[ kalkulus @ 14.09.2001. 20:40 ] @
kada iz PHP skripte probam da poshaljem mail koristeci mail() f-ju apache mi prijavljuje sledecu greshku:
FATAL: emalloc(): Unable to allocate -8254937 bytes

a browser kaze da ne moze da se konektuje na server.
inace, apache je na win98 mashini, a nije do mail servera jer on sasvim lepo radi

[ m r v a @ 14.09.2001. 21:44 ] @
ali zaso windows ?
zastooooooooo /???
[ Jbyn4e @ 15.09.2001. 11:39 ] @
A zasto ne win :))) xexexe sasvim lepo radi kombinacija apache+php+mysql i pod windozama.

E sad da se vratimo na problematiku. Prvo kazes da ti je masina pod win98 i da nije problem do mail servera. Drugo - je li to neki lokalni mail server (na tvojoj masini) ili koristis neki od provajdera? Dalje, ukoliko je lokalni mail server - probaj da saljes mail php-om na lokalnu (svoju) masinu. Ako hoce, a nece dalje (napolje) onda je do dns-a, jer ne zna kuda da ga posalje. Ukoliko je slucaj da saljes preko provajderovog mail servera, proveri da li si podesio sve kako treba u php.ini - direktive sendmail_from i SMTP. To mozes i proveriti sa test.php skriptom u kojoj treba da imas samo
<? phpinfo(); ?> i tu ces izmedju ostalog naci i vrednost sendmail_fromi SMTP. sendmail_path direktiva treba da ostane prazna!
U krajnjem slucaju mozes i iz php skripte da podesis sa
ini_set(sendmail_from,"[email protected]");

I na kraju opisi kako koristis mail funkciju? Da li ti je dobra sintaksa ili mozda tamo nesto gresis.

Ajde malo vise objasnjenja, eventualno deo iz error.log i access.log fajla od apachija i log fajlova mail servera ako je lokalni...
[ m r v a @ 15.09.2001. 12:17 ] @
Citat:
kalkulus je napisao:
apache mi prijavljuje sledecu greshku:
FATAL: emalloc(): Unable to allocate -8254937 bytes

a kazes da apache super radi pod windowsima ???

ljolj !!!
eto zasto NE !
[ Jbyn4e @ 16.09.2001. 11:04 ] @
Citat:
m r v a je napisao:
a kazes da apache super radi pod windowsima ???
ljolj !!!
eto zasto NE !


Eh.... nisam rekao da SUPER radi, vec sasvim lepo. Npr. pod NT-om i win2k radi lepo, a pod win9x/ME verovatno radi solidno, mada ga nisam mnogo isprobavao pod tim OS-ovima. Uostalom, sta ocekujes od win9x/ME koji se samo Extended DOS?
Naravno da apache bolje radi pod unixoidima, jer je za njihpravljen,i na njima se i kompajlira. Isto tako je glupo raspravljati da li npr. neki program pravljen za win okruzenje bolje radi kompajliran pod unixima - verovatno ne. Mozda bi i apache bolje radio kad se iskompajlira na windozama (a ne kad se instalira kao binarni fajl), ali nemaju bas svi tak'u mogucnost.

Uostalom, uvek sam za kombinaciju win+apache nego win+IIS. A da apache sasvim lepo radi i pod windozama mozes videti i na www.knjizara.com, koji radi sa takvom kombinacijom.

A to sto njemu javlja neku takvu gresku, postoji mogucnost da je u pitanju lose instaliran apache, ili ko zna sta (recimolose iskonfigurisan httpd.conf ili tako nesto, nemam sad ideju neku jos dok ne da vise podataka). Bas cu da isprobam mail f-ju na win98 da vidim kako se ponasa... ako budem nasao vremena.
[ kalkulus @ 16.09.2001. 13:45 ] @
Citat:
Jbyn4e je napisao:
A to sto njemu javlja neku takvu gresku, postoji mogucnost da je u pitanju lose instaliran apache, ili ko zna sta (recimolose iskonfigurisan httpd.conf ili tako nesto, nemam sad ideju neku jos dok ne da vise podataka). Bas cu da isprobam mail f-ju na win98 da vidim kako se ponasa... ako budem nasao vremena.

cisto da javim da sam reshio problem.
naime, u manual-u za PHP pishe da su na Win-u cc: i bcc: headeri case sensitive i da treba da se pishu kao Cc: i Bcc:. e to je pravilo problem. kad stavim Cc: onda mi prijavljuje gore pomenutu greshku i zeza, a kad stavim cc: ili CC: onda radi, ali mail server ne shalje mail i na cc: adresu, vec samo na glavnu. to je pretpostavljam do mail servera, poshto ni kad stavim cc: ili CC: ne prosledjuje mail, tako da cu morati njega ili da menjam ili da nekako bolje podesim
u svakom slucaju hvala na pokushaju :)

[ m r v a @ 17.09.2001. 12:49 ] @
ovaj .... ako je pravljen za unixoide, a na windowsu je alien, zasto onda ocekivati neki logican odgovor na pitanje sa pocetka topic-a ?
[ Jbyn4e @ 17.09.2001. 17:53 ] @
Kalkulus.. nemoj se uopste zezati sa CC i BCC - jednostavno posalji jos jedan, dva... ili koliko vec ti treba mailova (na koliko adresa..) (osim ako nemas neki poseban razlog za tim). Mislim da ti je to zasad najbolje resenje...

