[ Sasa Kostic @ 21.07.2003. 23:23 ] @
postoji li kablovski net u beogradu i kolko kosta da se prikacis (i hardware i ISP usluga)
kako to ide?

molim vas,
objasnite
[ MMX @ 22.07.2003. 00:11 ] @
Pa od provajdera imas Ptt, pogledaj za vise informacija njihov sajt. A i ove firme sto razvlace kablovsku po gradu nude takve usluge.
[ legend @ 22.07.2003. 00:41 ] @
Ima, ali ko i da nema. Em skupo, em nedostupno za 95% gradjanja.

koliko ja znam ponuda se svodi na PTT i SBB (www.kds.co.yu i www.sbb.co.yu). nesto se suska da bi eventualno i kablovski sistem I-KOM do kraja godine ponudio usluge kablovskog neta ali nista jos nema zvanicno. nazalost i kad se pojavi mogu se ocekivati problemi kao sto su cena, pristupacnost i slicno.
[ Vuk Nikolić @ 22.07.2003. 01:27 ] @
ja imam i-kom i prvo su mi rekli na prolece...pa na leto..sad su rekli na jesen...

i rekli su mi (sto mi deluje ne moguce) da ce cena biti oko 150 dinara (plus naravno pretplata za kanale) znaci ukupno oko 300 dinara...
[ mikis @ 22.07.2003. 06:26 ] @
Ima i memodata :))))
[ S a l e @ 22.07.2003. 06:33 ] @
ok miks, shalish se jel tako?

Oni imaju, ali to nista ne radi... cak ni strana sa informacijama oko toga, jer su se ljudi prijavili, oni su im to instalirali (citaj uzeli pare) i na kraju nista.

Dakle, memodata NEMA
[ Vuk Nikolić @ 22.07.2003. 15:37 ] @
e sad mi rekao ortak (naravno ne proverena informacija) da je i-kom osposobio kablovski net u centru :)

[ MMX @ 23.07.2003. 01:30 ] @
Ja sam cuo da kablovski net ima ova firma iz Kragujevca (nisam bas siguran kako se zove, ali mogu da proverim) i to nazalost samo za centar grada :( Sto se tice cena, one su za transfer do 300MB oko 900 dinara, za 1.5 GB oko 4500... E sada, ko uzme ovu pretplatu od 4500 za 2 meseca unapred dobija besplatno modem na koriscenje.
[ nemesis @ 23.07.2003. 16:16 ] @
malo su ti cene offdate :)
proveri na sajtu ...
uneo bi ja ovde ali mislim da je tako direktna reklama
zabranjena ...
[ Milan Ogrizovic @ 26.07.2003. 01:33 ] @
Citat:
green day:
e sad mi rekao ortak (naravno ne proverena informacija) da je i-kom osposobio kablovski net u centru :)




