).
[ vindic8or @ 21.05.2007. 16:11 ] @
keljo behringer izbegavam bez diskriminacije prema proizvodu ;-) a za bass mozes da se izvuces sa DI snimkom mnogo lakse nego za gitaru. ja sam inace misljenja da ako neki gitarista snima kucno sebe, i ima dobru gitaru i pojacalo, moze jos samo malo da ulozi i kupi mikrofon i dobije mnogo bolji zvuk iz onoga sto je debelo platio. to je sve.

prednost 2496 je kao sto darko kaze Pro Tools kompatibilnost, ali taj Pro Tools mora dodatno da se dokupi i par puta je skuplji od same kartice. u tom slucaju je bolje da se kupi M Box 2 koji ima i mikrofonska pretpojacala i besplatno dobijes Pro Tools LE, izadje jeftinije.

prednost emu 0404 je sto ima 2 mikrofonska pretpojacala (USB verzija, nisam siguran za PCI), ali mislim da nije Mac kompatibilan.

@jackhammer

hvala na linku, dozvoljeno je naravno kad neko pita "sta da kupim i gde?" ako znate da mu kazete gde je najbolje i najpovoljnije, zato i postoji forum. zabranjeno je zloupotrebljavanje ovoga za spam i reklamiranje samo jedne kompanije, a mi moderatori cemo to provaliti bez problema. tako da mozete slobodno i imena firmi i linkove da ostavljate ako nekom pomazete oko kupovine, meni licno ne smeta ni telefon sa svim tim, posto ce vec biti na linku.
[ jackhammer @ 21.05.2007. 17:34 ] @
PCI 0404 nema predpojacanja a usb ima (ali mu je zato i cena visa)
[ vindic8or @ 21.05.2007. 18:41 ] @
pa onda mozemo da ga eliminisemo sa liste preporuka :-)
[ jackhammer @ 22.05.2007. 01:44 ] @
Ja ga ne bih menjao nizasta, a vi radite sta hocete ;)
[ ton_majstor @ 22.05.2007. 17:04 ] @
I 'oćemo... na tvoju žalost!

Šteta, ko proba PT... taj se ne vraća na Cubendo, ako treba da miksa...

Pozdrav!
[ kelja @ 22.05.2007. 18:52 ] @
Pro Tools je mnogo skup...

A i ja bih rado to...posedovao
[ vindic8or @ 22.05.2007. 19:57 ] @
keljo jesi video mbox 2 mini?

ima samo jedan mic preamp, ali je zato £200 i dobijes Pro Tools LE standardno.
[ musicmaster @ 23.05.2007. 22:35 ] @
@krhki koja

Citat:
Ha ha ha ha 100.000 he he he he he he he hehe......
Ima li neko ovde ozbiljan pa da zna o cemu pricam.


Shirok pogled u svemu, shta tjesh ....
A shto se tebe tiche, tc - tc -tc
[ dr.octagon @ 23.05.2007. 23:36 ] @
PT je samo sekvencer kao i svaki drugi - ne moras da baziras svoju kupovinu na njemu.. Legalno je jedna od najjeftinijih varijanti, sto u LE, sto u M-powered svetu (sada sa academic bundles)... Akademska verzija M-powered sada dolazi uz Digi translator i OMF podrsku, sto u LE svetu kosta $500...

Ako bas imas PT na umu, bolje ulozi u kartu, i onda kad dodje vreme pazari softver.
Ili potrazi polovan PT hardver, i samo plati upgrade softvera kad naidjes na plugin-barijeru.

Ili kupi nesto sasvim trece i koristi neki drugi sekvencer.

Ako nisi bas zagrizen za PT i izbor karte ti je izmedju 2496 i 1212m, moj najiskreniji savet je 1212m... za te pare vrlo pristojni konverteri i mnostvo i/o opcija.
[ Wolfy Alister @ 30.05.2007. 05:02 ] @
Da pitam ja jos nesto. :-)

Ima li ko iskustva sa Behringer Tube Ultragain MIC200? Gledajuci po forumima videh da ga dosta hvale. Em radi kao DIBox, em ima lampu i masu preseta (kazu kvalitetnih).
Ako je ok izbor za kupovinu, moze li mi neko reci gde kod nas moze da se nabavi i po kojoj ceni (na PP).
[ dr.octagon @ 31.05.2007. 07:45 ] @
Hehe, vidi prvo ovo: http://www.record-producer.com/learn.cfm?a=2838

[ ton_majstor @ 31.05.2007. 11:59 ] @
Pa, gotivno je... ima LAMPU, tj. možeš da osvetljavaš bližu okolinu rack-a sa njim. LED - Lights Especially for Dumbs.

I inače, jedno par meseci prošle godine sam živeo u zabludi da Behringer može da napravi pristojan proizvod... ticalo se nekih mojih preporuka ovde na ES. Ono u moderatorskim preporukama je jedino što valja od te "radionice" za proizvodnju tehnološkog OTPADA!

Izvinjavam se svima koje sam svojim pisanjem tada, možda doveo u zabludu da je Behringer pristojna firma.

