[ DR83 @ 22.05.2007. 11:23 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22441

[ Emil Ranc @ 22.05.2007. 12:43 ] @
Baš su me obradovali ovi tarifni dodaci, naročito mogućnost kupovine gprs saobraćaja!
GPRS normalno u BEL-u košta 4 pare+pdv/kB, tj. oko 50 din/MB. Tarifni dodatak od 12MB košta 150din+pdv, tj. 14,75 din/MB :)
[ drdrksa @ 22.05.2007. 12:48 ] @
Ali samo za postpaid ...
[ mizob @ 22.05.2007. 13:05 ] @
Pa.. Ko je na postpaid-u ne buni se
Stvarno su i mene obradovali veoma , najzad ko covek mozes da surfujes ne placajuci 50din/MB, vec mozes i za 8.25din/MB , sto smatram da je veliki napredak u odnosu za ovih 50din/MB sto je bilo..

A jel zna neko, jel internet vazi i ako ides preko 3g-a?
Ma predjes na postpaid bel sms tarifu, i sigurno ti je povoljnije nego sadasnji prepaid+gomila mogucnosti da se uklopis da trosis koliko tebi odgovara, povoljnije nego na prepaid-u.
[ drdrksa @ 22.05.2007. 13:57 ] @
A ne ne, nije to za mene ... drzim se ja prepaid-a. Dosta mi je bilo posta 2 godine, od tada, nikad vise, pa nek je i dzabe
[ DR83 @ 23.05.2007. 08:29 ] @
Hm, a gprs na mtsu funkcionise katastrofalno. Bar meni...
[ plava_motorola @ 24.05.2007. 20:50 ] @
Uzeo sam 60 minuta u mts mrezi ali nazalost nemaju jos servis za proveru koliko sam minuta potrosio.
[ Emil Ranc @ 24.05.2007. 22:58 ] @
Uff... samo da ne bude kao kod dodatnih minuta dokupljenih onim "mts club poenima". Ti dodatni minuti ne mogu se proveravati putem STANJE-a.
[ neca @ 25.05.2007. 00:12 ] @
ja sam uzeo jednu 120ticu...:) mislim da ce mi se ona savrseno uklopiti u ovaj bel 400 paket...uvek ostanem bez minuta u okviru mreze pre vremena ;)
[ owim @ 26.05.2007. 11:04 ] @
Citat:
Uff... samo da ne bude kao kod dodatnih minuta dokupljenih onim "mts club poenima". Ti dodatni minuti ne mogu se proveravati putem STANJE-a.


Upravo tako jeste! Kazu da rade na tome. Ipak ne zaboravi da Telenor korisnici ne mogu da vide NIKAKVO stanje prestalih besplatnih minuta, poruka u PRO paketima.
[ owim @ 27.05.2007. 04:57 ] @
Citat:
Uff... samo da ne bude kao kod dodatnih minuta dokupljenih onim "mts club poenima". Ti dodatni minuti ne mogu se proveravati putem STANJE-a.


Ali MOGU da se provere zvanjem operatera!

Na zalost, stanje MTS tarifni dodataka ne moze da se proveri (jos uvek), sem rucno. Kazu meni na 789 - "zapisujte na papir koliko pricate"! :-)

Inace, uporedite MTS vs Telenor tarifne dodatke, mislim da je MTS napravio super deal i super cene i sjajno uzvratio udarac!

Jos kad bi MTS imao Portal kao Telenor, ne bih vise bio Telenor postpaid.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.05.2007. 10:22 ] @
Uzvratio kopijom (kao sto su i od mobtela sve iskopirali), ali dobro, telenor je spustio cene svojih tarifnih dodataka, eto neceg dobrog.
[ owim @ 27.05.2007. 10:32 ] @
Citat:
telenor je spustio cene svojih tarifnih dodataka


Kad je Telenor spustio cene? Istina, ne znam koje su cene stajale (ranije) do rano jutros kada sam uporedjivao, ali Telenor je i dalje skuplji i dodaci su im, cini mi se, losije koncipirani od MTS-ovih. Kod MTS-a sad imas SMS za 0,65 din sa PDV-om. Toga ipak nikad nije bilo.
[ mizob @ 27.05.2007. 10:42 ] @
Koliko sam cuo, kod MTS najdrazi broj, postaje da bude najdrazi, tek kada iskoristite sve besplatne minute, a dok imate besplatne minute, oni vam se skidaju normalno(bez obzira sto vam je broj najdrazi), sto je rekao bih mnogo lose napravljeno.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.05.2007. 11:08 ] @
Popust ka omiljenom broju na telenoru je 99,99%. Na mt:s-u je 99%. Sto je ipak razlika od 100 puta.

SMS jeste jeftiniji, i internet na mt:s-u. Ali ne hvala. Na telenor postpaid-u sam i ne prelazi mi se na mt:s zbog 50-ak dinara
[ owim @ 27.05.2007. 17:46 ] @
Citat:
Koliko sam cuo, kod MTS najdrazi broj, postaje da bude najdrazi, tek kada iskoristite sve besplatne minute, a dok imate besplatne minute, oni vam se skidaju normalno(bez obzira sto vam je broj najdrazi), sto je rekao bih mnogo lose napravljeno.


Ako je ovo tacno, to je postpuna glupost! Ne verujem, ko zeli neka proveri, ne mogu da pricam sa njihovim debiloidnim operaterima. Argh, jezik mržnje!
[ owim @ 27.05.2007. 17:47 ] @
Citat:
Na telenor postpaid-u sam


Koji tarifu koristis?
[ PiceCLuE @ 07.06.2007. 00:20 ] @
Citat:
owim: Ako je ovo tacno, to je postpuna glupost! Ne verujem, ko zeli neka proveri, ne mogu da pricam sa njihovim debiloidnim operaterima. Argh, jezik mržnje!

Tako je za friends & family pa je verovatno isti sistem i za ovo. Ako neko proveri nek javi, ni ja nemam strpljena za njihove operatere, dosta mi je sto moram sa njima da komuniciram kad pretvaram mts club poene u minute.

A da li neko zna da li je moguce ovako nesto: ja pri kraju meseca shvatim da sam potrosio oko 5MB i da bi mi se vise isplatilo da sam aktivirao onaj dodatak od 12MB za 150 din+PDV. Ako tek tada aktiviram, da li ce ovih 5MB koje sam potrosio uci u tih 12 ili to vazi za megabajte koje trosim tek od tog trenutka. Samo vas molim da mi ne odgovorite zovi 789, meni zaista svaki razgovor sa njima predstavlja stres u najavi.
[ Emil Ranc @ 07.06.2007. 00:30 ] @
Iako nisam zvao 789, ubeđen sam da aktivacija dodatka ne uključuje i prethodno obavljen gprs saobraćaj - jednostavno, nema logike. Tako bi onda svi računali da vide kolko će da potroše, pa da eventualno aktiviraju. A ovako će da kupe tih 12 MB, pa kolko potroše, potroše :)

Ako neko ima živaca da zove 789, može ovo i da potvrdi (eventualno da opovrgne).
[ PiceCLuE @ 07.06.2007. 00:55 ] @
Neko je ovo napisao u drugoj temi:
Citat:
Brainy: PAZNJA!
Ovde ima jedan trik u vezi sa tarifnim dodacima mts-a za koji skoro niko ne zna.
Ako se aktivira jedan od dodataka van prve dekade meseca, za taj mesec se naplacuje pun iznos dodatka a fakticki se dobije umanjena kolicina razgovora ili sms-a
npr. ako kupite 50 smsa nakon 10. u mesecu, platicete ga kao da ste kupili tih 50 smsa, ali taj mesec cete dobiti recimo lupam 25 smsa, dok od narednog meseca dobijate svih 50
Zar nije to malo glupo?

To se nigde u novinama ili sajtu mts ne navodi
[ calexx @ 07.06.2007. 01:59 ] @
Citat:
PiceCLuE: Tako je za friends & family pa je verovatno isti sistem i za ovo. Ako neko proveri nek javi, ni ja nemam strpljena za njihove operatere, dosta mi je sto moram sa njima da komuniciram kad pretvaram mts club poene u minute.
Ne, MTS priznaje friends & family u besplatne pa ih računa od početka i to sva tri broja. Mislim da Telenor ne priznaje onaj jedan nego ga računa kao normalan poziv dok se troše besplatni i tek posle prepolove cenu.
[ Emil Ranc @ 07.06.2007. 02:10 ] @
Kod mts-a F&F brojevi (pola normalne tarife) počinju da imaju smisao tek nakon potrošnje besplatnih mts minuta, pošto do potrošnje ulaze u potrošnju istih. Ukoliko se ovo odnosi i na onaj 99% popusni broj, to je zaista loše, pošto to poziv ka tom broju prvo troši besplatne minute, a tek onda postaje "besplatan", tj 99% popusta.

Kod Telenora je po mom mišljenju bilo loše što se F&F broj tarifirao odmah (nije ulazio u besplatne minute), međutim to je dobro kad je u pitanju ovaj broj od 99,99% popusta.
[ owim @ 07.06.2007. 20:19 ] @
"ja pri kraju meseca shvatim da sam
potrosio oko 5MB i da bi mi se vise isplatilo da sam aktivirao onaj
dodatak od 12MB
za 150 din+PDV. Ako tek tada aktiviram, da li ce ovih 5MB koje sam
potrosio uci u
tih 12 ili to vazi za megabajte koje trosim tek od tog trenutka."

Tarifni dodatak aktivira se tek kada ga aktiviras - nista retroaktivno.
Ako ucinis do 7. u mesecu, dobijas 12MB za pun iznos. Ako aktiviras do 14.
u mesecu dobijes 2/3 paketa za 2/3 cene. Ako aktiviras iza 21. u mesecu
dobijes 1/3 paketa za 1/3 cene. Ovo vazi za sve tarifne dodatke.
[ calexx @ 07.06.2007. 21:25 ] @
Citat:
Emil Ranc: Kod mts-a F&F brojevi (pola normalne tarife) počinju da imaju smisao tek nakon potrošnje besplatnih mts minuta, pošto do potrošnje ulaze u potrošnju istih. Ukoliko se ovo odnosi i na onaj 99% popusni broj, to je zaista loše, pošto to poziv ka tom broju prvo troši besplatne minute, a tek onda postaje "besplatan", tj 99% popusta.
Kod mts-a F&F brojevi imaju smisla u svakom trenutku jer se od početka računaju kao 50% što znači da bi i omiljeni broj bio pun pogodak ako se tarifira na isti način.
[ mizob @ 07.06.2007. 22:38 ] @
Citat:
owim: "ja pri kraju meseca shvatim da sam
potrosio oko 5MB i da bi mi se vise isplatilo da sam aktivirao onaj
dodatak od 12MB
za 150 din+PDV. Ako tek tada aktiviram, da li ce ovih 5MB koje sam
potrosio uci u
tih 12 ili to vazi za megabajte koje trosim tek od tog trenutka."

Tarifni dodatak aktivira se tek kada ga aktiviras - nista retroaktivno.
Ako ucinis do 7. u mesecu, dobijas 12MB za pun iznos. Ako aktiviras do 14.
u mesecu dobijes 2/3 paketa za 2/3 cene. Ako aktiviras iza 21. u mesecu
dobijes 1/3 paketa za 1/3 cene. Ovo vazi za sve tarifne dodatke.


A to ne vidim da igde pise ? Ja sam aktivirao dodatak krajem maja, skinem 12ak MB, kad racun za 600 veci nego sto sam ocekivao, jos ja ubedjen da je do njih(znam nisam za 2-3 dana telefonirao za 600 din ), i tek sad iz ovog posta skontam u cemu je fazon bio, ali nisam igde video da je to objavljeno, nit mi je to receno kada sam uplatio tarifni dodatak.
[ owim @ 08.06.2007. 02:58 ] @
Znam, i meni je dosao dosta veci racun nego sto je bilo poslednje stanje + 3
tarifna dodatka. Znacu sta je tarifirano tek kad dobijem racun + listing.

Ovo je zvanicni dopis koji sam dobio od MTS-a o obracunu svih dodataka (sad
proverio, prethodni post bio iz glave):

"1-10. ceo paket
11-20. 2/3 iznosa
20- 1/3."