i meni su rekli kad sam ih pozvao( pre 2 dana ) da ce pustiti u roku od mesec dana
kao nabavili su svu opremu i pustaju test signal
i da ce pustiti na celoj svojoj mrezi...
[ legend @ 26.07.2003. 10:00 ] @
test signal je pusten na dorcolu, a za ostale opstine pokrivene ikom-om krecu za nekih mesec dana...
[ Sasa Kostic @ 26.07.2003. 13:51 ] @
a brace jerkovic, konjarnik, medak, vozdovac, postoji li nesto tamo? je l se neko pretpalatio na sbb.co.yu?
[ MMX @ 26.07.2003. 18:07 ] @
Iako u nekim opstinama koje si naveo ima SBB kablovka televizija, kablovki internet je moguc na zalost samo u centru grada :( Inace, firma o kojoj sam pricao u prethodnom postu je SBB. Sto se tice cena, mislim da nisu ni malo jeftini... Po meni je 650 MB mali protok za mesec dana za nekoga ko bi koristio internet i za neke druge stvari osim surfa.
[ S a l e @ 27.07.2003. 00:55 ] @
Evo cijene PTT-a: http://www.elitesecurity.org/tema/26300
[ voja_pfc @ 27.07.2003. 20:31 ] @
Ikom planira (nezvanicno) da od septembra-oktobra pusti kablovski internet za teritoriju juzne evrope, a srednja evropa (zemun, nbg) nesto kasnije.
I ja sam cuo da ce cena biti 150-200 din mesecno , ali to mora da je za neki osnovni paket tipa 5 mb dnevno ili tako nesto. Sumnjam da ce biti tako jeftino s'obzirom na cene ptt-a i sbb-a koji deru.
Sto se tice kanala ukupan broj ce biti od 54-57, sa tim sto uskoro dolazi do prekida emitovanja eurosporta. Razlog (ljudi se bune da je dosadan), mada verovatno su u pitanju skupa prava za eurosport, jer gde cete dosadniji kanal od Raisporta koji ostaje. To ce se desiti kada se pocne emitovati premiere sport, a u toku su ugovaranja prava za emitovanje. Sve ovo je jos uvek nevzanicno i ako ne bude tako nisam ja kriv.
pozdrav
[ MMX @ 27.07.2003. 22:21 ] @
E pa to su ok cene. Da li se planira uvodjenje i u ostale gradove ili samo BG? A sto se tice Eurosporta, slazem se da je najdosadniji sportski kanal ikad napravljen.
[ ocultis @ 28.07.2003. 01:31 ] @
Ne bih baš polagao neke nade u IKOM, s obzirom da su oni još uvek u fazi: "Širenje kablovske preko krovova", ali živi bili pa videli...

A koliko se stvari obećava za septembar... mislim da će biti podosta razočarenja
[ kronokonj @ 30.07.2003. 19:21 ] @
Koristim SBB skupi su do bola ali vam ne mogu opisati kakva je milina raditi, nacuo sam da bi od jeseni trebalo da uvedu flat-rate, sada je cena 700 din za 200Mb protoka a i imaju i druge pakete sto je otkidanje po usima ali eto morao sam da probam i odusevio se, a sad sto nemam leba da jedem to je druga stvar ... :) e da zaboravih ima i neki setup koji se placa 1200 din. ....

Pozdrav
[ Mirce @ 01.08.2003. 01:32 ] @
I ja sam pretplatnik SBB i internetom sam uglavnom zadovoljan (osim cenom) dok je prateci kablovski TV paket katastrofalno los.

Posto sam vec bio njihov pretplatnik za kabl TV u momentu kada su uveli internet, nista dodatno nisam platio, osim sto sam ostavio 3 prazna ceka kao garanciju da im necu ukrasti modem...

Pocetna cena je bila oko 1000 dinara za 200 Mb, koji su morali biti potroseni u roku od dva meseca, a u medjuvremenu je cena oborena na 700 dinara za 200 Mb.
Brzina je solidna, otprilike mogu da spustim 1 Mb za 1 minut.
[ nemesis @ 01.08.2003. 23:39 ] @
sada su ukinuli depozit za modem ..
znachiimash 1300din setup
+ 2 paketa... uzmesh najmanje 200mb/128kbps -> 699 ... 1400+1300 i vozi :)
[ ddz @ 02.08.2003. 00:14 ] @
Malo je OT, al' kad se već priča o SBBu...

Da li iko koristi njihov CS server? Jedva nađoh HL pre neki dan, instalirao sam ga, ali kad god se nakačim mogu samo da se šetkam po mapi i da pucam u zidove

Nije da sam zavisnik od CSa (čak naprotiv, instalirao sam ga pre par dana), ali kad je džabe - šteta da propadne
[ Sasa Kostic @ 02.08.2003. 01:03 ] @
koja je najdalja lokacija od centra koja moze imati kablovski net(ovaj o kome pricamo)?
[ S a l e @ 02.08.2003. 02:32 ] @
Ne znam da li ste vidjeli da je PTT izbacio cijene i ima link u ovoj temi koju sam naveo gore ^

Ali evo i ovdje:
http://www3.ptt.yu/o_nama/cenovnik_kab.htm
[ nemesis @ 02.08.2003. 14:20 ] @
Citat:
ddz:
Malo je OT, al' kad se već priča o SBBu...

