[ hyle @ 10.06.2007. 11:21 ] @
Pozdrav svima!

Konačno je u našoj zemlji moguće studirati "svemirsku tehnologiju". Diploma se stiče završavanjem četvorogodišnjeg programa na American College of Digital Technology u Požarevcu.

Upisao bih taj smer ali me brine da je mnogo težak. Pogedao sam nastavni plan i zabrinjava me polaganje sledećih ispita: modelovanje fizike, svemirska elektronika, Mac OS, simulacija svemirskog modela i svemirska informatika.

Da li može neko da me posavetuje šta da radim?
[ sstanko78 @ 11.06.2007. 16:35 ] @
Jesi li siguran do to nešto i vredi?
[ markom @ 11.06.2007. 16:58 ] @
... u zemlji čiji je jedini kontakt sa bilo kakvom svemirskom tehnologijom iznajmljeni satelit koji nisu imali para da plate Izraelu. Zaista :-(
[ McKracken @ 11.06.2007. 17:11 ] @
MArko ne mlati, ovo je ozbiljan fakultet u zemlji koju SIEPA naziva savrsenim mestom za ulanje u avijaciju :)

Pored ostalog imaju i http://www.fbu.edu.yu/ i verovatno jes neki bombasticnog naziva.
[ Ivan Dimkovic @ 11.06.2007. 19:48 ] @
Citat:

Mac OS


Kakve dodjavola veze ima Mac OS sa svemirskom tehnologijom :)))
[ vukad @ 11.06.2007. 20:42 ] @
Evo jos jednog: www.uninp-dls.com

Koliko univerziteta ima ovaj Mile?
[ vukad @ 11.06.2007. 20:46 ] @
FAQ

Citat:

13. Koliko traje studiranje na UNP za doktorska zvanja ?

Kandidat za zvanje Doktora nauka, pod uslovom da je ispunio sve preduslove, mora da predloži tri različite Teze i postoji tromjesečni period za vrijeme koga to mora da obavi. Nakon odobravanja od strane UNP, kandidat mora da uradi Doktorsku Tezu. Period za predlaganje i izradu Teze ne može biti duži od godinu dana za cijelu proceduru. Ako ne uspije da uradi i odbrani Tezu za vrijeme tog perioda, kandidat mora da ponovo upiše Doktorske studije. Ako nakon tri pokušaja kandidat ne uspije u ovome, on mora da predloži tri nove razlicite Teze i da upiše Doktorske studije kao po prvi put.

.
.
.
15. Da li je UNP priznat od Ministarstva prosvete i sporta ?

Da.




:)
[ hyle @ 11.06.2007. 21:58 ] @
Ma vi ste samo ljubomorni na prof. dr wu shu grandmaster dekana...
[ boccio @ 11.06.2007. 22:59 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...slovensko-udruzenje-webmastera

A Mile je cak i clan ES-a :)
http://www.elitesecurity.org/korisnik/profil/profmile

Bilo je tema o njemu ranije jos... ne mogu sad da iskopam...
[ vaske71 @ 11.06.2007. 23:10 ] @
Kad zavrsis to sto mislis - gde ces da se zaposlis ??? Kod nas samo mozes da se uhvatis za zadnjicu uperis prst na zvezde i da pricas : Bip-Bip-Bip....
Ne igraj se sine sa svojim zivotom ovde nema Nase !
Pozdrav
[ vukad @ 12.06.2007. 00:29 ] @
Citat:
vaske71: Kad zavrsis to sto mislis - gde ces da se zaposlis ??? Kod nas samo mozes da se uhvatis za zadnjicu uperis prst na zvezde i da pricas : Bip-Bip-Bip.... :D
Ne igraj se sine sa svojim zivotom ovde nema Nase !
Pozdrav


Nemoj da si tako skeptican, sudeci prema onome sto sam video na http://www.fbu.edu.yu/, Mile ima veoma uticajna poznanstva, ne bi on pokretao ovu stvar tek tako. Ne bi me zacudilo da se uskoro osnuje Serbian Space Agency a da prednost pri zaposljavanju imaju svemirci koji su diplomirali kod profesora Mileta.
[ lancia88 @ 12.06.2007. 06:00 ] @
Pozdrav,

ne vidim razloga za toliku skepsu po pitanju strucnih kvalifikacija doticnog dekana, pa zar clanstvo na ES-u nije samo po sebi kvalifikacija izvesne tezine? Ukoliko se doda portofoliju raznoraznih diploma, zvanja, zahvalnica i pohvalnica, verujem da sve to sadzi samo po sebi izvesne preporuke & garancije....zasto ne upisati, na Svemirskoj skolici pretpostavljam da se uci tri do cetiri svetlosne godine, tj. toliko treba da se dobije neka od ovozemaljski priznatih diploma......
[ boccio @ 12.06.2007. 09:46 ] @
Jel ima Vulkanaca u svojstvu visiting professora?
[ jablan @ 12.06.2007. 15:11 ] @
Mile dakle ponovo u sedlu...

Nego, meni bode oči ovo "American"... Ne pije to više vodu u Srbiji... Hoće li biti jedan univerzitet za rusofile? Pliz...
[ sstanko78 @ 13.06.2007. 20:36 ] @
tek sam danas pogledao malo bolje prezentaciju i :)