Ako ne bude tako, ulozicu reklamaciju. VIPmobile im na vratima, nema
zezanja, zar ne?
[ owim @ 08.06.2007. 08:08 ] @
"1-10. ceo paket
11-20. 2/3 iznosa
20- 1/3 iznosa"

-----

Napisao sam MTS-u zvanicni dopis juce sa podacima koje sam naveo u
prethodnom postu. Dobio sam vec danas zvanican odgovor o tarifiranju
tarifnih dodataka:

"Postovani u potpunosti ste razumeli novu uslugu Telekoma Srbije i
tarifiranje iste, u slucaju da smatrate da je nesto istarifirano vise od
predvidjenog dodjite do poslovnice Telekoma da se sve to proveri."
[ MilanMilan @ 11.06.2007. 14:31 ] @
Zvao korisnicki servis. Konkretno, u vezi data dodatka - rade po principu - sve ti se naplacuje, pa se na kraju meseca podvlaci crta - racun se umanjuje za vrednost paketa. Dakle, ako potrosis 11MB, na stanju ce ti pisati kao da ti je to naplaceno, a na kraju meseca se to skida sa racuna. ;) Malo bezveze, al dobro, svaki telefon ima brojac prenetih kilobajta, pa zapises lepo na pocetku meseca i vozi!
[ MatezYU @ 15.06.2007. 09:26 ] @
Da li je neko probao mojbroj?
Koliko onda izadje minut razgovora? Pise da je 99% popusta?
Da li se naplacuje uspostavljanje veze?
[ DR83 @ 15.06.2007. 14:38 ] @
Sta moj broj? Mislis OMILJENI broj?
Da, u mojoj okolini su svi to aktivirali i DA, naplacuje se svako uspostavljanje veze sa po 2din.
[ Stijak @ 15.06.2007. 17:50 ] @
Meni su u korisničkom servisu rekli da se uspostavljanje prema omiljenom broju naplaćuje samo kod prepaid korisnika, a kod postpaid se popust od 99% računa i na tih 1.5 dinara, tako da se uspostavljanje praktički ne plaća.
[ DR83 @ 16.06.2007. 12:53 ] @
Da, za prepaid se naplacuje sigurno!
[ Blagi @ 17.06.2007. 01:38 ] @
Da li se kupljenih 12MB mora iskoristiti u istom mesecu ili se može preneti i u naredni?
[ owim @ 17.06.2007. 02:10 ] @
"Da li se kupljenih 12MB mora iskoristiti u istom mesecu ili se mo�e preneti
i u naredni?"

Iskljucivo do kraja meseca. Ne mora se iskoristiti! :-) Ali se ne prenosi.
Takve pogodnosti prenosa poruka imaju pripejdashi. Inace, prepaid je
pretrpeo silna snizenja. Mislim da bi bilo super kada bi nama omogucili da
prenesemo neiskorisceno u sledeci mesec, castili nas sa xx MB ukljucenih u
paket i real-time stanje za tarifne dodatke. Sta drugi misle? (Malo trolujem
temu.)
[ garcia_kg @ 21.06.2007. 11:29 ] @
Posto sam malopre gnjavio operatera, rekoh da podelim informaciju na forumu a tice se doticnih postpaid dodataka. Elem, kao sto je jedan od prethodnih clanova napisao paketi se mogu naruciti bilo kog dana samo sto se ne racunaju u celini vec po dekadama u mesecu:

1)ako dodatak aktivirate u prvih 10 dana racuna vam se ceo dodatak-a cena se racuna u potpunosti+PDV
2)ako dodatak aktivirate izmedju 10-20-og u mesecu, racuna vam se 2/3 od paketa ali se i cena obracunava po istom sistemu tj. 2/3 od cene doticnog paketa
3)ako isti aktivirate izmedju 20-30-og u mesecu racuna se 1/3 paketa i 1/3 od ukupne cene, analogno prethodnom

Kada aktivirate dodatak on ce vam vaziti i za naredne mesece, ali ako zelite da ga deaktivirate za sledeci mesec morate to uraditi 24h pre pocetka tog meseca.

Sto se tice STANJA, ono ne postoji, tj. dodatak za besplatne minute se ne dodaje u tekuce besplatne minute. Vec se racuna u stanje na racunu tog meseca, i to npr. ako ste na paketu BEL200 minut u mrezi kosta 5din+PDV i oni ce da vam racunju svaki minut iz tog dodatka po toj ceni pa ce bri obracunu da pomnoze potrosene minute iz dodatka(npr. dodatak od 60 minuta) 5din+PDV x 60min i oduzmu od stanja na vasem racunu i to je konacano stanje za taj mesec + pretplata za paket = konacan racun. Nadam se da sam malo pojasnio neke nedoumice oko doticnih dodataka.
[ *mihal* @ 22.06.2007. 15:48 ] @
Posto zivim na selu, gde fixna telefonija je za sada daleka buducnost, a slabasan signal mobilnih operatera ipak dopire do nasih mobitela, jedini nacin internet komuniciranja je putem mobilne mreze.
Do sada je to bilo vise nego skupo, no cim se pojavila kod telenora 'dodaj internet' usluga, posto sam postpaijd kod njih vec 4 godine pohitao sam da aktiviram '50MB' uslugu i sledeci racuni su mi pristizali 4X veci nego do tada, iako GPRS nisam koristio vise nego do tada. I posto im to nisam platio iskljucise mi broj. A meni je internet 'preko potreban', pa posto su kod telekoma uveli iste 'dodatke' i to skoro duplo jeftinije, sklopio sam ugovor za post paid broj kod njih i odmah aktivirao 'DATA120'.

I mogu reci da sam stvarno zadovoljan, signal nije ne znam kakav a konekcija je ipak stabilna. Cena je 5X manja nego do sada tako da za iste pare mogu 5X puta vise biti na internetu. Inace za downlink koristim satelitski internet tako da sada konacno mogu da koristim internet do mile volje. Jos samo cekam da i racun dodje onakav kako ocekujem a ne za 2-3 hiljadarke vise...!



Pozdrav.
[ garcia_kg @ 24.06.2007. 18:17 ] @
Evo jos jedne informacije koja je krajnje zbunjujuca na zvanicnom sajtu MTS-a, a to je da kod deaktivacije nekog od dodataka ne kucate SMS_STOP ili DATA_STOP kao sto je napisano na sajtu MTS-a, vec SMS STOP ili DATA STOP !!!
[ owim @ 25.06.2007. 05:37 ] @
"Evo jos jedne informacije koja je krajnje zbunjujuca na zvanicnom sajtu
MTS-a, a to je da kod deaktivacije nekog od dodataka ne kucate SMS_STOP ili
DATA_STOP kao sto je napisano na sajtu MTS-a, vec SMS STOP ili DATA STOP
!!!"

Obicno se "underscore" (_) koristi da se oznaci rec "razmak". Sajt nije
zbunjujuc, ali jeste kad mi je 789 agent rekao da kucam DATASTOP *bez
razmaka*!

Ukazem mu da na sajtu stoji drugacije. On: "Moze da pise sta hoce, meni,
evo, ovde pise DATASTOP bez razmaka. Probajte i jedno i drugo."

Grrrr. Pravilno je: s razmakom.
[ djnik @ 08.07.2007. 00:49 ] @
Da li je neko proverio kako se moj broj tarifira na post-pajdu? Cesto mi tarifira uspostavu veze i jos malo, ali sam 28. 05. dva puta imao normalno tarifiran poziv ka ovom broju. Par puta je tarifiran samo sa nekoliko para.
[ Ljuba - Lazarevac @ 09.07.2007. 11:53 ] @
Lopovluk.
Ja sam aktivirao "najdrazi broj" i koristio sam uslugu medjutim skinulo mi je sve minute besplatne. Dalji pozivi ka tom broju su ostali free ali ka ostalim brojevima pocelo je da tarifira.
[ DR83 @ 09.07.2007. 14:06 ] @
o boze, sad saznadoh da treba da cekam 24 h na aktivaciju dodatka.... ha ha
[ rock83 @ 09.07.2007. 14:09 ] @
Meni su aktivirali za 90min. iako stigne poruka za 24h.
[ djnik @ 09.07.2007. 22:33 ] @
Reklamirao sam danas tarifiranje. Proverice, pa ce javiti. Da li se konacno zna kako se tarifira? Sluzba za reklamacije takodje kaze da je broj sa popustom tek kad se potrose besplatni minuti.
[ djnik @ 10.07.2007. 20:02 ] @
Odgovaram na svoje pitanje. Video sam i u listingu da broj koji je na popustu prvo trosi minute iz tarife, a posle toga se tarifira sa popustom. To u praksi znaci da sam do drugog u mesecu potrosio bel 200, a zatim sve minute placao po cenama iz tarife.
[ PiceCLuE @ 11.07.2007. 00:13 ] @
Strašno.
[ rock83 @ 11.07.2007. 02:42 ] @
Dodatak je povoljan samo da pripejd korisnike.
[ drdrksa @ 11.07.2007. 07:33 ] @
Jeste li i vi primetili da vise nije 1.5 dinara po uspostavi veze, nego 3 dinara za omiljeni broj. 50% povecanje cene, bez objave! Strasno!

Citat:
I to nije sve! Možete da razgovarate koliko god želite, jer ne postoji ograničenje u broju minuta razgovora sa najdražom osobom. Za sve pozive ka tom broju i ostalim brojevima naplaćuje se uspostava veze po ceni od 1,50 dinara (bez PDV-a).


http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22624
[ Jbyn4e @ 11.07.2007. 08:27 ] @
@drdrksa: losa ti je matematika:
1.5*1.5 = 2.25, != 3
(100% +50% = 150% =1.5*cena),
znaci ako je bilo povecanje to je onda za 100% (100%+100% = 200% =2.0 *cena = 3dinara)

A drugo, provericu cim budem pozvao najdrazi broj (prepaid - ako o tome pricamo) da li je stvarno 3 din skinuto... ako jeste - odmah svi da se zalimo sto je to tako...

[ Ljuba - Lazarevac @ 11.07.2007. 10:07 ] @
Nidzo i ja sam isto se prevario tako. Zvao sam "omiljeni broj" i video da se trose minuti,zovnem korisnicki servis i kazu da jos nisu usavrsili to,kao da ce skidati minute jer nisu sredili jos sistem i da ce na kraju meseca "odbiti" to i srediti. Medjutim meni racun stigao,zovem ih i kazu da usluga se aktivira tek kada se potrose minuti.A na sajtu nisu objavili nigde. Lepo su navukli ljude da naprave velike racune.
[ DR83 @ 11.07.2007. 16:55 ] @
Citat:
rock83: Dodatak je povoljan samo da pripejd korisnike.


Zar mts dodaci ne vaze samo za postpaid korisnike?
[ rock83 @ 11.07.2007. 17:08 ] @
DR83
Pogresno si obavesten!
[ DR83 @ 11.07.2007. 17:25 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22441
[ Jbyn4e @ 11.07.2007. 17:40 ] @
Da DDR83, ali i
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22624&Type=1
[ rock83 @ 11.07.2007. 18:07 ] @
DR83
Ako hoces o necemu da pises, onda treba i da budes upucen-informisan u to. Jel si znao da kad potrosis 40 besplatnih minuta sa 063/062 na bel200 nemas tarifni dodatak za dopunu minuta sa Telenorom, nego samo sa Mts-om. A sta ce mi kad vec imam 160 minuta?!
[ DR83 @ 12.07.2007. 12:47 ] @
Drago mi je da se ovde svi sve razumeju... :>
Citat:
rock83: DR83
Ako hoces o necemu da pises, onda treba i da budes upucen-informisan u to. Jel si znao da kad potrosis 40 besplatnih minuta sa 063/062 na bel200 nemas tarifni dodatak za dopunu minuta sa Telenorom, nego samo sa Mts-om. A sta ce mi kad vec imam 160 minuta?!