Da li iko koristi njihov CS server? Jedva nađoh HL pre neki dan, instalirao sam ga, ali kad god se nakačim mogu samo da se šetkam po mapi i da pucam u zidove

Nije da sam zavisnik od CSa (čak naprotiv, instalirao sam ga pre par dana), ali kad je džabe - šteta da propadne


uf... igrachi .. koje redovno vidjam..
sadam, butman, petronije(ja!), eugalp(buraz moj), atanas(komshija), i bice
jedan vladan ... pojave se josh ponekad neki fantomi ...

ljudi i ne znaju za to ... al u planu je da se veze par igraonica .. e to ce biti vec zanimljivija zurka ...

elem... nedeljom u 12:00 je tradiocinalni ''obrachun kod CS korala" mali obichaj
koji sam uveo ... pojavi se...
[ Milan Ogrizovic @ 13.08.2003. 13:57 ] @
Posto je I.KOM pustio net na Dorcolu jel ima neko ko ga koristi?
zanimaju me cene modema i koje pakete imaju
neka iskustva sa njima?
Jel se zna kad ga pustaju u Zemunu(Centar)
[ S a l e @ 21.12.2003. 23:12 ] @
Pojavio se provider koji nudi kablovski net na Banjici (nadam se da ce krenuti drugim putem u odnosu na prethodni koji je tamo pukao)... www.sintegra.net

[ Milan Andjelkovic @ 21.12.2003. 23:35 ] @

http://www.radijus-vektor.co.yu/

konkretnije: http://www.radijus-vektor.co.yu/ostalo_files/cablenet.htm i http://www.radijus-vektor.co.yu/ostalo_files/info.htm

Citat:
Bez ogranicenja protoka na mesecnom nivou
a) HOME 064 / FLAT 990 dinara
b) HOME 128 / FLAT 1.490 dinara


Usluga kablovskog interneta je tek uvedena, sutra ću da zovem da se raspitam. Cene su, rekao bih odlične, ali ostaje pitanje kvaliteta. Javljam čim saznam.

Inače, u pitanju su nbg blokovi, a možda i neke druge lokacije, nisam siguran.
[ Demoritus @ 24.12.2003. 06:37 ] @
mangel, ta firma koju si naveo (Radijus Vektor) je povoljna a koliko je kvalitetna ne znam. Znacu uskoro jer su oni meni uveli kablovsku televiziju, a rekli su da ce uskoro (1 mesec max.) uvesti i kablovski internet.

Radijus Vektor radi samo na NBGD (koliko sam ja obavesten)
[ Milan Andjelkovic @ 24.12.2003. 15:02 ] @

I kod mene je njihova tv. Kvalitet je, za naše uslove, ok. Uglavnom su ispunjavali ono što kažu da će da urade.
Meni su za kabl. net. rekli da ne znaju tačno, trebalo bi uskoro, ali ne pre Nove godine.

Radijus vektor, pored NBG-a, radi i kod Autokomande.

Uzeću net kad se bude uvodio, pa ću da javim rezultate.
[ zorans @ 25.12.2003. 20:33 ] @
Sto se tice KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovskog interneta neke informacije imate na ovom topiku:

http://www.elitesecurity.org/tema/37963

pa svaki dodatni info koji saznate za ovu KDS firmu i njihovog cable neta, tamo postujte.

poz
[ SuMMer_JaM @ 29.09.2004. 12:08 ] @
Da li neko moze da mi kaze neki sajt ili informacije za IKOM?Kada ce biti kab.neta na Vozdovcu