[ notaboo @ 23.07.2003. 13:54 ] @
Da li se neko kacio na Verat preko 042/110-011 koristeci Windows 2000 sa SP3 ? Kada se kacim preko 011/2017-777 sve ide k'o po loju. Kada predjem na 042 tada mi net radi samo delimicno. Npr. mogu da odem na www.ibm.com ali na www.verat.net ne mogu ni pod razno.Kada ukucam www.verat.net veza kao krene 1-2 sekunde i stane. Isto se dogadja npr sa www.eunet.yu i masu domacih i stranih site-ova . Mogu da odem npr. takodje bez problema i na www.toshiba.com i na www.ptt.yu ali samo ako ne kucam proxy ( cache.verat.net:8080 ). Ako kucam proxy ne mogu ni na jedan site da odem; veza samo krene 1-2 sekunde i stane.Kucao sam i DNS-ove ali nista. Dakle, ako se neko kacio USPESNO na Verat preko 042 mreze ali koristeci Windows 2000 sa SP3 neka mi kaze kako da podesim parametre tako da imam full Internet a ne obogaljen.
[ prdator @ 23.07.2003. 15:20 ] @
to se i meni desava, kao da ima neki semafor, 5 sec radi, ima transfer, 10 ne radi, ni ping, i tako u krug...
bas kao da postoji semafor :(

kao da je veza losha, pa se modemi ne cuju uvek, ponekad i pukne veza
[ vbraca @ 24.07.2003. 01:42 ] @
Ja sam slicne probleme imao sa lokalnim provajderom i nakon dosta muka ispostavilo se da je problem do same linije - u ovom slucaju je to bio neki skrpljeni kabl od telefona do modema. Naravno veza je bila O.K. sto se tice Ptt, Eunet, Verat, InfoSky jedino se problem javljao sa lokalnim provajderom tako da sam svu krivicu svaljivao na njih dok nije dosao dan da premestam masinu...
[ DjordjeRd @ 25.07.2003. 11:44 ] @
Slični problemi sa Beotelom 042/110-110.
Nema veze da li je Win2k+SP4 ili WinXP+SP1. Ne mogu da upratim neko pravilo jer neke sajtove danas vidim a sutra ne, i obratno. DNS pingujem normalno a Kerio firewall ne prijavljuje nikakav drop. Uostalom, probao sam i bez njega...

Izgleda da je nekakav problem sa SMIN-om jer ovo postaje opšti problem...
[ notaboo @ 25.07.2003. 17:57 ] @
Od 23. jula uvece mi je proradio Verat preko 042 mreze.Znaci kacim se koristeci Linux Mandrake 9.1 i Windows 2000 (sa SP3 ili SP4 - sve jedno) i radi bez problema. Kolega koji zivi 50 metara dalje od mene se takodje kaci na Varat preko 042 mreze i radi lepo koristeci Windows XP sa SP1. Toliko od mene. Samo sam hteo da vas sve obavestim da je sada sve OK sto se tice Verata i 042 mreze iz Nove Varosi. Takodje je i Beotel OK.