Mrva... joj pa sta ces nemaju svi bas unixoide na masinama, pa su prinudjeni da rade na onome sta imaju (neka je to i win, BeOS, Mac, WebTV ili ma sta drugo...)
[ mire @ 17.09.2001. 18:16 ] @
"
Mozda bi i apache bolje radio kad se iskompajlira na windozama (a ne kad se instalira kao binarni fajl), ali nemaju bas svi tak'u mogucnost.
"

Pa uzmi source pa ga kompajliraj, treba ti MS Visual C++5.

"
Uostalom, uvek sam za kombinaciju win+apache nego win+IIS. A da apache sasvim lepo radi i pod windozama mozes videti i na www.knjizara.com, koji radi sa takvom kombinacijom.
"

Nemoj biti neozbiljan. *nix-i imaju dugu istoriju stabilnog rada za razliku od win-a koji je poceo da lici na nesto tek na NT-u i Win2k. Jedina prednost apache-a na win-u je multithreading za razliku od fork-ova na *nix-u, doduse nisam isprobao Apache 2, kazu da su sredili problem.

[ kalkulus @ 18.09.2001. 02:08 ] @
Citat:
Jbyn4e je napisao:
Kalkulus.. nemoj se uopste zezati sa CC i BCC - jednostavno posalji jos jedan, dva... ili koliko vec ti treba mailova (na koliko adresa..) (osim ako nemas neki poseban razlog za tim). Mislim da ti je to zasad najbolje resenje...

ma da, to radi sasvim lepo. lupim for petlju i samo shalje :)

Citat:

Mrva... joj pa sta ces nemaju svi bas unixoide na masinama, pa su prinudjeni da rade na onome sta imaju (neka je to i win, BeOS, Mac, WebTV ili ma sta drugo...)

ja nemam trenutno, ali se slazem da je bolje na njima raditi. ipak je to pravljeno za te os-ove
[ Jbyn4e @ 18.09.2001. 17:52 ] @
Citat:
mire je napisao:
"
Mozda bi i apache bolje radio kad se iskompajlira na windozama (a ne kad se instalira kao binarni fajl), ali nemaju bas svi tak'u mogucnost.
"
Pa uzmi source pa ga kompajliraj, treba ti MS Visual C++5.

Pa nemaju svi ni MS Visual C++5, a onda vise ne bi ni bio free (moralo bi kad tad da se plati MS-u za taj MS VC++). Ali nisi shvatio poentu, ja sam samo rekao da bi verovatno bolje radio kad se iskompajlira nego kad se instalira kao binarni fajl.
Citat:
"
Uostalom, uvek sam za kombinaciju win+apache nego win+IIS. A da apache sasvim lepo radi i pod windozama mozes videti i na www.knjizara.com, koji radi sa takvom kombinacijom.
"
Nemoj biti neozbiljan. *nix-i imaju dugu istoriju stabilnog rada za razliku od win-a koji je poceo da lici na nesto tek na NT-u i Win2k. Jedina prednost

Opet nisi DOBRO procitao. Rekao sam da sam uvek PRE za kombinaciju win/apache NEGO win/IIS. *NISAM* rekao da sam pre za win/apache nego *nix/apache. Razumes? A to sto je na knjizari NT a ne *nix ima svojih razloga, to nije bitno. I naravno da se slazem da ce uvek biti stabilniji *nix nego win... bar zasad.
[ stanoje @ 21.09.2001. 11:23 ] @
Mislim da je tema daleko otisla od izvora, no evo potencijalnog resenja:

ovo ti je www.php.net pa sa funkcija koje su korisnici komentarisali -
mnogo je bolje od suvog phm manuala i treba cuvati lokalnu verziju bar
za f-je koje ti trebaju

mozda je problem u php.ini fajlu koji ti mora biti u c:\win98 ili gde si vec
instalirao windowse.
-------------------------------------------------------------------------------------------
MAKE SURE your server's php.ini file has the "sendmail" variable set. I continue to forget this point until sendmail mysteriously seems to not work after the mail() function returns just fine.
on UNIX, it's:
/usr/lib/sendmail -t
..don't forget the -t --it caused me another hour of cluelessness.
------------------------------------------------------------------------------------------

evo ti paste iz mog php.ini fajla(WIN2000):
------------------------------------------------------------------------------------------
[mail function]
SMTP =hostmail.tehnicom.net ;for win32 only
sendmail_from [email protected] ;for win32 only
;sendmail_path=;for unix only, may supply arguments as well (default is sendmail -t)
------------------------------------------------------------------------------------------

MISLIM DA JE FORA U PHP-u JER APACHE NEMA STA DA SALJE MAIL
cak ni pod POD UNIX/LINUX (drugovi omladinci ne zaboravite da php radi
vecinu stvari (njegova .dll ili .exe verzija tj ISAPI ili CGI pod windozima)gde se njegov nalog koristi kao from pri slanju
mail-a tj apache je stavljen u from polje (dok i to ne promenis).

Ako je vec do kombinacija ja predlazem:
Win2000+PHP4.0.6+PWS 5.0 (bez zelje da izazivam dodatne rasprave (WIN|*nix) & (apache|PWS ) -sve mi lepo radi cim prebacim na linux server

Ja sam se napatio pod win98 toliko da cu memoare o tom pisati.

sad cu ja jednu mf temu za apache da turim, dzebe me vec par dana


[Ovu poruku je menjao stanoje dana 09-22-2001 u 03:05 PM GMT]