[ yu1ny @ 18.05.2007. 09:43 ] @
Da li negde ima da se kupi u Beogradu ili šire rešenje za prenos video signala sa CCTV kamere preko gprs modema, zajedno sa softverskim rešenjem za pozivanje željene kamere i praćenje slike u monitoring centru?

[ pelctronics @ 18.05.2007. 10:58 ] @
Moze naravno postoje vec gotova resenja!Ako imas pokrivenost 3G mreze moze u real time-u!Ako ne onda slicicu po slicicu!Za simbian telefone postoji aplikacija koja se instalira u sam tel i" trazi "savake sekunde slicicu@!!!
To vazi za variantu ako nemas 3G.

Pozdrav
[ yu1ny @ 18.05.2007. 11:33 ] @
Jel' može malo pobliže oko toga, ili na pp ili mail [email protected]?
[ WindRaider @ 12.08.2007. 08:38 ] @
vidim da ste preskočili GPRS (ograničenje 9kbps) dakle, odgovor NE MOŽE preko GPRS-a. Što se tiče 3G-a, uzmite u obzir:
a) još je u TEST fazi kod mts-a (Telenor ga nema - VIP takođe)
b) nisu čak ni sve mts-ove bazne stanice "3G-ready" (dakle, nemaju kapaciteta)
c) "cena koštanja" prenosa podataka putem 3G-a

Zavisi šta hoćeš, (nivo kvaliteta slike, broj slika u sekundi itd.) ali neće ti se to isplatiti... pogledaj cenovnik 3G.net-a na mtsovom sajtu...

Postoji jedno drugo, bolje/jeftinije rešenje...
[ Toskovicd @ 12.08.2007. 22:26 ] @
A to je ???
[ yu1ny @ 13.08.2007. 09:09 ] @
Wireless?
[ pelctronics @ 16.08.2007. 21:58 ] @
Ja probo i MOZE,naravno GPRS je trenutno adekvatan za prenos male kolicine podataka za mobilne uredjaje.U ovom slucaju se misli na pracenje kamera (prenos video signala) putem mobilnog aparata(ekrana mobilnog).Bilo bi glupo i skupo koristiti GPRS
pored Wireless,ADSL i ostalih vidova umrezavanja za prenos ,snimanje,pracenje videa visoke rezolucije!

Pozz.

[ yu1ny @ 17.08.2007. 10:33 ] @
HSDPA tehnologija, sa prenosom do 2MB/s. MTS ima u ponudi, sa PCMCIA ili USB modemom.
[ pelctronics @ 18.08.2007. 08:52 ] @
Zato ja rece trenutno je GPRS sporo i skupo resenje, ostaje samo ono skupo!
I bas me zanima kako to radi dali je to marketing ili zaista imaju taj protok?
[ yu1ny @ 18.08.2007. 09:35 ] @
Za prenos slike ne znam, ali sam otišao kod drugra na jedno veliko gradilište u Bgd, tim usb modemom su se povezali na net, proverio sam brzinu download-a jednog većeg fajla, bio je oko 1.6 MB/s.
[ espresso @ 25.08.2007. 10:35 ] @
Citat:
WindRaider: vidim da ste preskočili GPRS (ograničenje 9kbps)

9Kbps ima CSD a 4-kanalni GPRS sa kodnom šemom 2 (što je slučaj kod nas) ima oko 45kbps. Na sajtovima oba operatera reklamira se teoretska brzina 53.6kbps što naravno nije tačno. Od ove brine u startu treba oduzeti 10% koji otpadaju na podatke nebitne za korisnika.
Mada opterećenje baznih stanica je dosta poraslo, kapaciteti nisu prošireni tako da u nekim mestima GPRS ima protok koji većim delom dana ne prelazi 20k (nekada i par kbps).