Ne, nisam znao i da stvarno imam tolike potrebe za pozivanjem 063/62 brojeva, koristio bih 62/3 broj na mtsov br.
Drugo, PRVI link u ovoj temi se odnosi na tarifne dodatke za POSTPAID i mislio da ce o tome da se prica a ne da se mesaju i dodaci za prepaid.
[ Igorn @ 12.07.2007. 12:58 ] @
Kako sam ja razumeo ako uzmem "Prepaid najdraži broj" i taj broj ode u inostranstvo u Bosnu npr. i izabere m:tel mrezu koja je telekomova ako se nevaram onda ja pricam sa tom osobom koliko hocu za samo 1,77 po pozivu bez obzira na roming,i toj osobi se ne skida dolazni poziv kako bi u ostalim roming mrezama(koje nisu telekomove)naplacivalo.

Jel sam u pravu ili ne???

I koliko traje uspostava "Prepaid najdraži broj",mislim kad ja posaljem poruku posle koliko je oni aktiviraju i da li me nekako obaveste(porukom ili kako)da mi je aktivirana usluga?

Molim one koji znaju sigurno da mi odgovore sto pre!!!

HVALA!!!
[ Jbyn4e @ 12.07.2007. 13:27 ] @
Kao sto sam rekao u drugoj temi - roming je roming i ne vaze usluge koje vaze kad si u mrezi. Znaci ako odes u Bosnu, pricaces sa osobom u Srbiji po ceni koja je za roming (trenutno ako se dobro secam 8 din/min, bilo koja mreza, tj. jeftinije nego kad sa mts zoves drugu mrezu...).

Kad posaljes sms, dobijes obavestenje da ce ti biti aktivirano u narednih 24h, ali generalno meni su aktivirali nekih pola sata-sat (ne secam se sad koliko to bese). Dobijes poruku da ti je aktiviran dodatak. Bedak je sto ne rade friends and family tarife dok ti je to aktivirano.
[ Igorn @ 12.07.2007. 13:52 ] @
Nisi razumeo ja sam u srbiji a osoba koju zovem je u Bosni oboje na o64 ja izabrao taj drubi 064 koji je u bosni za najdrazi broj i da li onda vazi 0 din(1,77) poziv posto sam negde procitao a sad ne mogu da nadjem da vazi!
[ rock83 @ 12.07.2007. 14:01 ] @
Citat:
DR83: Drago mi je da se ovde svi sve razumeju... :>

Ne, nisam znao i da stvarno imam tolike potrebe za pozivanjem 063/62 brojeva, koristio bih 62/3 broj na mtsov br.
Drugo, PRVI link u ovoj temi se odnosi na tarifne dodatke za POSTPAID i mislio da ce o tome da se prica a ne da se mesaju i dodaci za prepaid.


Tema se zove MTS tarifni dodaci, a ne POSTPEJD MTS tarifni dodaci.
Najdrazi broj Mts-a kosta 120 din.+pdv, a Omiljeni broj Telenora kosta 123 din.+pdv. Ipak je Mts jeftiniji, a i minut je 0 din. kod mts-a, dok je kod Telenora popust 99,99%.Koliko je minut nije precizirano kod Telenora.Da li 0.01 dinar? Od koje cifre je popust 99.99? Eto, zato sam uzeo MTS, a ne sto ga volim.
[ DR83 @ 12.07.2007. 14:08 ] @
Naslove ne treba da ispravljam ja, nego moderator ako smatra da je to potrebno a u skladu sa tim u kom pravcu se tema razvija.
I ovim idemo u offtopic.
[ evolution @ 12.07.2007. 21:45 ] @
Citat:
rock83: Tema se zove MTS tarifni dodaci, a ne POSTPEJD MTS tarifni dodaci.
Najdrazi broj Mts-a kosta 120 din.+pdv, a Omiljeni broj Telenora kosta 123 din.+pdv. Ipak je Mts jeftiniji, a i minut je 0 din. kod mts-a, dok je kod Telenora popust 99,99%.Koliko je minut nije precizirano kod Telenora.Da li 0.01 dinar? Od koje cifre je popust 99.99? Eto, zato sam uzeo MTS, a ne sto ga volim.


mts ti naplacuje fiksnu nadoknadu za zapoceti razgovor 1,77 din( ne znam da li je cena izmenjena od kad su uvedene nove cene tarifa). Poruke nisu besplatne ka najdrazem broju i oduzimaju ti se besplatni minuti prilikom razgovora sa istim. Razgovor kosta 1%/minut od standardne cene = 0,075 din/minut u TIPI tarifi.

Kod Telenora ne naplacuje se fiksna nadoknada, poruke su takodje sa popustom, razgovor kosta 0,01 % = ili na tarifnom paketu Jedna cena 0,00085 din/minut. Sto znaci da ti sa 0,01 din na kreditu mozes ceo mesec razgovarati i razmenjivati poruka sa omiljenim brojem ceo mesec.
[ Igorn @ 12.07.2007. 23:03 ] @
Citat:
mts ti naplacuje fiksnu nadoknadu za zapoceti razgovor 1,77 din( ne znam da li je cena izmenjena od kad su uvedene nove cene tarifa). Poruke nisu besplatne ka najdrazem broju i oduzimaju ti se besplatni minuti prilikom razgovora sa istim. Razgovor kosta 1%/minut od standardne cene = 0,075 din/minut u TIPI tarifi.


Sta si ti ovde odvalio placa se samo 1.77 po uspostavi poziva i mozes neograniceno da pricas za 0 din po minuti!
Zvao sam da pitam korisnicki zbog sebe tako da znam ,osim ako ona tamo(njih 2 operaterke) i na sajtu ne lazu!
[ djnik @ 12.07.2007. 23:43 ] @
Sta bi trebalo uraditi u ovom slucaju? Pa ovo je svetska prevara!
[ enthusy @ 13.07.2007. 14:00 ] @
NE MOGU DA VERUJEM! Upravo sam procitao forum od pocetka do kraja i ostao krajnje zacudjen zasto bi neko aktivirao uslugu "najdrazi broj" na postpaid-u i dao im dodatnih 150 dinara kada taj broj skida besplatne minute?!?!?! Zato sam pre par minuta uzeo svoj mobilni u ruke i pozvao korisnicki servis da to proverim. Naravno, rekli su mi da je tacno kao sto sam i ocekivao! A bas sam hteo da aktiviram tu uslugu i pomislio kako je super jer sam je koristio sa svojom drugom 064 prepaid karticom i extra mi je, ALI SAMO ZA PREPAID!!!!!!!!!!!
[ DR83 @ 13.07.2007. 17:15 ] @
Pa nista, ti prvo potrosi te besplatne minute, onda uzmi taj paket pa ga na kraju meseca dezaktiviraj i onda sve ispocetka :)
[ mrmilos @ 29.07.2007. 08:29 ] @
Treba mi savet: imam trenutno bel200+sms120, a hteo bih da predjem na bel100 + sms 300 + MIN 120. moze li neko da mi da savet kojim redom i kada da odradim deaktivaciju sms120/aktivaciju sms300 i min120/promenu tarife/ a sve to tako da mi ta nova kombinacija startuje u fulu od 01.08?
[ Jbyn4e @ 29.07.2007. 09:34 ] @
Pa ako si pod ugovornom obavezom na 2 godine, neces moci da predjes na bel100. Ako nisi, pozovi korisnicki pa se raspitaj koliko traje prebacivanje sa tarife na tarifu, pa sracunaj....
[ mrmilos @ 29.07.2007. 10:01 ] @
istekao mi je ugovor. ali sad vidim na mts sajtu, da ukoliko aktiviram dva dodoatka u toku jednog meseca, automatski mi se sledeceg meseca produzava samo onaj koji sam poslednji uplatio... ne znam da li se to odnosi na dva ista dodoatka i da li cu u mom slucaju morati jedan od ova dva svakog meseca ponovo da aktiviram...
[ Catch 22 @ 29.07.2007. 10:51 ] @
@mrmilos: Pa logično da ćeš jedan morati da aktiviraš ponovo. Sam si napisao da se uvek samo poslednji aktivirani prenosi automatski u naredni mesec.

PS
Da razjasnimo i situaciju sa skidanjem besplatnih minuta. Uvek se prvo troše besplatni minuti, pa se tek nakon utroška istih počinje sa tarifiranjem razgovora. Ne znam kako vi to zamišljate da bi drugačije uopšte i bilo izvodljivo?!
Da li je kod Telenora uopšte moguće aktivirati omiljeni broj na paketu koji ima besplatne minute?!? Kojim sofverom bi to trebalo da se evidentira tarifni paket u kom se malo priča besplatno, pa se onda malo skidaju minuti razgovora, pa opet malo besplatno, pa onda se malo tarifiraju razgovori... previše brate tražite! Jedino da svaki korisnik ima i ličnog operatera, koji će 24h da vodi evidenciju o željama i razgovorima svog klijenta.
Fiksna tarifa za uspostavljanje veze JESTE BEZOČNI BEZOBRAZLUK, naročito u novim paketima sa "super povoljnom cenom minuta", gde nas onda odraše sa povećanom cenom za uspostavu, tarifiranjem na minut (ili novi "stari" izum Telenora: na 30 sekundi u novim paketima "Prenesi").
Ne dajte da vas bacanje prašine u oči spreči da precizno sagledate "danajske darove" operatera, a posebno pre nego što im se pismeno obavežete na vernost!
[ mrmilos @ 29.07.2007. 10:54 ] @
a da li cu onda onog tamo, meseca imati automatski aktivirana oba dodatka? (npr. jedan iz npr avgusta i jedan ponovo aktiviran u septembru, onda od oktobra pa nadalje imam automatski aktivirana oba? - to mi deluje logicno...)
[ pisac @ 29.07.2007. 13:38 ] @
Citat:
Catch 22: Da razjasnimo i situaciju sa skidanjem besplatnih minuta. Uvek se prvo troše besplatni minuti, pa se tek nakon utroška istih počinje sa tarifiranjem razgovora. Ne znam kako vi to zamišljate da bi drugačije uopšte i bilo izvodljivo?!


Pa, pošto se bavim upravo skriptovanjem istih stvari za VoIP telefoniranje, mogu ti reći da je vrlo prosto!

Evo algoritam napisan na brzinu:

1) Da li je pozvan broj označen kao omiljeni? Ako jeste, idi na 50.
2) Da li su preostali besplatni minuti? Ako jesu, idi na 40.
3) Da li je pozvan broj u našoj mreži? Ako jeste, idi na 30.
4) Tarifa je spoljna. Ako na računu ima dovoljno kredita (pripejd), ili nije dostignut mesečni limit (postpejd), idi na 20.
5) Žao mi je, vaš poziv ne može biti ostvaren jer ...

20) Uspostavljanje veze i tarifiranje...

30) Tarifa je unutrašnja.
31) Uspostavljanje veze i tarifiranje

40) Koliko je ostalo minuta?
41) Uspostavljanje veze i skidanje besplatnih minuta

50) Tarifa je unutrašnja * 0,001.
51) Uspostavljanje veze i tarifiranje.
[ Catch 22 @ 29.07.2007. 17:27 ] @
Citat:
mrmilos: a da li cu onda onog tamo, meseca imati automatski aktivirana oba dodatka? (npr. jedan iz npr avgusta i jedan ponovo aktiviran u septembru, onda od oktobra pa nadalje imam automatski aktivirana oba? - to mi deluje logicno...)

Pa kako je to logično ako kaže da se u naredni mesec automatski prenosi poslednji aktivirani dodatak...
Dakle da "nacrtamo" ako si aktivirao 3 dodatka, poslednji aktivirani se automatski prenosi u naredni mesec, a ostale moraš da aktiviraš ponovo... i tako svakog meseca. Srećom pa je aktivacija / deaktivacija jednostavna putem običnog SMS-a...


