[ BORG @ 14.09.2001. 13:08 ] @
Pogledajte sajt www.brainbench.com
Ima dosta dobrih free testova kao linux administration(general) , unix admin,windows i hrpa drugih...provjerite !
[ Gojko Vujovic @ 14.09.2001. 13:28 ] @
Mnogo kasnis... meni pola certifikata vec isteklo, evo nesto je ostalo:
http://www.brainbench.com/brai...transcript.jsp&pid=1141609

Steta sto traju samo godinu dana na netu.. ali diplome su mi stigle tako da sam miran ;)
[ BORG @ 14.09.2001. 15:56 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Mnogo kasnis... meni pola certifikata vec isteklo, evo nesto je ostalo:
http://www.brainbench.com/brai...transcript.jsp&pid=1141609

Steta sto traju samo godinu dana na netu.. ali diplome su mi stigle tako da sam miran ;)


Kako mislis istekle ??
lol imas najnizi linux general testt...2,75 je za prolaz a ti imas 2.8...ali zato ostali su ti dobri....


[ Mikky @ 14.09.2001. 16:27 ] @
kako to mislis stigle ti diplome?
na kucnu adresu?
jel to nesto vazi ovako kod zaposlenja ili sta
[ BORG @ 14.09.2001. 17:09 ] @
s*****...pao sam...2.5 sam imao...moram ponoviti !
[ Ivand @ 14.09.2001. 18:33 ] @
e ovako ne znam kako je sada ali ranije je bilo ovako polazes sta hoces
ako imas preko valda 3.5 dobijes MASTER diplomu ako ne valda preko 2.5 je prolazno !

i posle toga ti oni za DZ posalju kuci diplome onako lepe i sarene
da pomaze i kod zaposlenja mnoge velike kompanije cene brainbench diplome

i da jos diplome koje imas u svom transcriptu imaju vaznost 1 god posle toga su kao zastarele ( ljudi zaboravljaju ;) ) ali zato imas hardcopy kod kuce ;)
[ Zoran Rašković @ 14.09.2001. 18:57 ] @
"I am still educating and improving my knowledge, so I am currently not looking for a job"

to ti je glupo malo
[ m r v a @ 14.09.2001. 21:34 ] @
Citat:
Judge Dred je napisao:
to ti je glupo malo

'kao i eyes of beholder'

ljolj !!!
[ Trunks @ 15.09.2001. 01:06 ] @
Meni stigla diploma za HTML 4.0 :)

Samo sam to i radio...
[ Vojislav Milunovic @ 15.09.2001. 06:27 ] @
Citat:
BORG je napisao:
Kako mislis istekle ??
lol imas najnizi linux general testt...2,75 je za prolaz a ti imas 2.8...ali zato ostali su ti dobri....


Lepo godinu dana traje to u njihovoj bazi podataka;o)
Ja isto imam bedan Linux 3.15 ali te pitaju pitanja koja najverovatnije nikad neces videti u realnom radu
[ BORG @ 15.09.2001. 11:08 ] @
Primjetio sam....jos mi je najogre kada imam gore puno citati....a veza puca svaki 2 minuta....test mi u prosjeku traje 16 minuta....
Jesi polago computer foundemetals (win95,98) ?
[ Dragoslav Krunić @ 15.09.2001. 12:36 ] @
Ja polagao Linux test (juce) i imao sam 2.44 a za prolaz je 2.75.
Kaze mi da sam dobar u sistem administraciji/konfiguraciji a los u networkingu...
[ Ivand @ 15.09.2001. 15:03 ] @
pitanja su vrlo raznolika
recimo za onaj osnovi ima neka pitanja o mrezama pitaj boga a ima i pitanje koji je znak za sumu od ponudjenih kao + - / * i suma ?

http://www.brainbench.com/brai...transcript.jsp&pid=2464225

[ Ivan Tanasic @ 15.09.2001. 15:31 ] @
Cinimi se da se ovaj test iz brzine kucanja veoma lako da prevariti

[ Zoran Rašković @ 15.09.2001. 19:00 ] @
da li kostaju testovi ?
[ BORG @ 15.09.2001. 19:29 ] @
Neke placas neki su free....a te koje placas su 19 $
[ Ivand @ 15.09.2001. 23:22 ] @
ranije su skoro svi bili za DZ tek se njih par placalo
a danas samo par njih mozes da polazes za DZ a sve ostale placas !
[ Vojislav Milunovic @ 16.09.2001. 01:31 ] @
Citat:
BORG je napisao:
Jesi polago computer foundemetals (win95,98) ?


Da trosim oci na to? Neka fala
[ RAZZLEDAZZLER @ 16.09.2001. 01:37 ] @
ali, koliko sam shvatio iako polazete neki free test i polozite, da bi dobili sertifikat na papiru morate da platite nekih ... valjda oko 7 i kusur dolara

jel tako ?

ako je tako, Trunks kako si dobio sertifikat za HTML 4.0 ? ... prevara sa karticama ili neshto drugo ?
[ BORG @ 16.09.2001. 03:25 ] @
Citat:
predator je napisao:
Citat:
BORG je napisao:
Jesi polago computer foundemetals (win95,98) ?


