[ deki_bg @ 11.06.2007. 13:46 ] @
Imam sledeci problem:
Imam poslovno pozivno pismo za portugalju i spaniji.
Datumi su jedan za drugim.
Za portugaliju je na 15 dana, a za spaniju na 30 dana.

Kada sam otisao u portugalsku ambasadu da trazim vizu zao ceo period rekli su mu da PO ZAKONU moram da trazim vizu od zemlje u koju poslednju idem (tj od spanije) i da posto vise vremena prodim u spaniji da se obratim njihovoj ambasadi.

U spanskoj su mi rekli da posto prvo idem u portugaliju da moram od njih da trazim vizu za ceo period.

Da li je neko upucen u taj zakon i da li mozete da mi savetujete sta da radim?
Da li postoji neka organizacija ili neko telo koje mi moze pomoci u ovoj situaciji.

p.s.
nijedna od ambasada nisu ni uzeli dokumenta na razmatranje, samo su me odbili u startu
[ hecky @ 11.06.2007. 14:02 ] @
Po pravilu, turisticku vizu trazis od zemlje gde ces provesti vecinu vremena, odnosno koja ti je glavna destinacija (Spanija u tvoj slucaju).

Jedino kod tranzitne trebas traziti vizu od zemlje u koju prvo ulazis, tako da su Portugalci pobrkali loncice ili ti nisi dobro objasnio.

Pokazi im ovu stranicu:
http://www.eurovisa.info/WhereApply.htm
[ deki_bg @ 11.06.2007. 14:06 ] @
Hvala.

Da obe zemlje su glavna destinacija, tj spanije nije glavnina od portugalije.
Samo su ovi u portugalskoj amb bezobrazni.
[ deki_bg @ 11.06.2007. 14:12 ] @
Jel zna neko mozda gde mogu da nadjem neki zvanicni dokument u kome pise ovo pravilo?
[ hecky @ 11.06.2007. 14:26 ] @
Pa to ti je zvanicni sajt sengen zone. Nemoj se ubedjivati sa sluzbenicima u ambasadi, jer ces izvuci deblji kraj, svaki put.

Nema tu zakona, vec ima pravila, koje oni tumace po svojoj volji: Imaju diskreciono pravo da odluca vako il onako.

Idi lepo u jednu ambasadu i trazi vizu, pa u drugu i ne pricaj gde ides posle/pre... vidis da ih zbunjujes/nerviras s time .
[ cucciolo @ 13.06.2007. 18:13 ] @
ma da to su ti shengen vize,. nece te niko na granici chekirati ponovo,.,. i mislim da je bolje da uzmesh Espagna vizu a Portugaliju da prijavish koa tranzit,. samo shto treba na granici da pokazesh valjda da imash 500e kada ulazish u zemlju koja je tranzit,.,


pozz
[ Pneos @ 14.06.2007. 06:45 ] @
deki_bg nije ti bila dobra taktika.

Trebao si na miru da uzmes portugalsku vizu, bez filozofiranja, jer to je njima veoma sumnjivo. Odes, vratis se.

Posle toga uzmes E vizu. Odes, vratis se.

Sa dve pravilno iskoriscene vize imaces odlicnu preporuku za sledeci put.
[ srdjandakic @ 16.06.2007. 14:32 ] @
Koliko si cekao na ceo proces u spanskoj , a koliko na portugalskoj ambasadi ?

Mislim od zakazivanja do razgovora i posle do dobijanja vize ?
[ cvijic_ltd @ 25.06.2007. 17:49 ] @
Daleko jednostavnije je da dobijes portugalsku vizu. Guzve nema, dokumenta predajes odmah po dolasku u zgradu ambasade, i to je to. Cekas poprilicno jer su portugalci po prirodi spori, oko 2-3 nedelje. Mada, evo u mom slucaju viza je bila gotova za tri dana.

Odes u portugal, tih 15 dana, i tamo trazis produzetak vize ili odes i trazis i spansku vizu, ali odande. Daleko je lakse dobiti je.
[ cvijic_ltd @ 25.06.2007. 17:51 ] @
Napomena: u amb. obe drzave sluzbenici ce vam traziti dokaz da na deviznom racunu imate minimum 500 evra.