@pisac
Nisam se upustao detaljno u tvoj algoritam, mogao bi da ga ponudis operaterima ako mislis da je pouzdan...
Sta biva sa algoritmom kada se primeni na par miliona korisnika, gde se isti broj telefona pojavljuje u razlicitim kombinacijama za tarifiranje?
[ pisac @ 29.07.2007. 22:26 ] @
Pa ništa, sve je u redu, svaki od tih miliona ima svoj proces koji postupa po tom istom algoritmu, i ukoliko nema nekog baga, sve funkcioniše kako je zamišljeno. Ako je sistem preopterećen, neće sigurno "pustiti" poziv bez tarifiranja, već će jednostavno odbiti poziv (network busy).
[ MilanMilan @ 29.08.2007. 11:22 ] @
Citat:
Catch 22:
Da razjasnimo i situaciju sa skidanjem besplatnih minuta. Uvek se prvo troše besplatni minuti, pa se tek nakon utroška istih počinje sa tarifiranjem razgovora. Ne znam kako vi to zamišljate da bi drugačije uopšte i bilo izvodljivo?!
Da li je kod Telenora uopšte moguće aktivirati omiljeni broj na paketu koji ima besplatne minute?!? Kojim sofverom bi to trebalo da se evidentira tarifni paket u kom se malo priča besplatno, pa se onda malo skidaju minuti razgovora, pa opet malo besplatno, pa onda se malo tarifiraju razgovori... previše brate tražite! Jedino da svaki korisnik ima i ličnog operatera, koji će 24h da vodi evidenciju o željama i razgovorima svog klijenta.
Fiksna tarifa za uspostavljanje veze JESTE BEZOČNI BEZOBRAZLUK, naročito u novim paketima sa "super povoljnom cenom minuta", gde nas onda odraše sa povećanom cenom za uspostavu, tarifiranjem na minut (ili novi "stari" izum Telenora: na 30 sekundi u novim paketima "Prenesi").
Ne dajte da vas bacanje prašine u oči spreči da precizno sagledate "danajske darove" operatera, a posebno pre nego što im se pismeno obavežete na vernost!
:(


'licnog operatera' ??

auu..

pa sta bre prichash? jesi chuo ti za automatizaciju? da ne mislis mozda da telefoni i danas rade tako sto chikice rucno spajaju zice u centrali? :)
jedini razlog za ucestvovanje omiljenog broja u trosenju besplatnih minuta je to sto bi u suprotnom profit provajdera bio manji. tacka.
[ batancev @ 06.09.2007. 17:26 ] @
evo i zvanicne informacije
uz nove postpaid pakete mts-a je moguce koristiti tarifne dodatke
jedino sto nije moguce je aktoviranje f&f brojeva za njih ali mts ionako jedini na trzisti ima f&f u redovnoj ponudi tako da ovo i ne donosi neku veliku razliku tj. nedostatak paketima
ako neko zeli f&f ima bel
"konkurencija is a bitch, and then telenor ...."
filmofili znaju nastavak
[ Predrag Krstic @ 19.09.2007. 00:03 ] @
Tek sad sam se zainteresovao oko tarifnih dodataka i neke stvari mi nisu jasne, iako sam procitao celu temu!

Recimo BEL50 (300din) zajedno sa SMS60 (60din) i MIN60 (120din) kosta 480din, a BEL100 uz koji se dobija manje, kosta 550din (sve je bez pdv-a).
Nije mi jasna logika kako dodaci za koje se naknadno odlucujem mogu biti jeftiniji od pretplate za koju sam se unapred obavezao? Pa ko bi uopste hteo da od starta bude na nekom vecem BEL paketu kad je i skuplji a i obavezuje?

Druga stvar je oko obracuna.
Ako funkcionise tako sto oni na kraju meseca vide za koliko minuta sam izasao iz pretplate i od toga oduzmu vrednost dodatka (recimo MIN60), to onda znaci da dodatak deluje i retroaktivno, odnosno i za minute kojim sam izasao iz pretplate a koje sam napravio posle poziva dodatka?
Znaci ja ipak mogu da pri kraju meseca vidim za koliko sam prekardasio, i samo pozovem odgovarajuci dodatak (umanjen za 2/3 zbog kraja meseca)?
[ owim @ 19.09.2007. 16:01 ] @
Sta mislite o ovome:

(1) MTS BEL 400 = 400 min + 400 SMS --> 1.500din + PDV

protiv (vs.)

(2) MTS Profesionalna tarifa sa tarifnim dodacima: 87,60din + PDV

Na to se doda kroz dodatke (bez "stednje"):
600 SMS + 480 min u mrezi
(330din + 4x210din = 1.170 din)

Kroz (2) dobija se 200 SMS vise, 80min vise u mrezi za cenu 1320+87,60 = 1.257,6 + PDV --> niza cena a vise SMS/minuta nego pod (1).

Vidi se da je (2) daleko povoljnija shema od BEL paketa. Nema tarifiranja uspostave veze u tarifnim dodacima. Naravno, mogu se uzeti i manji tarifni dodaci, ovo je bio samo primer.

Mane:
- bez real-time uvida u stanje ovo je prilicno beskorisno.
- nema minuta van MTS mreze. Moglo bi se nadoknaditi BEL50 ili BEL100 paketom + manji tarifni dodaci -- opet jeftinije, a moze vise da se dobije. (Ja imam 063 postpaid pa me ova opcija ne pogadja).

Kako vam se cini ideja? :-)
[ Jbyn4e @ 19.09.2007. 16:49 ] @
Nece da moze kako si ti zamislio:
Citat:

Možete uzeti sve dodatke, a jedan isti dodatak možete koristiti najviše tri puta u toku meseca.

a ti imas 4x120 min. moze max 3x120 =360 min.
Usto, 400 min ti se iz bel prenose 3 meseca, a tarifni dodatak ti vazi samo taj mesec.
[ Catch 22 @ 19.09.2007. 16:53 ] @
@owim: Pa mana cele ideje je što navedeni primer nije izvodiv zbog:
Citat:
Možete uzeti sve dodatke, a jedan isti dodatak možete koristiti najviše tri puta u toku meseca.


Ne znam odakle ti informacija da se uz profesionalnu tarifu ne plaća uspostava veze?

Bel 400 ima 320 min u mreži i 80 min van mreže što je veoma bitna razlika!
Minut u mreži kod Bel 400 = 2.60, van mreže = 5.85 (cene bez PDV-a i + uspostava veze 1.50 + PDV)
Minut (flat) u profesionalnoj tarifi je 8.00 + 1.50 uspostava + PDV


PS
Ja upravo koristim jedan jeftiniji Bel paket + tarifne dodatke (u skladu sa mojim potrebama) i fino se uklapam. Situacija se sada bitno menja, pošto je za Bel, po novom, moguć prenos neutrošenih minuta / SMS u naredna meseca... Uglavnom, bolje je nego ranije - to je najbitnije!
[ owim @ 20.09.2007. 01:54 ] @
Ne znam odakle ti informacija da se uz profesionalnu tarifu ne plaća uspostava veze?

Ne plaća se ako imaš tarifne dodatke, što je poenta mog posta.

Dajde da vidimo našto jednostavno, cena minuta u slčajevima 1) Bel 400 i 2) Bel 400+dodaci.


PRIMER 1:

**Bel 400** ver. 1
Vrednost minuta:
400 SMS poruka = 400 x 1,7 = 680 din
Bel 400 bez poruka: 1.500din - 680din = 820din
1 min = 2,05 din+pdv = ***2,42 din***

Međutim, to ima smisla samo ako se SMS računa kao da vredi 1,7 din. Recimo, ako osoba koristi Bel 400 + dodatak sa porukama, nema razlike da li su poruke iz osnovnog/dodatnog paketa, te je njihova cena zapravo ona *najniža*. A to je u slučaju SMS600 dodatka 0,65 din po poruci sa pdv (0,55din bez).

Oduda, računica može da bude i ovakva:


**Bel 400** ver. 2 (uz SMS600 dodatak)
Vrednost minuta:
400 SMS poruka = 400 x 0,55 = 220 din (poruka više ne vredi 1,7din)
Bel 400 bez poruka: 1.500din - 220din = 1.280din
1 min = 3,2 din+pdv = ***3,78 din***

Poređenja radi, 1 min iz tarifnog dodatka je ***2,065 din*** s pdv.
Uporedite tri cene minuta oko kojih sam stavio zvezdice. A onda ih pomnožite sa svojom potrošnjom = ekonimija obima. Nije baš svejedno, ne?

Drugim rečima, ako se neko nalazi svoje potrebe potpuno u okviru Bel paketa, nema šta da razmišlja. Ali, ako koristi dodatke, struktura cene Bel paketa se narušava, i ispada da je jeftinije imati što manji paket, a što više dodataka (jer su značajno povoljniji).

Šta drugi misle? Nepotrebno komplikovanje? Možda i greška u koracima?
[ Swearengen @ 01.10.2007. 03:24 ] @
Ako se aktivira neki dodatak posle 20. u mesecu i utvrdjeno je da se placa 1/3 cene i dobija 1/3 usluge koja je aktivirana, zanima me sta se desava sa ostalih 2/3 cene i usluge, da li se oni automatski prenose u sledeci mesec (dakle tih 2/3) ili sve ostaje na onih 1/3 cene/usluge u mesecu u kojem su aktivirani a sledeceg meseca se (ako se ne odjavi dodatak) placa pun iznos i dobija cela usluga?
Nadam se da nisam bio previse zbunjujuc:)
[ Catch 22 @ 01.10.2007. 04:55 ] @
@Swearingen: Poslednji aktivirani tarifni dodatak automatski vazi u sledecem mesecu u punom iznosu. Posto imas mogucnost da aktiviras vise tarifnih dodataka, automatski se prenosi u sledeci mesec samo onaj kojeg si poslednjeg aktivirao... ako ne aktiviras nista drugo, onda ce ti aktivni tarifni dodatak vaziti svakog meseca (automatski) sve dok ga eksplicitno ne deaktiviras slanjem odgovarajuce SMS poruke ("SMS STOP", "MIN STOP"...)
[ owim @ 01.10.2007. 10:15 ] @
Međutim, ako si aktivirao razičite dodatke, recimo SMS600 i MIN120, OBA će biti preneta u sledeći mesec! Provereno, prema mom listingu od prošlog meseca.

Ako pak aktiviraš SMS90 i SMS600, onda će samo poslednji SMS dodatak biti prenet (na to su mislisli u telstu, ali po običaju ne nedorečen).

Komandom STOP to se prekida.
[ PiceCLuE @ 01.10.2007. 11:55 ] @
Samo jos nesto pa ce mi konacno sve biti jasno.
Na koji mesec komanda STOP ima uticaj?
Npr ako sam u septembru poslao poruku SMS60 a u oktobru poslao SMS STOP da li ce mi taj tarifni dodatak vaziti 2 meseca ili jedan?
[ pisac @ 01.10.2007. 13:51 ] @
STOP će ti sprečiti prvu sledeću aktivaciju usluge koja ti predstoji.
[ Catch 22 @ 02.10.2007. 02:06 ] @
Komandom STOP bi trebalo da se deaktivira tarifni dodatak zaključno sa istekom tekućeg meseca, tj. počev od prvog u sledećem mesecu taj dodatak više ne važi.
Osim ako MTS nema nekakvu "specijalnu logiku" za ovo, kao što ima npr. za MTS-ov način obračuna neutrošenih minuta / poruka
[ Swearengen @ 02.10.2007. 03:25 ] @
A sta se desava sa neutrosenim minutima/porukama koji se nalaze u okviru tarifnih dodataka? Nigde nisam nasao explicitno da li se i oni prenose u sledeci mesec ili se jednostavno brisu.

Posto nikada pre nisam aktivirao dodatke, interesuje me da li je tacno da ne postoji mogucnost da se tokom meseca proveri stanje neutrosenih minuta/poruka iz dodatka.
[ owim @ 03.10.2007. 11:04 ] @
Citat:
A sta se desava sa neutrosenim minutima/porukama koji se nalaze u okviru tarifnih dodataka? Nigde nisam nasao explicitno da li se i oni prenose u sledeci mesec ili se jednostavno brisu.


Neutroseni dodatci na kraju meseca propadaju, ne prenose se.

Citat:
da li je tacno da ne postoji mogucnost da se tokom meseca proveri stanje neutrosenih minuta/poruka iz dodatka.


Sasvim tacno!
[ owim @ 03.12.2007. 04:46 ] @
MTS postpaid tarifni dodaci (TD) su super jeftina stvar, s velikim problemom -- ne obračunavaju se u "tekućem stanju" prilikom provere stanja, niti bilo kako drugačije (odbijaju se na kraju meseca od fiktivnog zaduženja).

