[ dragan_epo @ 20.05.2007. 16:03 ] @
Skinuo sam freesbie 2.0. Fajl je zipovan i ima oko 670 MB, kad se raspakuje ima 1.1 GB. Narezao sam sadrzaj na dvd, i u biosu sam podesio boot device cd, medjutim stalno mi se pali postojeci operativni sistem windows xp sp1. U cemu je problem? Disk sam rezao kao dvd-iso, da li treba nesto drugacije, prilicno sam nov u ovim stvarima, pa detalji nisu na odmet. Da li postoje neka posebna podesavanja prilikom podizanja freesbie-a i da li na svom racunaru moram da imam linux instaliran da bih uspeo? Da li postoji neki detaljniji tutorijal na ovu temu? Hitno mi treba resenje, unapred hvala
[ soxx @ 20.05.2007. 21:40 ] @
Citat:
dragan_epo: Skinuo sam freesbie 2.0. Fajl je zipovan i ima oko 670 MB, kad se raspakuje ima 1.1 GB. Narezao sam sadrzaj na dvd, i u biosu sam podesio boot device cd, medjutim stalno mi se pali postojeci operativni sistem windows xp sp1. U cemu je problem?


Uopste NISI TREBAO da raspakujes fajl! Verovatno si fajl gledao sa rar-om, koji moze da cita .iso fajlove, pa izgleda kao kompresovani paket - a u stvari nije. Znaci, pogledaj ekstenziju fajla, ako je .iso onda samo narezi taj fajl na CD kao .iso fajl i onda pokusaj.

Citat:
dragan_epo:Da li postoje neka posebna podesavanja prilikom podizanja freesbie-a i da li na svom racunaru moram da imam linux instaliran da bih uspeo?


Posebnih podesavanja nema i nemoras da imas Linux instaliran. Linux je poseban operatini sistem i nema veze sa FreeSBIEm.

Poz
[ ljuba.micic @ 20.05.2007. 21:51 ] @
Bice ( mozze da bude ) da nisi dobro narezao ISO image? Gde si nasao sajt sa zipovanim iso img? Ja sam pre mesec-dva skinuo i narezao ver. 2.01. I v. 2.0 je za CD a ne za DVD.
Iz Nero Express odabres opciju burn iso img i to je sve.

Pozdrav Ljuba von linux
[ armilian @ 21.05.2007. 08:23 ] @
Mozda si zaboravi o da podesih da ti je disk bootabilan.Probaj da otvoris .iso fajl u ultraiso(programu) i da ga odatle izrezes a gore u levom uglu ce ti pisati da li bootabilan ili nije :D