Da trosim oci na to? Neka fala


Da vidis kakva su glupa pitanja....lol

[ Reljam @ 16.09.2001. 05:07 ] @
Mene su naterali (bukvalno) da uzmem neki Brainbench, pa sam uzeo onaj C za dzabe. Pitanja su prilicno bezveze (imao sam dobar skor, nije to u pitanju), a i kasnije kada sam pricao sa ljudima koji zaposljavaju ljude, svi su mi rekli po fazonu, ma kakav Brainbench.
[ Ivan Tanasic @ 16.09.2001. 11:32 ] @
Citat:
Reljam je napisao:
ma kakav Brainbench.


ti ako nadjes nesto bolje, a za dzabe onda javi, do tada nemas pravo glasa
[ ventura @ 16.09.2001. 13:57 ] @
vi ste budale ako mislite da ce neko da vam prizna brainbench pri zaposaljavanju...

prva stvar sto su debilni testovi, druga stvar moze veoma lako da se vara... dovedes 10 dokora da sede iza mene i da odgovaraju na pitanja, i ja mogu da imam ciste 5 iz bilo koje oblati...
[ Vojislav Milunovic @ 16.09.2001. 15:37 ] @
To ti je ono kao kad na treningu trener kaze trcite 3 km tamo i 3km ovde i ja vas cekam. A posle 100m ide krivina iza koje on nista ne vidi i ti se napravis pametan pa cekas tu...krades sebi a ne njemu ili drugim recima ako varas,varas sebe a ne nekog drugog.
[ Reljam @ 16.09.2001. 20:45 ] @
Citat:
autoexes je napisao:
Citat:
Reljam je napisao:
ma kakav Brainbench.


ti ako nadjes nesto bolje, a za dzabe onda javi, do tada nemas pravo glasa :D

Veruj mi, ako uzmes brainbench, dobices tacno onoliko koliko si para dao.

Takodje zbog recesije opada potrazanja za ljudima sa MS sertifikatima, tj. sada se mnogo vise ceni iskustvo nego bilo koji sertifikati. Moj sef je to lepo rekao "MSCEs are a dime a dozen nowadays". I to je tacno.

Sve u svemu, preporucio bih svima koji razmisljaju o nekom poslu na zapadu da imaju u vidu da vise nije 1998-1999 i da vise plate od po 80,000-90,000 dolara nisu svakodnevnica. Takodje poslovi se ne dobijaju tako sto se pojavis na aerodromu pa te neko zaposli. I vise ni oni nisu blesavi da zaposljavaju ljude koji imaju samo neki sertifikat a ne i iskustvo.
[ Gojko Vujovic @ 17.09.2001. 01:51 ] @
Citat:
Judge Dred je napisao:
"I am still educating and improving my knowledge, so I am currently not looking for a job"

to ti je glupo malo


Redovno sam dobijao ponude za poslove, zvali me prvo na kipar da se selim, posle nesto u CA sve na osnovu Perl znanja i tog brainbench certifikata koji nije priznat.

Zbog toga sam morao da naznacim da nisam zainteresovan..

Zasto je glupo?
[ Daddy @ 21.09.2001. 12:30 ] @
Znam da nema skoro nikakve koristi od brainbench-a ali mislim da nema nista lose u tim testovima!
Zasto cisto radi sebe ne provjeriti svoje znanje? (Neki ljudi sami sebe ubijede da znaju mnogo, a kad usporede sa vecinom, ustanove da su ili prosijecni, ili ispod)
[ impaque @ 22.09.2001. 14:01 ] @
Citat:
ventura je napisao:

vi ste budale ako mislite da ce neko da vam prizna brainbench pri zaposaljavanju...



prva stvar sto su debilni testovi, druga stvar moze veoma lako da se vara... dovedes 10 dokora da sede iza mene i da odgovaraju na pitanja, i ja mogu da imam ciste 5 iz bilo koje oblati...


ventura, CARU NAJPAMETNIJI!

;))

nhf
[ Ivan Dimkovic @ 22.09.2001. 14:16 ] @
Citat:
Reljam je napisao:
Citat:
autoexes je napisao:
Citat:
Reljam je napisao:
ma kakav Brainbench.


ti ako nadjes nesto bolje, a za dzabe onda javi, do tada nemas pravo glasa :D

Veruj mi, ako uzmes brainbench, dobices tacno onoliko koliko si para dao.

Takodje zbog recesije opada potrazanja za ljudima sa MS sertifikatima, tj. sada se mnogo vise ceni iskustvo nego bilo koji sertifikati. Moj sef je to lepo rekao "MSCEs are a dime a dozen nowadays". I to je tacno.

Sve u svemu, preporucio bih svima koji razmisljaju o nekom poslu na zapadu da imaju u vidu da vise nije 1998-1999 i da vise plate od po 80,000-90,000 dolara nisu svakodnevnica. Takodje poslovi se ne dobijaju tako sto se pojavis na aerodromu pa te neko zaposli. I vise ni oni nisu blesavi da zaposljavaju ljude koji imaju samo neki sertifikat a ne i iskustvo.