Prednosti:
- Najniža cena! SMS= 0,65din sa PDV, min. u mreži= 2 din sa PDV.
- Dok traje TD ne obračunava se uspostava veze.
- Ako je uključen na vreme, TD se sam aktivira kada se potroši besplatan deo paketa na koji se odnosi (ako postoji). (Npr, u Mix250, nakon poslatih 50 SMS, 51. SMS biće tarifiran cenom TD-a, a ne sa 2,xx din +pdv kolika je cena kad se potroši saobraćaj)
- Ranije su se obračunavali na sekund (MIN TD), sad ne znam.

Nema sumnje da su TD super pogodnost, svako doda ono što najviše koristi, ali postoji problem merenja potrošnje.

Ovde pričamo o vašim iskustvima! Ako ih koristite, kako se snalazite?

Najčešće se brojač u mobu resetuje pri aktivaciji dodatka, ali:

1) SMS TD: sem nacionalnih poruka, mogu biti i int. poruke, VAS poruke (npr. poruke medijima, melodije), parking, kreditiranje prepaid (free), SMS upit stanja (free)... a brojač će se uvećavati jednako za sve.

2) Minuti u mrezi TD: šta ako se pozivaju brojevi van mreže ili besplatni brojevi (0800, 789, 788...), a brojač će se uvećavati jednako za sve.

3) Prenos podataka TD: slanje/prijem MMS-ova (košta/besplatno), utiče na ukupni DATA saobraćaj, a brojač će se uvećavati jednako za sve.

4) Omiljeni broj TD: ne znam ima li funkciju jer važi tek nakon istrošenih besplatnih minuta (a paket se bira tako da upravo "besplatnim sadržajem" pokrije mesec dana, jer je probijanje tarife skupo).

Koristite li TD i kako se snalazite?
[ Catch 22 @ 03.12.2007. 12:49 ] @
Dok sam bio na Bel 50 koristio sam SMS60 tarifni dodatak 2-3 meseca. Proveravao sam listing svog računa i uvek je sve bilo korektno obračunato. Malo je zbunjujuće što prilikom provere stanja u tekućem mesecu, raste zaduženje po normalnoj ceni, ali se na kraju meseca onda ipak sve obračunava kako treba.
Praćenje brojača i ostalih stvari koje se loguju u telefonu, zavise od telefona koji koristite. Stari Siemens S65 je ovaj posao mnogo detaljnije i preciznije obavljao, nego "smart" Nokia E50 sa sve instaliranim namenskim aplikacijama (kao uostalom i većinu drugih zadataka)...
Trenutno sam na Mix 500, koji prevazilazi moje mesečne potrebe pa tarifne dodatke ne koristim (manje koristim i fiksni telefon).
Ako se ispostavi da je istinita glasina da se po novom, kod svakog poziva i besplatni minuti zaokružuju na minut (!??!), onda će situcija izgledati bitno drugačije... mesečni budžet je vrlo ograničen, neće moći da se rasteže prema apetitu operatera, nego će potrošnja da se smanji prema raspoloživim mogućnostima.
Može da se živi i bez mobilnog telefona, ako to bude potrebno...
[ Slobodan Milivojevic @ 03.12.2007. 14:57 ] @
Za sada je tarifiranje 60+1 prisutno samo kod bel tarifnih paketa...
[ Catch 22 @ 03.12.2007. 15:52 ] @
Citat:
Slobodan MilivojevicZa sada je tarifiranje...

To "Za sada" me najviše i brine...
[ owim @ 04.12.2007. 00:42 ] @
Citat:
Za sada je tarifiranje 60+1 prisutno samo kod bel tarifnih paketa...

I kod tarifnog dodatka za minute u mreži.
[ Catch 22 @ 04.12.2007. 03:07 ] @
Citat:
owim: I kod tarifnog dodatka za minute u mreži.

Bez razlike na tarifni paket uz koji se koristi dodatak, ili.. ?!?
[ owim @ 04.12.2007. 05:38 ] @
Citat:
Stari Siemens S65 je ovaj posao mnogo detaljnije i preciznije obavljao, nego "smart" Nokia E50 sa sve instaliranim namenskim aplikacijama (kao uostalom i većinu drugih zadataka)...

Kako znate da li ste blizu limita sa TD minutima ili porukama? (Za one kojima je bitno.)

Po setovanju brojača u telefonu? U prvom postu napisao sam koliko je neprecizno. Moj SE K70 samo meri broj min:sec od poslednje reseta, bez obzira s kim pričao; isto žali i za SMS. Ovo se neće promeniti a nekad mi baš znače tarifni dodaci (recimo, Nova godina, 200 SMS-ova samo na čestitanje).

Postoji li neka Java aplikacija (za Sony Ericsson) koja bi mogla da pomogne da razlikuje pozive u mreži i nacionalne poruke ili barem nešto od toga?

[ owim @ 04.12.2007. 05:40 ] @
Citat:
Bez razlike na tarifni paket uz koji se koristi dodatak, ili.. ?!?

S operaterom sam pričao o Bel200 paketu, rekla mi da se i TD "minuti u mreži" zaokružuje 60+1. Ne verujem da će kod Mix-a obračunavati TD 1+1 sec. Ako neko sazna, neka javi.
[ Catch 22 @ 04.12.2007. 11:29 ] @
Citat:
owim:
Postoji li neka Java aplikacija (za Sony Ericsson) koja bi mogla da pomogne da razlikuje pozive u mreži i nacionalne poruke ili barem nešto od toga?

Koliko znam ne postoji, čak ni za smart telefone... na Symbianu koristim SMS Diary, koji pravi detaljan statistički izveštaj u html formatu za SMS poruke, a detaljna statistika poziva je za sad izgleda u domenu "kvadrature kruga"...
[ bttp @ 05.12.2007. 18:28 ] @
Ja koristim DATA tarifni dodatak i u startu sam imao loše iskustvo sa korisničkim servisom. Namerio sam da ga aktiviram sredinom prošlog meseca i dobio informaciju da se bez obzira na datum u mesecu kojeg je aktiviran, na kraju meseca stornira onoliko koliko si platio, da bi se na kraju kad sam dobio račun video da upravo jako ima veze kog datuma je aktiviran i da ti u zavisnosti od toga obračunavaju manje po tarifnom dodatku a više po redovnoj ceni. Znači platio sam DATA12 tarifni dodatak gde za 150 dinara dobiješ 12MB data protoka, odnosno na kraju meseca ti od ukupnog protoka odbiju 12MB a ostatak ti obračunaju po redovnoj ceni od 4 din/100kb (sve bez pdv). E sad pošto sam ga ja aktivirao recimo 18. u mesecu i vodeći se dobijenom informacijom da je datum aktivacije nebitan, trošio shodno tome, te sam tog meseca imao prenetih oko 13MB, oni su mi na osnovu tarifnog dodatka stornirali samo 8MB a ostalo su mi obračunali po redovnoj ceni, tako da sam tu na neki način prevaren namerno ili nenamerno, meni je svejedno. Videću ovog meseca kad stigne račun kako ću proći.

Inače tarifni dodaci su dostupni samo korisnicima BEL tarifnih profila, dok su drugi postpaid profili uskraćeni za tarifne dodatke, pa nema potrebe da se ti korisnici "opterećuju njima". Mene je isto žešće iznerviralo kad sam ovih dana dobio sms kako se prvi minut zaokružuje, tako da "50 besplatnih minuta" u prevodu može da znači i "50 besplatnih poziva od 5 sekundi", a kako mi je ipak najveći broj razgovora kraći od minuta, efektivno od tih šatro 50 minuta imam ustvari 25-30min, da ne govorim da nakon iskorišćenih besplatnih "minuta" svaki sledeći razgovor od 1-59 sekundi košta cca 10 dinara, tako da više uopšte nije toliko isplativ BEL postpaid. Sad bih otprilike trebalo da potrošim mesec dana da sračunam koja kombinacija pretplate i tarifnih dodataka bi mi se najviše isplatila, a to me svakako smara.
[ Laki024 @ 05.12.2007. 18:38 ] @
Tarifiranje na bel tarifnim paketima je ostalo isto na sekundu ako nisi prekoracio broj besplatnih minuta
[ kime1 @ 05.12.2007. 19:38 ] @
ja sam pak mislio da i kod stopiranja tarifnih dodataka važi formula do 10. do 20. do 30.-tog (1/3, 2/3, ceo dodatak), pa nisam žurio da odjavim minute u mreži, s obzirom na povećanje novogodišnje, ali šipak, tek od 1.1. ... (120 min dodatak)
[ bttp @ 07.12.2007. 14:33 ] @
Citat:
Laki024: Tarifiranje na bel tarifnim paketima je ostalo isto na sekundu ako nisi prekoracio broj besplatnih minuta


Meni je operater iz korisničkog servisa rekao upravo suprotno. Mada s obzirom da od različitih operatera dobijam različite (potpuno oprečne) informacije, pitaj boga ko je sad tu u pravu, moguće da si i ti, s obzirom da se u MTS više ne zna ni ko pije ni ko plaća. Baš sam mu konkretno postavio to pitanje, da li se besplatni minuti takođe zaokružuju na ceo minut u okviru prvog minuta, on je odgovorio rečima "upravo tako". Pa ti sad budi pametan...

Makar bi i to što ti kažeš, da je tako, bilo nelogično. Zašto bi imali dva različita načina tarifiranja za isti tarifni profil?
[ grba_dejn_3 @ 10.03.2008. 14:02 ] @
Imam dilemu....
Uzeo sam prvo tarifni dodatak SMS120, pa sam posle uzeo sms300 jer mi je i sms120 malo. Sad me interesuje ja nisam stopirao dodatak sms120 nego sam samo odma prijavio se za sms300. Jel sad ja imam uracunat i jedan i drugi dodatak ili mi je sada aktivan samo sms300???
Da li treba da posaljem da deaktiviram onda prvi dodatak. Inace MTS mi je prihvatio zahtev za sms300.
Unapred hvala
[ DR83 @ 10.03.2008. 14:13 ] @
Mislim da imas oba aktivirane a u sledeci mesec ti se automatski prenosi taj zadnji aktivirani.
Da ne bih sve ponovo kucao, imas ovde objasnjeno - http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,12757.0.html
[ grba_dejn_3 @ 10.03.2008. 14:22 ] @
Hvala ti.
Sad sam zvao korisnicki i ladno su mu aktivirana oba dodatka, znaci strasno.
Koji ce mi sada 520 poruka ooooooooooooooooooooooo bozeeeeeee 400 mi je taman zadovoljaa potrebe
Zar nije logicno ako imam jedan dodatak i uplatim taj isti smao sa vecim brojem da se ovaj prethodni anulira.
Samo da uzmu sto vise para...
[ DR83 @ 10.03.2008. 14:30 ] @
Ja imam 2*sms300 dodatak+mts30+data12.
Tako da, nista mi ne pricaj o tome.
A pitao sam se zasto i uz tarifne dodatke[mislio sam da imam samo 1 sms300 dodatak aktiviran posto na sms najvise i trosim] dobijam tolike racune??
Dakle, sve sto je aktivirano u toku jednog meseca mora da se plati cak i ako ga deaktivirate u toku meseca.
Deaktivacija je moguca od 10.[presek stanja] do predzadnjeg dana u mesecu.
Sve tarifne dodatke koje ste aktivirali u toku meseca AUTOMATSKI vam se prenose i u sledeci[ako imate vise istih, samo poslednji aktivirani vam se prenosi] ukoliko ih ne stopirate. Vodite racuna o tome.
MTS polako ali sigurno sve vise lici na telenor ex lopovtel
[ owim @ 10.03.2008. 17:44 ] @
Smatram da je politika MTS dodataka pravilna, i logična sa prenosom u sledeći mesec (nekome je dodatak uvek potreban i ne želi da ga uključuje svaki put). Niko nikoga ne iskorišćava. Jedini minus je što se stanje dodatka ne može proveriti, ali to znate i pre aktivacije.
[ grba_dejn_3 @ 10.03.2008. 20:20 ] @
Citat:
owim: Smatram da je politika MTS dodataka pravilna, i logična sa prenosom u sledeći mesec (nekome je dodatak uvek potreban i ne želi da ga uključuje svaki put). Niko nikoga ne iskorišćava. Jedini minus je što se stanje dodatka ne može proveriti, ali to znate i pre aktivacije.


