[ manca @ 22.07.2003. 21:13 ] @
Imam sledecu konfiguraciju:
Amd Xp 1800+
Gigabyte 7vax
hdd 30 gb
memory samsung 256 Pc 333

nedavno sam prikacio hdd i kad izracuna free space prikaze mi manje nego sto treba////

i na pr....
kd imam slobodno 1 gb....i obrisem film od 700mb prikaze isto.....
zasto!!!!!!

Imam XP!Licenciran!!!!
Pozdrav!
[ byTer @ 23.07.2003. 02:52 ] @
Puna ti kanta
[ manca @ 23.07.2003. 17:03 ] @
Nije./....
Sve je prazno...
[ sttefan @ 23.07.2003. 17:58 ] @
Odradi defragmentaciju, i trebalo bi da sve bude ok,..
[ darkofdoom83 @ 23.07.2003. 18:19 ] @
+ odradi skendisk.A to sto ti pokazuje manje prostora na disku nego sto je hdd,je
u redu jer npr.moj 40gb je zapravo 39 i kusur gb.
[ shone912 @ 23.07.2003. 19:11 ] @
xp (bez obzira na to sto je licenciran) "krade" oko 4gb, tj. prikaze oko 4gb manje. mislim da to tako mora.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.07.2003. 23:17 ] @
Citat:
xp (bez obzira na to sto je licenciran) "krade" oko 4gb, tj. prikaze oko 4gb manje. mislim da to tako mora.


Gde si bre to čuo??? Nije tačno, moj HDD od 30GB je u XP-u prikazan kao 29,xx GB, kao i u Linuxu i DOSu!!! A i zašto bi to uopšte radio???

Citat:
kd imam slobodno 1 gb....i obrisem film od 700mb prikaze isto.....

Citat:
A to sto ti pokazuje manje prostora na disku nego sto je hdd,je u redu jer npr.moj 40gb je zapravo 39 i kusur gb.


Pa sad ne znam baš da li je OK, jer manča lepo kaže da i sa filmom i bez njega pokže isto. Mančo, a šta se desi kad ponovo snimiš film, dal ostane 300 MB, ili 1 GB???

P.S. Licenciran ili ne isto ti je to s***je, bar za sad.
[ darkofdoom83 @ 24.07.2003. 01:01 ] @
al pazi,ovi nisu racunali kb. kao 1024 bajta vec 1000.Zato ti i dodje do gubitka (auu al sam logicno objasnio,al valjda me razumete)
[ manca @ 24.07.2003. 04:01 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Citat:
xp (bez obzira na to sto je licenciran) "krade" oko 4gb, tj. prikaze oko 4gb manje. mislim da to tako mora.


Gde si bre to čuo??? Nije tačno, moj HDD od 30GB je u XP-u prikazan kao 29,xx GB, kao i u Linuxu i DOSu!!! A i zašto bi to uopšte radio???

Citat:
kd imam slobodno 1 gb....i obrisem film od 700mb prikaze isto.....

Citat:
A to sto ti pokazuje manje prostora na disku nego sto je hdd,je u redu jer npr.moj 40gb je zapravo 39 i kusur gb.


Pa sad ne znam baš da li je OK, jer manča lepo kaže da i sa filmom i bez njega pokže isto. Mančo, a šta se desi kad ponovo snimiš film, dal ostane 300 MB, ili 1 GB???

P.S. Licenciran ili ne isto ti je to s***je, bar za sad.


Evo ovako......
znaci kad obrisem film....nista se ne promeni, kad snimim film....pojede mi 700 Mb
a za ovo ja znam da pokazuje manje nego sto treba....jer je meni hdd 30 gb, a pokaze negde oko 29.xxx
to jhe ok , nego ovo!!!!!

I P.S
Radio sam defregmentaciju, sto je najgore nece!!!!
P.Ps
a radio i XP scandisk ali je on suntav tako da nista ne pomaze~!!!!!!!

[ Smudja Milan @ 24.07.2003. 04:27 ] @
Ako ti je ukljucena oipcija da XP pravi system restore pointse, to moze, vremenom, da pojede mnogo mesta na hardu...
[ Slobodan Milivojevic @ 24.07.2003. 15:19 ] @
Citat:
Evo ovako......
znaci kad obrisem film....nista se ne promeni, kad snimim film....pojede mi 700 Mb
a za ovo ja znam da pokazuje manje nego sto treba....jer je meni hdd 30 gb, a pokaze negde oko 29.xxx
to jhe ok , nego ovo!!!!!

Citat:
Ako ti je ukljucena oipcija da XP pravi system restore pointse, to moze, vremenom, da pojede mnogo mesta na hardu...


Au Mančo, vrlo čudno, nemam pojma šta mu je, ali kao što Milan reče prvo probaj da pročačkaš oko system restore-a, a ako to ne uspe...



System restore koristi 12-15% od particije, pa ako je ona velika, verovatno se čuvaju i veliki fajlovi, koje si obrisao. (ili ne ????)

Na disku imaš hidden folder System Volume Information, i pogledaj koliko zauzima na disku, ako je mnogo, isključi system restore (properties na My Computer za svaki slučaj da ne tražiš), i onda obriši taj Folder...



Probaj da skineš HDD sa tvoje mašine, i prikači ga negde drugde, pa vidi da li će ponovo da pravi sranja...
[ darkofdoom83 @ 24.07.2003. 20:45 ] @
A moze biti i do hibernacije!! Moze biti bilo sta,treba to dobro procackati.A ako
samo budes gubio prostor uvek ti ostaje format
[ manca @ 25.07.2003. 00:44 ] @
Ma nije format.....radio sam ga vec nekoliko puta.....

P.S
Nece ni sa restorom......kad iz wincmd-u iskalkulisem sav prostor na d particije desi se sledece......(naravno otkrijem sve hidden fajlove)
----desi se da mi izracuna ukupno 19 Gb......da mi je zauzeto......(meni je particija 23 Gb)a pokazuje mi samo da imam 2 gb slobodno,,,,,znaci krade mi cela 2 gb......


TO jke tooo!
]

Neznam sta mu je!!!!!
[ manca @ 27.07.2003. 16:22 ] @
Resio sam problem......

Evo svima koji imaju mozda isti!!!
Ako imate norton on pravi specijalnu unerase korpu, korpa pokazuje da je prazna ali ustvari on cuva sve fajlove koji se obrisu......

samo idite emty norton protected risajkl bin i gotovo......

evo sad radi!!!!!