Pozdrav!
[ acaradio @ 31.05.2007. 13:20 ] @
Imam ja Behringer preamp, ali u rack-varijanti...naravno, iz aviona se vidi sta ustvari daje tu "divnu" svetlost, ne znam koliko treba biti naivan pa poverovati da grejanje male 12AX7 moze tako da svetli :)
Opet, taj preamp je bio jeftin, sto mi je tada bilo bitno, sasvim ok radi, dva kanala, nekada je sluzio i kao DI-Box za gitaru.
Presudna stvar zbog koje sam ja odlucio da vise ne kupujem Behringerove proizvode je jako losa "mehanika" na njegovim uredjajima (potenciometri, prekidaci, tasteri etc.). Vala, kao na pijacnim kasetofonima. Vec posle sest meseci pocinju pucketanja, prekidi i sitni sumovi.
[ ton_majstor @ 31.05.2007. 14:30 ] @
Aco, i kod drugih se iste stvari kvare, ali je presudno što Behringer, samim činom kupovine, tj. iznošenjem preko praga radnje... U STARTU izgubi preko 30% cene-vrednosti!

Na sreću, sa slično price-ovanim brendovima (M-Audio, E-MU, BOSS, Edirol, Korg, CMI... itd) to se ne dešava. Sa popularnim modelima kojih nema u prodavnicama, može i da se ZARADI!

Zamisli, nestalo u prodavnici UB802!!! Nikom neće pasti kapa sa glave... a kad čuješ da nema više M-Audio 2496 ili se rasprodao ceo kontigent E-Mu 404, počinju da stižu uzbuđeni mejlovi i nervozno zvone telefoni!!!

Pozdrav!
[ vindic8or @ 31.05.2007. 16:19 ] @
hahaha, meni su behringer idoli :) sve na papiru izgleda fenomenalno, cena neverovatna, a ovo cak i izgleda kao "pravo" :))



Citat:
dr.octagon: PT je samo sekvencer kao i svaki drugi


i Rols Rojs je samo automobil kao svaki drugi. samo sto bolje stize od tacke A do tacke B od ostalih ;)
[ dr.octagon @ 31.05.2007. 17:49 ] @
Kako se to "bolje" stize od tacke A do tacke B? Mozda brze ili udobnije, ali ni jedno nije ekskluzivno tacno, jer rols rojs nisu brza kola, a udobnost je suvise subjektivna stvar. Ja licno ne mogu da podnesem da me drugi voze, muka mi bude, i moj jeftini auto mi je u takvoj perspektivi udobniji od bilo kog rols rojsa.

Sekvencer je samo sekvencer :)
[ Wolfy Alister @ 31.05.2007. 19:41 ] @
Pa dobro, onda koji bi to preamp mogao fino da zavrsi posao? Naravno, a da moze da se nabavi NOV kod nas?
Video sam da je ART Tube MP Studi V3 fina spravica, tj. isto sto i Behringer, ali ne samo na papiru, ali ga nema kod nas!
Koja mi je druga dostupna varijanta?
[ jackhammer @ 31.05.2007. 20:12 ] @
Pročitah lepe stvari o presonusu, al ne znam dal ga ima kod nas i malo je skuplji od berindžera (duplo)
[ Rocket Roll @ 31.05.2007. 21:54 ] @
Presonus Blue Tube je 15 000, a Berindžer tri puta manje. Ništa drugo nisam video kod nas - u "razumnoj" cenovnoj klasi. Bilo je ranije M-Audio AudioBuddyja, DMP2jki i DMP3jki, ali ih već neko vreme nema i ne zna se hoće li ih biti (ko je kupio na vreme, kupio je). Postoje neki jednokanalni modeli Samsona, ali za sulude cene. Ako iko ima neki drugi predlog... Ako ne - oglasi, ezoterične sprave ili kupovina kartice sa preampima.
[ jackhammer @ 01.06.2007. 00:12 ] @
Blue tube je dvokanalni preamp, a presonus ima i neki jednokanalni - TubePre
http://reviews.harmony-central.../product/PreSonus/TubePre/10/1
[ Rocket Roll @ 01.06.2007. 00:16 ] @
...kojeg, koliko znam, nema u prodaji kod nas (da budem precizniji - kod nas u Beogradu). Koji deo sintagme "Ništa drugo nisam video kod nas" ostavlja mesta dvosmislenom tumačenju?
[ jackhammer @ 01.06.2007. 08:13 ] @
Izvini lose sam protumačio
[ Wolfy Alister @ 02.06.2007. 22:03 ] @
Ljudi, zna li neko gde moze da se nabavi taj ART-ov model? Pretrazivao sam kataloge domacih prodavnica, ali ga nigde nema. Ja sam iz Jagodine, tako da mi nije bas jednostavno da dolazim u Bg kako bih nasumicno tragao. Ako neko ima informaciju neka mi je, please, prosledi na PP.
[ Wolfy Alister @ 14.06.2007. 17:10 ] @
Mislim da sam dosao do odluke! Bice to (najverovatnije) ART Tube PAC Preamp/Compressor. Cena mu je nesto visa, nabavljiv je kod nas. Ima li neko iskustva sa njim?