Ok je to da se prenosi u sledeci mesec, ali problem je u tome ako sam aktivirao sms120 a posle aktivirao sms300 neka mi onda poniste ovaj prvi, a ne sad da imam i da placam oba dodatka jel mi nisu potrebni... sms300 ispunjava moje zahteve.....
[ owim @ 10.03.2008. 22:25 ] @
Aktivirao si 2 RAZLIČITA dodatka... kao da si 2x uplatio dopunu. 2x podigao 2 sume iz bankomata. U DID IT - nema poništavanja, niti je logično.

Šalji poruke do kraja meseca! :-)
[ Basa @ 11.03.2008. 21:02 ] @
"Zar nije logicno ako imam jedan dodatak i uplatim taj isti smao sa vecim brojem da se ovaj prethodni anulira."

Mislim da je ovo upravo bio štos kod Telenora. Znam da nisam mogao da izaberem tarifni dodatak sa drugačijim brojem sms-ova ako prethodno ne bih otkazao onaj dodatak koji trenutno koristim. Isto je bilo i za internet.

E sad meni ovo deluje bas kao mnogo liberalna varijanta kod mts-a. Mozes da uzmes tarifnih dodatak koliko ti volja i napravis raznorazne kombinacije sa kolicinom poruka.
[ zzviktor @ 11.03.2008. 21:30 ] @
Ja mislim da su tarifni dodaci raj za podkradanje korisnika i lopovluk
kakav ne postoji u ni jednoj drugoj zemlji.
[ enthusy @ 12.03.2008. 01:23 ] @
Pa i nije baš tako. Ja recimo oko pola godine koristim tarifni dodatak DATA12 u kojem dobijam 12MB grps protoka za 177 dinara. Kada bih toliko potrošio ne koristeći dodatak platio bih 566 dinara. Razlika je ogromna. Zbog toga verujem da će ubrzo ukinuti i te tarifne dodatke jer su počeli sa ukidanjem svega što je povoljno za korisnike.
[ Catch 22 @ 12.03.2008. 01:35 ] @
Citat:
Basa: "Zar nije logicno ako imam jedan dodatak i uplatim taj isti smao sa vecim brojem da se ovaj prethodni anulira."
...E sad meni ovo deluje bas kao mnogo liberalna varijanta kod mts-a. Mozes da uzmes tarifnih dodatak koliko ti volja i napravis raznorazne kombinacije sa kolicinom poruka.


Kad već nisi hteo da se prethodno obavestiš sam ovde mts: Postpaid extra

Citat:
Pravo na korišćenje dodataka imaju korisnici BEL, profesionalnog i poslovnog tarifnog profila.

...
Kada jednom aktivirate dodatak, on automatski važi za svaki mesec, sve do trenutka kada odlučite da ga deaktivirate. Ukoliko ste u toku jednog meseca aktivirali više dodataka, sledećeg meseca će automatski biti aktiviran samo poslednji izabrani dodatak.

Kako se Postpaid Extra dodaju za jedan kalendarski mesec, prvog meseca kada aktivirate dodatak u zavisnosti od datuma aktivacije (u kojoj je dekadi), biće vam naplaćena dodatna pretplata proporcionalno umanjena prema broju dekada preostalih do kraja meseca. Takođe, i količina dodataka će biti proporcionalno manja (npr. ako dodatak aktivirate u drugoj dekadi 14. u mesecu dobićete 2/3 dodatka i biće vam naplaćeno 2/3 njegove vrednosti)

Deaktivaciju usluge možete obaviti slanjem SMS poruke na 7888, i to u sledećem formatu:

za deaktivaciju usluge "SMS poruke", tekst poruke je: SMS_STOP,
za deaktivaciju usluge "WAP/Internet", tekst poruke je: DATA_STOP,
za deaktivaciju usluge "Pozivi u mt:s mreži", tekst poruke je: MIN_STOP, a
za deaktivaciju usluge "mt:s najdraži broj", tekst poruke je: MOJBROJ_STOP.

Možete uzeti sve dodatke, a jedan isti dodatak možete koristiti najviše tri puta u toku meseca.

Obogatite i Vi tarifni profil superpovoljnim dodacima!



PS
Napomena ovde navedeni tekst za odjavu je netačan, piše se bez podvlake: SMS STOP
[ DR83 @ 12.03.2008. 14:18 ] @
Da, ali vecina se zezne tako sto misli da ako potrosi u toku meseca aktivirani dodatak da mora, po nekoj logici, da ga aktivira opet za sledeci mesec.
[ Basa @ 13.03.2008. 19:38 ] @
"Kad već nisi hteo da se prethodno obavestiš sam ovde mts: Postpaid extra"

Hm, ovo bas ne odgovara istini, bas nisam imao nikakvu želju da se ne obavestim o ovome. Da budem fer, ovu stranicu nisam pogledao, mada da ponovim nisam želeo da je ne pogledam. Mislio sam da je ono sto sam nalazio po novinama par puta bilo to.

No, kako god, ako ovako stoje stvari: "Ukoliko ste u toku jednog meseca aktivirali više dodataka, sledećeg meseca će automatski biti aktiviran samo poslednji izabrani dodatak."

Onda znači da stvarno mogu da se prave razne kombinacije. Recimo prijavi se prvo SMS60, pa SMS120. U naredni mesec se prenese samo SMS120. Onda se doda SMS60, pa se on kao poslednje aktivirani dodatak prenese u naredni mesec. Pa se na njega doda SMS120 i tako u krug. Ako neko hoce, recimo 180 poruka mesečno.

Tako da mogu da se prave kombinacije, doduše uz malo žongliranja, ali mogu. Ako je onako kao što piše na stranici
[ owim @ 14.03.2008. 01:33 ] @
Sve je kao što piše na stranici. Pravio sam razne kombinacije.

Najbitnije: obrati pažnju kojeg dana u mesecu aktiviraš dodatak! To ne piše...
[ Jbyn4e @ 14.03.2008. 15:29 ] @
@owim: Kako ne pise, procitaj citat od Kvake gore, treca recenica...
[ owim @ 15.03.2008. 03:44 ] @
@Jbyn4e: My bad! Zadnji put kad sam gledao tu stranu, to nije pisalo, a sada sam preleteo preko teksta. Zaključujem da je sve korektno napisano. A sad svi na svoje radne zadatke! :-)
[ Astrotrain @ 23.04.2008. 10:22 ] @
: Postpaid extra
Pored standardnog postpaid paketa sada možete odabrati dodatke koji Vam omogućavaju više razgovora, SMS dopisivanja i skidanja željenih sadržaja sa interneta po znatno nižim cenama. Pravo na korišćenje dodataka imaju svi mt:s postpaid korisnici, izuzev korisnika specijalnih tarifnih profila.


ovo sada piše na http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22441

što znači da sada Pospaid Extra dodatke mogu da uzimaju i Hello, Fresh i Mix tarifni profili.
Ovo je svakako dobra vest.
[ Catch 22 @ 23.04.2008. 11:06 ] @
Pa to važi već neko vreme... ne znam tačno od kad.
Upravo sam juče odjavio "SMS ekstra" dodatak, koji je ćerka koristila zadnjih par meseci na MIX paketu, pošto je prešla na viši tarifni profil i dobila dodatne besplatne SMS poruke.
[ zzviktor @ 23.04.2008. 11:08 ] @
pa to je moglo od samog pocetka mix fresh i hello paketa...
[ enthusy @ 23.04.2008. 12:10 ] @
Apsolutno tačno, ja sam na MIX-u još od početka, a tarifni dodatak DATA12 mi je ostao aktiviran pri prelasku sa BEL tarife.
[ espresso @ 23.04.2008. 12:52 ] @
Pošto se jednom aktivirani tarifni dodatak automatski aktivira i narednog meseca, kako izvesti da se umesto dodatka 30MB aktivira recimo 60MB?
[ dejdza @ 23.04.2008. 14:59 ] @
prvo stopiras data 30 a zatim aktiviras data 60
[ Catch 22 @ 23.04.2008. 16:27 ] @
Automatski se prenosi u naredni mesec samo poslednji aktivirani dodatak.
Bar je tako bilo ranije, ako nešto nisu menjali... detaljnija obaveštenja na zvaničnom sajtu
Postpaid Extra
[ carrapan @ 29.04.2008. 08:37 ] @
Mozda sam nesto propustio, ali se unapred izvnjavam zbog toga. Razmisljam da uzmem Mix tarifu, ali mi je 60 nedovoljno, a 150 verovatno previse. Da li postoji logika da uzmem Mix 60 i dodatak recimo 30 ili 60 min (u mrezi). Takodje da li tih 30 ili 60 min vaze samo za MTS mrezu ili kao i ostali minuti u Mix-u, za sve mreze? Sustina problema je da meni ne treba toliko poruka koliko daju uz Mix 150, ali mi treba vise od 60 min koje dobijam u Mix 60. Moze li neko da mi da savet sta se najvise isplati?
[ MatezYU @ 29.04.2008. 08:43 ] @
Mani se tih tarifnih dodataka.. Samo ti stvaraju brigu. Nemas pravi uvid u stanje, koliko si potrosio, koliko ti je ostalo..
Uzmi mix150!
[ Catch 22 @ 29.04.2008. 13:31 ] @
Citat:
MatezYU: Uzmi mix150!

Mix 150 ne postoji!

mt:s - Helo, Fresh i Mix paketi

[att_img]
[ DR83 @ 13.05.2008. 14:25 ] @
Eh da, ocigledno ovi u mtsovom call centru tri blage veze sa zivotom nemaju, sad mi tip rec da se prvo trose minuti i sms poruke koje imam besplatno u okviru bel paketa pa tek onda oni iz tarifnog paketa sto je totalno drugacije od onog sto su mi ranije rekli.
ha ha.
[ Acika @ 13.08.2008. 20:31 ] @
Jel se naplacuje uspostava veze kod tarifnih dodadtaka?

Jel postoji jos neki tarifni paket kod MTS-a (slican MIX-u) ali da ima vise minuta ka svim mrezama? (malo mi ovih 325)... I da li ove tarifne dodatke aktiviraju nakon potrosnje ovih minuta koji se vec nalaze u tarifnom paketu? Hvala najlepse!
[ DR83 @ 13.08.2008. 21:04 ] @
Prvo se trose iz paketa pa onda iz tarifnog dodatka.
To je zadnji info sa 789, doduse to zavisi koi vam se operater javi, pa nek jos neko proveri.
lol

Ja znam da se za omiljeni broj placa uspostava veze i to u zavisnosti od trajanja razgovora, valjda ...

[ Catch 22 @ 13.08.2008. 23:18 ] @
Citat:
Acika
Jel postoji jos neki tarifni paket kod MTS-a (slican MIX-u) ali da ima vise minuta ka svim mrezama? (malo mi ovih 325)...

??!!!
Pa najsličniji MIX-u, a sa više minuta je MIX 2000 ili MIX 3000

[att_img]
[ Acika @ 13.08.2008. 23:23 ] @
Auuu nisam znao da ima i MIX 2000 i Mix 3000!?! E hvala puno na infou!!! Pozdrav
[ DR83 @ 20.08.2008. 17:28 ] @
Hm veoma sam se obradovao kada sam danas dobio poruku od mtsa da mi nisu obracunali aktivirane tarifne dodatke u julu i da ce ih obracunati u racunu za avgust!

Koji je to fuseraj, znaci strasno! Je*o ih sistem, kad im ne funkcionise!

Navodno je doslo do sistemske greske, skinuli su mi ono sto ulazi u tarifni dodatak a sam tarifni dodatak nisu naplatili. A ima ih mnogo pa cu u septembru veoma da se obradujem kad mi stigne racun ....

Racun za jul nemam kod sebe ali uvidom u listing preko neta, vidim da su u junu propustili ceo dan 29.6. da mi obracunaju pa su to uradili u julu (iako mi je u junu ostalo viska smsa poruka i gprs podataka koje su oni u julu regularno naplatili jer su mi prebacili iz juna u jul), nagurali mi 318 din za navodne sms poruke koje sam potrosio van tarifnog dodatka (imam 50 besplatnih i jos 600 poruka iz tarifnog dodatka koji mi greskom nisu deaktivirali u julu, pisao sam mislim o tome vec), a ja sam sad brojao iz listinga i u julu sam sveukupno poslao 328 poruka, sto odgovara otprilike i brojacu u telefonu.

