[ llux @ 25.05.2007. 12:51 ] @
Ne koristim visual C++ tako da sam pokusao da ga nacrtam sa PAINT programom i sacuvam sa ekstenzijom .cur
ali kompajler mi javlja da fajl ne sadrzi cursor podatke. Tako da nemam pojma kako da ga napravim. A zanima me i da li je moguce i bilo koju sliku konvertovati u .cur i koristiti je kao cursor?
[ IDE @ 25.05.2007. 16:11 ] @
Mozes kreirati kursor sa "Image editor"-om koji dolazi uz Borland C++ Builder , i to na veeeoma lak nacin.
[ llux @ 25.05.2007. 20:55 ] @
Pa nemam ni Borland. Dajte neki nacin koji ne zavisi od razvojnog okruzenja. Nemoguce je da to moze samo na taj nacin. Ne bih sada da menjam i prilagodjavam se na novi kompajler, jos ne moram o tome da razmisljam
[ Rollback @ 25.05.2007. 21:41 ] @
Mislim da ti ovo treba iconomaker
Radi i ono sto tebi treba (usnimava tvoj rad i u .ico)
[ X Files @ 25.05.2007. 21:51 ] @
Ako se ne varam, kursor (*.CUR) je sastavljen od dve bitmape (*.BMP), a tu je i
Hot Spot tačka. Očigledno, nije dovoljno samo preimenovati BMP fajl, već to i sastaviti.

Idi na Google i pronadji neki: free cursor editor
... i zavrsi sebi posao.

Ono što ti je IDE preporučio je takodje odlično rešenje. Borlandov ImageEditor je jedan totalno
jednostavan programcic za dizajn takvih stvari. Ne treba ti celo okruzenje niti je to nesto
zavisno od Borlanda. Prosto jedan mali koristan programcic (koga su na zalost izbacili u
najnovijem BCB izdanju).


[ Rollback @ 25.05.2007. 22:02 ] @
Izvinjavam se, malo sam umoran... upravo sam to hteo da napisem. Ima extenziju .cur i pored toga sto kreira .ico... i jos mnogo toga.
[ llux @ 26.05.2007. 12:47 ] @
Taj nije vise free. Nasao sam drugi