Da... sad je vise nekih $60.000 realnost, bas gledam te job-seekere... Ako neko zeli veliku platu standardan recept bi bio:

1. BSCS ili BSCEE (Computer Science / Electrical Engineering)
- Jos bolje MS nivo u CS / EE

2. Bar 3 godine radnog iskustva u domenu toga za sta se juri posao

3. Research poslovi obicno imaju vece plate, a plusevi su 'senior' mesta, ali za to treba duze radno iskustvo...

Podrazumeva se da covek ima debelo iskustvo u tom polju (programiranje ili administracija) i da ima neke dobre reference...

Znaci - tesko se stize do 80000-100000$ :) Kolko rada tolko i muzike :))))
[ Reljam @ 22.09.2001. 19:37 ] @
Ivane, to je sve apsolutno tacno. Samo jos jednu stvar treba podvuci: plate koje se nude na sajtovima su vece od plata koje se dobijaju, jer su to na sajtovima "promotivne" plate koje poslodavac u principu nije spreman da da, vec je "nazalost" u stanju da ponudi manje. Znaci od tih cifri treba odbiti recimo 5%-10%.

Odredjene agencije za zaposljavanje idu toliko daleko da objavljuju oglase za nepostojace poslove, cisto da bi skrenuli paznju na sebe.
[ Ivan Dimkovic @ 22.09.2001. 20:11 ] @
Pa da, zlikovci :)

Evo ja bas gledam posao gde su stavili kao godisnju platu $60,000 a dole negde pise da je plata rastegljiva u rangu od $50,000 do $110,000... Posle ovih sranja (http://cnnfn.cnn.com/2001/09/21/markets/markets_newyork/) ce verovatno sve to da klizi na dole.

E sad covek treba da se zapita u kom slucaju ce poslodavac da ga juri po svaku cenu... sa free sertifikatima ? ne!

Jedino sa konstantnim radom, BS/MS (PhD? :) levelom i jako dobrim referencama moze covek da se pogadja. Cenim da ljudi bez svega ovoga ima koliko hocete - sto vise bitnih stvari prikupite vece su sanse da dobijete posao ili da ostanete na njemu ako gazda pocne da radi secu troskova :)

Trebalo bi razmisliti i o Cisco CCNA/CCNP/CCIE sertifikatima (umesto MCSE) posto su oni po Zap. Evropi trazeni (imaju manjak inzenjera koji znaju da se akaju sa IOS operativnim sistemima)... Ali Cisco CCNP/IE spremanje nije jeftino uopsste (CCNA spremanje je u Beogradu nesto iznad 2000 DEM + 500 DEM ispit ali to je tek entry-level)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 09-22-2001 u 08:14 PM GMT]
[ Reljam @ 22.09.2001. 21:29 ] @
Tacno - nas dvojica se bas ispricasmo i sve se slazemo, a? :) Elem, nisam preterano upucen u sertifikate, zar nisu Cisco sertifikati samo za administriranje i ostale uglavnom mrezne stvari? MSCE ima valjda nesto i za programere.

U svakom slucaju, za programiranje znam sigurno da sertifikati ne pomazu (pogotovu ne oni koji su dzabe), samo iskustvo i shipped products.
[ Gojko Vujovic @ 22.09.2001. 23:31 ] @
Lepo je sto se vas dvojica MS programera slazete, ali ne slazu se svi..
Koliko ja cujem, amerika i nemacka na primer dele vize programerima i procene su da ce u EU do 2005te nedostajati nekoliko stotina hiljada programera. U to su uracunali ove koji ce zavrsiti studije i pod pretpostavkom da se i oni zaposle, opet ce biti ovoliki manjak.
Bas ce biti zanimljivo onda gledati kretanje plata u IT struci..
[ Ivan Dimkovic @ 22.09.2001. 23:32 ] @
Citat:
Reljam je napisao:
Tacno - nas dvojica se bas ispricasmo i sve se slazemo, a? :) Elem, nisam preterano upucen u sertifikate, zar nisu Cisco sertifikati samo za administriranje i ostale uglavnom mrezne stvari? MSCE ima valjda nesto i za programere.

U svakom slucaju, za programiranje znam sigurno da sertifikati ne pomazu (pogotovu ne oni koji su dzabe), samo iskustvo i shipped products.


Haha :)

Elem, jeste - Cisco je malo uzi, ali je potraznja za Cisco inzenjerima negde mnogo veca, zato sto malo ljudi zna da stvarno odrzava Cisco opremu - a ona je vrlo zastupljena.

MSCE jeste siri, ali, kao sto si rekao, popularnost Microsofta u sirokim masama je ucinila svoje - MCSE/MCSD ljudi ima dosta i samim tim sertifikat postaje nedovoljan, gledaju se drugi kvaliteti (strucna sprema, radno iskustvo, reference...)

[ Gojko Vujovic @ 22.09.2001. 23:35 ] @
MCSD je jedini pravi programerski certifikat od tog microsofta i cuo sam da ga poseduje 10ak puta manje ljudi od MCSE koga danas moze da dobije svaka susa..