Letece perje bogami u septembru!

Stvarno su strasno bezobrazni i sve manje user friendly!

Jeza ...
[ slobapet @ 20.08.2008. 18:04 ] @
evo i ja danas dobio istu poruku. Lepo primete kad su na gubitku. Meni je februara obracunata uplata kredita na pripaid 28. a onda samo a stavka preneta i u martovskom racunu. Kad sam video koliki red treba da se ceka i koliko muke dok se reklamira jedna takva obracunska greska, odustao sam. Srecom ta uplata nije bila velika 100 din pa me nije mnogo ostetilo inace sto kaze DR83 - letelo bi perije
[ DR83 @ 20.08.2008. 20:46 ] @
E pa vala ovaj put ne odustajem pa i da je 50 din u pitanju, stvarno nema smisla, preterali su!

Postaju gori od telenora, ne moz' ih uhvatati ni za glavu ni za rep ni pohvatati kad sta i koliko naplate!

Uzas.
[ enthusy @ 20.08.2008. 22:02 ] @
Izgleda da ko god je imao tarifni dodatak u julu dobio je tu poruku (izmedju ostalog i ja). Muka mi je od toga da ja treba da proveravam po listingu sta su oni za***ali! Jednom su me doduše slatko nasmejali sa njihovim obračunima. Bilo je ovako: prošle godine polovinom jula sam ugasio jedan postpaid broj i platio račun. Zatim polovinom septembra dobijam račun za taj ugašeni broj i to u iznosu od 2.4 dinara! Pozvao sam korisnički i pitao o čemu se radi. Rekli su da je broj ugašen i račun plaćen, ali da mi slučajno nisu obračunali neki MMS sa početka jula pa su to ubacili u račun za avgust i poslali mi ga u septembru A pošto sam pri izmirenju dugovanja preplatio račun nepunih 10 dinara, onda im niisam dužan 12 dinara za MMS nego samo 2.4 Naravno nije mi palo na pamet da to platim pa su kasnije prestali da mi šalju.
[ DR83 @ 20.08.2008. 22:47 ] @
Pravo da vam kazem, sad strepim od racuna za avgust, ko zna sta ce mi jos sve nakalemiti ...
[ trader6 @ 11.12.2008. 14:02 ] @
da li mogu u toku jednog mseca da aktiviram tri ista dodatka - recimo 3* sms 600
[ Joker @ 11.12.2008. 14:53 ] @
Da si pogledao na sajtu MTS-a (zasto bas tamo ne znam) video bi da pise
Možete uzeti sve dodatke, a jedan isti dodatak možete koristiti najviše tri puta u toku meseca.
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=22441

Mada ni to nije sigurno, jer desi se da na sajtu pise jedno, operater na 789 ti kaze drugo a primenjuje se trece Sve zavisi koja se "promocija" ukine u hodu
[ septimus @ 21.12.2008. 10:56 ] @
Da li je neko uspeo u poslednja 3 dana da aktivira neki od Tarifnih dodataka??


Pokusavam i sa obicnog postpaida i sa 066premiuma i aktivaciona poruka uopste ne stize na odrediste. I ne samo kod mene.
[ DR83 @ 21.12.2008. 19:36 ] @
Ni ja nisam juce uspeo da ga aktiviram ...

Ne znam da li sad moze da se uradi pregled stanja, pre neki dan nije mogao i tada su m i rekli da imaju problem sa sistemom i da se nadaju da ce problem biti otklonjen u najkracem roku ... :)

[ septimus @ 26.12.2008. 22:30 ] @
Evo ni danas ne moze da se aktivira TD kod mene.


Jel neko uspeo u ova poslednaj dva-tri dana?
[ DR83 @ 27.12.2008. 17:00 ] @
Ja sam uspeo , imaju problem sa 7888, nazovi korisnicki i napisace ti reklamaciju za aktiviranje dodatka ...
[ septimus @ 27.12.2008. 17:21 ] @
Napisali su oni reklamaciju jos 21og ali jos uvek nista nije aktivirano (zvao 789 da proverim).
[ Bimba @ 29.12.2008. 11:51 ] @
Paznja!
Nemojte slati nekoliko puta aktivavionu poruku za do sada neaktivirani tarifni dodatak jer ce ih sve - aktivirati.
Pre mesec, dva, posaljem min 60, pa posto nije bilo aktivacije, a na kol centru pojma nisu imali, posaljem ti ja ponovo min 60. Posle desetak dana stigne aktivaciona poruka za oba min 60.

Ne bih da komentarisem uzivanje uz koriscenje ovih dodataka bez ikakvog evidentiranja od strane MTS-a!!!

Pozdrav
[ septimus @ 01.01.2009. 16:13 ] @
Da li je nekome uspelo da aktivira neki od Dodataka proteklih dana?

(Korisno je znati da se upravo ne bi desila nezeljena aktivacije 2 i vise dodataka)
[ Dacha_NS @ 27.02.2009. 12:47 ] @
ovog meseca sam prvi put aktivirao ove tarifne dodatke...konkretno SMS600 koji je naplacen 300din+PDV...kako sam video da mi se stanje na racunu svaki dan povecava zvao sam call centar i onda su mi objasnili da se to na kraju meseca oduzimakao taj dodatak,ali spominjali su mi josh neshto da se svaka poruka naplacuje 0,50 din da li je to dodatni trosak na ovih 300din,nije mi jasno.....?
[ Slobodan Milivojevic @ 27.02.2009. 13:01 ] @
^ Ne verujem, pre ce biti da su mislili na to da 600 poruka kosta 300din + pdv, pa onda ispada 0.5din+pdv po poruci.
[ Dacha_NS @ 27.02.2009. 14:38 ] @
pa da... i ja sam prvo na to pomislio.... pa me zanima ima li ko iskustva sa ovim dodatcima,da znam za sigurno :)
[ slobapet @ 27.02.2009. 17:31 ] @
Ovako.
Prvo imas cenovnik i taj je vazeci i sigurno tacan.
Zavisno od kada ga uplatis, znaci dekada meseca, I, II, III toliko ti poruka ili vec bilo cega, uplate. I srazmerno tome naplate, znaci trecinu, 2 trecine ili ceo iznos
Npr. Za uplatu 6. u mesecu naplatice ceo iznos, za npr 12,13,15,18. u mesecu naplatice 2/3 dodatka i toliko ce naplatiti, a za sve posle 20. naplacuju samo trecinu ali toliko i daju.
Ovo ti je provereno, jer ja koristim ovako vec vise od 7-8 meseci kad mi je potrebno.

Npr. Prekoracim besplatne poruke za recimo 200 poruka. to bi me kostalo 200x3=600 din. Ja uplatim sms600 recimo 25. oni obracunaju 200 poruka i naplate 110+pdv. onda kad aktiviraju ja posaljem sms_stop, recimo 27. i u sledeci mesec ne prenosim nijedan dodatak, jer mi nije uvek potreban.

E sad verovatno te je zbunilo to sto ako si uplatio zaduzenje ti raste. Raste i treba da raste , oni na kraju meseca obracunaju te dodate poruke. Tako da te to ne brine.
Znaci ako si uplatio pocetkom meseca SMS_600 naplatili su ti 330+pdv, ali tek ce ti obracunati na kraju meseca u racunu. Ne obracunavaju odmah, kao na primer da si na pripaid. Evidencija im je tacna, tako da nema greske. E sad imas mogucnost da 3 puta dodajes isti dodatak, npr tvoj sms mozes jednom sms60 drugi put sms90 i treci sms300. Sad zavisno od dekade, obracunace deo ili ceo. Tako istu kolicinu bi dobio da si 22. 23. 24. poslao SMS_600 i na kraju ako zelis ponistis samo jednom porukom dodatak.

Nadam se da je sad malo jasnije, (mada posto kucam u zurbi, moguce da sam ga malo ukomplikovao) )
[ Dacha_NS @ 27.02.2009. 19:07 ] @
onda se isplati uzimati ove tarifne dodatke!!!

sve je jasnije ;)

zahvaljujem
[ PiceCLuE @ 28.02.2009. 02:19 ] @
Slobapet, ne da je jasno nego si i meni koji koristim ovu uslugu odavno konačno razjasnio neke stvari (npr na koj mesec se odnosi deaktivacija). Hvala lepo
[ slobapet @ 02.03.2009. 18:26 ] @
Nikakav problem :)
[ slobapet @ 12.03.2009. 18:12 ] @
Evo necega sto mi se upravo desilo u vezi sa dodacima. Aktivirao januara sms 600 oko 25. Nakon par sati stigne poruka da mi je uspesno aktiviran dodatak. I ja posaljem ubrzo sms za deaktivaciju. Stigne i sms da mi je uspesno deaktivirana usluga od 1.februara. Sada na februarskom racunu vidim da mi stoji taj sms600.
Odem ja da ulozim reklamaciju, seka meni kaze pa ne moze isti dan i da se deaktivira treba 24h da prodje. Sistem je prihvatio samo prvu poruku (aktiviranje). Ja lepo ulozim zalbu, a oni dal ce da prihvate, videcemo. Kazem ja da njima sistem onda vara korisnike kao na pokeru, jer kaze jedno a to ne izvrsi. Mene ne interesuje to sto sistem nije prihvatio deaktivaciju, mene interesuje zasto sistem salje potvrdnu poruku da je deaktivirano, kad u stvari nije. Jer da sistem posalje poruku da ne moze biti izvrsena deaktivacija, onda molim lepo to uradis neki drugi dan, ne mora isti, a ovako samo naprave lom. Ocigledno sistem nije na nivou, tako da sam ulozio zalbu i na sistem, a ne samo na obracun. Zbog te nesavrsenosti sistema, ja sam imao februara dodatnih 600 sms za koje nisam znao da ih imam, a imam ih i marta, jer ih nisam iskljucio, jer opet nisam znao da ih imam. Tako da ce ova zajebancija da me kosta nekih 800 din, tj, sto ne platis na drumu, placas na cupriji.

Zato kada deaktivirate, cekajte najmanje 24h da deaktivirate, jer sistem ocigledno samo prima pare, a ne voli da ih se tek tako odrekne

Hvala i prijatno, a videcemo sta ce da jave, tj da li su prihvatili reklamaciju na los sistem koji vara, i time priznali jos jednom da postaju sve gori i gori.
[ DR83 @ 12.03.2009. 19:46 ] @
Haha!

Pa da, i ja sam sve vise ubedjen da su tarifni dodaci i smisljeni za pljackanje korisnika.

Ja sam zbog propusta u njihovom sistemu samo u toku ove godine MTSu dao bar 2-3000din ni za sta!

I od zalbe ti ne vredi nista, kao sto sam vec napisao, ne prihvataju da je greska do njih iako jeste.

Moj najnoviji problem sa servisom 7888 jeste da sam poslao sms za aktivaciju dodatka (sistem to registrovao, video na listingu ali dodatak nije aktiviran), ja sam mislio da sam dodatak aktivirao (ne secam se da sam dobio potvrdu poruku ali to nije prvi put da dodatak aktiviraju a ne dobijem tu poruku) itd itd.

Igranka bez prestanka.

Sabanizam.

Btw, najnoviju reklamaciju koju sam podneo u poslovnici mts krajem februara, nadleznoj sluzbi je predata tek 10.3, rekose mi sad na 789.

Bruka!
[ Emil Ranc @ 13.08.2010. 11:11 ] @
Da li je neko na 066 aktivirao do sada ove dodatke, konkretno, minute u mreži?
Neki dan sam bio u poslovnici u Pančevu da to aktiviram; oni su napisali zahtev, ali nisu bili sigurni da 066 podržava tarifne dodatke. U svakom slučaju, potvrdnu poruku nisam dobio, ali mi se dva dana kasnije uvećao "preostali saobraćaj u 066 mreži!?" za 120 minuta na proveri trenutnog stanja na *797#.

Elem, odem opet do poslovnice, i oni, nakon konsultacije sa centralom, kažu da je to verovatno "greška u prikazu", i da bi tarifni dodatak trebalo da obuhvata celu mts mrežu (kako i piše na sajtu), a ne samo 066, ali ne znaju, nego će se videti na kraju meseca?!

Dakle, jel neko sa postpaid premium 066 aktivirao minute u mreži i kakva iskustva ima sa tim?
[ Emil Ranc @ 13.09.2010. 18:45 ] @
Proverio sam u listingu, dodatak se obračunava kako treba, tj. za celu mts mrežu, a ne samo 066 (kako stoji u prikazu trenutnog stanja).
[ freeworld @ 14.10.2010. 16:37 ] @
Tarifni dodaci se mogu opet aktivirati porukom na 7888 ili preko menija *797#.Mene zanima npr. ako aktiviram tarifni dodatak poruke dali ce se poruke prikazivati objedinjeno ili nece se uopste prikazivati na stanju?
[ Acika @ 14.10.2010. 17:27 ] @
Koristim taj dodadak vec duze vreme i broj poruka se prikazuje u stanju zajedno sa postojecim porukama koje imas u tarifnom paketu, ali mislim da te poruke iz tarifnog dodatka vaze samo za mts mrezu.
[ nidza_nis @ 14.10.2010. 19:05 ] @
Ne, poruke su u nacionalnom saobracaju, tj. za sve mobilne mreze, a pozivi su samo u mt:s mrezi.
[ Slobodan Milivojevic @ 14.10.2010. 19:40 ] @
Da li sada ima problema u obračunu tarifnih dodataka ili je sada to ispravljeno? Razmišlja prijatelj da aktivira internet dodatak za.internet, pa razmišljam šta da mu kažem...
[ owim @ 14.10.2010. 20:55 ] @
^ To moze da se zna tek za bar mesec dana. Podseticu da i u vreme kada
je moglo SMS-om da s aktivira nije radilo kako treba, koristio sam
dodatke i par puta je SMS bio registrovan a usluga nije bila
(de)aktivirana.
[ freeworld @ 14.10.2010. 21:52 ] @
Znaci poruke se prikazuju objedinjeno,a sta je sa minutima,kako se oni prikazuju u Mix tarifi posto su tu minuti u nacionalnom saobracaju a nema opcije u mts mrezi,a takodje nema uopste opcija za data sapbracaj?
[ owim @ 15.10.2010. 00:50 ] @
^ Minuti unutar MTS mreze prikazuju se SABRANI sa minutima u
nacionalnom saobracaju. Ako se aktivira MIN120, a u paketu vec ima 100
min unutar mreze, stanje ce pokazati 220 min, gde se prvo trose minuti
iz paketa, pa onda tarifni dodatak. Uvek mi je uredno bilo sabrano,
par dana nakon aktivacije.

Aktivacijom DATA dodatka ukljuci se jos jedan red u proveri stanja,
ako se secate ranije je uvek pisalo na dnu "GPRS: 0 KB". Biznet
korisnici dobijaju gratis 10 MB mesecno, i njima se vidi jos jedan
red, kao i 066 postpejd korisnicima.

Nachelna napomena: za poslednje 2 god nema garancije da ce se dodatak
prikazati u proveri stanja, na nekim brojevima nije se prikazivao, a
bio je aktivan i obracunat TD. Ipak, u vecini slucajeva, radi kako bi
trebalo.
[ srdjee @ 15.10.2010. 07:51 ] @
^^ Zona sumraka haha, al najgore je kad ti prikaz TD radi samo prvi mesec, posle misteriozno nestane . Mada ja nisam imao problema sa obračunom, aktivacijom i deaktivacijom.
[ sashadpb @ 19.03.2011. 07:51 ] @
Da li neko koristi dodatak najdrazi broj? Koliko tacno izadje taj !% koji naplate i da li i dalje vazi to da ti skidaju prvo besplatne minute, pa tek onda se ukljuci dodatak?
[ PSTN @ 27.03.2011. 10:07 ] @
@sashadpb

Usluga dodaj omiljeni broj omogucava postpaid korisnicima aktivaciju jednog broja iz MTS mreze prema kome bi se poziv tarifirao sa popustom od 99% bez obzira na tarifni profil koji korisnik koristi. Potvrdu aktivacije usluge korisnik dobija putem dolaznog SMS-a u roku od 24h od podnetog zahteva. Aktivacija/deaktivacija usluge moze da se uradi na 4 nacina, a mesecna predplata je 125 rsd + pdv. Izdvojicu ti samo osnovne karakteristike: Korisnik moze da ima samo 1 aktivan MTS omiljen broj (za postpaid), SMS i MMS poruke nisu ukljucene u ovu uslugu, popust ne vazi kada se korisnik nalazi u roaming-u, predplata na tarifni dodatak se automatski produzava (kao i za ostale osnovne dodatke dodaj SMS, MTS i DATA) na sledeci mesec sve dok korisnik ne otkaze predplatu...
[ samo_da_pitam @ 27.03.2011. 13:36 ] @
@PSTN ajd ako si uvezbao sve odgovore koje moras da das kao zaposljeno lice, prestani da to radis na forumu, idi radi, pa kada sa kolegama odete na push pauzu ti se preslisavaj.
Mada ja moram da te pohvalim da si se odlicno uklopio u sredinu, jer vec ti je treci post a ti si uspeo da @sashadpb totalno zamenis teze i das mu odgovore na (NE)postavljena pitanja, naravno oglusujuci se na njegovo konkretno!
[ sashadpb @ 27.03.2011. 14:51 ] @
Hvala PSTN na trudu, ali mi nisi nista napisao sto vec ne stoji na Telekomovom sajtu. Ako si vec hteo da mi odgovoris na pitanje, onda si trebao da das odgovor na ono sto sam pitao, a ne da reklamiras uslugu.
[ owim @ 27.03.2011. 17:41 ] @
Citat:
Mada ja moram da te pohvalim da si se odlicno uklopio u sredinu, jer vec ti je treci post a ti si uspeo da @sashadpb totalno zamenis teze i das mu odgovore na (NE)postavljena pitanja, naravno oglusujuci se na njegovo konkretno!

Vrh!

@sashadpb: Prvo skidaju besplatne minute, sve ostale info imas na sajtu.
[ sashadpb @ 27.03.2011. 20:00 ] @
Citat:
owim: Vrh! :-)

@sashadpb: Prvo skidaju besplatne minute, sve ostale info imas na sajtu.


Tako volim kad mi odgovore. Konkretno - inzenjerski, a ne da mi zakukulje i zamumulje i na kraju ne odgovore nista. Hvala @owim. To me je interesovalo.
[ dzul @ 26.04.2011. 17:24 ] @
Da ne citam ceo forum, samo jedno pitanje. Da li moze u toku jednog meseca biti aktivirano vise tarifnih dodataka razlicite vrste? Tipa DodajSMS 120 i net 50 mb i da li su svi aktivni i narednih meseci(naravno dok se ne deaktiviraju)?
[ owim @ 26.04.2011. 21:33 ] @
DA!

Tek da znaš da jednom možeš da aktiviraš jednu vrstu dodatka. Npr, aktiviraš DATA 50 MB i shvatiš da ti treba još, ne možeš još jednom da aktiviraš u istom mesecu (ranije je moglo 3x).
[ dzul @ 27.04.2011. 13:02 ] @
Hvala owim...:)
Pa dobro, nema veze za vise puta... Skontacu unapred koliko mi je dovoljno...:)
[ Emil Ranc @ 27.05.2011. 08:49 ] @
Da nikome, kao ni meni, još uvek ne radi aktivacija/deaktivacija automatskim (ussd/sms) putem? Aktivirao sam dodatak u poslovnici, a izgleda da ću isto tako morati i da ga deaktiviram....
[ srdjee @ 27.05.2011. 10:38 ] @
Ja sam uspeo da deaktiviram TD preksinoc iz prvog pokusaja, pred kraj aprila sam pokusavao vise puta dnevno par dana i nije islo, pa sam odustao.
U principu radi kako kad, da probas oko 3 sata nocu?
[ owim @ 27.05.2011. 17:43 ] @
Ako ne uspeš korišćenjem USSD-a, pozovi 789, napisaće nalog. Obarti pažnju da tarifu moraš da promeniš najkasnije 24h pre kraja meseca. Ako sad promeniš tarifu, eventualni preostali minuti neće ti se preneti u jun.
[ Emil Ranc @ 08.06.2011. 09:57 ] @
Nekada davno tarifni dodaci delovali su retroaktivno (tipa: probiješ minute na pola meseca, i tek posle aktiviraš dodatak: stanje u toku meseca se i dalje uvećava, ali se u obračunu to sredi, tj. minuti iz dodatka se primene na ceo mesec), međutim to više nije slučaj... Pojavio se listing za maj, gde se lepo vidi da su mi "besplatni" razgovori u mreži tek posle aktiviranja dodatka...

Inače listing za maj sam video još juče (ne znam od kada je dostupan), što je isto novost, jer je do sada listing za poslednji mesec bio dostupan tek od desetog u mesecu.
[ trader6 @ 13.06.2011. 20:03 ] @
Ako ima u temi unapred se izvinjavam, ali interesuje me da li biznet korisnici mogu da aktiviraju TD, jer ih ima na *797#?
[ owim @ 13.06.2011. 21:59 ] @
Trebalo bi da -- ne mogu. Ne znam da li da poredim sa govornom postom koju ne mogu da aktiviraju bez naloga na memorandumu firme.
Stoji i opcija pripejd dopune, a nije moguća.
[ samo_da_pitam @ 14.06.2011. 12:45 ] @
Biznet je toliko isancen zbog toga sto sve mora preko 'managera' da nemam reci. Broj koji imam kod Mt:s-a je biznet broj i par puta sam odustao od pomisli da nesto uradim bas zbog cimanja koja prati propisana procedura. Mislim da su smanjili posao svojim ljudskim resursima u vidu managera za 2% a povecali sluzbi reklamacija za 50%. Ali ko jos u Mt:s-u meri efektivnost! (mozda ce poceti od 1. Jula i to :) )
[ trader6 @ 24.08.2011. 06:04 ] @
Kako se tarifiraju razgovori u tarifnim dodacima? Na primer, koristim Helo profil i ako uzmem 60 minuta u mrezi da li idu na sekundu kao sto bi trebalo u ovom profilu? I da li se placa uspostava veze?
[ freeworld @ 24.08.2011. 10:37 ] @
Zanimljivo,predjes na hello tarifu,obracun u sekundama,dokupis minute u mrezi i trosis u sekundama.Lepo si se setio,tako bi i trebalo,minuti iz tarifnog dodatka bi trebalo da se trose po sistemu kako se vrsi u toj tarifi,ali mts je to.Bilo bi dobro da pitas u poslovnici da vidis sta oni kazu,pa ako ti potrvrde i nisi pod ugovornom obavezom da predjes na hello i aktiviras minute.
[ Emil Ranc @ 24.08.2011. 11:02 ] @
Do nedavno mi je stari broj bio na profesionalnoj tarifi (100 din pretplata, sekundno tarifiranje) pa sam jednom, više iz radoznalosti nego iz potrebe, uplatio tarifini dodatak minute u mreži. Saobraćaj iz dodatka se obračunavao u sekundama, i nije bilo tarifiranja uspostave veze. Sa Hello paketom bi trebalo da bude isto tako, ali nikad se ne zna.
[ trader6 @ 24.08.2011. 17:28 ] @
Poslao pitanje pa cemo videti
[ make_lele @ 24.08.2011. 17:31 ] @
Minuti iz td se obracunavaju kao i minutu iz tarfe.
[ trader6 @ 24.08.2011. 17:34 ] @
A uspostava veze
[ make_lele @ 24.08.2011. 17:48 ] @
Ako je to bilo pitanje, onda je odgovor da nema uspostave veze za tarifne dodatke.

[Ovu poruku je menjao make_lele dana 24.08.2011. u 19:49 GMT+1]
[ trader6 @ 15.09.2011. 05:33 ] @
kako se proveravaju minuti i sms u tarifnim dodacima za postpejd
[ owim @ 15.09.2011. 18:13 ] @
Kao 797 trenutno stanje, dobićeš nove stavke čim dodatak(ci) budi aktivirani.